Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Moravský Edelweiss

Alpská protěž kvete na Moravě!? (z archivu)

 

Motto: Cítí se být ušlechtilým bílým Moravanem, bojuje proti Čechům a chce samostatnou Moravu. Dal si proto do nicku jméno svého vzoru – Edelweiss, což je nechvalně známý název teroristické protipartyzánské nacistické jednotky složené z různých vlastizrádných Čechů a hlavně Slováků…

Na svém kanále má videa na nichž se učí střílet, píše ujeté komentáře, vyrábí idiotské konspirace a vzhlíží se evidentně v nacismu. Jeho nick Edelweiss 1945 to říká více než jasně…

 

Fašistické jednotky Edelweisse

Mezi jednotky, které se vyznačovaly svou brutalitou a hrůzným počínáním, se řadí také protipartyzánské jednotky Edelweiss. I když se středem jejich zájmu stalo Slovensko, jejich krutost pocítili i obyvatelé Moravy…

 

 

Edelweiss byla speciální protipartyzánská jednotka, jejíž jádro tvořil speciální oddíl Slovenské pracovní služby (SPS). Speciální vojenský a zpravodajský výcvik, který vedli němečtí instruktoři, se zaměřoval především na organizaci a následné uskutečňování partyzánských akcí, na zvládnutí obsluhy zbraní různých druhů a typů, na manipulaci s výbušninami, na všestrannou sabotáž, obsluhu radiostanic atd. Mezi členy patřili jak Slováci, tak i Češi.

4. listopadu 1944 slovenské ministerstvo obrany vyšlo vstříc velitelovi německých okupačních vojsk generálovi Hoflemu a rota SPS byla organizačně podřízená velitelovi jednotky Abwehrgruppe 218, majorovi Ervínovi von Thun – Hohenstein.

Ve skutečnosti se speciální oddíl SPS stal neoddělitelnou součástí „Abwehrgruppe 218“ až po absolvování výcviku v Žilině a úspěšných protipártizanských akcích v okolí banskoštiavnického Počúvadla a na lokalite Jabloňov – Nová Baňa ve dnech 19. – 26. listopadu 1944.

 

 

Velitelem slovenské jednotky Edelweiss se stal povstalecký důstojník kpt. Ladislav Nižňanský, který 16. prosince 1944 zúžil přísnou selekcí SPS počet kandidátů na 130 mužů. Poradcem velitele Nižňanského byl eldwebel Josef Nowak-Ulrich a duchovným radcem Fridrich Zelina. Je známo, že se oddíl skládal ze tří pěších a minometných čet. Každou četu pak tvořily tři mužstva, přičemž každé mělo 3– 13 mužů.

Štáb jednotky tvořili především němečtí fašističtí vrahové ukrajinského národa, příslušníci špionážní divize Brandenburg. Přesto zpočátku nosili uniformy Wehrmachtu a později Waffen- SS. Výjimkou nebyly také slovenské uniformy vz. 30, které členové Edelweiss oblékali. Ty jim dodávala slovenská armáda ze skladů v Trnavě.

 

 

Edelweiss představovala pestrou směs vlastizrádců různých národností, kterou tvořili nacionální živlové, deklasovaní zločinci, fašisticky a nábožensky zvrácení jednotlivci a mladí zvrhlíci z řad zdemoralizované slovenské mládeže. Navíc měli nárok požívat práva německých vojáků.

Za teroristické, špionážní a perzekuční zásluhy dostávali od fašistických kolegů medaile pro východní národy a byli navrhováni na vyznamenání řádem Železného kříže. Kromě měsíčního žoldu ve výši 500 korun měli také nárok na zvýšený příděl potravin, alkoholu a cigaret. Jako bonus při účasti na akci byla možnost zkonfiskovaní zabaveného majetku a cenností zavražděných.

 

 

Jednotka Edelweiss se také honosí hrůzostrašnou statistikou. Během cca 50 akcí uskutečněných po celém středním a východním Slovensku bylo fašisty zavražděno na 300 osob a přes 600 lidí bylo vydáno do rukou bezpečnostní policie SIPO, bezpečnostní služby SD a odboru I-s 178. divize Tatra. Většina zadržených se domů už nikdy nevrátila.

Vlna teroru započala v průběhu protipartyzánských pročesávacích akcí do Zázrivej a Hornej Štubne v říjnu 1944. V dalších čtyřech měsících bylo zasaženo i okolí Bánské Bystřice, Zvolena, Kremnice, Blatnice, Brezna, Banskej Štiavnice, Oslian, Ilavy, Handlovej, obec Podhradie, Prochoť, Dolné Vestenice a okolie Novák.

Sérii zločinů ve středním Slovensku uzavíraly brutální vraždy civilního obyvatelstva v v Ostrom Grúni a Kľaku v bývalém okrese Sv. Kríž nad Hronom (Žiar nad Hronom). Tyto jednorázové krvavé zločiny nemají pro svoji krutost a obludnost obdoby. Oběťmi se stali starší lidé, ženy a děti, které fašisté označili za partyzánské pomocníky.

 

 

Přepad Ostrého Grúňa a Kľaku oddíl Edelweiss naplánoval na 21. ledna 1944. Akci předcházelo prověření vyhlédnutých objektů a zesumírování informací fašistických zpravodajců bezpečnostní policie.

Vrahové z jednotky Edelweiss společně se speciální jednotkou SS, která byla vyzbrojena samohybnými děly a obrněnými vozidly, a stočlenným oddílem Heimatschutzu z uvedených obcí, přepadli nejdříve Ostrý Grúň, kde v domě Izidora Debnára a v okolních domech zavraždili 62 osob.

Po krvavém masakru alkoholem opojená banda vrahů vtrhla do Kľaku, kde povraždila dalších 82 osob. Krutost neznala mezí a slitování neměli ani s dětmi. Tříměsíční Jozefinku Haringovou hodili o stěnu domu a její matku zastřelili, stejně dopadl i zbytek rodiny.

 

 

Neobyčejně krutému výslechu byl podroben 21letý partyzán Martin Herka v Hornom Kľaku. Rozřezali mu chodidla, na více místech stáhli kůži z těla, odřezali uši, jazyk, nos, vypíchli oči a nakonec ho ještě živého hodili do plamenů hořícího domu. V Hornom Kľaku dále zavraždili partyzány Jakaba a Boroša. Ostatní obyvatele vyhnali do zimy a seřadili je u kaple, kde všechny postříleli.

