Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Medaile Za zásluhy o stát a Jaromír Jágr

Mladí jsou v zámoří díky „zlatým hochům“

 

Motto: Všichni kluci, kteří se dostali do NHL, si musí uvědomit, že hráči jako Výborný, Patera, Procházka, Dopita, Reichel, Ručinský, Kaberle jim v tom pomohli tím, že vyhrávali mistrovství světa předtím!

Díky těmto hráčům se ti ostatní dostali do povědomí světového hokeje, kdo by si jich jinak všimnul, kdyby se nevyhrávaly zlaté medaile? Těm hráčům by měli ti současní líbat prdel!

Tak to řekl Jaromír Jágr po prohře s Norskem a české mužstvo se sebralo, šlo a vyhrálo Mistrovství světa!

 

28.říjen na obzoru

28. říjen je den, kdy prezident republiky vyznamenává ty nejlepší z nás. Některá jména, budoucích vyznamenaných letos pronikla na veřejnost předčasně. Mezi těmi jmény je u české veřejnosti značně kontraverzní osobnost Milana Knížáka, ale především jméno Jaromír Jágr.

 

 

Nejsem umělec a umění nerozumím, proto nechám hodnocení pana Knížáka na jiných. Chtěl bych něco napsat k osobě Jaromíra Jágra. Protože Mistr Jaromír Jágr je nejen výborný hokejista, reprezentant, ale především i člověk, rozdělím svoji úvahu na tři kapitoly.

 

Jaromír Jágr – Hokejista

Jaromír je jedním z největších velikánů nejen mezi našimi, ale i světovými sportovci všech dob. Od 17-ti let hraje nejen v NHL, kde opakovaně dosáhl na mety nejvyšší, ale rovněž mnohokrát stál na ledě v národním dresu, kde se po boku svých kolegů zapsal zlatým písmem do dějin českého hokeje.

 

Abecední seznam vyznamenaných

 

Kvitoval jsem proto s povděkem skutečnost, že Jaromírovi bude letos uděleno státní vyznamenámí Za zásluhy o stát z rukou Václava Klause, prezidenta republiky a pročítal jsem různé diskuse pod články na toto téma. Jaké bylo mé zděšení, když jsem se mimo pochvalných souhlasů dočetl i nezanedbatelnéhop množství komentářů typu – Za co.., že umí hrát hokej? To také umím a nikdo mi nic nedá!

 

 

Můžu říct slovy klasika – Chce se mi zvracet! Z malých čecháčků kteří jsou plni žluče, závisti, nepřejícnosti a ze svých „úst“ vypouštějí hromady urážek a ničím nepodložených obvinění. Ptám se sám sebe, proč? Proč tolik zášti a nepřejícnosti?

Vždyt Jaromír Jágr je opravdu sportovec s velkým eS! Znovu opakuji: Byl to především on, kdo pod vedením Ivana Hlinky spolu s Dominátorem, Růžičkou, Dopitou, Svobodou a dalšími nechal na ledě své srdce a spoluvybojoval tak pro naši republiku olympijské medaile v Naganu.

S Jágrem se navíc v Naganu sešly všechny tehdejší hvězdy světového hokeje, které si pokládaly za čest se spolu s ním a Dominikem Haškem zúčastnit těchto OH! Znovu opakuji, že toto vítězství a následující Zlatý hatrick českého vítězství na MS zůstanou na vždy zapsány zlatým písmem v dějinách, nejen českého, hokeje.

A jestli by někdo chtěl popírat přímou Jardovu zásluhu na Naganu, pak nesporně na letošním vítězství na MS má podíl přímo lví. Titul Mistrů světa získal totiž tým, který kdekdo odepisoval již před začátkem turnaje (pravda i já) a po ostudné prohře v základní skupině s Norskem by na něj nikdo nevsadil ani zlámanou grešli.

A tehdy se Jaromír poprvé naštval, ozval a promluvil k hráčům v kabině. Rovněž si nebral servítky před novináři. A světe div se, tým se zvedl a z outsaidera turnaje se stali Mistři! Mladí čeští kluci pod vedením jaromíra Jágra hráli jak o život, a dotáhli to směle až do finále, kde porazili nejlepší výběr Ruska nabitý hvězdami typu Ovečkina a dalších.

