Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Mozkový lívanec Lukáš Kollarčík

Aneb – Kdo dnes učí naše děti

 

Prolog: Neptejte se mě, kde udělali soudruzi z ČSSR a Česka při výchově podobných individuí chybu, oni ji totiž neudělali. To jen zdárně vzkvétá jejich po šedesát let sázené dračí sémě!

 

Kapitola první z roku 2010

Tak jsem trochu brouzdal po netu a našel tohoto mladého zapáleného komunistu, vysokoškolského studenta historie, a jeho web, kde odpovídá antikomunistům na jejich všetečné otázky ohledně minulosti, současnosti i budoucnosti světa.

 

 

Podotýkám, že jsem se zprvu domníval, že jde o žert… Je to totiž opravdu k popukání, alespoň zpočátku. Bohužel mi brzy tzv. ztuhla čelist, tento komunistický mozkový lívanec a jeho neméně lívancovití nohsledi na tomtéž webu, to myslí naprosto vážně.

Tak směle do čtení, a neptejte se mě, kde udělali soudruzi z Česka při výchově podobných individuí chybu, oni ji totiž neudělali. To jen vzkvétá jejich čtyřicetileté dračí sémě!

 

Mozkový lívanec k nám promlouvá z pozice předsedy SMK

Soudruh Lukáš Kollarčík, předseda Svazu mladých komunistů Československa, odpovídá na dopisy antikomunistů.

 

 

Otázka: Říkají vám něco gulagy, lágry,mučení politických vězňů, popravy vlastních lidí? Říká vám něco zničený „genius loci" národa? Asi ne a to je škoda. Brzy skončíte na smetišti dějin soudruzi. Je mi vás líto. Jiří Strašek

Soudruhova vyčerpávající odpověď: Dobrý den, říkají. To, co jste napsal, je ale příliš abstraktní. Na smetišti dějin možná skončíme my, několik mladých českých komunistů. Možná. Možná taky ne (jde o dialektiku). Jisté však je, že naše myšlenka, opřená o vědecký světový názor a objektivní zákonitost, zmizet prostě nemůže. Vlastně může. Je jedna možnost. Zánik, zničení země buďto v globálním imperialistickém konfliktu nebo prostřednictvím brutálních zásahů nenasytného kapitálu do životního prostředí. Dnes už otázka nestojí jako v dobách Rosy Luxemburgové na počátku 20. století – socialismus nebo barbarství. Dnes stojí jinak – socialismus nebo zánik, smrt

Mimochodem, říkají Vám něco věci jako genocida indiánů v severní, střední a jižní Americe, 103 zastřelených lidí za republiky, rozpoutání velkého množství válek včetně obou světových, genocida ve Východním Timoru, pracovní tábory ve Francii pro interbrigadisty, koncentrační tábor Guantanámo, desítky přepadených států ze strany USA ve 20. století, mučení ve věznicích CIA, kolonizační zločiny Evropanů v Africe, Asii, více jak deset milionů obětí hladomorů v Indii kolonizované Brity, masakr v My Lai, manželé Rosenbergovi, Vanzetti a Sacco a další tisíce neznámých popravených ve vykonstruovaných procesech v USA, atd. atd. Má to jednoho jmenovatele – kapitalismus.

S pozdravem Lukáš Kollarčík

 

 

Otázka: Vážený pane, i když stojíme oba na jiném pólu světového názoru a naše ideologie jaksi nejdou dohromady, přesto si vážím toho,že jste odpověděl. Víte nebudu Vás poučovat o tom že jsem starší a tu dobu socialísmu jsem si prožil na vlastní kůži. Nebudeme chodit moc do dějin, protože bychom se něco dověděli o vyvraždění carské rodiny v Rusku, ale to Vám by asi nevadilo, ale dověděli bychom se o bezostyšném vraždění miliónů příslušníků národů a národností v SSSR páchané Leninem a Stalinem, Berijou.

Dozvěděli bychom se o paktu Riebentrop a Molotov, dozvěděli bychom se o popravě 4000 polských důstojníků v Katyni, o sovětské okupaci Polska v roce 1939, o zcela bezostyšném ponechání Varšavy napospas Němcům při Varšavském povstání atd… Nebo také o únorovém puči v ČSR v roce 1948, o koncentrácích v Jáchymově, Bytízu o pověstném mučení vězňů v „kapličce“ u Lorety, Uherském Hradišti atd…

Tady jde totiž o cosi docela jiného. Myšlenka spravedlnosti, skoncovat s bídou, aby se lidé měli lépe, nemůže být prosazována třídním bojem a třídní nenávistí, vraždami páchanými ve jménu dobra,míru a pokroku. V čem se pak lišíte od těch zlých imperialistů? V čem se lišil např. Robespier od monarchistů? Byl to stejný, ne-li horší katan, který toužil po moci. Takže to by bylo na velmi dlouhou debatu. Naletěli jste, jako milióny dalších před vámi, bohužel :-( …Jiří Strašek

 

Soudruhova odpověď: Dobrý den, nedá mi to a ještě jednou odpovím. Nebojím se diskuse, většinou mi na mail píší antikomunističtí otrapové s IQ 15, s těžko popsatelným pravopisem a velkým množstvím vulgarismů. Vy jste tak třetí antikomunista, který napsal slušně a bez urážek. Nejprve budu abstraktní já. Buržoazní propaganda a chcete-li věda se opírají o několik základních axiomů, které neustále používají proti nám. Ty axiomy přesně dle goebbelsovského opakování vštípili lidem do mysli. Asi i Vám. Problém při „bourání“ těch axiomů je v tom, že jakmile Vám některý nabourám, začnete mě napadat, že nemá cenu se se mnou bavit.

Přesto to zkusím. Podotýkám, že jsem studentem 5. ročníku odborné historie, takže o tom něco vím. Carská rodina byla zabita v červenci 1918 – a za své zločiny si to jistě Mikuláš zasloužil. Ty děti z dnešního pohledu těžko, jenže kontext doby je neúprosný. Zvláště v červenci 1918, kdy začínaly zuřit atentáty na bolševiky, sabotáže, intervence 14 zemí do Ruska. Pro Vaši informaci, ihned po přepadení Zimního paláce propustil Lenin všechny zajatce na čestné slovo a zrušil trest smrti. Nemusím zdůrazňovat, že mnohý z propuštěných poté vedl násilný boj proti revoluci.

 

 

A soudruh pokračuje: Lenin a Stalin nikdy žádné miliony lidí nezabili (jeden ze základních axiomů). Vím, že to píší buržoazní pamfletisté a četl jsem je, včetně tzv. Černé knihy komunismu. Odporují tomu mnohé skutečnosti počínaje např. tím, že by státní organismus nikde na světě neunesl ztrátu tolika lidí, sčítání lidu v SSSR a jeho výsledky, archivní materiály, které byly zpřístupněny (chcete-li budu konkrétnější) – a to vyhodnocení není od komunistů. Beriju jsem nikdy neuznával a on se opravdu podílel na porušování socialistické zákonnosti, PROTI Stalinovi ovšem. Katyň je velmi sporná, zda to udělal SSSR, jen zvažte, že byla přijata verze Goebbelsova. Je to jeho verze.

A soudruh jede dál, on popírá i to, co Rusové už sami přiznali: Ke Katyni je pár otázek. Proč by to SSSR dělal, když potřeboval zajatce k opevňovacím pracím před očekávanou válkou? Proč, pokud se i v jelcinovském Rusku dostaly tyto věci a „důkazy“ před soud, byli v roce ruším 1993 zamítnuty (šlo o odškodnění)? Proč, když se to mělo letos projednávat v Polsku se ty důkazy ztratily, prý je najdou, ale zatím nenašly? Proč lékař, účastník vyšetřování za Protektorát prof. Hájek, který musel podepsat za války, že to udělala NKVD, po válce napsal spis, kde to rezolutně vyvrací? – Nebyl to komunista. Snesl bych Vám další argumenty. Existují dva „dokumenty“, které to dokazují, mnoho odborníků ale tvrdí, že se jedná o padělky buďto nacistů nebo západních služeb!

Soudruh má i přehled o vzájemných komunistických paktech: Molotov-Ribbentrop, to už bylo mnoha historiky vysvětleno, i západními. Zjednodušeně, SSSR nebyl v tu dobu s to vést sám válku, Anglie a Francie neměla zájem o skutečné spojenectví, což se i u války v Polsku ukázalo. Viz jejich delegace jednající se SSSR. Stalin si jistil záda. Co se týče obsazení Polska 17.9.1939 – SSSR si vzal to, co mu patří – to napsal v reakci na tento počin Dr. Edvard Beneš. Nutno říci, že měl pravdu. Po napadení SSSR Polskem v roce 1920 a polsko-ruské válce, kterou Rusové prohráli, byly obsazeny východní území rusky mluvících obyvatel. Původně ale měla jít sporná hranice dle vypracování anglického ministra zahraničí lorda Curzona v prosinci 1919. Na to Poláci kašlali. V září 1939 více méně Rusové obsadili území po tuto linii.

Soudruh popírá i milice a Gottwaldův ozbrojený puč: Únor nebyl puč, to neříkají ani ti nejreakčnější soudobí historikové, jen média – přesně dle goebbelsovské lži (zde je to nejmarkatnější). Drtivá většina národa podporovala Gottwalda a spol. Není problém to dokázat. Co se týče mučení vězňů, nikdy jsem s ním nesouhlasil a souhlasit nebudu, byť se domnívám, že taková Horáková vina byla (právě studuji její případ). Nikdy nebudu pro mučení těchto lidí. Dnes se to ale zase příliš paušalizuje – mučeni byli všichni.

Dotkl jsem se jen několika Vašich axiomů. Nebuďte naštvaní, to co jste napsal nejsou obecná dogmata, jak tvrdí dnešní mocní. S pozdravem Lukáš Kollarčík

 

 

Dosmát, doděsit – Shrnuto podtrženo

Tak tedy, tohoto užitečného idiota, tak toho vám komunisti opravdu, ale opravdu přeju! Ten zapře i svou vlastní mámu a klidně popře i sám sebe, jen aby se dostal k plnému korytu.

