Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Odbory chtějí krach státu!?

 

Motto: Ó lidská hlouposti, tys ta, která umíš člověka přimět, že se jako papoušek chopí toho, co nechápe a nikdy nepochopí… Voltaire

 

Odborářská demonstrace

Nedávná odborářská demomstrace v Praze mě zcela utvrdila v přesvědčení, že odbory ztratily jakoukoliv soudnost a představu o ekonomické realitě této země a že žijí v nějakém tom svém Matrixu.

 

 

Každému, kdo vychodil aspoň 5 tříd obecné školy musí být zcela jasné, že nelze donekonečna utrácet více, než se vydělá. Také by pro ně neměl být problém pochopit, že vlády socialistů v době ekonomického růstu rozhazovaly kde se dalo – nesmyslné pastelkovné, jedno z největších porodných na světě a jiné socialistické nesmysly.

Každému průměrně chápavému občanovi jen z pouhého faktu uvědomění si výšky státního dluhu také musí být jasné, že jsme si žili uplynulých několik let nad své možnosti. Stát si ročně půjčoval a stále ještě půjčuje stovky miliard na svůj vlastní provoz, ale odboráře, kteří žijí zcela evidentně na jiné planetě než zbytek populace, to vůbec nezajímá.

Kde jste pánové (socialisté, soudruzi) odboráři byli, když se stát začal zadlužovat? Demonstrovali jste snad taky, když se zcela nesmyslně zvedaly platy ve státní sféře, aniž by k tomu byl jakýkoli důvod?

Dovedete si představit, jak by dopadl zaměstnanec v soukromé sféře, kdyby šel demonstrovat, že mu někdo sebral 20% mzdy? Naopak, tito lidé obyčejně chápou, že zaměstnavatel má problémy a snaží se pracovat o to víc, aby mu pomohli z krize ven, a to mnohdy i za mnohem nižší mzdy. Vědí totiž, že až podnik který ho doteď zaměstnával zkrachuje, skončí na podpoře a kdoví, kdy sežene jinou práci.

Současná krize byla nejhorší od třicátých let minulého století. Přesto nikdo žebrat nemusel a je zcela zjevné, že se kapitalismus zdemokratizoval. Zavřely se desítky podniků, propuštěny byly desetitisíce lidí, statisícům byly sníženy platy. Nevšiml sem si, že by tito zaměstnanci chodili po Praze, drancovali ministerstva a dělali nepořádek.

 

A jen tak na okraj:

Rovněž se jednalo o lidi kvalifikované, skláře, výrobce porcelánu, textiláky a jiné a jiné… Kde jste byli odboráři v jejich případě?

 

 

Co je na státních zaměstnancích tak mimořádného, že oni jít s platem dolů nemohou? Už nyní je průměrný plat v soukromé sféře nižší než ve státní. To je v době krize opravdu neuvěřitelný a řekl bych až téměř trestný paradox.

V České republice je jeden z nejnižších poměrů na světě mezi lidmi platících daně a těch, co z nich žijí. Tedy mezi počtem zaměstnanců v soukromém a státním sektoru. Jediná má výtka vůči vládě je tedy ta, že nemá odvahu k ještě daleko razantnějšímu propouštění ve státní sféře, ale možná už se začíná blýskat na lepší časy – Česká Pošta má příští rok údajně propustit dalších 4 tisíce zaměstnanců. Těch co by se propouštění netýkalo, by se mohli mít lépe. Na jejich mzdy by bylo více peněz.

Je více než jisté, že v blízké budoucnosti dojde k dosti masivnímu slučování a tím pádem i zavírání nemocnic, škol, ústavů atd. Jde především o uspoření nákladů a tím pádem dojde i k propouštění zaměstnanců těchto ústavů. Socialisté, kteří vládnou krajům, už s těmito kroky ve svých krajích začali.

Ano, je možné diskutovat o konkrétní změně tarifů a jiných bonusech, na ulici se ale diskutuje dost špatně a zatím to vypadá, že odborům o žádnou diskuzi nejde. Chtějí se prostě jen předvést a ukázat, že pomocí lživých výpočtů a demagogie mají velkou sílu.

 

Karel Kryl – Maškary / zvětšit

 

Přál bych si, aby lidé tuhle trapnou odborářskou šaškárnu co nejdříve prohlédli a aby se všichni oprávnění vrátili k jednacímu stolu se snahou o dohodu. To, že i státní zaměstnanci musí jít s platy dolů je jasné, na tom o kolik a jak přesně, je jistě možné se dohodnout.

Koneckonců nikdo nikoho nikde nedrží. Pokud mají tito lidé pocit, že jinde by si vydělali více, můžou odejít. Jen je jaksi nutné, aby počítali s tím, že se jich na jejich názory na vlastní plat u soukromníků nikdo příliš ptát nebude.

P.S. A ještě, pokud někdo argumentuje tím, že hasiči hasí i soukromé firmy a policie chrání také majetek soukromníků, tak podotýkám, že jak hasiči, tak i policie jsou placeni z rozpočtu státu, do kterého odvádí daně především soukromý sektor.

Zpracovalo st@tll

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

   pošli na vybrali.sme.sk   jaggni to!   Linkuj.cz   pridej.cz

««« Předchozí text: Zlý Izrael a hodní Palestinci Následující text: Jeden den muslimky »»»

Atllanka | Čtvrtek 23. 09. 2010, 19.51 | Česko, Socani, Odbory | trvalý odkaz | vytisknout | 1721x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Někdo shodil Facebook?
Jekl11 Čtvrtek 23. 09. 2010, 22.55

Asi Odboráři, he O)

reaguj[2] Jekl11
vitak69 mejl Pátek 24. 09. 2010, 09.51

Ani bych se nedivil, kdyby to byla pravda. Che, che. :-D

reaguj[3] Kde se vzala Krize?
Jaroslav S. mejl web Pátek 24. 09. 2010, 12.13

Ztotožňuji se s vyjádřenou myšlenkou autora, že jsme krutě zaspali dobu. Byli jsme, nebo asi stále jsme, snadná kořist pro lobby všeho druhu. Nenechte se oklamat výmluvami na krizi. Žádejte informace o příčinách a konkrétní jména viníků. Zajímejte se jaká sprostota je tzv. příliv zahraničního kapitálu. Tyto a další skutečnosti jsou dobře známi lidem jenž nás vedli a stále vedou do záhuby.Záměrně byla snižována hodnota státního majetku a likvidován národní potenciál. Jak to, že tato prostá fakta nejsou lidem ozřejměna.Kdo se bojí?

Pátá kolona v Česku ZDE: http://svetylko.blog.cz/…lona-v-cesku

Česká síť: http://nwoo.org/…it/index.php?…


Atllanka reaguje:

To vás učí na škole v Cítolibech, takové bludy? No potěš Vás všemohoucí, to je síla! :D)))

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?