Z neznámého důvodu však po příchodu motospojky, která doručila telegram velitelovi výpravy, fašisti opustili od dalšího vraždění a omezili se na vypleňování a vypalování obcí. Obyvatele pak násilně evakuovali. Celkově bylo v těchto dnech zavražděno 146 lidí (z toho 56 žen a 38 dětí). Při opakovaném útoku 24. ledna 1945 vypálili 112 domů a 78 hospodářských budov v Ostrom Grúni a 132 domů a hospodářských budov v Kľaku.

 

Serie videí o kolaborantech s nacisty

 

K 29.1.1945 uvolnil mjr. Thun von Hohenstein z Abwehrgruppe 218, celkem 70 příslušníků speciální jednotky SPS kvůli duševní krizi ze spáchaných zločinů. V únoru 1945 pak nevyšel kamuflovaná provokace, jejímž cílem bylo zlikvidovat Hurban kpt. Miloša Uhra z 2. Československé partyzánské brigády J. V. Stalina. Vše si vynahradili v následujících měsících vraždami obyvatelstva v Novém městě nad Váhom, kde na 12 dní soustředili svůj represivní útok, koordinující s německou střeleckou rotou.

O konci Edelweissu a jeho zvěrstvech na území Moravy čtěte zde…

 

Václav Bělohorský 

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Winston Churchill - O islámu Následující text: Žaluji Boha Všemohoucího »»»

Atllanka | Čtvrtek 2. 12. 2010, 13.00 | Historie, Válka, Nacismus | trvalý odkaz | vytisknout | 5945x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Škoda...
Honza Pátek 23. 04. 2010, 15.08

Jaká škoda, že sa tá moja milovaná Moravěnka nedokáže otřepat jak zablešený pes a zbavit sa takových parazitů, jak je ten hňup co má nick Edelweiss 1945. Jak by sa nám všeckým v tym Česku dobře žilo bez nácků,rasistů šovinistů a jiných dementních závistivců a pazgřivců…

reaguj[2] Strašné!
Petr Pátek 23. 04. 2010, 16.02

Vím o těchto událostech z vyprávění mé matky, protože pochazí odtud a jako malá holka přežila vypálení Klaku.

Pamatuji si, jak má babička vzpomínala na to, ze Němci nebyli až takové svině, jako Rusové a partyzáni, kteří když přišli, škodili mnohem více.

Válka je válka a jen těžko lze dnes toto spravedlivě posoudit…

reaguj[3] Lidi sou svine
Kol123 Pátek 23. 04. 2010, 16.22

Nejenom Nemci, ale hlavne kolaboranti, slovensti soviniste a Hlinkovci se zapojili do poprav. Takovi lidi jsou na Slovensku dodnes. Stejny problem ma Cesko, nejenom za Nemcu, ale hlavne za Rusu kolaborovala vic ne polovina Cechu. Udavaci, oddani rusomilove, karieristi a ostatni zlocinci, kteri pomahali Rusum, ti vsichni ziji pohodlne v Cesku dal a cekaji zase na prilezitost. Dnes nejsou jenom u tresnicek, ale hlavne u CSSD.

reaguj[4]
Edelweiss Pátek 23. 04. 2010, 17.31

To se mám jako posrat??? Nick mám roky z jedné hry, zná mně tak hromada lidí a těch pár blbů co za tím vidí nacionální socializmus ignoruju. Jen to že málo víš tě opravňuje soudit??? 1945 je oslavou konce války, protěž je květ hrdinů a to odedávna, začni psát o Alpských lovcích, že jsou esesácy:-) Nikdy jsem nepsal o bílých Moravanech, ujeté komentáře jsou na úhlu pohledu, idiotskou konspiraci bys musel prokázat. Beru to jen jako další pokus o narušení soukromí idiotem, takových ztrapňovacích akcí už jsem kvůli nicku či názorům zažil hodně. To co jsi napsal o mně a o nacizmu je LEŽ, nikdy jsem ho nehájil a na opačné tvrzení nemáš důkaz, takže opět mnoho povyku pro nic::-)))

reaguj[5]
Edelweiss Pátek 23. 04. 2010, 17.45

,,Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…´´

Nebo je to ochrana cenzurou před jinou než vlastní modrou pravdou ??? 8-)

reaguj[6]
Edelweiss Pátek 23. 04. 2010, 17.57

[1] Honza:Spíše bych sa snažil dostat trochu rozumu, někdo si něco vymyslí, napíše a ty hned reaguješ přesně, tak jak ti to k reakci nachystal. Tedy jako malé dítě, nejprve mi dokaž, že dělám z čeho mně tu viníte. Ovšem tady o pravdu vůbec nejde že? Tady jde o to si tu anonymně hrdinsky zanadávat a to na cokoli, tož hodně zdaru ty velké dítě bez vlastního názoru.
8-)

reaguj[7] Ale?
Honza Pátek 23. 04. 2010, 23.01

Tak to ty žvásty o tom, jak my, chudáci moraváci trpíme pod jhem Čecháčků, jak ty nejsi Čech ale Moravák, to jsem ti tam napsal já? Tak ty nejsi nácek? A to co máš na účtě YT to je co?

Edelweiss1945 (před 5 dny)

Jen sa snažím v nepříznivé době, čase a zemi. Zachovat si kořeny svého rodu. Nejsem a nebudu čech i když s tým čeští šovinisti majů problém. Na to kolik jich ty kampaně s vymýváním mozků stojí, maji malou úspěšnost, dokud tu bude jediný Moravan jako nositel pravdy, nevyhrajů FREE MORAVIA

To je projev internacionalizmu? A ti, co sis je přidal za přátele to nejsou nácci? Tak se podívej do jejich účtů, hnuse!

A taky jsi jako všichni nácci zbabělý připosránek. Když si tak stojíš za svými názory, proč jsi najednou smazal ta videa, kde je ti vidět do ksichtu? Ještě že ti není vidět prdel. Bylo by vidět, jak jsi posraný, moravský hrdino!