 

 

Že leze k tomu korytu přes mrtvoly milionů, mnohdy i svých vlastních v hrobě se obracejících předků, je mu lhostejné. Je mu to úplně jedno stejně, jako je mu jedno i to, kolik už rudá fašistická chátra, v čele se syfilitikem Leninem a největším masovým vrahem Stalinem s Hitlerem po boku, povraždila lidí.. U vidiny majetku, bezpracného zisku a v neposlední řadě i představ fanatického vraždění už hlasitě pomlaskává, chrochtá blahem a říhá jako to prase v Orwellově farmě zvířat.

Jen by mě zajímalo, jak takový mozkový impotent může studovat vysokou školu, ještě ke všemu odbornou historii. Jsou jen dvě možnosti:

  • Je to opravdu naivní blbec neschopný používat rozum a tvrdě za své studium husama od babičky z vesnice platí.
  • Není to blb, naopak, je to vyčůránek, který si jde tvrdě za svým a to i za pomoci jakékoli lži i té nejhloupější, včetně nenávisti a přetvářky.
  • Bohužel je tu však ještě možnost třetí – Ó hrůzo… Kdo a co, na té odborné vysoké škole přednáší?

V každém případě to jen dokladuje, jak mizernou úroveň má v Česku školství. Fuj, zřejmě nebude ZČU v Plzni jediná černá ovce s ještě černější pověstí!

 

Aktualizace

Tak to bylo v roce 2010. A co myslíte, že soudruh Kollarčík dělá dne? Na svém webu již nepoučuje, ale dramaticky podniká, prodává tam předražený kšunt, prý za bolševické ceny… Ale nadále je stále komunistou, lže kudy chodí a hlavně, on učí naše děti, jak se račte napřiklad přesvědčit zde, sorry, ale fakt vám to pane ministře školství nevadí?

zpracovalo st@tll 2010 aktualizace 2022

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Leninův druh Karl Bernardovič Radek Následující text: Pátá kolona nové rudé totality »»»

Atllanka | Pondělí 25. 07. 2022, 13.03 | Česko, Komunismus, Zvůle | trvalý odkaz | vytisknout | 9928x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Kollarčíci
Sarit Úterý 2. 02. 2010, 00.09

Koukám že ti blbové nevymřeli, ale rodí se dál.

reaguj[2] IQ15?
Zpátečník Futurista mejl web Úterý 2. 02. 2010, 10.44

Nejvíc mě pobavilo to „otrapové s IQ 15“. Tomu se říká projekce. :-) Ze stejného důvodu nesnášenlivý Češi vyobrazují Němce jako tlusté, pivo pijící páprdy (Česká soda). Proto nacisté vyobrazovali židy jako zrůdy kradoucí zlato a unášející blonďaté dívky. Ať se pan Kollarčík rozhlédne po SMKČ a ještě lépe, ať jim udělá IQ testy. Pak uvidíme, kdo má jaké IQ :-D

reaguj[3] Vážení přátelé
Jiří Č. Úterý 2. 02. 2010, 15.52

Dovoluji si tímto Vám všem poděkovat za obětavou práci, kterou vykonáváte psaním v dnešní době politicky nekorektních (jak já tenhle výraz nesnáším) avšak velice pravdivých a úderných článků.

Vždy se na této stránce rád zastavím a něco si přečtu, je to opravdový balzám na duši. Při čtení či poslechu názorů různých bolševických vypatlanců (a bohužel jich není málo) o „hrozných zločinech“ spáchaných Izraelem, USA a celou Západní civilizací, o tom, že přistěhovalectví nám vlastně pomůže a nemáme se čeho bát, či o tom, že terorismus neexistuje potažmo si za něj můžeme mi sami atd…

Jsem moc rád, že existují lidé, kteří si dnešní problémy uvědomují a nebojí se o nich psát, i když se mnohdy sami můžou vystavovat nesouhlasu, opovržení či v krajním případě ohrožení svého života. Věřte, že stále existují lidé, kterým se Vaše články, líbí. Nejste sami!

S pozdravem Jiří Č.


Atllanka reaguje:

Děkujeme za chválu a věřte, že nás to v tom podivném pitoreskním světě nezájmu o vlastní osud, potažmo osud národa, velmi potěšilo.

Přejeme mnoho dobrého, Atllanka

reaguj[4]
flyfox Úterý 2. 02. 2010, 20.04

A proto je třeba komunisty hladit až do úplného vyhlazení.

reaguj[5] Hlazení je pomalé :(
Královna Středa 3. 02. 2010, 10.31

[4] flyfox: Když už, tak bych na ně vzala aspoň šmirglpapír… :-D )))

reaguj[6] Děs a běs.
Karel Jemelka mejl Sobota 6. 02. 2010, 18.34

Vlezl jsem na ony stránky a ještě teď mám husí kůži, Takovou snůšku fanatismu, magorismu a dalších -ismů jsem dlouho neviděl. CHtěl jsem tam diskutovat k jednomu z článků, ale nenalezl jsem jak. Dá se tam nějak s rudochy polemizovat? Pokuste se mě nějak navést. Díky.

reaguj[7] Podle nás nedá
Atllanka Sobota 6. 02. 2010, 21.39

Lívanec odpovídá jen na emaily, a to jen na které chce. Ale klidně napište polemiku k nějakému článku tady, nebo jestli to bude delší tak vám to dáme jako článek…

reaguj[8] Aha
Karel Jemelka mejl Sobota 6. 02. 2010, 23.12

[7] Atllanka:Polemika či diskuse je „zapreščeno“. Jak jinak, komunisté jsou schopni diskutovat, polemizovat a tvářit se jako hróóózní demokraté, pouze pokud nevládnou. Zkrátka, o vědeckosti rudých chimér se nediskutuje. Díky za informaci.

reaguj[9]
Lukáš Kollarčík Pátek 26. 02. 2010, 09.50

Děkuji Vám za propagaci, je pro mě ctí, že jsem se stal terčem posměchu pravicově-konzervativních individuí. Pán „autor“ je historik a je mu přes 50 8-O To jen dokazuje Werichovo tvrzení, že vyšší věk neznamená automaticky vyšší úroveň rozumu. Jen víc takových projevů, naopak bych vás pustil do sdělovacích prostředků, byla by to možná nejlepší propagace komunistických myšlenek. A úplně nejlepší je konec, typicky měšťácké „autor má dvě vysoké školy“. Vážený pane, i kdybyste měl deset vysokých škol, tak prostý dělník by vaše obskurní názory (na těchto stránkách) levou zadní rozcupoval. :-P

reaguj[10]
Lukáš Kollarčík Pátek 26. 02. 2010, 09.51

Děkuji Vám za propagaci, je pro mě ctí, že jsem se stal terčem posměchu pravicově-konzervativních individuí. Pán „autor“ je historik a je mu přes 50 8-O To jen dokazuje Werichovo tvrzení, že vyšší věk neznamená automaticky vyšší úroveň rozumu. Jen víc takových projevů, naopak bych vás pustil do sdělovacích prostředků, byla by to možná nejlepší propagace komunistických myšlenek. A úplně nejlepší je konec, typicky měšťácké „autor má dvě vysoké školy“. Vážený pane, i kdybyste měl deset vysokých škol, jste proti selskému rozumu prostého dělníka s tak obskurními názory (na těchto stránkách) bezbranný. :-P

reaguj[11] Jan Werich
Humunkulus Radvanec Big Pátek 26. 02. 2010, 15.17

Je srandovní, když si pro podporu svých myšlének do své špinavé blahobytně vyžrané tlamy bere Jana Wericha komunista, a to ne hned ledajaký, ale velmi nadutý a hloupý komunista. Myslím, že pan Werich se někde nahoře svíjí smíchy nad tím, jak ta blbost lidská, je opravdu věčná.

Mě to ale moc k smíchu není ty rudé dráčí sémě, co si to vůbec dovoluješ citovat člověka, kterému tvoji rudí soukmenovci zničili život?

Co si to dovoluješ vůbec napsat jméno člověka, který nejenže nesměl mít ve své vlasti divadlo, ale ani v žádném nesměl hrát, do TV jste ho pustili dvakrát za 30 let, a to když dostal jednou omylem cenu Brněnského krokodýla, a podruhé když si ho vybojoval Miroslav Horníček do Hovorů H! V obou případech z toho bylo přímo pozdvižení, a div ne podvracení republiky! Poválečné filmy byly ve vašem rudém trezoru, jak Jasného Až přijde kocour, tak i Byl jednou jeden král – což je pohádka! Tak daleko šla ta vaše bolševická nenávist neschopných, ke schopným.

Aby Jan Werich nezakrněl úplně, točil pro západní Němce pana Tau, protože ti si to dali do podmínek a valuty holt komoušům nikdy nesmrděly a za něco jejich soudružské paničky musely jezdit do té Paříže k holiči, že?

Shrnuto:

Jana Wericha, stejně jako Vlastu Buriana, Natašu Gollovou, a další a další, ta vaše rudá sebranka uštvala, a ty se budeš teď tady ohánět citací jednoho z nich? Kolik tito lidé mohli přinést české kultuře a co jste jí mimo bolesti, utrpení, svrabu, lhaní, schyzofrenie, bezcharakternosti, stupidity a bídy dali vy?

Něco ti prozradím ty hňupe, jan Werich také napsal toto: „Kdyby blbec věděl, že je blbec, nebyl by už blbec.“ Proto jste věční.

A ještě, vy budete tak dlouho provokovat, až nás všechny opravdu naštvete tak, jak se vám to rozhodně nebude líbit!!!


