Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Holandsko soudí s Wildersem i naši svobodu

Za kritiku islámu – smrt! (aktualizace)

 

Motto: Když Pythagoras objevil svou poučku, obětoval sto volů. Od těch dob se všichni volové chvějí, když se objeví nová pravda… Ludwig Börne

 

Mráz přichází z Amsterodamu? (Benjamin Kuras)

„Nejde o to, zda se jeho postřehy prokáží jako pravdivé, nýbrž o to, že jsou nezákonné.“ Tak zněl výrok holandské státní prokuratury při podání trestní žaloby na Geerta Wilderse za urážku islámu a muslimů, jejíž soudní přelíčení začalo 20. ledna.

 

 

Samotný výrok a z něho vyplývající soudní proces by se mohly stát mezníkem zvratu evropské justice od současné povinnosti prokázat fakta mimo veškeré pochybnosti k totalitní moci státu a ideologie. Jestliže se prokazatelná pravda stává nezákonnou v jedné z nejdemokratičtějších zemí, pak končí éra osvícenství, na jehož principech oddělení ideologie od státní moci, nezávislého soudnictví a neomezeného práva bádání, hledání pravdy a dokazování faktů stojí všechny struktury západní demokracie, svobod a občanských práv.

Wilders je poslancem za Stranu svobody s devíti křesly v parlamentě, ale průzkumy volebních preferencí mu předpovídají možnou většinu v budoucích volbách. On a jeho právníci to proto vnímají jako politický proces, v němž se politická elita brání ztrátě moci. I kdyby soud nakonec Wilderse osvobodil, na dlouhou dobu mu ztěžuje výkon poslaneckých povinností.

Politickému charakteru procesu nasvědčuje i to, že politik je souzen za politické názory a prokuratura, jako součást ministerstva spravedlnosti, dostává instrukce přímo od ministra. Dodatečný nádech totality předběžnému stání a předání obžaloby 13. ledna přidalo i vyloučení médií, v Holandsku neobvyklé. A další podivností je, že ač Wilders žije a pracuje ve vládním městě Haagu, proces se koná v Amsterdamu, protože „se týká všech komunit“, jak vysvětlili soudci na otázku Wildersových právníků.

 

 

Wilders i jeho právníci počítali se snadnou obhajobou připomínající, že Wildersovy ideologické výroky byl vždy proneseny v poslanecké funkci v řádné politické debatě a jsou tudíž chráněny poslaneckou imunitou.

 

Proto je zaskočilo, když zjistili, že žaloba obsahuje i stíhání za rasovou diskriminaci a podněcování nenávisti, podle paragrafu 137, který zní takto:

 • 1. Kdo veřejně slovně nebo písemně nebo obrazem podněcuje nenávist nebo diskriminaci osob nebo násilné jednání proti osobě nebo majetku osob kvůli jejich rase, náboženství neb víře, jejich pohlaví nebo hetero či homosexuální orientaci, nebo jejich fyzické, mentální nebo intelektuální neschopnosti, bude potrestán vězením nanejvýš jednoho roku nebo pokuta třetí kategorie.

 

 

 • 2. Jestliže tento trestný čin spáchá osoba, která si z něho udělá profesi nebo zvyk, nebo dvě či více osob ve spojenectví, vztahuje se na ně trest vězení nanejvýš dva roky nebo pokuta čtvrté kategorie.“

 

Že ho čeká tvrdé utkání s umanutostí holandského politického establishmentu ho za každou cenu odsoudit, si mohl Wilders dedukovat ze zjištění, že nebude moci předvolávat některé svoje svědky, i z přístupu soudního senátu.