Ale já jsem si ta tvá videa stáhnul, borče z Brna a buď si jistý že je někam uploadnu a atllance pošlu embedy, střelče s protěží!

reaguj[8]
Edelweiss Sobota 24. 04. 2010, 00.32

Jestli to nebude tím že na tom videu jde o tu zbraň ne o lidi? Za cizí účty a jejich obsah mám já nést zodpovědnost??? No to je logika prasete!

Smazal sem to co používám krátkodobě na fórech, pro ilustraci účinku, nemá to jiný obsah ani sdělení, tvá invektiva plně korespondují s tvým IQ. Za xich te nestydím, už proběhl tiskem i TV, ovšem nikdy ne kvůli tomu co mi připisuješ. Z Brna nejsu a pokud se nepletu tak stále platí duševní vlastnictví díla, takže neautorizované užití toho mého bude náležitě oceněno, nebo nemáš souhlas k jeho dalšímu použití? To bude super pro demaskování tvé identity.

Projel jsem pár odkazů na nick Aki ben sion a musím říci, že ty se svou napodobenou Moravštinou + slovními obraty, agresivitou a vulgaritou ke druhým, mi přijdete jako jedna osoba. Netuším, oč v této hře jde, ale chápu že z nudy lze kde co a můj nick tomu asi i nahrává, na setkání in natura se těším, pro mně to problém není. Nemám potřebu honit nácky za každou cenu a to i v případě že jimi nejsou. Na rozdíl od autora toho pamfletu a tebe, jsem já nikomu vědomně neškodil tedy moje svědomí je čisté. Tady se podívaj do coment. Jaký já su nácek blboňu- http://www.youtube.com/user/323613 enomže o tom ty nic nevíš a jen si přeješ mít pravdu.

reaguj[9]
Edelweiss Sobota 24. 04. 2010, 00.38

[7] Honza:A teho nácka si nech pro svojeho tatu, nemáš nic, čím to tvrzení doložíš. Dokonce sa na ně ani v TV nedívám. Já bych mohl tvrdit, že ti onanie leze na mozek, tak si najdi babu a neotravuj lidi v cílené organizované provokační kampaní, co tu osnujete.
8-)

reaguj[10]
Edelweiss Sobota 24. 04. 2010, 00.43

Jo tu je link (jeden z mnoha) na Aki ben siona v akci, opravdu radost číst, tolik nenávisti a sprostoty se jen tak nenajde a takový tu bude moralizovat? http://www.dvbs.eu.org/…i-vejci.html

reaguj[11] Ahoj Honzo
Atllan web Sobota 24. 04. 2010, 01.27

Pokud ta smazaná videa opravdu máš, nikam je nevěšej a pošli mi je třeba leteckou poštou. Já už si je někam šoupnu. Náš nový nazzi kamarád je nějaký nervozní a mohl by se ti snažit dělat problémy. Ať to raděj zkouší na nás, my jsme na to zařízení.

reaguj[12]
Edelweiss mejl web Sobota 24. 04. 2010, 07.46

No zdá se, že tady o pravdu opravdu nejde, vaše metody si z nazi nezadají, jediné co potřebujete je záminka pro obtěžování. Jedni to dělají kvůli barvě pleti a druzí pro nick, společná je slepota. Důvěru tím nevzbudíte, protože před, vašim napadáním si nejsou jisti ani ostatní stačí záminka. Prostě, abi šlo shodit moje Moravanství a nikdo moc nekopal, dá se do kupy komplot nick= Moravský nácek, že to nelze dokázat je jedno, hlavní je škodit. Ste xind přesně jako ti proti kterým jdete, vaše omezenost je identycká. I přes to jednou bude Morava svobodná a to nezměníte!

reaguj[13]
Edelweiss Sobota 24. 04. 2010, 08.16

Jo a tady http://www.youtube.com/watch?… Je podle vaší rétoriky ůplně přenáckovano, nezapomeňte napsat i firmám a hotelům co u nás mají jméno Edelweiss, nejlépe jim rovnou pište, že jsou nácci, budou jistě rádi. Docela se bavím, šlápli jste vedle, ale na to uznat to nemáte charakter. Ste nácci naruby, i se stejně chováte.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

reaguj[14] Ale ale, nácíčku....
Honza Sobota 24. 04. 2010, 10.35

Zdá se, že máš plné trencle. Ale to je u nácků normální, že řvou, když je jich moc pohromadě a když donde na lámání chleba, tak oni nic… oni muzikanti, nebo aspoň protěže… Když je po válce soudili za zločiny proti lidskosti, tak házeli vinu jeden na druhého a nikdo vlastně židům v Auschwitzu neublížil. To oni určitě sami z rozežranosti lezli i přes zákaz dozorců do plynových komor a ještě se sypali cyklonem B. Ti tví soukmenovci, co málem upálili Natálku taky nebyli nácci a mysleli to dobře. Jen prostě měli strach, aby jí třeba nebylo zima, že? Ty to s náma všema taky myslíš dobře. Prostě se naučíš pořádně střílet, našiješ si na mundůr znaky nacistických bojůvek a s pár podobnýma debilama jako jsi sám půjdeš oddělovat Moravu od Čech. Bo ty to tak chceš!!! Co chtějí ostatní to není důležité. Správné je jenom to co chceš ty a ostatním to svoje dobro vnutíš třeba násilím, že?

Ještě že máme orgány jako je policie, antifa a jiní kteří mají vypracovaný systém, jak takové hovádka identifikovat a monitorovat. A klíďo mi věř, že už o tobě vědí.

A k tomu tvému legračnímu žvástu, cituji:

…pokud se nepletu tak stále platí duševní vlastnictví díla, takže neautorizované užití toho mého bude náležitě oceněno, nebo nemáš souhlas k jeho dalšímu použití…

Tož to je úplně srandovní. Jak může slaboduchý idiot jako ty mít nějaké duševní vlastnictví? Vžyť ty jsi tak blbý, že pod propagaci svých šovinistických názorů Pověsíš své vlastní video a říkáš tomu dílo… No fakt síla! Pověsíš to na veřejný web a pak chceš autorská práva, nebo co vlastně chceš?