(Omlouvám se za spam Atllanko, jsem to dal omylem pod jiný komunistický blábol ;))


Atllanka reaguje:

Nic se neděje, text krásný, úžasný, a když i Lívanec mohl dvakrát… :D))))))

reaguj[12] A heleme se
Karel Jemelka mejl Pátek 26. 02. 2010, 22.35

K Werichovi: Jistě máš pravdu. Moudrost není dána přicházejícím věkem. Předpokladem moudrosti ve stáří jsou jistě sklony k moudrosti už v mládí. A tady se soudruhu historiku divím, že neznáte základní poučku historiků. Totiž že „Z mladého vola nemůže vzejít nic než starý vůl“. Proboha, co Vás to v té škole pro historiky učí? Nicméně nabízí se paralela: „Mladý komunista…“

Aha, jen víc takových projevů, a Vy byste, soudruhu autora vpustil do sdělovacích prostředků? Dovolte mi soudruhu otázku. A Vy už zase máte právo vpouštět autory do sdělovacích prostředků? Naopak, právě vy komunisté jste tohle právo získali. To snad jako „hysterik“ víte, nebo vás to ještě na „histerické“ škole neučili? Ale já pochybuji, že by vás to neučili. To jste asi byl zrovna za školou. Pokud si již uvědomujete, že máte svobodu slova, která byla nám, přes padesát, právě vámi, komunisty, upírána, možná dospějete k moudrosti stáří. (Silně o tomto pochybuji vzhledem k nemožnosti diskuse právě u vás na „Červáncích“) Dáváte možnost diskuse jako tento web? Neuvědomíš li si tuto skutečnost pak pro Tebe nebude platný jiný citát pravicového „individua“, jakým W. Churchil jistě byl. (nahlédni do skript, jistě ten citát najdeš). Nicméně se mi jeví, že se z možnosti být ve stáří moudrým sám diskvalifikuješ.

Autor má dvě vysoké školy. A co Ty, soudruhu? Máš už tu jednu? Tak se snaž, můžeš mít klidně tři. I já se snažil, učil se a snažil a i tu střední jsem dostal jaksi protekčně. Oni se i bývalí komunisté nechali uplácet, a pustili aspoň na střední někoho, kdo jim původem a kádrově nepasoval do krámu. (Hernajs, ale tady jsi zase myslím marodil, když se tohle učilo).

Jejda, a to slovo „obskurní“? Jistě chápu, že autor napadl Vás a Vy mu to oplácíte obskurností jeho názoru. Co tak se ale vyjádřit k jeho tvrzením? Myslíte, že je lépe autora dehonestovat jeho věkem, protože vy jste příliš vzdělaný a chytrý na něco, co zbourá obyčejný dělník? Proč potom studujete? Proč si vybíráte jen to, co pasuje do ideologie, kterou vyznáváte? Vy, vzdělaný historik, považujete za pro Vás pod úroveň bavit se se zdejšími individui?

Soudruhu Kolarčíku, můj vzdělanější příteli, klidně sem přijdi a diskutuj, zdejší adminové nejsou jako Ty. Klidně Tě sem „pustí“. Přijdi, pokecáme, pirožky pojíme, vodky popijeme. Toľko němnožko.

PS: Lukáši, rád bych, až dostuduješ onu historii, pokud jsi ji již nedostudoval , aby jsi mi poslal skripta, krerá Ti posloužila ke vzdělání. Klidně za ně zaplatím. Rád bych do nich kouknul. Nezdá se mi totiž to, jak je možné, že študák píše jak feťák. Feťák šňupající ideologii.

reaguj[13] Tak soudruhu Kolarčíku, kdepak jsou argumenty?
kan241 Středa 3. 03. 2010, 09.15

Chodím koukat každý den, jak to tady rpozcupujete a nic. Že byste neměl žádné argumenty? Vyhýbal se pravdě? A nebo že byste byl tak vytížen tím studiem VUMLu, že vám ani chvilka na imbecilní vzdělané imperialistické štváče nevybyde? To jste ale špatný komunista, když necháte na svou rudou stranu vrahy z Wall Streetu beztrestně plivat! Neznáte snad odkaz vojína Jasánka?

"Lid povolal Vás do zbraně, vy opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíte pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí, střežíte práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví Vaše zbraně!“

reaguj[14] :-)
Pepa Neděle 14. 03. 2010, 15.20

Dobrý komunista, mrtvý komunista.

reaguj[15] Lívanče!
Kuba Nostrana Neděle 13. 06. 2010, 08.34

Tak vylez, neschovávej se posero! Nějak ti nevyšla ta katyň, co????? :D))))))))))))))) A sen o vládě lůzy taky ne :D)))))))

reaguj[16] Jsem taky v KSČM a narovinu píši:
Radovan Bazger mejl web Sobota 11. 09. 2010, 22.44

Dobrý den všem Jsem také členem KSČM, kandiduji do městského zastupitelstva. Ale to, co předvádí s.Kollarčík mi skutečně hlava nebere. Celá KSČM se snaží o to, aby se z ní strhla nálepka totality a objeví se člověk, který se svým SMKČ celou věc obrátí naruby. KSČM se oficiálně ve svých dokumentech vyjádřila k událostem minulého století a to jasně: KSČM ve věci svého postoje k stalinismu a dalším nedemokratických praktikám rozhodně trvá na usnesení stranických sjezdů od listopadu 1989, kterými jsme se se stalinismem a jinými nedemokratickými praktikami rozhodně rozešli. „KSČM vznikla v březnu 1990. Převážná většina jejích členů zásadně odmítla mocenskou svévoli předlistopadové byrokratické elity. Porážku a zhroucení socialismu stalinsko-brežněvovského typu pochopila především jako důsledek faktického opuštění socialistických a komunistických myšlenek, neschopnosti hledat a prosazovat vlastní cesty postupu a umožnit všem občanům, aby se na tomto procesu skutečně podíleli. Podpora občanů se proto postupně vytrácela a byly znehodnocovány i nesporné úspěchy. Poučena historií posledních desetiletí chce KSČM spoluvytvářet východiska ze současných problémů… V nových podmínkách komunisté nemohou a především nechtějí pracovat starým způsobem.“ „Programovým cílem KSČM je zásadní přeměna společenského systému směrem k socialismu. Socialismus musí vycházet ze současných podmínek, možností a úkolů, musí se poučit z minulých zkušeností. Nepřipustí opakování toho, co vedlo ke stagnaci a porážce…. Se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv.“ KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti.”

reaguj[17]
Noc Železná Sobota 11. 09. 2010, 23.02

Ale kdo vám o ty pohádky stojí, soudruhu!

reaguj[18] Opravdu ne
Noc Železná Sobota 11. 09. 2010, 23.04

Je to, jako když muž stáhne na ženu svou ruku. Slíbí, že už to příště neudělá. Ale přesto to jednou udělá znova.

reaguj[19]
Radovan Bazger mejl web Sobota 11. 09. 2010, 23.37

Na druhou stranu se s.Kollarčíka musím zastat a to hned v několika bodech. 1.Škola kterou studuje patří mezi elitní. Rozhodně nelze tuto podceňovat a jeho také ne. Myslím tím úroveň vzdělání. 2.Historie je dána. Nikdo nic nezmění. Ani komunistické režimy, ani kapitalistické nemají za sebou plyšovou cestu. Oba systémy provázela v minulosti krev. Snad se dá také říci, že to jinak v mnoha případech nešlo. Co je horší, že kapitalistické mocnosti prolévají krev nevinných i dnes a to jen kvůli vlivu a nerostným surovinám. Dnes!! 3.s.Kollarčík má pravdu v tom, že myšlenka komunismu má vědecký základ, zatímco kapitalismus je pouze základním principem přeživšího jedince a jeho oběti. 4.Lukáš Kollarčík není člověkem plným zloby. Není fanatik. Pouze vychází z historických pramenů. Těch skutečných. Ne z mediálně skvěle vypracované masírky pro „ovčany“. 5.Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. je zvláštní, že toto pravidlo zde neplatí. Ač mnozí v této diskuzi s.Kolarčíka častovali opravdu nevybíravým způsobem, dotyčný k podobnému stylu neinklinoval a proto z lidského hlediska je pro mne argumentačně daleko před výpady antikomunistů. Mějte se krásně a dál si myjte vzájemně ruce i mozky. hezký den :-D

reaguj[20] Opravdu ne
Noc Železná Neděle 12. 09. 2010, 00.10

A já si vždy myslela, že to je vaše práce, vymývat lidem mozky… :)

reaguj[21] Jasně!
Královna Neděle 12. 09. 2010, 17.49

[19] Radovan Bazger:Copak, vyprchala ti trojka z žíly, nebo tě umravnil stranický kolega, soudruhu? Kollarčík utekl před další diskuzí, jako malý harant a to mu zdejší komentátoři i psali emaily a to prosím slušně. Holt nemohl tady používat delete :)))

reaguj[22]
Noc Železná Neděle 12. 09. 2010, 18.17
reaguj[23] Pane Bazgere
Karel Jemelka mejl Pondělí 13. 09. 2010, 00.41

[16] Radovan Bazger:Já zase nikdy ve Straně nebyl, a také kandiduji do městského zastupitelstva. K vašemu členství v KSČM. Dost dobře jsem nepochopil, jestli se svým stranictvím chlubíte, nebo si jen tak stěžujete, nicméně předpokládám asi správně možnost první. U pana Kolarčíka předpokládám problém jinde. On zřejmě nebude členem KSČM. Řekl bych, že patří k oné Bruntálské odnoži KSČ. K té pravověrnější, než Vy. Pan Kolarčík se mi samozřejmě po mém příspěvku sem ozval. Vyměnili jsme si asi tři maily jízlivého charakteru, (oboustranně) získal jsem od něj dokonce i souhlas se zveřejněním oné diskuse, nicméně já korespondenci s ním přerušil. Přerušil z důvodu nedostatku času. Posléze jsem celé smáznul, protože už to přestalo být aktuální a dlouhou odmlkou se ztratila nit i chuť diskutovat. Tolik k diskusi s panem Kolarčíkem. Asi by bylo nefér cokoli zde po roce psát. Nicméně ozval se mi a jeho problém asi tkví v neochotě diskutovat veřejně.

Nyní si dovolím Vás kopírovat: "„Programovým cílem KSČM je zásadní přeměna společenského systému směrem k socialismu. Socialismus musí vycházet ze současných podmínek, možností a úkolů, musí se poučit z minulých zkušeností. Nepřipustí opakování toho, co vedlo ke stagnaci a porážce…. Se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv.“ KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti.”