 

Jaromír Jágr – Reprezentant

Jaromír je člověk, který nikdy neřekl trenérům národních týmů – nikam nejedu jsem unavený, tak jako ostaní borci z NHL. Pro něj vždy byla a stále je čest, když mu trenér státní reprezentace zavolá. Bez řečí a rád si oblékne dres s naším národním znakem a jde se znovu a znovu za větší slávu země České bít.

 

 

Neodmítá ani dnes, kdy sportovně stárne a lze se domnívat, že už by se nikdo nezlobil, kdyby odmítl a raději odpočíval. Každý totiž pochopí, že ve svých 38 letech na to má nárok nehledě k tomu, že Jaromír již svou práci pro náš hokej a jeho slávu odvedl beze zbytku.

Je pravda, že Jaromír je již zřejmě za zenitem své výkonnosti, a proto jeho výkony a hlavně touha reprezentovat svou zem a pomoci tak zviditelnit český hokej s jeho novými mladými hokejisy je příkladně obdivuhodná.

Navíc strčí plno vycházejících i současných hvězdiček i přim svém věku ještě do kapsy a s přehledem je povodí po ledě. Navíc je platný člen týmu za všech okolností. I když se mu třeba zdravotně, či herně zrovna nedaří, je obrovskou morální oporou celého týmu, je úžasné sledovat jak prožívá zápasy na střídačce.

A když hraje, tak nehraje jen rozumem, čim svaly a natrenovanými grify, Jarda je ten, kdo na ledě nechává především svoje čisté, jakoby pořád klukovské srdce. A to je ten důvod, to je ta odpověď na to, proč se mu tak daří a proč tak neuvěřitelně ční nad ostatními sportovci.

 

 

V diskusích zazněl i názor, proč nedostanou vyznamenání i další hokejisté z Nagana. Ale oni ho přece dostali, všichni hráči z Nagana obdrželi vyznamenání v podobě prezidentské medaile přímo z rukou našeho tehdejšího pana prezidenta – Václava Havla, ihned po příletu prezidentským speciálem při své Zlaté cestě Prahou.

A to, že Jaromír jde dál, je zcela pochopitelné, jeho sportovní, lidská i česká aura vyniká nad vším a všemi, je tak nadčasová, že tak jako nikdo nikdy nepřekoná v povědomí Čechů Mistra Karla Gotta, tak nikdy nikdo nepřekoná ani Mistra Jaromíra Jágra.

 

Jaromír Jágr – Člověk

 

 

Jaromír Jágr kdysi řekl: „Od dětství mám v paměti slova svých rodičů, že udělat něco pro druhého a nic za to nežádat je výrazem dobra a postoje člověka k člověku. Ale až mnohem později jsem přišel na to, že to v jistém smyslu vnímám také jako svoji „povinnost“, dělat v životě něco nejen pro sebe.

A věřte mi, že příležitostí k dobrým skutkům je všude kolem nás stále dost a dost, jen se někdy neumíme a nebo nechceme dívat."

A Jaromír nemluvil do větru, skutečně je vidět téměř všude, kde se koná nějaké utkání, či soutěže, jejichž výtěžek jde na charitu. Není pro něj problém udělat jakoukoli dobrou věc, podpořit slabé a nebo ty méně šťastnější z nás. Jaromír se nestydí ani za své politické názory a stranu svého srdce podpořil i v době, kdy ji jiní houfně odepisovali.

 

 

Z reklamních šotů a spotů je vidět i Jardův smysl pro recesi a humor. Je z nich cítit jeho klukovská duše, radost ze života a také neuvěřitelná schopnost, dělat si legraci sám ze sebe. A to dovedou jen opravdu vyjímeční a přitom skromní a poctiví lidé, mezi které Jaromír Jágr rozhodně patří.

 

Závěrem

 

Znovu se nabízí otázky:

Proč tolik nepřející řevnivosti i v případě tak jasné nominace? Neumíme se snad radovat z úspěchů druhých? Nebo proč se tedy mezi námi stále nachází dost těch, kteří nepřestanou snižovat zásluhy lidí, kteří proslavili náš stát víc jak všichni rádoby politici za posledních 20 let dohromady?