Ach bože! Ty jsi ale vůůůůůl . Zkus se se mnou soudit a třeba budeš v balíku. Budeš mít na patrony až budeš dělat tu Moravskou revoluci, hňupe!

reaguj[15]
Edelweiss mejl web Sobota 24. 04. 2010, 11.10

No tvá argumentace ta mluví sama za sebe, PČR tak nějak nestíhá a ANTIFA viz váš postup je stejný odpad jako protistrana. Plné kalhoty? Hm nemám důvod, ovšem moje věci nejsou pro vaše zneužívání, prostě ste banda ubožáků, co jsem k temu měl říct to sem řekl. Ať si lidé udělají názor samy, vaše štěkání a štvavá kampaň za čas postihne někoho z nich, tak aby věděly s jakým odpadem mají tu čest. Ja sa budu dál bavit způsobem sobě vlastním, protože mám čím. Vaši nenávistnou slaboduchost budu ignorovat, když mně nepřeřvete náckováním, tak ze mě budete dělat komunistu, nebo jehovistu, hlavně aby bylo po vašem. Na webu to řešit nemá cenu, ovšem platí na každé prase je řezník a vy stakovým chováním jistě toho svého potkáte. Mnoho úspěchu v hledání vašeho idolu Ibera vám přeju z Moravy a prosím jeho fotky si na noční stolek nedávajte, mohl by vám zničit spaní.

reaguj[16] V jednom nejmenovaném městě
Březí Moravanka Sobota 24. 04. 2010, 22.38

V jednom nejmenovaném městě poblíž rakouských hranic, konkrétně v místním SSK budou mít z tohoto článku určitě upřímnou a nefalšovanou radost :)))) Edíku! Jsi celebrita!

reaguj[17]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 12.29

JJJ jako vždy, mne mají všeci rádi, kde možu pomožu. Jen tady na tem dement vebu si berou co sa jim hodí. Možný by měli zakázat i firmy? http://www.edelweiss.cz/…stranka.html http://www.anita.com/…ts,EDELWEISS?… http://www.juhasz.cz/…l-Edelweiss/ všade samé nácek to je děs :-))

reaguj[18] Teda!!!
Honza Neděle 25. 04. 2010, 12.52

[17] Edelweiss: Jestli ty firmy stejně jak ty propagují nacizmus a šovinisticky chtějí kvůli komplexům z třeba malého péra rozbíjet naše tak těžce zkoušené a tolik milované Česko, tak bych je zrušil z platností od předevčírem.

reaguj[19]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 13.37

Naštěstí na to nemáš pravomoc, jinak je pěkné že bys ju chtěl mít, takový malý diktátor za ,,ideu´´ knírek máš? Jinak to ,,naše´´ Česko je macecha! Ať neupírá práva druhým pak bude respektováno, zatím sa zdá že cokoli nečeského, není Česko schopno akceptovat a tomu sa říká šovinizmus. Tedy FREE MORAVIA a potkáme sa u voleb, Moravan de za Moravu ne za levo-pravé bludy, naší garnitury v Praze
:-D

reaguj[20] pro Edelweiss
Honza Neděle 25. 04. 2010, 15.01

Tak tady je možný snad jen jediný komentář: Ty jsi vůl jak stodola!

reaguj[21]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 16.56

No tak to už se ti začínám podobat ;-) Když ještě malinko zblbnu, tak si budem i rozumět:-) Opava 13 to jistí :-D

reaguj[22]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 19.42

cituju ,,Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…´´

Tak to tu asi nefunguje :-D A nebo dvojí metr??? Všeci sů si rovni ale nekteří rovnější??? To už sem u pár režimů zahlédl. 8-)

reaguj[23]
jaraby Neděle 25. 04. 2010, 20.18

Edelweiss, tys musel někomu hodně hnout žlučou, když o tobě napsal článek, ale číst ho nebudu, posuzovat člověka podle přezdívky fakt může jenom… A Honza ti nešahá ani po kotníky

reaguj[24]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 22.33

[23] jaraby: To je v pohodě, můj údajný kladný postoj k náckům, je pouhá záminka Českých šovinistů, pro běžné zesměšňování Moravského vlastenectví. Oni nemajů nic, tak co já bych neco měl mět? A to sa nebavím o jejich popisech jinde, jeden mi psal, že píšu jako ,,cikorka“ tedy zjevně to není rasista, že ano??? Druhý má v podpisu, že nenávidí křesťanskou víru a muslimy, koncovka nicku teho co to tu organizuje, taky napoví proč to tak je. No a pak že su schizofrenní, to tu je komplot jak sviňa. Ony to budou mět ty děti fest domotané, chců máchat pěstičkami a nemajů jasno po kom, mám za to, že ve volných chvílách hajlujů doma ve skříni a tu sa pak hněvajů na druhé. Pak idů volit DSSS aby měli nepřítela a v parku u jointa slzí jak je svět zanáckované. No co už tato doba a tento stát, nám vychovává skvělou mládež, už vidím ty světlé zítřky. A špatné konce tych sprostých nevychovanýc děcek.
;-) ;-) ;-)

reaguj[25] Ale ale...
Honza Neděle 25. 04. 2010, 23.22

To jsou věci! Nějak se tady houfují nácci. No, jen aby si tu na Atllance nevybudovali hnízda a nechtěli vyvádět mladé. Ale oni se za chvilku poperou. Moravský šovinista Edelweiss šlápl do hovna. Kdyby uměl používat vyhledavač věděl by, že právě jaraby je skalním příznivcem a voličem DSSS. Jen se ještě neví, jestli píchá Edelmanku nebo Vandase. To už střelče nezachráníš, plivat jarabymu na DSSS

reaguj[26]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 23.32

Nešmíruju lidi, je mi jedno kdo kým je, možná to bude tím že na nácky nemám vazbu jako vy, takže mně vadí jen nekultůry jako vy. DSSS mně nezajímá, na jejich stránky nelezu, kdo je vede nevím. Dnes si prý do letáku daly něco o Moravě, sem zaslechl. To by si měly spomenůt na pochod Brnem co byl v TV, řvali tam čechy čechům!!! v tem sa shodnů s váma šovinisti co? Nakonec si Morava stejně poradí a vy ostrůháte
:-D :-D :-D

reaguj[27]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 23.36

Samantha131313

Profil

Jméno: Samantha Zhlédnutí kanálu: 7 902 Celkový počet zhlédnutí nahrané položky: 293 836 Datum registrace: 3. únor 2007 Poslední přihlášení: před 15 hodinami Odběratelé: 64 Jsem ateistka, nemám ráda žádné náboženství, nesnáším jakékoli i křesťanské sekty a ze všeho nejvíc neuznávám ten prašivý kult, co si říká islám.