Aha, do kdy bude tento stav trvat? Socialismus propagují strany socialistické. Vy jste členem strany Komunistické. Propagujete sice socialismus, ale já se domnívám, že lžete. Jste členem strany komunistické a jakýkoli socialismus ani programově nemůžete mít na mysli. Jste přece komunista a dokonce se tím chlubíte. Takže znovu. Socialismus nebo komunismus? Já se domnívám, že s vámi, komunisty se věci mají stejně jako s Islamisty. Evropu dobydeme dělohami našich žen. Demokraticky zvítězíme a demokraticky zavedeme právo šária. I vy jste komunisté, kteří si umanuli získat většinu. K získání moci snad nyní přistupujete demokraticky. Povede li se vám to bude po demokracii i oněch právech veta. Jak jinak. Jste komunista a nepřesvědčujte okolí, že jste pro alespoň částečně demokratický socialismus. Soudruhu Bazgere. Pro dnes končím. Doba pokročila a já se musím živit i zítra. Mám toho ještě moc, co bych k Vaším přispěvkům mohl sdělit. Snad se nic nestane, když se k Vašim příspěvkům vrátím zítra. Jsem unaven. Viz planý příspěvek nade mnou.

reaguj[24] Demokracie, Komunismus, Socialismus
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 07.23

Pane Jemelko. Pokud vždy diskutujete podobným tónem, nedivím se, že i korespondence se s.Kollarčíkem měla tón jízlivý. Proč tvrdíte hned na mou adresu že jsem lhář? Nebo jste to myslel snad obecně? Nejde o lži. Především jde o pochopení pojmů a také otevřenou hru. Píšete, že socialismus chtějí strany socialistické a že my jsme přece komunisté. Ano. Vždyť jen komunisté všem otevřeně a narovinu řeknou, že socialismus je proces výstavby a přeměny společnosti kde cílem těchto změn je společnost komunistická. Zároveň však komunisté říkají, že komunismu nelze v dnešním světě dosáhnout neb lidstvo ještě nedozrálo ve svém vývoji. A hlavně je třeba podotknout že v minulém století rozhodně nešlo o komunismus. Byl to dle mého názoru dosti pokřivený socialismus. Skutečný komunista rozhodně nebude používat takové represivní metody k jakým se mnozí uchýlili. Co je tedy komunismus. Kolektivita — jako jedna z rozhodujících dimenzí, kterými existuje — je člověku vlastní jako jeho individuálnost, a s obojím má už člověk dost značné zkušenosti. Jeho prvobytně pospolný život nejen volá po nových, kulturně vyšších napodobeních. Komunistický kolektivismus se jeví jako vývojová nutnost.

Formy komunismu existují. Komunismus náboženských obcí byl jednou z takových forem komunismu. Formy válečného komunismu jsou tak staré, jako je válečná bída obléhaných. Typy revolučního komunismu jsou původně spojeny se vznikem komunistických obcí, které se musely bránit mohutnější síle útisku, a se vznikem “řemeslnického komunismu” uvnitř obcí, na nichž Marx zahájil svá sociologicko-filosofická pozorování. I ony, i pozdější formy družstevních komun ne již jen utopických, mají znaky skupinového komunismu.

Pojem „komunismus“ je dnes velkou částí médií a politiků popisován jako sprosté slovo, přičemž by si tito lidé snad radši překousli jazyk, než aby pravdivě řekli, co ve skutečnosti znamená. Za „komunistické“ jsou raději označovány různé diktátorské režimy a politické strany.

Ve skutečnosti termín „komunismus“ označuje společnost, v níž lidé nebudou ovládáni ekonomickými vztahy. Lidé budou nadále žít v konkrétních pospolitostech, ne v autoritářských vztazích, charakterizovaných jen vzájemnou výhodností a tím, že jsou důsledkem společenských tlaků. Jednotlivé činnosti budou rozděleny tak, aby ty, kdo je budou vykonávat, co nejvíce bavily, naplňovaly a rozvíjely – a ty činnosti, které nebaví opravdu nikoho, budou vykonávány všemi spravedlivým dílem.

Lidé už v takové společnosti nebudou pracovat kvůli zisku „svých“ šéfů a firem. Smyslem lidské činnosti bude uspokojit potřeby a touhy každého člena společnosti a vytvářet svobodný svět, ve kterém si o svých věcech budou rozhodovat přímo lidé sami – bez nějakých vůdců, byrokratů, politiků či pánů.

Sklony ke komunistickým principům najdeme u celé řady „primitivních“ kmenů, ale i v některých názorech, které se objevily v křesťanství, taoismu či u starých Inků. S myšlenku komunismu se setkáváme také v Antice. Silnější či slabší komunistické rysy nalezneme ve většině rodin, partnerských vztahů či kamarádských svazků.

Pojem komunismus bývá spojován s Marxem a jeho (někdy samozvanými) následovníky. Marx byl jistě zajímavý důrazem, který položil na to, že komunismus je především prostředkem pro dosažení svobody člověka – každého jedince. Na druhou stranu spojil slovo „komunismus“ se svou vírou v to, že vývoj lidstva jaksi zákonitě směřuje k „lepším zítřkům“ a že prostředkem k jejich prosazení má být státní moc. Během dvacátého století toto přesvědčení vedlo k mnoha katastrofám a ukázalo se, že nefunguje, že není správné. Moc, již stát uchvátí, už nenavrátí…

Lenin, Stalin, Mao a další překroutili i myšlení samotného Marxe, zejména ve smyslu ustavení vedoucí úlohy komunistické strany a dělnické diktatury.

Komunismus se jeví jako modelový projekt, jehož péčí je upravení společenských vztahů mezi lidmi tak, aby nebyli ovládáni zvůlí soukromých vlastníků výrobních prostředků.Zkomunizování soudobého člověka je věcí jeho reálné představy komunistického společenského modelu, schopného rychlé a účinné sebe…

reaguj[25] pokračování
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 07.25

…sebereflexe, sebekontroly. I když nebude tento problém společenské kontroly účinně rozřešen, nezanikne myšlenka komunismu.

V komunismu lidé budou pracovat podle svých možností a společenský produkt budou rozdělovat podle svých potřeb. Pojem “možnost člověka” a pojem “ potřeby člověka” tu nabývají nesmírného významu. Pojítkem mezi nimi je fungující systém, který ujednotí možnosti člověka s jeho potřebami.

Socialistický systém se tak nutně jeví jako funkční systém výstavby komunismu.Socialismus je první fáze komunistické společenské formace.Socialismus představuje „nový mravní svět“. Na tyto myšlenky socialistů navázal Karel Marx se svou koncepcí historického materialismu. Byl toho názoru, že veškeré myšlení a vědomí člověka určuje společenský život.

Socialismus (z latinského socialis družný, společenský) je v užším slova smyslu demokratická ideologie, která klade hlavní důraz na solidaritu. V širším slova smyslu zahrnuje vedle demokratického socialismu též komunismus.

V komunismu se nejedná o odstranění tříd, tedy likvidaci lidí, jak to s oblibou vysvětlují antikomunisté, ale jde o odstranění existenčních rozdílů mezi třídami. Jak je již výše uvedeno, lidstvo však ještě nedozrálo!

„Můj socialism, to je jednoduše láska k bližnímu, humanita. Přeji si, aby nebylo bídy, aby všichni lidé slušně žili prací a v práci, aby každý měl pro sebe dost místa, elbow-room, jak říkají Amerikáni. Humanita, to není bývalá filantropie ; filantropie jenom pomáhá tu a tam, ale humanita hledí opravit poměry zákonem a řádem. Je-li toto socialismus tož dobrá.“ -T.G.M.-

Socialismus je cesta mnoha tváří k realizaci nikdy neuskutečněnému ideálu komunismu…

Závěrem: Kriminalizovat komunistické strany v kterékoliv části světa, které mají v programu společnost postavenou na jiných než kapitalistických základech, prosazující však stálé demokratické principy, je výsměchem samotné demokracii! Jediná cesta kterou se může společnost vydat je ta demokratická! Demokratická cesta je jediná možná i v socialismu, má-li někdo jiný názor, a chce jej aplikovat kdekoliv na světě, pak je skutečně extrémista. To je vzkaz jak pro s.Kollarčíka, tak i pro Vás, pane Jemelko. Přeji krásný a úspěšný den.
:-D

reaguj[26] Radovan Bazger
vitak69 mejl Pondělí 13. 09. 2010, 09.39

Pane, vy nepíšete pravdu. Současné vedení KSČM se nikdy veřejně nedistancovalo, od Stalina a jeho zločinů, před kterými bledne závistí i Pinochet.Nikdo vám nikdy neuvěří, dokuď nezměníte ani název strany. Není znám jediný stát, kde by socialismus fungoval. Není možné, aby všem bylo rozdělováno stejně, vždy prostě bude mít někdo víc a někdo méně. Vy socialisté to vydíte jednoduše, těm pracovitým a schopným seberete velkou většinu z toho co vydělají a systémem přerozdělování to dáte méně úspěšným a línějším. Jak je možné, že můj soused už 3 roky nechodí do práce a zatímco já vstávám na ranní v létě ve 3.50, tak on se v 10 vykloní z okna jaké je počasí a pak vyrazí k vodě? Nejdřív si ovšem uvaří kávu a přečte si noviny na zahradě. Jestliže ze svých daní živým taové lidi, tak je zřejmě něco špatně. Vy a vaše strana to rozhodně nikdy nezměníte, by právě naopak. Už přestaňte s těmi socialistickými hloupostmi. Jak nádherně z vašich úst zní citace TGM, člověka, který byl skutečný humanista a vaši soudruzi nařizovali vytrhávání stránek z učebnic s tímto humanistou. Socialistické strany s názvem komunistická se kriminalizují sami, z jejich názvu totiž jednoznačně vyplývá třídní boj a nenávist k úspěšným a schopným lidem na úkor těch co nemají v úmyslu vůbec pracovat. Nedovedu si přestavit, že by třeba v Německu seděla v parlamentu strana s názvem NSDAP, která by o sobě tvrdila, že nemá s náckama nic společného. Vám rudým se nedá věřit ani nos mezi očima, ostatně komunistická strana měla v programu v r. 46 podporu živnostníků a neznárodňování továren do 500 zaměstnanců. Jak to dopadlo víme všichni. Řekl bych, že pouze čekáte na příležitost a po případných vyhraných volbách by jste se zachovali jako ten štír v bajce „Žába a štír“. Pořád všichni hulákáte, že je třeba zdanit bohaté. Jenže zapomínáte, že ti už jsou zdaněni dost. Kdo zaplatí na DPH víc? Ten kdo si koupí nové auto za 250tisíc nebo ten, kdo si koupí auto za milion? A tak to je se vším. Váš humanismus je založen na principu závisti těch méně úspěšných a líných. A ten já s vámi nesdílím a nikdy sdílet nebudu. :-(

reaguj[27] Asi takhle si to představujete?
Jan Krasl Pondělí 13. 09. 2010, 12.28

[25] Radovan Bazger:

Zakladni teze ekonomickeho neokomunismu

  1. Penize jsou od dabla: Pro neokomunistu je existence penez zakladem vsech spolecenskych problemu. Idealni spolecnost je spolecnosti bez penez. Zdroje v teto spolecnosti rozdeluje stat (jak jinak nez moudre). Neokomunista si podvedome uvedomuje, ze penize jsou nejdemokratictejsi zpusob regulace. Penize zabranuji rasismu (nezajima mne kdo jsi, ale kolik mas penez). Dusledne uzivani penez zuzuje pole statni pusobnosti a omezuje ucinek statnich intervenci. To je pro neokomunistu neprijatelne protoze to znemoznuje realizaci jeho vlastnich projektu. Tyto projekty jsou samozrejme nejlepsi, penez se na ne jaksi nedostava.
  2. Vsichni by meli byt stejni: Zakladnim ukolem statu ma byt srovnani rozdilu. Vsechny rozdily jsou zjevnou nebo skrytou formou vykoristovani. Rozdilne platy jsou nemoralni a je nutne ucinit vsechna opatreni, aby se tyto rozdily srovnaly. Ve svobodne spolecnosti neni mozne centralne urcovat mzdovou uroven. Je proto nutne vytvorit takovy financni system, aby skutecne disponibilni prijmy byly pokud mozno co nejstejnejsi. Odtud prameni natlak na co nejprogresivnejsi dane a co nejvetsi minimalni mzdy a rozmanite pridavky a podpory. Ani neokomunista netvrdi, ze tato opatreni jsou makroekonomicky vyhodna. Mnohe dane ve skutecnosti snizuji bohatstvi cele spolecnosti (napriklad tzv.milionarska dan zpusobi masivni odchod nejvyznamnejsich danovych platcu). Efektivita ale neni ani cilem neokomunisty, cilem je srovnani rozdilu. Pokud by navrhovana opatreni byla skutecne masove uplatnena, spolecnost by se skutecne ekonomicky srovnala – na te nejnizsi mozne urovni.
reaguj[28]
Zelee web Pondělí 13. 09. 2010, 14.01

Atlanko, sice jsem slíbil, že se přidám k téhle diskuzi ale jaksi to nejde. Po přečtení toho, co zde vyejakuloval soudruh Kollarčík odcházím potupně vrhnout. Další by bylo jen házení perel sviním. A to doslova.

reaguj[29]
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 16.47

Pane Krasle, držel bych se spíše programu KSČM než výtahu z pojednání o neokomunismu.

To Vitak69: Pane, ta pravda je úplně jinde. Pořád vzpomínáte na minulost ke které se KSČM skutečně vyjádřila: KSČM ve věci svého postoje k stalinismu a dalším nedemokratických praktikám rozhodně trvá na usnesení stranických sjezdů od listopadu 1989, kterými jsme se se stalinismem a jinými nedemokratickými praktikami rozhodně rozešli.Jde zejména o následující usnesení: http://www.kscm.cz/article.asp?…

KSČM vznikla v březnu 1990. Převážná většina jejích členů zásadně odmítla mocenskou svévoli předlistopadové byrokratické elity. Porážku a zhroucení socialismu stalinsko-brežněvovského typu pochopila především jako důsledek faktického opuštění socialistických a komunistických myšlenek, neschopnosti hledat a prosazovat vlastní cesty postupu a umožnit všem občanům, aby se na tomto procesu skutečně podíleli. Podpora občanů se proto postupně vytrácela a byly znehodnocovány i nesporné úspěchy. Poučena historií posledních desetiletí chce KSČM spoluvytvářet východiska ze současných problémů… V nových podmínkách komunisté nemohou a především nechtějí pracovat starým způsobem.“ „Programovým cílem KSČM je zásadní přeměna společenského systému směrem k socialismu. Socialismus musí vycházet ze současných podmínek, možností a úkolů, musí se poučit z minulých zkušeností. Nepřipustí opakování toho, co vedlo ke stagnaci a porážce…. Se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv.“ “Základním programovým cílem politiky KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní…. KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti.”

Není v programu KSČM nikde zmínka o tom, že budou podporováni povaleči a nefachčenkové. Naopak systém musí zvýhodňovat poctivě pracující. Pokud je to jinak, je to špatně!

reaguj[30] minulost a program
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 16.48

Pane Krasle, držel bych se spíše programu KSČM než výtahu z pojednání o neokomunismu.

To Vitak69: Pane, ta pravda je úplně jinde. Pořád vzpomínáte na minulost ke které se KSČM skutečně vyjádřila: KSČM ve věci svého postoje k stalinismu a dalším nedemokratických praktikám rozhodně trvá na usnesení stranických sjezdů od listopadu 1989, kterými jsme se se stalinismem a jinými nedemokratickými praktikami rozhodně rozešli.Jde zejména o následující usnesení: http://www.kscm.cz/article.asp?…

KSČM vznikla v březnu 1990. Převážná většina jejích členů zásadně odmítla mocenskou svévoli předlistopadové byrokratické elity. Porážku a zhroucení socialismu stalinsko-brežněvovského typu pochopila především jako důsledek faktického opuštění socialistických a komunistických myšlenek, neschopnosti hledat a prosazovat vlastní cesty postupu a umožnit všem občanům, aby se na tomto procesu skutečně podíleli. Podpora občanů se proto postupně vytrácela a byly znehodnocovány i nesporné úspěchy. Poučena historií posledních desetiletí chce KSČM spoluvytvářet východiska ze současných problémů… V nových podmínkách komunisté nemohou a především nechtějí pracovat starým způsobem.“ „Programovým cílem KSČM je zásadní přeměna společenského systému směrem k socialismu. Socialismus musí vycházet ze současných podmínek, možností a úkolů, musí se poučit z minulých zkušeností. Nepřipustí opakování toho, co vedlo ke stagnaci a porážce…. Se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv.“ “Základním programovým cílem politiky KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní…. KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti.”

Není v programu KSČM nikde zmínka o tom, že budou podporováni povaleči a nefachčenkové. Naopak systém musí zvýhodňovat poctivě pracující. Pokud je to jinak, je to špatně!

reaguj[31] minulost a program
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 16.50

Pane Krasle, držel bych se spíše programu KSČM než výtahu z pojednání o neokomunismu.

To Vitak69: Pane, ta pravda je úplně jinde. Pořád vzpomínáte na minulost ke které se KSČM skutečně vyjádřila: KSČM ve věci svého postoje k stalinismu a dalším nedemokratických praktikám rozhodně trvá na usnesení stranických sjezdů od listopadu 1989, kterými jsme se se stalinismem a jinými nedemokratickými praktikami rozhodně rozešli.Jde zejména o následující usnesení: http://www.kscm.cz/article.asp?…

KSČM vznikla v březnu 1990. Převážná většina jejích členů zásadně odmítla mocenskou svévoli předlistopadové byrokratické elity. Porážku a zhroucení socialismu stalinsko-brežněvovského typu pochopila především jako důsledek faktického opuštění socialistických a komunistických myšlenek, neschopnosti hledat a prosazovat vlastní cesty postupu a umožnit všem občanům, aby se na tomto procesu skutečně podíleli. Podpora občanů se proto postupně vytrácela a byly znehodnocovány i nesporné úspěchy…

reaguj[32] minulost a program
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 16.52

Pane Krasle, držel bych se spíše programu KSČM než výtahu z pojednání o neokomunismu.

To Vitak69: Pane, ta pravda je úplně jinde. Pořád vzpomínáte na minulost ke které se KSČM skutečně vyjádřila: KSČM ve věci svého postoje k stalinismu a dalším nedemokratických praktikám rozhodně trvá na usnesení stranických sjezdů od listopadu 1989, kterými jsme se se stalinismem a jinými nedemokratickými praktikami rozhodně rozešli.Jde zejména o následující usnesení: Prohlášení k občanům ČSSR.

Vážení spoluobčané, v této osudové i nadějné chvíli našich národů, celé naši vlasti, obra cí se na vás mimořádný sjezd KSČ. Naše slovo je zároveň vyznáním. Draze vykoupené poznáním, že veškeré politické a ekonomické úspě chy jsou pomíjivé, protože věčný je jenom člověk a jeho mravní hodnoty, jeho osud, jeho radosti a starosti, naděje a zklamání, jeho víra a pochybnosti — zkrátka všechno, co vyjadřuje podstatu jeho života.

Tak chápeme veřejnou lekci, která nám, komunistům, byla udělena v posledních týdnech. Naše doznání všech chyb, omylů, všech de formací proti lidskosti a demokracii není jen prázdné gesto.

Protože naše bývalé vedení nenašlo v sobě dosud tolik cti a odvahy veřejně se omluvit, činí tak delegáti mimořádného sjezdu KSČ. Omlouváme se naší mládeži i všem občanům, kteří byli postiženi ne oprávněnými represemi, omlouváme se dětem těch rodičů, které trpě ly postihy ještě v dalších generacích. Omlouváme se za veškerá příkoří i členům strany, kteří za svoje reformní postoje, za nesouhlas s protizákonným vstupem vojsk pěti spojeneckých zemí v roce 1968 museli KSČ opustit a ztratili postavení rovnoprávných občanů.

Rovněž cítíme povinnost vyjádřit politování nad tím, jak bývalé stranické vedení v uplynulých letech hrubě a nezákonně nerespekto valo právo na vyjádření názorů nezávislých občanských iniciativ včetně Charty 77. Jsme si vědomi i odpovědnosti celé naší členské základny, že tomu nedokázala zabránit.