 

Předseda mu totiž v prvním plném stání 20. ledna po přečtení dvacetistránkové obžaloby položil tuto otázku:

 • „Pane Wildersi, vidím, že velmi pozorně nasloucháte, ale co teď právě cítíte? Nevidím u vás vůbec žádnou emoci.“

 

 

 

Wilders, jako by chtěl zdůraznit, že tento proces není o emocích nýbrž faktech, přednesl svoji obhajobu klidným a uctivým hlasem:

 • „Svoboda je ze všech našich výdobytků nejcennější a nejzranitelnější. Lidé jí věnovali své životy a umírali za ni. Naše svoboda je výsledkem dějin a nic se jí nevyrovná.
 • Věřím celým srdcem, že svoboda v Nizozemí je ohrožena. Že to, co je naším dědictvím, už není zaručené a samozřejmé.
 • Věnuji svůj život obraně naší svobody. Vím, jaká to nese rizika a platím za to každý den. Nestěžuji si, je to moje vlastní rozhodnutí, vidím to jako svoji povinnost a proto tady stojím.
 • Nemám nic proti muslimům, mám problém s islámem a islamizací naší země, protože islám je v konfliktu se svobodou.

 

 

 • Platí svoboda pro obě strany a tudíž i pro kritiky islámu, nebo v Nizozemí smíme slyšet jen jednu stranu? Vztahuje se svoboda na všechny nebo jen na některé? Odpověď na tuto otázku bude i odpovědí, zda svoboda má v této zemi ještě domov.
 • Nejen právem, nýbrž i povinností svobodných lidí je vystoupit proti každé ideologii, která ohrožuje svobodu.
 • Tento proces je zjevně o svobodě projevu, ale také o prokázání pravdy. Jsou moje prohlášení a srovnání pravdivá? Jestliže je něco pravdivé, může to být ještě trestné?
 • Proto vás výslovně žádám, abyste vyhověli mé žádosti vyslechnout svědky, kteří jsou odborníky na svobodu projevu a na islám. Bez nich se nemohu řádně hájit a pak by toto podle mého názoru nebyl spravedlivý proces.“

 

 

Jedním z Wildersových svědků, které má soud vyslechnout, je Afshin Ellian, profesor práva na univerzitě v Leidenu a před dvaceti lety uprchlík z Iránu.

 

Ten už holandské verzi časopisu Metro vysvětlil, v čem je Wildersův proces hrozivý:

 • „Místo krátkého věcného úvodu s uvedením důvodů, proč prokuratura Wilderse obžalovává, soud přednesl obšírné a obsažné vysvětlování. Vlastně Wilderse už předem odsoudil…“

 

Wilders nikdy nevyzýval k násilí, takže zákon neporušil, říká profesor Ellian, s připomenutím, že navíc politikovi musí být dán širší prostor k vyslovování názorů, zvlášť když zastupuje vůli svých voličů.

Je to podle něho dnes v Evropě nejdůležitější soudní proces, protože nás upozorní na to, jak je svoboda projevu všude omezovaná a rozhodne o tom, zda Evropa zůstane svobodná a demokratická nebo podlehne islámským zákonům.

V podivuhodné ironii politických dějin označila Wildersův proces za kritický pro svobodu a demokracii i ruská televize, která z něho přinesla podrobné reportáže jako jedno z mála světových médií.

Právní výklady a debaty odborníků týkající se Wildersova procesu sleduje podrobně International Free Press Society, která vznikla v Dánsku v roce 2004 a k jejímž účelům patří mimo jiné „sloužit jako obhájce svobody slova a jako střešní organizace pro společnosti svobody slova v různých zemích, sbírat a analyzovat kritické informace, hájit jednotlivce a organizace pronásledované za obranu svobody projevu“.

Kanadský novinář Mark Steyn v její debatě upozorňuje, že evropské elity „urychlují tempo, kterým svou společnost doručí do rukou netolerance a nekulturnosti, když Eutopie ve svých smrtelných křečích drtí světlo svobody.“

 

 

Podle britské historičky egyptského původu Bat Yeor se rozhoduje, zda „se svoboda slova odsoudí k zániku nebo se toto nejvzácnější právo lidstva zachrání před intelektuálním terorem a kulturním totalitarismem.“

 

Aktualizace

 

Wilders vítězí!