Mám ráda filmy, jak české tak Holywood, folk a country, Karla Gotta a Kofolu.

Hledám někoho pro spolupráci na webu Atllanka, kde dělám jednoho z adminů. Jukněte se, a pokud máte zájem o uveřejnění svého článku, pošlete mi jej zde do schránky, nebo rovnou Atllance (když tak se lehce zmiňte o mně ;)),

na email atllanka.cz@gmail.com


Můj oblíbený web je:

http://www.atllanka.net

http://www.eurabia.cz

http://www.hutka.cz

http://www.balladia.blogspo

Toto hovoří za vše XINDL šovinistický!!! :-D

reaguj[28]
Edelweiss Neděle 25. 04. 2010, 23.42

mimo jiné

Samantha131313 (před 2 dny)

Pro Edelweiss1945 – Tož šulinku, tu sa o tobě píše: http://www.atllanka.net/index.­php?text=555-moravsky-edelweis­s

Zjevně víme, kdo tu patří k nekulturní skupině asociálního odpadu, jak v ústech, tak v duši. Nejkomičtější na tom je, že tady chců vychovávat druhé, právě ti nevychovaní, to sem zažil naposledy za socíku, tož kupředu levá, RUDÉ DĚTI!!!

reaguj[29]
jaraby Pondělí 26. 04. 2010, 01.47

[25] Honza:Je mi líto, že se Atllanka obklopuje lidmi, kteří uměj jenom lhát a překrucovat fakta, potom to tady tak vypadá, ale co jinýho se dá psát když argumenty chyběj, že Honzíku. Já samozřejmě nácek nejsem, oba to víme, volil jsem Národní stranu. I když cikány samozřejmě nemusím, tak takovy ulhany lidi jako seš ty považuju za ještě větší verbež. Tvoji sexuální orientaci nesdílím, takže do pelechu bych šel s Petrou, taková inteligentní a pěkná ženská by mě nemusela dlouho přemlouvat

reaguj[30] Dík za reklamu, šulinku :))
Samantha131313 Pondělí 26. 04. 2010, 09.33

[27] Edelweiss: Jen to nějak u tebe nemůžu najít, že bys cenzuroval? :D))))))

reaguj[31]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 09.40

[30] Samantha131313:na to asi nebudu mět pravomoc, no aj tak dobře :-D

reaguj[32]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 09.48

[30] Samantha131313:Samantha131313 To já děkuju za reklamu, je supr kolik lidí napsalo a dalo podporu, zjevně se vám povedl obrácený efekt, normální lidé s rozumem, vás ředí na roveň náckům, metody prosazování své vůle máte stejně odporné. Je mi jasné že tento web chce akorát parazitovat, na úspěšném a masivním přehrávání mého kanálu, ovšem to mi nevadí, hlavní je že lidé vidí, jaké jste špiny, někdo nosí hnědé košile a jiný má hnědo v mozku, ste jen nedorostlí nácci, až dorostete, pudete s nimi hajlovat, to je to po čem toužíte, jen máte strach to udělat. No ja s váma nepudu, mně toto nezajímá, ale držím vám palce Hitlerova omladino.
8-)

reaguj[33]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 09.51

[30] Samantha131313:A tak to asi nekdo nahlásil, škoda, chtěl sem to tam nechat aby bylo vidět ci jsi za rasistickéko skoro-nácka :-)

reaguj[34] Ha ha ha, srandisto
Samantha131313 Pondělí 26. 04. 2010, 11.16

[32] Edelweiss:Že zdravim megalornise alias jaraby, jednoho zblblého voliče nacistické Národní strany :-D )) :-D )) :-D ))

reaguj[35] Jsi fakt srandovní...
Samantha131313 Pondělí 26. 04. 2010, 11.21

[33] Edelweiss:To opravdu už nenašli někoho s rozumem na vedení té Mikulovské střelnice, že to museli svěřit takovým tupanům, co nejenže neví, jakou řečí mluví, ale ještě se ve 47-ti letech nenaučili pravopis? :D)))))

reaguj[36]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 11.51

[35] Samantha131313:No vidíš to, jsme známí a jezdí k nám celá republika, jen taková tupani jako ty ne:-) Mimo jiné balancuješ na tenkém ledě, tož raději přibrzdi, následky tvojeho jednání by si mohl dlůho připomínat. To že jsi zjevný rasista nejde ničím omluvit, tvá nesnášenlivost vůči lidem s co majů iný názor, je teho dokladem. Jas a nemosím moc schovávat, ovšem tvůj pocit anonymity je mylný, trochu dělám do netu a telekomunikací tož už jsem si samozřejmě zajistil, co bude potřeba pro dořešení tvého probléma.
;-)

reaguj[37]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 12.04

Pravopis tu je zjevně, stejně jako náckování, pouze zástupný problém. Banda českých šovinistů sa tu snaží prosadit svoje, metodami STB. Na osobně na to nemáte odvahu, ovšem internet je pro takové srabíky vhodné místo, k seberealizování.

reaguj[38]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 12.17

[35] Samantha131313:Asi bych sa měl stavit na masáž ne? Pokud nebude politická:-)

reaguj[39] Já zírám!
Jan Krasl Pondělí 26. 04. 2010, 13.27

[36] Edelweiss: Edelweiss, co vy jste za hrubého a sprostého člověka? A ještě ke všemu hloupého? Podíval jsem se na vaše projevy po netu, to je jedna snůška šovinismu s nacismem vedle druhé. Už ten váš email Germania2, hovoří za vše. Já chápu, že vám kdosi šlápl na kuří oko, a že pro pravdu se každý nejvíce zlobí, a že se tedy máte zuřivou potřebu nějak ospravedlňovat.

Ale podle vašich příspěvků také vidím to, co je zcela evidentní, nikdo vedle nešlápl, vy jste to, co říká v úvodu tento článek. A já bych dokonce přidal, jste hodně nebezpečná špína (sajrajt), co se snaží vtáhnout lidi do bratrovražedného boje.

Nevím, zdali byste vzhledem ke své profesi, neměl dělat podrobné psychotesty, a už vůbec nechápu, že vám svěřili zbraň – koho jste uplatil?