Je to snad nějaká česká klasika? Jsou závist, lenost a nepřejícnost až nenávist opravdu našimi národními vlastnostmi? Opravdu mají pravdu ti, co o nás Češích tvrdí, že naším jediným přáním, když sousedovi prosperuje koza je její smrt, zatímco ostatní si koupí také kozu a snaží se souseda přetrumfnout?

 

První příklad:

Reklamní plakát – naše půjčka pro nákup nového vozu, aby Vám ho soused záviděl! Naší národní povahy už evidentně využívají i reklamní agentury. Copak si kupuji nové auto, aby mi ho soused záviděl?

 

Druhý:

Bára Špotáková hodila světový rekord. To je úspěch, ke kterému se musela propracovat tisíci hodinami tréninku. Určitě musela sama mnohokrát prožít smutek z neúspěchu, musela investovat obrovské množství energie a odříkání.

Ani bulvární tisk takovou zprávu nemohl pominout, ale titulek hlásal jako nejdůležitější informaci výši prémie. Bum! Proč je deník Blesk u nás nejprodávanějším periodikem s nákladem víc jak 500 tisíc výtisků? A jaké čtenáře asi vychovává je nasnadě.

 

My se prostě neumíme smířit s tím, že je někdo úspěšnější a lepší.

Bohatý u nás automaticky znamená zloděj, načemž mají lví podíl právě média, která zásadně informují o vytunelovaných firmách. Prosperující podniky, zaměstnávající tisíce lidí nejsou zřejmě pro média tak zajímavé. Lépe se totiž píše o teleti, které se narodí s dvěma hlavama, než o tom co se narodí normální.

 

 

Jak řekl V. Růžička – když ne Jágr, tak kdo jiný? Má tedy prezident udělit medaili Jaromíru Jágrovi? Odpovídám – ANO! A říkám k tomu: Jardo, děkujeme – budeme přitom s tebou!

zpracovalo st@tll 2010

 

Prezidentův projev

 

 

 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 


Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Habermannův mlýn Následující text: Konspirační teorie a Bilderberg »»»

Atllanka | Středa 27. 10. 2010, 15.52 | Česko, Osobnosti, Legendy | trvalý odkaz | vytisknout | 2244x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
KUK Středa 27. 10. 2010, 19.50

Taky se rád dívám na hokej, ale nepatřím k takovým expertům jako autoři. Zcela jistě Jaromír Jágr v hokeji v současné době patří mezi elitu. Ale je to jeho zaměstnání a bere za to plat. Je spousta lidí, kteří svoji práci vykonávají také s takovým nasazením a stejně dobře. Nechci jmenovat profese, ale chirurgové, kteří berou zlomek Jágrova platu si pozornost zcela jistě zaslouží. Gól vstřelený do branky a operace např. aneurysmy aorty jsou absolutně nesrovnanatelné dvě lidské činnosti. Ale těm, kteří zachraňují lidské životy se vyznamenání nenavrhuje a ani nedává. A mezi námi. Tihle hrát hokej neuměli? To byl koncert na ledě. A také nedostali vyznamenání. http://www.youtube.com/watch?… Závěrem říkám. Jágr si nezaslouží žádné vyznamenání.

[2] Souhlasim!
Franta Dlaň Čtvrtek 28. 10. 2010, 09.52

[1] KUK:Tim že doktoři zachranuji životy všem ochlastum a nicnedělačum bez rozdilu se zasluhuji o stat! Že o stat křivaku, lemplu a závistivych hovad, nehraje rolu. Přece nenechame zhebnout vetšinu závistivych lidi, to bysme už nebyli češi! Je nadherne, jak si potvrdil co se piše v článku, ja když ho četl jsem nevěři že sa najdou tací jak ty. A vida! Potrefena husa sa ozvala!