 

 

 

 

 

 

 

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 pošli na vybrali.sme.sk pridej.cz

««« Předchozí text: Papež a Muslimský Džihád Následující text: Habermannův mlýn »»»

Atllanka | Pondělí 25. 10. 2010, 15.57 | EU, Islamizace, Osobnosti | trvalý odkaz | vytisknout | 3324x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Sarit Středa 17. 02. 2010, 14.29

Na lavici svědků by se vyplatilo posadit Ayan Hirsi Ali, Salmana Rushdieho a další, kteří můžou dosvědčit toleranci a mírumilovnost islámu :-)

reaguj[2]
Leyla Awwad web Středa 17. 02. 2010, 21.32

Nerespektovani sharia znamena zlo a jeji poslapani je dilem sheitana ktery ciha na pravoverne verici.

reaguj[3] Jejda
Karel Jemelka Čtvrtek 18. 02. 2010, 20.43

[2] Leyla Awwad:Lejlo, nestraš mě Šajtánem, dost na tom, že mě straší globálním tímto, teplem jak v pekle.

reaguj[4]
Leyla Awwad web Pátek 19. 02. 2010, 10.59

[3] Karel Jemelka: Na tebe je sheitan moc dobry staci jen idris cert.

reaguj[5] Muslimko!
Adéla Pátek 19. 02. 2010, 14.07

[4] Leyla Awwad: Co nechápeš že si blbá? Kdo dobrovolně se poislámuje je u mě jasná nula IQ! Ani zvíře nevlezne dobrovolně do otroctva!!!

Asi ti to dobře tvůj Alík dělá jenomže ono tě to přejde až ti frndu obřeže tchýně v Egyptě! :-P :-P :-P

reaguj[6]
Pandora Pátek 19. 02. 2010, 16.18

Dnes je jedno zapomenuté, ale důležité výročí. 18. února 1856 křesťanské evropské země donutily Osmanskou říši nevyžadovat na nemuslimech status dhimmi. Dhimmi se dá přirovnat k diskriminačním Norimberským zákonům, které platily pro židy v nacistickém Německu.

Jako dhimmi bylo označováno původní obyvatelstvo islámem do…bytých zemí, nejčastěji křesťané a židé. Cílem bylo zlikvidovat je, či je konvertovat na islám.

Dhimmi museli platit speciální daň, nesměli zastávat významné posty a veřejně projevovat své náboženství. Přitom je podrobně rozpracováno jak nesmějí stavět nové kostely, často ani udržovat staré, které jim při častých pogromech stejně byly ničeny, museli nosit speciální oblečení, nesměli jezdit na koni.

Jejich život měl někdy cenu poloviny muslima, někde jen třetinu, ale třeba zoroastriánci pouze jednu patnáctinu.

Časté pogromy, nucené konverze i konverze v bezútěšné situaci, tak původní nemuslimské obyvatelstvo zlikvidovaly na minimum, někde na nulu (!).

Proč tedy není dhimmi na islámském území nyní (alespoň oficálně) uplatňováno? Pouze se bojí, že by dostali od západních zemí po tlamě. Síla, té islám rozumí a bojí se. Jak to asi s nemuslimskými menšinami dopadne, pokud se západ nechá islamizovat…

reaguj[7]
Sarit Pátek 19. 02. 2010, 16.29

http://www.youtube.com/watch?… hej já toho chlapa miluju! Delší ale stojí za to každá vteřina.

reaguj[8]
Leyla Awwad web Pátek 19. 02. 2010, 16.31

Ja tchyni v Masr nemam moje tchyne zila v Saudi Arabia a uz umrela. Kdyby si vedela co islam je tak se litujes ze nejsi muslim!

reaguj[9] Jestli
Karel Jemelka mejl Pátek 19. 02. 2010, 19.40

[8] Leyla Awwad: je tohle šejtán a muslimské peklo, pak tam u vás máte docela srandu. A pusť si zvuk.

http://www.youtube.com/watch?…

reaguj[10]
Leyla Awwad web Sobota 20. 02. 2010, 08.03

Peklo je kdyz spadne z Es Sirat z mostu smrti. Jen verici dojdou do raje pres most a neupadnou do dzehenna kde je idrisi stipou a muci.