A jen tak naokraj, ty náš bojechtivý poněkud odrostlý chlapečku, psát tu Atllance, že je její web nacistický a nebo rasistický…, ty neumíš číst? Tady je přes 600 článků, ne-li více a troufám si tvrdit, že nacismus tu nenajdeš, ani rasismus ani nic z toho, co se najde naopak u tebe na Youtube a v tvých komentářích po netu.

Pro Jaraby:

Kdo tu lže, jste jedině vy dva, jeden zloděj (Edelweiss) volá chyťte zloděje a druhý volí nácky a není nacista. Fakt humorné.., kdyby to nebylo spíše k breku, jaká individua mnohdy musí nosit ty naše Země Koruny české.

reaguj[40] Jak vypadá hlupák?
Honza Pondělí 26. 04. 2010, 13.43

Edelveiss: http://yfrog.com/17edelweisswj

Kontrolní otázka, nácíčku: kolik tříd základní školy se tvým rodičům podařilo ti koupit?

reaguj[41]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 13.58

[39] Jan Krasl:Ha ha ha, klasika anonym nám tu kydá pod iným ménem. No hrdina z davu s plnou hubou morálky, úšlapek bez kazu:-) Tak i pro negramotu co neumí číst!!! Samantha131313 ,,jakékoli i křesťanské sekty a ze všeho nejvíc neuznávám ten prašivý kult, co si říká islám.na webu Atllanka, kde dělám jednoho z adminů´´ Xenofobní Xindl.

PS: psychotesty sů OK. Ale dal bych je aj takým kydačům jako ty. Napsal si jen jednů a už vím co jsi cituju tebe:Jan Krasl napsal/a: A já bych dokonce přidal, jste hodně nebezpečná špína (sajrajt
Bratrem mi je ten, kdo nepopírá můj národ, ostatní jsou sousedi, a ti z čech zdá sa, sou dost opruz.

reaguj[42]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.03

[40] Honza: ha ha ha, je pěkné že sa zmožeš enem na kradení teho co ti nepatří, to dokládá tvůj postoj k majetku:-)) No to už sa dostává do stolkingu:-)) Asi ťa výhledově taky potěším. Nic nezměníš na tom, že Morava bude zase na mapě Evropy:-) Jinak pozdravuju všechny přátele, a děkuju za podporu, chápu že tu s těmy odpady nechcete strácat čas:-)

reaguj[43]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.08

[39] Jan Krasl:Jo ten email patří k nicku, když mi to kamarád zakládal do hry, neměl sem internet, no ale kvůli blbům to měnit nebudu. To bych nemohl třešně že su, komunista a nebo růže kvůli socanům. Skoro každá věc sa dá označit za symbol čehokoli, stačí si vybrat.

reaguj[44] Tož to čumím!
Honza Pondělí 26. 04. 2010, 14.14

Ty jsi fakt vymaštěnec! Příznivci islámu – muslimové jsou podle tebe rasa? Tož to budou rasa i Moraváci, že? Nevíš náhodou, jestli ti ze Severu Moravy jsou stejná rasa jako ti z jihu? A co Valaši a Hanáci? Vy, moravští šovinisti jste taky rasa? Prosím tě, pouč mě. Moc by mě to zajímalo. Jinak buď v klidu. To co tady předvádíš to není stalking (tak se to totiž píše, nedouku). To co tady předvádíš je obyčejný spam.

reaguj[45] :)
Pazderková Pondělí 26. 04. 2010, 14.28

Ty Edeweiss, nebo co si za jaké… Tvé staré musel nejmíň naštěkat do bódy nejaké fógl z Práglu, neé? :))))))

reaguj[46] Ach jo!
Kofola Pondělí 26. 04. 2010, 14.35

Abych byl upřímný, představa že jsem stejná rasa jako je Edelweiss mi zrovna dobře nedělá.

reaguj[47]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.40

[44] Honza: No když někomu vadí jiní lidé tak to je xenofob, to už je doložený fakt, oproti tomu spojování jmen zemí, či rostlin s ideou, která sa právě hodí, to je účelová hlůpost a není jak doložit. Stolking si napíšu foneticky jak mně sa líbí, tvůj názor v tom mi je fuk. mm. Moravané nejsou žádná rasa, ale sou národ. Na jeho kořeny sa odvolává kde kdo. Ovšem Moravané byl prvý slovanský národ ve středu Evropy a jejich odkaz dal vzniknůt hodnotám, jak je známe dnes. Ovšem nejsme to my Moravané, kdo druhým vykrádá dějiny, třeba tady http://cs.wikipedia.org/…D_svat%C3%AD je odkaz na http://cs.wikipedia.org/…%C3%BD_Cyril Co ten měl společného s Čechy??? Tady je potvrzení že nende o náhodu http://cs.wikipedia.org/…%C3%BD_Cyril Ale to je pouze vrchol ledovca, těm kterýc sa to netýká to nedojde, ti to majů za věc co je v pořádku. Jat emu říkám lež a to je to co vás dráždí, bo ste šovinizmem naskrz prolezlí. No ale to sa dá změnit, http://dalsimoravak.bloguje.cz/ Stačí si počíst :-)

reaguj[48]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.41

Pazderková napsal/a: Ty Edeweiss, nebo co si za jaké… Tvé staré musel nejmíň naštěkat do bódy nejaké fógl z Práglu, neé? Ale prosím ťa, nemosíš tu popisovat co sa ti právě stalo,–)

reaguj[49]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.42

[46] Kofola: No aby sas nepřidal, k přátelům z youtube:-)

reaguj[50]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 14.45

Pazderková napsal/a: Ty Edeweiss, nebo co si za jaké… Tvé staré musel nejmíň naštěkat do bódy nejaké fógl z Práglu, neé Asi to poprvé neodešlo, cenzuru nebudu podezřívat. Tož kočko nemosíš nám tu popisovat svoju dnešní nehodu, je sice smutná, ale nech si to pro sebe.

reaguj[51]
jaraby Pondělí 26. 04. 2010, 14.47

Samantho131313, já mám na profilu megalornis, že jsem i jaraby, co z toho děláš vědu, netají se tím. Ty by ses mohla ode mě učit a napsat všechny svoje nicky, co máš na youtube a tady, oba víme, že jich je požehnaně. A ten tvůj kamarád Honza jich má taky dost, to jen podtrhuje váš už tak nuznej charakter. Chystám se to zveřejnit v každym profilu a u každýho videa, kterýho navštívila vaše nevymáchaná huba. Jane Krasl, negativní postoj Národní strany k nacistům a komunistům je známej, děláš ze sebe hlupáka. Ve Skotsku vyhráli nacionalisti volby, takže podle tebe a Samanthy jsou tam všichni nácci, neuvěřitelny, ať žije demence.