[3] To myslíte vážně - dát Jágrovi vyznamenání?
HOP09 Čtvrtek 28. 10. 2010, 14.06

Jako sportovec toho sice dokázal hodně, ale za to byl podle mého vyznámenán dostatečně – vemte si kolik se ve sportu dneska vydělává. Sport už dneska není takový jako býval za Zátopka nebo Čáslavské, kdy se sportovalo prakticky pro čest a slávu a nosit reprezentační drez byl vrchol pro každého sportovce. Musíte si uvědomit, že vyznamenání z rukou prezidenta by mělo být hodnocením člověka jako takového a jeho zásadního přínosu pro stát včetně postojů a reprezentace. Takže i když Jágr vyhrál v hokeji prakticky všechno, co šlo, nemyslím, že by bylo moudré mu to vyznamenání dávat mimo jiné z těchto důvodů: dokázal prohýřit miliony dolarů v kasinu, kdyby si vyznamenání zasloužil, věnoval by peníze přece jinam – potřebným; že mu jde především o peníze taky dokázal svým odchodem do Ruska, kde kromě peněz nebylo nic, co by neměl v USA – co si má pak člověk myslet o symbolice čísla 68, o které tak rád vyprávěl – když chtěl odejít a nešlo mu o peníze, proč tedy nešel do Čech? Upozorňuji, toto není z mé strany závist, je to jeho věc, pokud nikomu neubližuje. Když ale dostane tu medaili, spousta opravdových hrdinů, která za nás bojovala např. proti fašistům by se musela v hrobě obrátit a jestli chce tot hrdinství pan Malý srovnávat s Jágrem, tak je malý hlavně duchem.

[4] Tak to jsem se nasmál!
Jan Krasl Čtvrtek 28. 10. 2010, 15.40

Ne, to si dělají z tebe prdel, anonymní Hopíku 09. Ale vážně:

Za 1/ Zřejmě ti uniklo, že medaile Za zásluhy o stát se neuděluje jen za boj proti fašizmu, výsledky ve vědě, atd…, ale například právě i za příkladnou reprezentaci a zviditelnění republiky ve světě.

Za 2/ K udělení tohoto ocenění není kriteriem bezvýznamná chudoba a reprezemtační dres se stále navléká pro čest a slávu rodné země.

Za 3/ Zdá se ti, že Jaromír Jágr musí skládat účty z toho, co udělá se svými vydělanými a zdaněnými penězi? Komu a proč, a kdo další tak činí?

Za 4/ Jarda podle tebe vyhrál co se vyhrát dá, nikdy neodmítl reprezentaci, uznává a zná ho celý sportovní svět a skrze něj i celou naší republiku a přesto píšeš, že nemá zásadního přínosu pro stát včetně postojů a reprezentace?

Za 5/ Jaromír mimochodem dává na charitu dost, a mnohem více na daních, které odvedl této republice. Troufám si odhadnout, že jeho daně byly a jsou mnohem větší, než odvede státu kdejaká velká fabrika. A ty tu budeš psát, a určovat, co má dělat se zbytkem? Kdyby s ním tapetoval, tobě je do toho z odpuštěním hovno.

Za 6/ Jaromír Jágr nehraje za Sovětský svaz, ani za Rusko. Zřejmě ti jednak unikl rozdíl mezi těmito státy. A rovněž tak reprezentaci nějaké země si pleteš s prací. To jakože podle tebe, když někdo pracuje za mzdu ve firmě patřící Japoncům, tak kope za Japonsko? Svatá prostoto!

Za 7/ Tak tobě, že nejde o peníze? Dovol abych se zasmál: Cha cha cha! Jsi totiž příkladný a závistivý chudák, který má hovno ne proto, že druhý má moc, ale proto, že je blbý a líný… Ty opravdový hrdino… Budu hádat, Meresjev?

Jinak:

Jaromír Jágr příkladně reprezentuje od 17-ti let Československo, později Česko, díky jemu zná naší republiku celý nejen sportovní svět – mimo toho je i slušný a skromný člověk. Ocenění si plně zaslouží.

Jen by se mohl Klaus už konečně pochlapit a dát vyznamenání za třetí odboj i bratrům Mašínům. Jenže, obávám se, že to neudělá, ne proto, že by nechtěl, ale proto, že dob ře tuší, že by ho z jeho rukou Mašíni odmítli! A já bych se jim nedivil.