Proto se strana rozhodně rozchází se všemi, kteří se vědomě do pouštěli zvůle, zneužívali moc, dali se korumpovat a korumpovali druhé, se všemi, kdož vydávali lež za pravdu, dopustili znehodnocení ideálů socialismu, čestnosti a spravedlnosti, významu práce a jejích mravních hodnot, víry v domov a vlastenectví, v jednotu slov a činů a kteří dopouštěli zneužívání pořádkových sil proti občanům. Dáme plný průchod takovému hodnoceni všech skutečností, které bez před pojatosti zhodnotí míru odpovědnosti osob i institucí státu a strany v uplynulých čtyřech desetiletích s plným respektováním všeho ne­sporného a trvalého, čeho bylo dosaženo v průběhu národně demo kratické revoluce i při výstavbě socialismu v naší vlasti. Přitom budeme vždy starostlivé dbát pravidla chovat se pozorně k dějinám, neboť jinak bychom se dopustili dalších chyb, dokonce na svých matkách a otcích, sami na sobě. Proto nedopustíme ani snižování pracovních a občanských zásluh těch členů strany, kteří po deseti letí svědomitě a nezištně plnili politické a pracovní úkoly ve pro spěch naší společnosti.

Bezpráví, které neodpovědní činitelé státu a strany spáchali na mládeži 17. listopadu tohoto roku, se nesmí už nikdy opakovat.

reaguj[33] minulost a program2
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 16.53

…KSČM vznikla v březnu 1990. Převážná většina jejích členů zásadně odmítla mocenskou svévoli předlistopadové byrokratické elity. Porážku a zhroucení socialismu stalinsko-brežněvovského typu pochopila především jako důsledek faktického opuštění socialistických a komunistických myšlenek, neschopnosti hledat a prosazovat vlastní cesty postupu a umožnit všem občanům, aby se na tomto procesu skutečně podíleli. Podpora občanů se proto postupně vytrácela a byly znehodnocovány i nesporné úspěchy. Poučena historií posledních desetiletí chce KSČM spoluvytvářet východiska ze současných problémů… V nových podmínkách komunisté nemohou a především nechtějí pracovat starým způsobem.“ „Programovým cílem KSČM je zásadní přeměna společenského systému směrem k socialismu. Socialismus musí vycházet ze současných podmínek, možností a úkolů, musí se poučit z minulých zkušeností. Nepřipustí opakování toho, co vedlo ke stagnaci a porážce…. Se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv.“ “Základním programovým cílem politiky KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní…. KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti.”

Není v programu KSČM nikde zmínka o tom, že budou podporováni povaleči a nefachčenkové. Naopak systém musí zvýhodňovat poctivě pracující. Pokud je to jinak, je to špatně!

reaguj[34] pro Radovan Bazger
vitak69 Pondělí 13. 09. 2010, 17.15

Ještě v nedávné době (r. 2007) na oficiálních internetových stránkách KSČM její předseda chválí výdobytky Velké říjnové socialistické revoluce, kterou kdysi jeden kantor trefně označil za „malý listopadový komunistický puč“. Pan Filip říká:

„Velká říjnová revoluce byla jednou z nejvýznamnějších událostí 20. století a nebojím se říci, že dokonce jednou z nejvýznamnějších událostí lidských dějin vůbec. Poprvé v historii došlo k revoluci, která si dala za cíl vybudovat skutečnou společnost rovnosti, socialistickou společnost, a opravdu ji začala budovat, i když se zpožděním způsobeným občanskou válkou.“

Pan Filip samozřejmě opomněl zdůraznit fakt, že v době budování rovné a socialistické společnosti zahynulo v letech 1920–1989 několik desítek milionů nevinných sovětských občanů, nepočítaje další desítky milionů, které režim bezcitně obětoval v boji s jiným totalitním režimem, který se svou podstatou de facto vůbec nelišil od toho sovětského. Zřejmě si myslí, že to byla přijatelná cena za socialismus.

Každý rozumný člověk se špetkou taktnosti a citu pro demokracii chápe, že pochod rádoby nacionalistů se zcela jasným neonacistickým podtónem částí města spojené s židovskou komunitou navíc v den, kdy před 69 lety v nacistickém Německu proběhl jeden z největších pogromů vůči Židům vůbec, je naprosto nepřijatelná provokace. V tom nelze než souhlasit s vládními představili, kteří správně poznamenali, že shromažďovací právo není určeno k tomu, aby jej zneužívali extremisté. Tak proč se stejnou vervou nepostupují také proti levicovým extremistům?

Bohužel se v této zemi stále udržuje mylná představa, že komunistický režim byl v principu jiný, než nacistický, méně špatný, či snad přímo dobrý, což říkají lidé jako Vojtěch Filip. Nemůže být většího omylu. Globálně vzato komunisté za 70 let své vlády ve světě zavraždili snad až stovky milionů lidí, k čemuž se nacisté bohudík ani nepřiblížili. Ačkoliv komunisté v Československu nedosahovali vražednosti nacistické okupace, vládli na rozdíl od protektorátní správy mnohem déle a dosáhli tak zničení celých generací českých občanů. Podlomili morálku a hodnoty „českého národa“ (závorkami naznačuji zprofanovanost a nadužívanost tohoto pojmu), zdevastovali hospodářství a udělali z celé země jeden velký koncentrační tábor obehnaný ostnatým drátem.

Přesto se na rozdíl od příznivců krajní pravice mohou scházet, na svých sjezdech zcela svobodně chválit totalitní režimy, nabádat k jejich obnovení a tak dále, zatímco čeští politici mlčí (krom těch komunistických, kteří nadšeně přikyvují) a soudy zůstávají neaktivní s výmluvou, že na činnosti komunistických organizací nic ilegálního není.

Kdyby příznivci KSČM na výročí svého puče v roce 1948, který proběhl pouhých 10 let po křišťálové noci, nahlásili pochod například proti české politice v OSN, s největší pravděpodobností by jim byl povolen. Za pochodu by pak vykřikovali komunistická hesla velmi podobná těm užívaným minulým režimem a procházeli městem, které nechali za své vlády chátrat a které zhyzdili nechutnými stavbami narušujícími jeho historický ráz. Jedním z argumentů, proč neonacisté nesmí pochodovat židovským městem, je ohled na židovské spoluobčany, kteří trpěli nacistickou okupací zdaleka nejvíce. Proč se stejně nepřistupuje ke komunismu? Miliony lidí v něm trpěly celá desetiletí, a krom části z nich, kteří na něm profitovali, mají všichni stejné právo cítit se uraženi pouhou existencí komunistické strany, která nepokrytě navazuje na předlistopadovou stranu, kterou české zákony označují za „zločineckou organizaci“.

Pokrytectví českého právního státu je zcela očividné a osobně bych dodal, že i nechutné. Jako relativně mladý člověk jsem díky bohu nemusel v komunistickém režimu vyrůstat, všude kolem sebe však vidím následky 40 let dlouhé komunistické hrůzovlády. V zásadě má proto Česká republika jen dvě možnosti, jak se vyhnout pokrytectví: buďto neonacistům umožnit volně propagovat svou ideologii, včetně možnosti zobrazovat veřejně hákový kříž, zdravit se slovy „sieg heil!“ či „heil Hitler!“ a ukazovat se v hnědých unifo…

reaguj[35] pro Radovan Bazger - dokončení
vitak69 mejl Pondělí 13. 09. 2010, 17.26

Pokrytectví českého právního státu je zcela očividné a osobně bych dodal, že i nechutné. Jako relativně mladý člověk jsem díky bohu nemusel v komunistickém režimu vyrůstat, všude kolem sebe však vidím následky 40 let dlouhé komunistické hrůzovlády. V zásadě má proto Česká republika jen dvě možnosti, jak se vyhnout pokrytectví: buďto neonacistům umožnit volně propagovat svou ideologii, včetně možnosti zobrazovat veřejně hákový kříž, zdravit se slovy „sieg heil!“ či „heil Hitler!“ a ukazovat se v hnědých uniformách SA, anebo zabránit komunistům v propagaci jejich nenávistné ideologie, přičemž úplný zákaz KSČM a trestní stíhání jejího vedení pro zločin podpory hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod by byl dobrý začátek.

Je zcela nepřijatelné, aby se komunisté schovávali za paragrafy a aby se naprosto absurdními vytáčkami ukrývali před spravedlností. Právní stát z definice znamená, že lidé jsou si před zákonem rovni. Nechápu proto, jak mohou být dvě zcela stejně nebezpečné ideologie posuzovány naprosto odlišně. Dokud se tento stav nezmění, dovolil bych si pochybovat o přesvědčení Alexandra Vondry, že česká demokracie je dost silná na to, aby se vypořádala se situacemi podobného ražení, jako je pochod neonacistů židovským městem.

Toto jsem psal o něco dříve, ale soudím, že je to stále aktuální. Změnilo se pouze to, že od té doby proběhlo pár soudů s českýmí nácky, strana byla zakázána, ale beztak si změnila název a kandidovala ve svobodných volbách.