reaguj[52] Atllanko
Pazderková Pondělí 26. 04. 2010, 14.53

Tak tady dneska končím. Ne že bych tě opouštěla, Atlly. To určitě ne. Končím s psaním tady s tím troubou. Je s ním sranda. To jo. Ale debata s hlupákem je nakonec jen ztráta času… Pa

reaguj[53] Xenofobie?
Kofola Pondělí 26. 04. 2010, 14.59

Nácínku, tou xenofobií myslíš to, jak tady pliveš po Češích? No tak v tom případě s tebou musím souhlasit. To máš recht! Ale když o sobě víš, že jsi xenofobní, proč s tím něco neuděláš? Dobrý psychiatr by ti ještě možná dokázal pomoct.

PS: Neuvažoval jsi někdy o tom, že bys vydával humoristický časopis? Myslím, že máš talent.

reaguj[54]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 15.01

aha, tak ono zmíněné naštěkání asi aj bolelo ;-)

reaguj[55] jaraby
Honza Pondělí 26. 04. 2010, 15.04

Jasně! Ať si demence žije. Klidně si žij, demente. Ale nevím, co já s tím

reaguj[56]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 15.09

[53] Kofola:Po Češích neplivu, jen sem řekl a ukázal, o co jim jde, ostatně to ví celá Evropa ale tu sa o tem mlčí. Nebo jinak, proč zná celý svět Moravské Bratry a tu je média přejmenovávajů na České Bratry (ty ve světě nezná nikdo) Tož mi pověz kdo a proč mosí lhát a kdo je ti šovinista. PS: Humor psát, bych asi neuměl, zato kreslím vtipy:-) Pír jich ještě v šanonech mět budu, stačí oskenovat.

reaguj[57] to Edelweis
Kofola Pondělí 26. 04. 2010, 15.15

No, ty tvé příspěvky – docela sranda! Tak piš dál. Večer si tě přečtu, klaune ;-)

reaguj[58]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 15.18

[57] Kofola:Jasan, dyž to nechápeš aspoň sa zabavíš 8-)


Atllanka reaguje:

Milý Edelweiss1945 a další, píšete pod článkem v kolonce, kde je napsáno diskuze. Vyhrůžky k tomu nepatří. Uzamykám pro vás tuto diskuzi, a chcete-li se dále vzájemně napadat, máte poslední možnost, vyměnit si emaily.

reaguj[59] Klidně, reklama nezaškodí ;)
Samantha131313 Pondělí 26. 04. 2010, 15.20

[51] jaraby:A dokonce potěší, že mě máš za tak schopnou… Ono to je totiž tak: Chytrá žena má ma světě miliony rozených nepřátel – všechny hloupé muže. Tak si klidně piš a vyhrožuj, třeba se podělej, mně je to šumafuk, ty tvý výplody :D))

P.s. Ale že ty zhrzené city s tebou dělají divy, co? :D)))))

reaguj[60]
Edelweiss Pondělí 26. 04. 2010, 15.25

[58] Edelweiss:Karolíno klid, on ti lásku nevyznává, tak si nic neslibuj :-)

reaguj[61] Edelweiss já tě varovala
Atllanka Pondělí 26. 04. 2010, 15.27

Invektivy vůči diskutujícím ti nebudu tolerovat. Máš blok.

reaguj[62] Atllanko! Co jsem ti uděla?
Honza Pondělí 26. 04. 2010, 15.35

Z představy že budu mít v mailu Edelwesse s jarabym je mi blujno. Já si s germaniou psát nehodlám. Klíďo to tady zavři. Prý se mu tady nadává. Taková blbost! Dyť je to všechno pravda!

reaguj[63] K článku
Jan Krasl Pondělí 26. 04. 2010, 16.00

O tom Edelweissu vyčerpávající informace, rád se vracím na váš web, tolik odkazů u každé informace, jen škoda, že mnozí čtou povrchně a kolikrát se pak ptají na věci, které jsou v článku uvedené, nebo na ně vede link.

P.s. A email také nebudu náckům dávat – končím s nimi diskuzi, s hlupáky se ostatně diskutovat nedá a zdravím Honzu ;)

reaguj[64] To Edelweiss
vitak69 Úterý 27. 04. 2010, 15.22

Nechápu, jak jsi přišel na to, že češi jsou šovinisti. Tomu opravdu nerozumím, s nenávistí vůči Čechům, potažmo hlavně vůči pražákům jsem se poprvé setkal až na vojně, do dnes nechápu proč a kdy to všechno vzniklo. Jsi fakt moula, co umí jen nadávat a urážet bez jakýchkoliv argumentů. Uveď jediný argument kdy a jak Vám Češi ubližují.

reaguj[65] Atllanko
vitak69 mejl Úterý 27. 04. 2010, 15.42

Neměla jsi je blokovat, okamžitě s tím vyrukují jako s cenzurou. Nechápu, jak podle Wikipedie může někdo usuzovat, že Češi jsou šovinisté, je zřejmé, že ten dotyčný neví vůbec co šovinismus je. :-D


Atllanka reaguje:

OK, na tvou přímluvu je propouštím z „IDIOTA“, a jen doufám, že budou diskutovat slušně a věcně. Jinak tam zase pojedou.. ;)

reaguj[66] Tak co říká Wikipedie:
Jan Krasl Úterý 27. 04. 2010, 20.28
  • Šovinismus je víra v nadřazenost zpravidla vlastního národa, hlásání nacionální výlučnosti a rozněcování nenávisti k jiným národům. Dá se říci, že šovinisté obvykle vše řeší konfliktem, ve vyšší politice válkou.
  • V dnešní době se tento pojem vyskytuje i jako sousloví tzv. mužský šovinismus, což označuje víru v nadřazenost mužů nad ženami.