[5] HOP09
vitak69 mejl Čtvrtek 28. 10. 2010, 21.04

Nechámu a nerozumím tomu, proč Vám vadí, že Jágr prohrál svoje vydělané peníze v casinu. Jen na okraj, kolik peněz jste dal vy na charitu? Říká Vám něco Adopce na dálku? Kolik dárků jste dal vy dětem z dětských domovů? Dal jste někdy svoje obnošené věci do domova důchodců či jinam? Bezpochyby jsme opět u zpráv jedné nejmenované tv stanice, kde Vám řeknou v hlavním vysílacím čase, kolik dokázal jarda Jágr utratit v casinu za noc, ale už Vám neřeknou kolik dal na charitu. Oni to většinou ani neví, protože u těchto lidí nebývá zvykem, aby se tímto chlubily. A i kdyby to ta stanice věděla, tak by to zřejmě těžko odvysílala, není to toiž tak zajímavé pro českého závistivého a hlavně „obyčejného člověka“. Čecha totiž vždycky nejvíce potěší, když slyší o cizím neštěstí. Tak pokud vy jste nic na charitu nedal, tak nemáte právo soudit někoho takového jako je Jarda Jágr. :-x

[6] Na idnesu je závistivých nul!
Korytnačka web Pátek 29. 10. 2010, 10.26

A hlavně hloupých. On to totiž nedostal Jarda jen za to, že umí hrát hokej – i když ho hraje příkladně a je naprostým mistrem svého oboru, ale hlavně za příkladnou reprezentaci našeho státu a propagaci sportu v naší zemi. Nikdy nikdo totiž nespočítá kolik kluků, ale i holek zachránil úspěch Haška, Hlinky či Jágra od chlastu a drog, protože je přivedl do tělocvičen a na stadiony.

Pro tamnější i zdejší nepřející závistivce ještě dodám, že z peněz, které Jágr a další úspěšní sportovci odvádějí měsíčně na daních a pojištěních tomuto státu jsou možná právě oni živi. Že, KUKu a HOPíku 09? :-D :-D :-D

[7] poděkování
Naďa Vildová mejl Sobota 30. 10. 2010, 09.06

Jarda si vyznamenání zaslouží, jenom proto co udělal pro Československo a pak pro Česko ve své hokejové kariéře.

  1. Nikdy nodmítl reprezentovat svoji republiku, když mu hlavní trenér zavolá, nikdy neřekl, že je unavený a že nepojede.
  2. Je skromný , pracovitý člověk, je odhodlaný pomáhat drukým, což málokdo z těch bohatých dokáže, ti myslí raději na sebe, než na druhé, takový Jarda není a za toto si ho moc vážím.
  3. Díky jemu nás zná celý svět a ví kde Česko leží.Jarda hrát hokej umí , na ledě nechává své srdce , je příkladem pro mladé hráče, kteří se od něho hodně naučí.

Člověku, který v životě něco dokázal, může závidět jen ten kdo v životě dokázl hodně málo a nebo vůbec nic, taková je lidská závist. Jardy si moc vážím, že v 38 letech dokáže ještě reprezentovat stát.

Díky jemu jsme vyhráli zlato na MS v Německu, když nás všichni odepisovali a nevěřili, z neznámých bojovníků se stali MISTŘI SVĚTA. Jardy si moc vážím a budu vždy na jeho straně. Vyznamenání si opravdu zaslouží a z celého srdce mu ho přeji.

[8] Pro to závistivé hovado HOPHOP
Katafa web Sobota 30. 10. 2010, 18.41

http://hokej.idnes.cz/…kej-2010.asp?… Jen dodám, tím potřebným jsi jistě myslel sebe, že?

[9] Pro Kuka a ostatní "spravedlivé"
Atllanka web Sobota 30. 10. 2010, 19.56

Zde máte odkaz na stránku Jak podat návrh na státní vyznamenání – Pokud víte o lidech, kteří si ho zaslouží, navrhujte.

Jinak pro vás a všechny další nesoudné kritiky: Medaili Za zásluhy uděluje prezident republiky osobám, které se zasloužily o stát nebo územní samosprávný celek v oblasti hospodářské, vědy, techniky, kultury, umění, sportu, výchovy a školství, obrany, bezpečnosti státu a občanů.

Hezký den ;)

Nad´a Vildová mejl Pondělí 1. 11. 2010, 17.06
;-)
Nelze přidávat nové komentáře.