Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Hrdí Dánové obstáli...

…neptali se komu zvoní hrana

 

Motto: Cílem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty parchanty na druhý straně, aby padli oni za tu svou… George S. Patton

Dánsko se naposledy výrazně zviditelnilo ve světě díky nenávistnému islámskému fanatismu pramenícímu z pocitu nadřazenosti a tím i z domnělého práva nařizovat a diktovat světu co se smí a co ne.

Kvůli karikaturám, ukazujícím islám tak, jak jej vidí většina rozumných lidí na této planetě, pálili muslimové světa dánské vlajky a provolávali smrt všem Dánům. Hrdí Dánové se však nezalekli, jako už mnohokrát před tím ve své historii.

 

 

Nechci zde dnes rozebírat celou historii hrdých Dánů, ale zastavím se u momentu, kdy se tento národ zachoval tak neuvěřitelně hrdinně, jako snad žádný jiný národ v Evropě. A kdyby nikdy před tím, a ani nikdy potom už nic zvláštního dánský národ nevykonal, vykonal dost. A proto, když potkáš Dána…

 

Když potkáš Dána, smekni

Psal se 9.duben roku 1940, německá vojska začala obsazovat Dánsko na jehož území měl Adolf Hitler v úmyslu vytvořit vzorový protektorát. Protože Dánové v té době neměli vojenské kapacity na obranu, opakoval se Československý scénář.

 

 

Rozdíl byl pouze v tom, že Německá propaganda vytvořila mýtus, který měl okupaci omluvit tím, že jde o ochranu slabšího germánského národa velkým bratrem.

Ze začátku se mohlo zdát, že fašistická propaganda zabrala, avšak během velmi krátké doby se ukázalo, že Dánové Němcům neuvěřili a ani se před nimi nepokořili. Začali se totiž chovat zcela jinak než Hitler doufal. Následovali svého krále, který okupanty přehlížel.

 

A nejen to.

Dánský tisk i přes Německou cenzuru začal pomocí karikatur zesměšňovat Německou důležitost. Navíc se čím dál tím hlasitěji ozýval Dánský odboj a v krátké době bylo jasné, že Dánsko se nestalo vzorovým protektorátem, tak jak si „německý národ“ a vůdce přáli.

Měsíce plynuly a Dánský odboj se stal pro fašistické Německo jedním z nejnebezpečnějších v Evropě. Téměř každý den docházelo k sabotážím a okupanti zuřili. A pak přišla ta největší rána, kterou kdy Němci dostali ve svých protektorátech.

 

 

29.srpna 1943 v ranních hodinách ohlušila Dánsko obrovská detonace. Tato detonace ohlásila světu, že Dánská námořní flotila přestala existovat! Hrdinní dánští námořníci ji totiž sami potopili, aby tak zatarasili okupantům nejdůležitější námořní cestu v oblasti.

 

 

Německá odpověď přišla velmi rychle:

  • Wehrmacht zaútočil na královský palác, který po krátké obraně, kterou s ním svedla palácová stráž, padl. Další sankcí bylo rozpuštění Dánského parlamentu.

 

Dánský odboj na represe odpověděl obrovskou vlnou sabotáží a okupanti přicházeli o důležité továrny, sklady munice a mosty.

  • Zuřící fašistická hydra přitvrdila a vydala příkaz, aby Židovské obyvatelstvo začalo nosit žlutou hvězdu.

 

 

V noci odvysílal rozhlas poselství krále Christiana ze zámku Amalienborg:

  • Dánskému lidu! Němci nařídili, aby všichni Židé nosili žlutou hvězdu. Král prohlašuje, že mezi Dánem a Židem není žádný rozdíl. Proto si on sám, jako první připíná Davidovu hvězdu a očekává, že každý občan Dánska se zachová stejně.

 

Následující den vyšli téměř všichni obyvatelé Dánska do ulic s Davidovou hvězdou připnutou na šatech.

Den poté Němci své nařízení odvolali.

 

Všem však bylo jasné, že to Němce nezastaví, a tak Dánský odboj zorganizoval největší přesun obyvatel ve svých dějinách:

  • Když Němci připravili zátah na Židy, tak v předvečer toho dne, defakto přímo před zraky okupantů, propašoval dánský odboj téměř všechny Židy do Švédska. A když ráno německé náklaďáky vyjeli do ulic aby v plošné razii všechny dánské Židy pozatýkali, žádné nenašli.

 

Dánští Židé již byli s celými rodinami v bezpečném Švédském azylu.

Aki.ben.sion 

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Palestinská chudina Následující text: Cikáni - parazité naší společnosti? »»»

Atllanka | Pátek 6. 08. 2010, 12.22 | Válka, Historie, Dánsko | trvalý odkaz | vytisknout | 2562x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] hrdinové
Petr Pondělí 9. 08. 2010, 13.14

Frajeři. Proč se o tomhle neučíme ve školách?

Nelze přidávat nové komentáře.