:-( :-(
reaguj[36]
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 19.41

Pokrytectví je hodnotit stejně ideologii komunismu a fašismu. Kařdý systém, který lidstvo vymyslelo je zalit krví. Včetně opěvovaného a u nás znovunastoleného kapitalismu. Včetně stále funkční církevní vlády. Ani jeden systém nebyl dobrý, protože špatný je člověk. Já v této diskuzi píši o filosofii, ne o systému moci.

reaguj[37] Černá kniha kapitalismu
Radovan Bazger mejl web Pondělí 13. 09. 2010, 19.44

Méně známá je Černá kniha kapitalismu, která vznikla ve Francii v roce 1998 jako reakce na uvedený pamflet o komunismu. Jsou v ní práce tří desítek západních historiků, politologů, právníků a dalších. Odhaluje na konkrétních příkladech historii, podstatu a zrůdnost kapitalismu od jeho počátku až do dnešních dnů. Uvádí fakta o milionech mrtvých v době kolonizace, otrokářství (až do poloviny 19. století), i genocidy indiánského obyvatelstva v USA a celé Americe. V příloze knihy je Černá tabulka masakrů a válek ve XX. století – těch, které má na svědomí kapitalismus. Je tam více než 40 položek. Uveďme některé: Poslední protiindiánská represe v USA, v závěru genocidy započaté v 19. st. 100 000 obětí Oběti koloniálních výbojů koncem 19. a začátkem 20. století … 500 000 obětí První světová válka (1914–1918) … 8 500 000 obětí Oběti hladomoru a epidemií v Indii, Číně, Indonésii (1900–1945) … 8 000 000 obětí Francouzská válka v Indočíně (1946–1955) … 1 200 000 obětí Americká válka ve Vietnamu (1956–1975) … 2 000 000 obětí Válka a represe ve Východním Bengálsku, Bangladéši … 3 000 000 obětí Válka v Angole, Mozambiku … 3 000 000 obětí Jen v letech 1990 až 1995 války způsobily ve světě 5,5 milionu mrtvých, z toho tři čtvrtiny civilních osob (v Evropě 250 000, Asii 1,5 milionu, Střední a Blízký východ 200 tisíc, Afrika 3,5 milionu obětí). K tomu by bylo třeba přidat miliony obětí za dalších deset let – do dneška včetně Iráku a Afghánistánu. A samozřejmě miliony mrtvých z podvýživy. Takový je obraz kapitalismu, o kterém se mluví. To si národ zřejmě pamatovat nemá, protože v takovém světě žije dnes.

reaguj[38] pro Radovan Bazger
vitak69 mejl Pondělí 13. 09. 2010, 20.19

Ano, přesně tohle jsem čekal, Černá kniha kapitalismu. Už před 6 lety s ní argumentovali na stránkách KSČM než mi zablokovali přístup. Kromě jiného jsem se v dikusi dočkal takových argumentů typu – počkej, až se to otočí, budeš první na řadě. V jiném článku tady na těchto stránkách srovnávám hrůzy fašismu a budování komunismu. Černá kniha komunismu vznikla jako reakce na to, že komunismus nebyl nikdy odsouzen, tak jako fašismus. Nikdy jsem netvrdil, že kapitalismus je ideální společenské zrízení, ale zatím nikdo nic lepšího nevymyslel, socialismus a budování komunismu se zdiskraditovalo samo. Vzhledem k tomu, že kapitalismus funguje už více jak 200 let a sám se demokratizuje, myšlenky socialismu jsou naprosto zcestné. Za genocidu v Africe nemohou ani tak kapitalisté jako spíš nesnášenlivost jednotlivých kmenů, kteří se tam vraždí navzájem. Největší vrazi v Africe byli především ze „spřátelených států“ socialistických zemí, hojně podporovaných především tehdejším Sovětským Svazem, např. Etiopie(kde v r. 74 uchvátila moc Etopská strana práce pod vedením diktátora Mengistem Hailem Mariamem). Při státní návštěve Předsedy rady ministrů SSSR Alexeje Kosigina uvedl, že tato jeho strana chce být dědičkou VŘSR. V polovině 80tých let zasáhlo Etiopii sucho a vypukl hladomor. Mengistu používal „potrvinovou zbraň“ k organizaci přesunů obyvatelstva. Mimochodem, v r. 1985 poslalo SSM jako pomoc do Etiopie volejbalovou síť a míč. :-D

reaguj[39] pro Radovan Bazger
vitak69 mejl Úterý 14. 09. 2010, 00.07

Argumentujete tady genocidou indiánů, ale to vše se stalo více jak před 200 lety, kdy byl kapitalismus ještě v plenkách. Především za genocidu indiánů nenesou zodpovědnost jen američané, ale tato genocida probíhala od objevení Ameriky všemi národy Evropy a tehdy ještě kapitalismus jako společenské zřízení neexistoval. Za genocidu v Kambodži nese zodpovědnost především Komunistická strana Francie, od které se nakazil PolPot při svých studijích ve Francii. Válka ve Vietnamu nebyla americká, jednoznačný agrasor byl Sverní Vietnam, který chtěl mermomocí celý Vietnam dostat bod bolševickou kontrolu, tak jako se o to o pár let dříve pokusila Severní Korea o kousek dál. Na válku ve Vietnamu se pohlíží do ted především díky levicovému tisku ve Francii. Ve II.svět. válce už hrál velkou úlohu právě Sovětský Svaz, který byl nejvěrnějším přítelem Německa. Jeho zabrání Pobaltských států a společné udolání Polska vzbuzuje dodnes velký údiv. Až do přepadení Ruska německou armádou dodával Sovětský Svaz Něměcku potraviny, ropu, ocel na výrobu tanků, dal k dispozici německým válečným lodím svoje přístavy v Baltském moři atd. Bez této jeho pomoci by Hitler nikdy nedokázal tak rychle vyzbrojit a pak snadno porazit západní Evropu s Francií v čele. Jsou známy i společná cvičení Wermachtu a Rudé armády v polovině 30tých let. Vy snadno překrucujete dějiny, pakt Molotov-Ribentrop byl podle Vás podepsán, aby Rusko co nejvíce zdrželo válku s Něměckem. Tento nesmysl nám už říkala soudružka učitelka při hodinách dějepisu v roce 1982. Z toho prakticky vyplývá, že Vaše rétorika se za těch 30 let prakticky nezměnila, ani váš překroucený výklad dějin. Afriku už raději vůbec nezmiňujte, způsob jakým angolská MPLA, mosambické FRELIMO a etiopský Derg/ESP převzaly marxisticko-leninskou je důsledkem 8850 tisíc sovětských poradců činných po celém kontinentě, 53900 Kubánců a vyčíslit se vůbec nedá podíl východoněmeckých specialistů, mimořádně oceňovanými diktátory v těchto „lidových státech“ Afriky. Myslím si, že „zlý“ kapitalismus, má pořád ještě co dohánět neboť za více jak 200 let nedokázal pozabíjet tolik lidí jako to dokázal socialismus za nějakých necelých 80 let existence a to pouze v jednom státě světa! V ostaních byl naaštěstí o něco kratší dobu. Uf! 8-)

reaguj[40] pro Radovan Bazger
vitak69 mejl Úterý 14. 09. 2010, 00.33

Ještě něco málo k vašemu idolu K. Marxovi. Tento člověk, neviděl továrnu ani z rychlíku, dokázal roztáčet peníze svých rodičů, žil si velmi, ale velmi nad poměry, pořídil si služku, které nějak zvlášť neplatil, za to ji zcela zdarma přivedl do jiného stavu, na což ji pak vyhodil. Pochybuji, že ji dal nějaké odstupné a že se zachoval jako humanista. Mimochodem, copak může Marx psát o tom, jak se má chovat dělník, jak se bránit útisku v továrně, když za celý svůj prostopášný život do továrny vůbec nezabloudil? On to byl takový dělník teoretik, že? :-D Mimochodem, nemyslím si, že žiju ve špatném světě, určitě je lepší, než v jaském jsem vyrůstal. Konec 8Otých let si moc dobře pamatuji, neměl člověk nic, pokuď neměl ty správné známé, pkud si to neukrasdl nebo nevyšmelil bony na nákup v Tuzexu. Také si pamatuji na Slavnostní otevření prodejny ESO v Praze (pro Ekonomicky Silné Občany), kde tehdy plechovka Coca-Coly stála rovných 50kč! Je to jen samozřejmě příklad. Můj nástupní plat v roce 1988 těsně po maturitě byl 1850 čistého! Na víc firma neměla volné kvalifikované místo, tak mě přeřadila na horší pozici. Odejít jsem nemohl, protože bych musel zaplatit 30 tisíc za vyučení a měl jsem půl roku do vojny, tak by mě zřejmě hned někdo nezaměstnal. pamatuji si na špinavé a šedivé města, stačí si jen prohlédnout foto z doby před r, 89 a za současnosti. Opravené domy, včetně šedivých paneláků, upravené parky, pravidelně posekaná tráva, plné obchody zboží a lidí! V době krize. Neumím si představit, jak budu nakupovat, až krize nebude. :-)

reaguj[41]
Karel Jemelka mejl Úterý 14. 09. 2010, 02.07

[24] Radovan Bazger:No vida, soudruhu Bazgere, stačí do Vás rýpnout a jdete s pravdou ven. Kopíruji Vás: " Vždyť jen komunisté všem otevřeně a narovinu řeknou, že socialismus je proces výstavby a přeměny společnosti kde cílem těchto změn je společnost komunistická". O komunismu jste nemluvil. Vašim cílem byl socialismus. A ejhle, pro komunistu je socialismus pouhou cestou. Cestou ke komunismu. Vy jste to na rovinu neřekl, bylo tedy moje obvinění za lži zcela na místě.

Zároveň píšete, Kopíruji: Zároveň však komunisté říkají, že komunismu nelze v dnešním světě dosáhnout neb lidstvo ještě nedozrálo ve svém vývoji." Ale ano. Správně jste vzpomenul Prvobytně pospolnou společnost. Ano, tam byl komunismus, jenže zanikl. Zanikl pro dělbu práce, (někdo se zkrátka projevil jako pro společnost prospěšnější a sám požadoval výhody, které ostatní členové komunity akceptovali a byli ochotni onen prvobytně pospolný komunismus položit ve prospěch vývoje lidstva. Druhým pokusem o komunismus byl MarxoLeninoStalinismus, který předpokládal, že za krize společnosti lze komunismu dosáhnout silou. Silou čeho? Táborů, zdí a šibenic? Neexistuje žádná ideologie, která by za sebou nenechala více mrtvol, než všechny mory, křižácké války, upalování čarodějnic, fašismy a nacismy dohromady. Komunismu nelze dosáhnout jinak, než zásahem do genomu lidstva. Všichni budou mít IQ okolo 60, všichni budou stejně vysocí, všichni budou v uniformě, ženské se budou rodit pouze s pětkama, bez ohledu na to, vyskytne li se v mužské popolaci úchyl, který rád jedničky. Tedy zásahy do genomu lidstva jsou pro komunismus nevyhnutelné. Co se nám nepovedlo vyřadíme selekcí, to necháte být, aby oni nepovedení vám komunismus vyvrátili a vy, komunisté mohli začít onu světlou budoucnost lidstva začít budovat znovu? Nee, už si to ohlídáte líp. Bude více vyselektovaných mrtvých.