reaguj[11] Allah
Adéla Sobota 20. 02. 2010, 12.53

[10] Leyla Awwad: Zdravim te Lejla, je Allah vsemocny?

reaguj[12] Adélo, není!
Dolly Sobota 20. 02. 2010, 13.00

Kdyby byl, nikdy by nepřipustil aby se rodily takové trubky jako je Leyla ;-)

reaguj[13] Náboženství je středověk!
Underground Sobota 20. 02. 2010, 13.15

Všechna náboženství vznikla pouze jako nástroj k ovládání lidí. Nevím proto, proč v dnešní době, kdy mají lidé přístup k daleko většímu množství informací, než naši věřící předci, se lidé stále upínají k metle jménem náboženství.

Jestli někdo pije nebo nepije alkohol je čistě jeho věc, a ten kdo ho odmítá pít ne z vlastní vůle, ale ze strachu (nebo z pokory k Alláhovi), je vlastně stejný slaboch jako alkoholik. Rozumný a samostatně myslíci člověk si dokáže odříct alkohol z vlastní vůle, a ne proto že mu to přikazuje jakási modla.

O co lépe by nám bylo bez náboženství? Bez náboženství by neexistovaly ani diskuze, v kterých jeden člověk hází špínu na jiného, jenom z důvodu rozdílného pohledu na to či ono světové náboženství.

Náboženství je zkrátka přežitek, a lidé by měli spíše hledět na reálné problémy a vztahy mezi lidmi, a ne poslouchat nenávistné řeči zfanatizovaných duchovních, toužících po stejně fanatických služebnících, podněcující k boji proti ostatním náboženstvím.

BTW: Co se týče Islámu. Víte že Muslimové nenávidí nejvíc ze všech lidí bezvěrce??? (to jsem například já a doufám že nejsem sám) I křesťané jsou jim se svojí vírou v Boha milejší.. Co je to tedy za nesmyslný systém? Kdo věří pouze v sám sebe, svoji jedinečnost, rozum, svobodu volby a ne v nějakou modlu tam nahoře je pro muslimy nepřítelem č.1. To mě celkem děsí!!!

reaguj[14] Když...
Nemo Neděle 21. 02. 2010, 22.13

Když se pravda ukáže být nezákonnou je nejvyšší čas změnit zákony. Zákony je totiž třeba přizpůsobit pravdě a ne pravdu zákonům.

reaguj[15] duch doby
Vrichtigu Úterý 2. 03. 2010, 00.50

Je to jednoduché: náboženství bylo vytvořeno k omezování osobnosti človeka, jak křestanství, budhizmus nebo v nejhorším islám. Naboženství neni sesláno z nebes ale systematicky vytvořeno politickýmy úmysly, pověrami a přírodními zakony. Neexistuje výjimka- krestanství bylo puvodne zidovství a to vzešlo z egypstských slunečních bohů s tradicemi i 10000 let starými (asi 6 věků-6×2154let) http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204&q=duch+doby&to­tal=5&start=0&num=10&so=0&type=se­arch&plindex=0#

Dokáže si islám uvědomit že je to kopie sepsaná podle toho co už bylo napsáno tak aby to vyhovovalo politicky? Dokažte svoji svobodu tím že si to uvědomíte. Krestanství to dokáže, farář otevřene mluví o vzniku písma, desatera atd. -učili se to- nesepsal jej Mojžíš ani bůh ale sněm občanů. Dokáže toto někdy islám? Nebo budete jenom tupí hráči obhajující si svoji barvu dresu když bookmakeři vydělavají!

reaguj[16]
petas mejl Pondělí 25. 10. 2010, 21.03

Měl bych jeden (s prominutím sprostý) dotaz: ti píčusové a píčusky s arabským jménem co tady píšou ty islámský sračky (viz první komentář Lejla Avad o šaría) – to si někdo dělá srandu, nebo to fakt sem píšou islámští arabáci ???


Atllanka reaguje

Jo, to se ptáš mnoho, také bychom někdy rádi věděli kdo to píše. Chodí to k nám většinou z Orbionu.cz a má to české IP, většinou z Moravy, okolo Brna.