A já bych dodal: Přesně to sedí na ty nacionalistické „Moravany“ typu Edelweiss a jiné. :-D :-D :-D

reaguj[67] Díky Atllanko,
vitak69 mejl Úterý 27. 04. 2010, 21.47

Je dobře, že jsi je odblokovala, protože člověk by neměl číst jen názory s kterými souhlasí, ale i ty z druhé strany, docela by mě zajímalo, podle čeho usuzují, že jsou češi šovinisté. Snad podle encyklopedie, kde je jeden svatý označen za Čecha? Snad jim nebude vadit český šovinismus, až půjdou opět pracovat do Čech a do Prahy nebo jestli jim nevadil při povodních v letech 97, 2002, 2006 a dalších, kdy většina vybrané pomoci pocházela z Čech, včetně dobrovolníků, kteří tam jeli pomáhat nebo spousta „pražáků“, kteří nabídli svoje byty jako dočasné útočiště pro zatopené Moravany. 8-O :-P

reaguj[68] Srdečný moravský pozdrav z Velkých Pavlovic
Jura Středa 28. 04. 2010, 01.55

Jistě, každý národ má své špatné lidi, korupčníky, vrahy atd. tedy pochopitelně i ten můj moravský… ale stydět se obecně kvůli nějaké chamradi za svůj starobylý národ? Ani mě nehne !-) Bohatství moravské kultury je obrovské, Moravačky, Moraváci a ostatní obyvatelé Moravy mají být na co i na koho hrdí. Morava dala světu mnoho osobností, např. učitele národů Jana Amose Komenského, Leoše Janáčka, Tomáše Garrigue Masaryka a tak by se dalo dlouze pokračovat…

reaguj[69] Jura
vitak69 mejl Středa 28. 04. 2010, 14.18

Sice jsi nám tady vyjmenoval pár rodáků z Moravy, ale pořád to není odpověď na můj dotaz, v čem spočívá český šovinismus a jak češi utlačují moravany. Rád se nechám poučit. K těm rodákům, myslím si, že i češi by mohli jmenovat pár rodáků, kteří něco ve světě znamenali, tak jako prakticky každý národ. Ale o tomto tato diskuse přece není, ani článek ke kterému se vede tato diskuse. Nebo se snad pletu?

reaguj[70] reaguji,
vitak69 mejl Středa 28. 04. 2010, 18.02

[68] Jura:Vyjmenoval jsi nám pár rodáků z Moravy, ale to nic nemění na tom, že bych rád znal odpověď na to, v čem spočívá Český šovinismus. Každý národ má dost slavných rodáků a pokuď se Vám ve splečném státě nelíbí, můžete to už brzy rozhodnout ve volbách. Odešli Slováci, můžete i vy. Jen je zajímavé, co Slováků a Moravanů jezdí do Čech za prací. To Vám najednou nevadí český šovinismus, potažmo pražský? No, osobně si myslím, že Vás zase tolik není, aby jste o tak vážné věci rozhodli ve volbách, o čemž svědčí i počet hlasů národoveckým stranám na Moravě, které společně dostávají pár promile hlasů. je jasné, že tyto strany brzy skončí na propadlišti dějin, tak jako se k tomu blíží i SNS u „bratrů Slováků“. Dohadováním o tom jak jsou Češi šovinističtí, tím lidi nenakrmíš a nedáš jim práci. Vám MOravským nacionalistům už opravdu nezbývá nic jiného, než si na youtube vylévat zlost a prasklou žluč. člověk, který si zvolí takový nick nemůže být normální i když je to údajně jen kvůli nějaké stupidní hře, tím spíš si byl moc dobře vědom co toto slovo znamená pro válečné veteány, kteří pomáhali osvobozovat Čechy, Moravu a Slezko. ( Je to tak správně napsané, nevynechal jsem žádný státní útvar na Moravě?) :-D Ten člověk těmto lidem normálně plivnul do tváře. :-x

reaguj[71] Zdravím
vitak69 mejl Sobota 1. 05. 2010, 15.54

Ahoj, jsem rád, že jste opět zpátky, moc rád sem chodím. :-D


Atllanka reaguje:

Uf… i my jsme rádi, holt asi budeme dobří, a aji tak skromní, když někomu stojíme za hack, ne? Jinak díky za věrnost ;)

reaguj[72]
jaraby Sobota 1. 05. 2010, 20.27

Honzíku, když nevíš, co s tím a jak argumentovat, tak se nepleť do debaty, které nerozumíš. vitaku69, už komunisti zavedli diskriminační přerozdělování státních peněz (už jenom počty krajů byly absurdní) a ODS na to navázala, protože jde vesměs o stejny hňupy, a to je taky jedna z příčin rozdílu. Prostě peníze, které se vydělaly na Moravě, pluly do Čech, takže přeneseně můžu říct, že Čechy patří taky Moravákům a hlavně Praha – ta dostává ze státní kasy 6× víc na jednoho občana, a tak si může ODS dovolit vyhazovat stovky milionů z oken (opencard,cyklostezka…), a přesto mít vyrovnanej rozpočet, jiny města a obce by pod takovým vedením dávno zkrachovaly. Takovy věci vy vůbec nevidíte. Vraťte, co dlužíte(i s úroky) a nezavdávejte příčinu nacionalistům a bude klid. Atllanko, děkuji za slitování, chce se mi z tebe zvracet.

reaguj[73] Co ty si za jelito?
ajelen-xp7 Neděle 2. 05. 2010, 11.27

[72] jaraby:kazdy s iq okolo 100 pochopi ze asi ma praha vicero pamatek nez jakesik brno nebo horni kuban :-D a tak potrebuje i vzhledem k turistum vic nez jina mesta, kapisto???

reaguj[74] ty si takovy maly einstein
jaraby mejl Neděle 2. 05. 2010, 15.21

[73] ajelen-xp7: co si za genia, kdys si myslis, ze vsechny dotace od statu putuji do pamatek, kdyz tim oduvodnujes sestinasobne vyssi dotaci? pamatky tvori jen zlomek vydaju, to vi kazdy s iq nad 60. a do ted jsem si myslel ze z turistu jdou prijmy, ale tvuj genialni mozek me presvedcil o opaku ;-) „praha potrebuje vic penez, protoze ma vic turistu“ – nech si to zaramovat :-D praha ma pres milion obv. a ma jeden orloj, olomouc ma pres 100 obv. a ma taky jeden orloj, takze v olomouci je desetkrat vice orloju, tak to taky musis brat, kapisto?

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?