Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

2.světová válka - šlo jí zabránit?

Otázka: šlo zabránit druhé světové válce? Odpověď: ano!

 

Druhé světové válce by nezabránily nějaké smlouvy s Německem, jak tvrdí „relativizátoři“. Také ne jiná Benešova politika. Němci všechny smlouvy porušili.

S Poláky měli smlouvu, na základě které Poláci nevyzbrojili armádu, jsouce si jisti, že Hitler je vynechá. Když potom Němci Polsko napadli, vyjeli proti jejich tankům na koních se šavlemi. To byl výsledek smluv s Německem. Beneš to věděl, nedomlouval se ani s německým státem, ani se sudetskými Němci. Nedělal žádné ústupky. Bylo to zbytečné. S fanatiky se domlouvat nedá. Nejlépe je zbrojit a vyhledat spojence. To mu také dnešní příznivci německého nacionalizmu, skrývající se pod pláštíkem obecné relativizace hodnot, nemohou zapomenout.

Svalit vinu na Beneše nechutným vyšťouráváním podrobností o jeho činnosti a vyhledáváním jeho chyb, je možná také účelem oněch „relativizátorů“, kteří hledají vinu za vznik druhé světové války jinde než u opravdových viníků – Hitlera, Musoliniho, ústupkářského appeasementu Francie a Anglie, a nezájmu ostatních velmocí, hlavně SSSR. Vinen má být Beneš, Masaryk a jiní.

 

 

To je opravdu ještě více než lež. To je sofistikovaně proklamovaná mystifikace. Druhé světové válce šlo zabránit, kdyby Francie a Anglie byly ve své politice konsistentní, to co celou dobu vytvářely, tedy spojenectví se středoevropskými státy, by dodržely a nezradily.

ČSR byla vyzbrojena, měla dobře zabezpečené hranice pevnostmi a mohla účinně vázat velké množství německé armády, zatímco by Francouzi a Angličané obsadili Porýní a donutili Němce se stáhnout. Navíc Němci si toho byli vědomi a válku by vůbec nezačali. Válka by nebyla, Hitler by ztratil věrohodnost, horké hlavy by vychladly a režim by se změnil. V Sudetech by vychladli také. Žili bychom v míru a bez komunizmu.

 

Závěr

Jen je otázka, jak tuto zcela holou a zřejmou pravdu hlásat v prostředí, ve kterém se všichni staví proti ní. Není v zájmu Evropské unie, není v zájmu západních velmocí (vyjma Ameriky), není v zájmu Ruska a není v zájmu německých nacionalistických reziduí. Není dokonce ani v zájmu Poláků, Maďarů a Chorvatů.

Naši mladí lidé ovšem mohou svým otevřenějším přístupem k pravdě těmto tlakům nepodlehnout. Přece jen žijeme ve svobodném světě. K tomu však potřebujeme nezapomenout na svoji minulost, věci znát a dokázat argumentovat..... celý článek zde

Vlastimil Podracký 2007

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Islám Islám Islám - Co o něm nevíte Následující text: Tomáš Baťa - Švec, který obul svět »»»

Atllanka | Pondělí 20. 07. 2020, 10.29 | Česko, Válka, Historie | trvalý odkaz | vytisknout | 2774x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.