Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Gaza - Země Židům ukradená

Jak se žije palestinským Arabům za naše prachy

 

Motto: Dobré vlastnosti nepotlačí nikdy špatné, asi tak jako cukr přidán do jedu, nebrání jedu, aby byl smrtící… arabské přísloví

Přinášíme Vám Video, které ukazuje jeden z mnoha denních transportů výrobků do pásma Gazy v Palestině projíždějících přes Izrael.

Na videu vidíme luxusní vany s vlastním ohřevem vody a výřivkou, LCD televize, luxusní vozy, ledničky, v krabicích pak diále byly i figuríny na šaty a šperky. Na vložených fotografiích z dřívějších transportů lze vidět i vozy Mercedes-Benz a Hyundai Tucson.

Izrael (přes COGAT a Ministerstvo obrany) koordinuje denně transfer zhruba 250 až 280 podobných kamionů do pásma Gazy  – což odpovídá přibližně 6-ti tisícům tun zboží a materiálu jen přes přechod Kerem Šalom do Gazy!

Palestinské samosprávě úředníků, se to však zdá málo a tak se snaží ještě více rozšířit propustnost tohoto přechodu pro kamiony.

 

 

To co jste právě zhlédli není žádný zvláštní transport, je to jen jeden z mnoha, a jako v každém jiném namátkou vybraném transportu, je vidět, jaká že to humanitární pomoc se do Gazy za naše peníze vlastně vozí.

 

Tak ať žije Evropská unie, která posílá do Gazy peníze i z vašich daní.

 

Citujeme z tisku

Finanční injekci celkem ve výši 7,4 miliardy amerických dolarů přislíbilo Palestině 87 zástupců států a mezinárodních organizací. Ambiciózní dárcovská konference, která se v roce 2007 konala v Paříži, shromáždila prostředky pro oživení palestinského hospodářství a podpoře budoucího samostatného státu.

Peníze budou do Palestiny proudit postupně, už v příštím roce země dostane 3,4 milardy.

Palestinská ekonomika je v troskách a předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás včera prohlásil, že bez zahraniční pomoci hrozí Palestincům katastrofa. Premiér Salám Fajad před konferencí oficiálně požádal svět o pomoc ve výši 5,6 miliard dolarů po dobu příštích tří let.

 

Pomůže i Česko

Nejštědřejším dárcem je Evropská komise (650 milionů dolarů) a po ní Spojené státy (555 milionů). Významnou finanční pomoc Palestině přislíbily i jednotlivé státy Evropské unie: Velká Británie (500 milionů), Norsko (420 milionů), Španělsko (360 milionů), Francie (300 milionů), Švédsko (300 milionů) a další.

 

 

Včerejší konference v Paříži se zúčastnili i zástupci Česka, které vedl náměstek ministra zahraničí Tomáš Pojar. Podle Pojarova doprovodu chce Česká republika nejméně po příští čtyři roky přispívat palestinské samosprávě částkou milion dolarů ročně.

Tyto prostředky mají být určeny na stipendia pro palestinské studenty, na projekty elektrifikace západního břehu Jordánu a pro účely některých mezinárodních organizací.

V zahajovacím proslovu francouzský prezident Nicolas Sarkozy vyzval mezinárodní společenství k všestranné podpoře izraelsko-palestinského jednání o řešení sporu. Řekl, že jemu jde o palestinský stát „nezávislý, demokratický, žijící v míru se svými sousedy a hospodářsky životaschopný“.

 

Dodáváme:

Hlavně udržet mýtus o chudácích palestínských arabech utlačovaných židy – jen ať se probůh neprovalí, že to jsou parazité v našich kožiších.., vždyť humanitární pomoc placená z peněz EU, USA a zbytku světa je takový skvělý a jedinečný byznys pro nás politiky provázané se zkorumpovaným kapitálem… Vždyť v získávání zakázek na humanitární pomoc se podniky přímo předhánějí v nabídkách… stačí se jen trochu ohnout a brát…

Tak by mě zajímalo, co na to říkáte vy, „míroví“ aktivisté, vy doslova a do písmene užiteční idioti?

Zpracovala Atllanka | Neděle 17. 07. 2011

   

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Otevřený dopis Evropě Následující text: Lotyšsko, krví vykoupená země »»»

Atllanka | Neděle 8. 09. 2019, 11.04 | Blízký Východ, Palestina, Israel | trvalý odkaz | vytisknout | 3121x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.