Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Egypt - Úhel pohledu

Čí oči vidí, kde nás „malíř“ šidí..

 

Motto: Dobré vlastnosti nepotlačí nikdy špatné, asi tak jako cukr, je-li přidán do jedu, nezabrání jedu, aby byl smrtící… arabské přísloví

 

Khalid Biltagi – Egypťan

Mili kamardi, dakujem za starostlivost a sme v poriadku, a to je v rychlosti situace:

Len dnes zapojili internet, ktory odpojili od ctvrka a odpojili aj mobily, SMS stale nefunguju. situace je desiva, prave som sa vratil z centra, boil sme na dmonstraci mirove od uterka, (od uterka sme na demostraci, neozbrojeni, iba chceme demokracii a slobodu a by odisel ten diktator prec).

V piatok na nas strileli a zabili celkom 300 ludi. Dnes na namestie kolem 12.00 najednou prisli k nam ludia ozbrojeny palicemi, mali velke noze, mece, jazdili na konich a velbloudech a zacali nas bit. Utekli sme do kavarny vedla namestie, tam boli muzi a zeny, za necelou hodinu prisla banda slinych ludi a zacala nas vyhrazat a devcatum hrozili, ze je znasilni pokial idu na denomstraci zpat. Strasna situace.

Diktator pustil aj svoje ludia v patok, sobotu, nedelu, pondeli a dnes v noci strileli na ludia v sidliskach, tiez vykradli domy, znasilnili 60 zen, vykradli obchody apod. Policia od piatku zmizela uplne a zacali otvarat vaznice a pustili ludia do ulic aby nas zabili.

My sa strarame sami o bezpecnost najma v noci, kazdy strazi svoj dom, a cez den chodime na demostraci… Nevim, ci som vam pisal to vsecko spravnym jazykom, ale sme vsecki velmi nervozni, panika je vsade. ale teraz som doma a sledujem situaci v TV.

My potrebujeme pomoc, ale neviem koho, demostranti sou mladi neozbrojeni, orgazinuji demonstraci, aby bola klidna, nepusti nikoho do namestie, kdo ma jakekoliv zbrane. Ale panika je vsade, kazdy sa boji o sebe a svoji rodinu.

Khalid 03 únor v 1:10

 

Petr Adamíra – Izraelec

Khalid pise, ze diktator pustil sve lidi, aby zabijeli … To je sprosta lez! Zabijeli lupici, bandite. Byli to lide z Muslimskeho bratrstva, Hizbalahu, Beduini a jini. V Izraeli napjate sledujeme situaci v Egypte a dobre vime, jaci „lide“ stoji za temito utoky! Nenechte se oklamat!

Jsou to ti sami lide, kteri napadli neozbrojene izraelske vojaky na lodi Marmara, jsou to ti sami lide, ktery vybuchuji v mesitach v Iraku a na dalsich mistech.., jsou to ti sami, kteri vybuchuji v Rusku, v Indii, Pakistanu, na Filipinach, v Izraeli a na dalsich mistech po celem svete.

Jsou to fanaticti islamiste, ktery jsou schopni jakekoliv spiny ve jmenu sveho Allaha! Jsou schopni zavrazdit pro svou viru i sveho vlastniho otce a matku! Vrazdeni lidi v Egypte pro ne neni nic spatneho, vzdyt maji nejvyssi cile – nastolit tam islamsky rezim.

Cesta k tomu pro ne neni dulezita, dulezity je pouze vysledek. Allah je odmeni. Mubarak nepustil vezne, ty osvodili islamiste. Mezi osvobozenymi vezni byli hlavne clenove Hizbalahu, Hamasu a Muslimskeho bratrstva! Nenechavejte se mast lzivou demagogii islamistu.

Petr 10. unor 2011

 

Současný vývoj v Egyptě

Současný vývoj v Egyptě je dost nejasný a je dost závislý i na vývoji v ostatních státech Blízkého východu a severní Afriky. Situace je složitá, protože zde svou roli hrají kromě různých etnických skupin take náboženské a politické skupiny.

V Egyptě, jako ostatně všude, jsou dva hlavni náboženské proudy – šíité (představovaní a podporovaní hlavně Íránem) a Sunnité (představovaní a podporovaní převážně Saúdskou Arábií). Tyto dvě skupiny vedou mezi sebou náboženskou a mocenskou válku.

Řetěz „revolucí“ na Blízkém východě není o demokracii, je o náboženské válce, kde z jedné strany chtěji šíité (za podpory Hizbalahu apod..) podkopat sunnitské vlády v jiných muslimských státech a sunnité zase na oplátku podlamují (za podpory Al-Káidy apod..) jejich šíitské vlády.

 

Vlastně se to velmi podobá pirátství využívaného kdysi ku prospěchu států v Evropě.

Tenkrát si státy, jako např. Anglie a Francie, najímaly piráty v boji proti sobě. Dnes muslimské státy prakticky stejnými způsobem využívají teroristické organizace.

 

 

Co se přímo Egypta týče, je dost nejasné jak to vlastně skončí. Pravděpodobně se různé skupiny bude dělit mezi sebou o moc a Egypt na tom bude podobně jako Libanon – napjaté ticho, a teroristické organizace budou v klidu prorůstat do státní správy.

Potenciál pro to mají značný. Velký počet sociálně slabého obyvatelstva, a hlavně protizápadní a protiizraelské nálady. Nicméně v nejbližší době bude v Egyptě zřejmě klid. Různé organizace jsou totiž právě nejvíce zaměstnávány stavbou svě vlastní infrastruktury.

Je potřeba vyčkat, až se víc vyjasní, ale nutno dodat, že nejsem zcela skeptický. Je tam nemálo lidí, kteří mozek používat umí, což pro Egypt znamená – sice malou, ale přesto – šanci, k vzpamatování a vydání se tou správnou, demokratickou cestou.

Petr Adamíra – Izrael 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Islamizace Bulharska Následující text: Usáma bin Ládin už se škvaří v pekle »»»

Atllanka | Úterý 19. 04. 2011, 11.17 | Islám, Neonacismus, Egypt | trvalý odkaz | vytisknout | 1545x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Destabilizace?
Walter mejl web Středa 27. 04. 2011, 14.03

Vypadá to, že se momentálně sype celý region jako domeček z karet. Uvidíme, co přinesou egyptské demokratické volby. Ale moc nadějí v ně nevkládám.

Nelze přidávat nové komentáře.