Ale ta Lejla, ta píše z Dubaje. Nevím, možná si vzala muslima, emigrovala, je těsně po porodu a trpí horečkou omladnic? :)

Ještě dodám, že nám často píšou i dost nechutné vyhrůžky, které jsou většinou na štíru se zákonem, píše se v nich cosi o plynu a jistém městě v Polsku a proto je nepouštíme.

Není toho v poslední době mnoho, zvykli si, že jim to neprochází. Je otázkou času, kdy budeme muset zase zavřít komentáře, protože si všimnou, že nejsou robot ;)

reaguj[17]
petas mejl Pondělí 25. 10. 2010, 21.06

Nechce se mi totiž věřit, že ty islámský komentáře co jimi pravidelně bombardují tento web, někdo může myslet vážně…

reaguj[18]
petas mejl Úterý 26. 10. 2010, 19.58

[16] petas:No tvl, mě snad omejou :D :D :D Aspoň to má jedno pozitivum – autoři těchto komentářů sami potvrzují, že to co píšete tady na tom webu o islámu je pravda. Oni píšou o Osvětimi a o plynových komorách – vždyť podle nich se holokaust nestal ! Jinak se nenechte odradit výhružkama – pes který štěká nekouše, a pokračujte ve své práci ! Máte mou plnou podporu !

reaguj[19]
Leyla Awwad web Úterý 2. 11. 2010, 15.28

Petas islam neni sracka a kdyz uverite tak bude dobre! Nebo umrete!

reaguj[20] Lejlo, kde máš Kocába?
Kanton web Středa 3. 11. 2010, 13.15

To ti trpí, jóóó??????? Se číhni tady, co umíte vy sračkoidi! A jesi někdo umře tak my to nebudem, to si piš!

reaguj[21]
petas mejl web Středa 3. 11. 2010, 19.54

Leyla Awwad: no,tak po přečtení tvého komentáře si už o islámu nedělám nejmenší iluze (a jistě nebudu sám).„Když uvěříte tak bude dobře!Nebo umřete!“Netušil jsem že to řekneš takhle natvrdo,no aspoň jsi nám sama dokázala co je ten tvůj slavný islám zač.Vyhrožuješ nám tu smrtí,pokud neuvěříme v islám-zřejmě to v Dubaji není trestné,vyhrožovat „bezvěrcům“ smrtí-to je také tvoje jediné štěstí.Já v islám nevěřím,ani v křesťanství,ani v jiné podobné nesmysly.Věřím jen v to,že se mám ke svým bližním,přátelům,ostatním lidem,živočichům a přírodě chovat slušně a ohleduplně,že každý má právo na život a svobodu (za předpokladu, že respektuje život a svobodu ostatních) a další věci podobného rázu.Ale možná jsem jenom primitivní hloupý bezvěrec, jehož existence je naprosto zbyzečná.

reaguj[22]
petas mejl web Středa 3. 11. 2010, 20.07

Leyla Awwad: mám k tobě a k tvým soukmenovcům jeden dotaz: nechcete už přestat se svými komentáři na těchto stránkách ? Já chápu,že nám chcete dokázat,že to co se tady píše o islámu,je pravda.Ale to se vám už povedlo více než dokonale.Druhá a poslední kladná věc vašich příspěvků je jejich komický charakter,alespoň já jsem se velmi pobavil.Ale opakovaný vtip přestává být vtipem,takže vaše komentáře tu jsou už víceméně zbytečné. No, na závěr už mám pro tebe a tvé islámské fanatické soukmenovce poslední dvě slova: DĚKUJEME, ODEJDĚTE !

reaguj[23] Leyla Awwad
Nasralalah mejl web Středa 10. 11. 2010, 04.45

rezervovali jsme ti luzko v mistni psychiatricke lecebne,jmenuje se to – Lincoln Regional,bude se ti tam libit 99% pacientu jsou i-slimaci jako ty,zbytek tveho zivota tam bude krasny........... Buh ti zehnej me dite Hergott U.S.A. :-D :-D :-P

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?