Jak jste studoval Karla Marxe? Je Vám známo, že i Hittler byl obdivovatelem Marxe? Předpokládám, že ne. Karel Marx byl otcem nacistické rasové teorie. Gúglujte a zjistíte, že pro Marxe byli Slované podřízeným národem hodným likvidace. Vy si komouši berete z Marxe jen to co chcete. Jeho pavědecké teorie je nutno brát jako celek. Nejsmutnější na jeho učení a pateoriích je fakt, že jej do praxe uvedl nenáviděný národ Slovanů. Pro dnešek již dost. jsem znovu velmi unavený.

reaguj[42] ??
Radovan Bazger mejl Úterý 14. 09. 2010, 14.01

Samozřejmě ani já jsem nečekal nic jiného než to co jste po mém posledním příspěvku natloukli do klávesnic.
A úplně mimo mísu…

Ne, já vážně nejsem obdivovatelem událostí minulých století a ani osobností v těch dobách působících. Přesto věřím v jiný svět.

Mějte se krásně a užívejte si blaha současnosti. I ta propadne do učebnic. Žáci se za sto let budou dnešní době smát… snad. Pokud nebudou plakat! Pokud vůbec nějací žáci budou.

Zdar ;-)

reaguj[43] Ale, ale...
Královna Úterý 14. 09. 2010, 14.20

[39] Radovan Bazger:

Tak místo argumentů úprk? No to se dalo čekat, jak narazíte na inteligentní protivníky, tak vy tušitelé lepších světů hned zdrháte. Něco vám řeknu, vy nechcete žádný lepší svět, a ani by vás nenapadlo žít v komunitě s rovnou bídou pro všechny…

Vy se jen vezete po pitomcích, idealistech a nevzdělancích k pěkně tučnému korytu.

Že vás hanba nefackuje, no nefackuje, protože vy jste osoba prosta uvědomnění si studu i hanby! :-x

reaguj[44] pro Radovan Bazger
vitak69 mejl Úterý 14. 09. 2010, 14.29

Teda, nečekal bych, že to tak rychle vzdáte. Čekal bych, že se za svojí pravdu budete daleko víc bít. Už ani ti komunisté nejsou to co bývali . . . Vždyť jste se mohl pokusit vše vyvrátit. Jestliže jsme přečkali budování komunismu, tak ten ošklivý kapitalismus přečkáme už určitě! :-D

reaguj[45]
Karel Jemelka mejl Úterý 14. 09. 2010, 17.51

[39] Radovan Bazger:Ano pane Bazgere, přiznávám že se naprosto cítím být mimo mísu. Tedy tu vaši, komunistickou. Já bych po svém posledním příspěvku spíše očekával, jakým způsobem chcete dosáhnout jednoty v myšlení dejme tomu u deseti miliard lidí. Klonování, drogy, hlad a teror nás znovu dožene k vaší míse? Dovolím si taky být tochu prorokem. Tohle nemůžete stihnout, ani kdyby každé rozumné sdělovací médium dostalo povinně pár komunistů na hlídání „čistoty myšlení“. Vy jste si cestu zavřeli. Vaše socialismy jako cesty ke komunismu dovolily islamizaci Evropy. Máte smůlu a sami jste si ji způsobili.

reaguj[46] Pro soudruha Bazgera
Atllanka Středa 15. 09. 2010, 19.31

Soudruhu, vy jste robot, že pořád zaklikáváte ano? Viz příspěvky č. 29 – 33

:-D
reaguj[47] Atllanka
Noc Železná Středa 15. 09. 2010, 20.12

No a né? Komunisti přeci nemohou být živí!

reaguj[48] Milý autore..
Karel Jemelka mejl Čtvrtek 16. 09. 2010, 00.46

Díky!

reaguj[49]
petr dvořák Středa 27. 10. 2010, 12.05

I když s komunismem naprosto nesouhlasím,tak když srovnám odpovědi Kollarčíka s úrovní tohoto článku, ten soudruh prostě vede, ne ideologicky, prostě úrovní psaného slova. Rozhodně bych tento článek nanazýval úderným.

reaguj[50] Nepovídej Peťulko!
Karambola Středa 27. 10. 2010, 12.09

Tak to ti nezávidím… A léčíš to? 8-O

reaguj[51]
argor Sobota 8. 01. 2011, 17.22

[4] flyfox: Tato poznámka vyzývá k vyhlazování ostatních, je fašistická. Stránky budou nahlášeny Policii ČR.

reaguj[52] Pan Kollarčík
Jerry mejl Pondělí 19. 09. 2011, 08.47

Dovoluji si přidat také svůj názor. Po shlédnutí pořadu Čt1 s Lukášem Kollarčíkem a jinými hosty, kde se paní Jílková zabývala otázkou zda zrušit KSČM jsem byl v šoku.

Pan Kollarčík je jistě inteligentní a sečtělý člověk, ale jeho obhajování tak zrůdné ideologie jako je socialismus a komunismus mě velice udivuje. Opět si vybírá jen věci, které se jemu hodí a jsou „pádným“ argumentem v boji proti kapitalismu, zapomíná na celou řadu věcí, kterou jeho tolik vychvalovaní soudruzi prováděli. Píše se o tom ve výše uvedených článcích a nebudu to opakovat.

Ať si jde popovídat s politickými vězni nebo s dětmi, kterým slavný režim sebral rodiče při kolektivizaci půdy, atd, atd. Určitě se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale pana Kollarčíka bych tak na půl roku posadil do komunistického lágru, kam se umísťovali ti „nejtěžší“ protistátní živly a mluvil by pak jistě jinak.


Atllanka reaguje:

My s tebou, milý Jerry, naprosto souhlasíme.

P.s. Komunistům přece nikdo nebrání, založit si společné družstvo, sro, či jakýkoliv jiný podnik, dát do něj svůj majetek a pak se v něm kolektivně uplatňovat jak na práci, tak na dělbě výtěžku z ní. Nechápu, proč to nedělají a stále na to potřebují nás… že by jim šlo o něco jiného než o to jejich: socialisticky pracovat, socialisticky žít?

reaguj[53] na co si to hrajete
M.nis web Středa 21. 09. 2011, 17.42

Pojďme si nalít čistého vína. Já jsem nechápal, když můj otec ladil za komoušů Svobodnou Evropu, nechápal jsem, jak je možné, že nám v restituci něco vrátili, spíš, jak nám vůbec mohl někdo něco zabavit, nechápu bolševismus a jejich syny v ODS, kteří nám teď něco diktují a každej má legimitizaci SSM , nechápu komunisticky pohunky Atllanku a Vitaka, na co si to tady hrajete? Na Antikomouše? Co jste dělali za komoušů? Kdo byli vaši rodiče? Koho zavírali, vás, vaše rodiče? Koho? Na co si to tady hrajete? Tady nejde o to, kdo je pravičák nebo levičák, tady jde o to, kdo je krysa a kdo ne. Vitaku, Atllanko, poslechli si vaši rodiče aspoň jednou v režimu Svobodnou Evropu? Co jste dělali vy? Snad ne, pionýři? No nekecej! Nechte toho komedianti

reaguj[54] Ach jo,
vitak69 mejl Pátek 23. 09. 2011, 10.08

Pane Jaraby či M.nis? Ale je to celkem jedno. Ono to víno co jsi nám nalil není zase až tak čisté, už jen tím, že tvůj otec asi vůbec netušil, že Svobodná Evropa je prošpikovaná agenty z východu. Nejznámější je kpt. Minařík, toho tady nikomu snad představovat nemusím, že? :))

Teda píšeš, že vám něco vůbec vrátili v restituci? Tak potom vůbec nechápu na co si stěžuješ??? Budiž ti to přáno.

Tak abych ti popsal historii naší rodiny nejdříve z matčiny strany. Pochází ze 3 sourozenců, je prostřední. Babička s dědou měli ještě jedno dítě, ale zemřelo za války, když mu bylo rok. Máma je tedy prostřední, starší bratr je ročník 45, máma 46 a nejmladší bratr 47 (v únoru to budou 2 roky co zemřel).

Bydleli za války v Praze-Záběhlice v řadovém domku, kde měli spodní část 1+1. V horní části bydlel jeden nejmenovaný pán, který když se vracel v květnu 45 z hospody a na ruce měl pásku RG (revoluční, rabovací či rudé gardy, každý dosadí co chce), tak si prostřelil nohu. Za to dostal tehdy od města celý ten dům. Pokaždé, když se vracel z hospody, tak jim rozkopal dveře v oněch revolučních dnech a řval, že je dostane na ulici. Když obcházeli sousedy, jestli by jim to někdo dosvědčil, jak se chová, tak všichni odmítli. Jen protože byl děda u Lidovců. Do konce života se nesmířil s tím, že Československá strana lidová šla do NF, díky čemuž přišel o místo a šel dělat kotelníka.

Také díky tomu se moje máma nedostala na střední školu i když se učila s vyznamenáním (viděl jsem její vysvědčení) a šla se učit na prodavačku. Hned po vyučení dostala na starost celý obchod, nejen stát za pultem.

Jinak na mě si rodiče zadělali v době, kdy starší bratr šel na Václavák vymlátit Aeroflot. Pamatuji si do dnes dobu, kdy k nám chodil starší bratr mojí mamky vždy večer a ladil se rozhlas, ovšem ne Svobodná Evropa, ale Hlas Ameriky. Bylo to v 70tých letech a strašně rád na tu dobu vzpomínám.

Jinak pokud ti jde o to jestli jsem byl v pionýru, tak se bez mučení přiznám, ano byl 2 roky, pak jsem tam odmítal dál chodit, raději jsem chodil hrát tenis. Na střední škole jsme byl v SSM necelý jeden rok, jelikož mě bez mého souhlasu, aniž by se mě někdo na něco ptal udělali kulturním referentem a předseda svazáků u nás ve třídě mi po půl roce řekl, at mu předložím kulturní činnost naší třídy, kde byla a podobně. Jelikož jsme nikde nebyli, tak jsem mu nic nepředložil, načež mi před celou třídou oznámil, že mě vylučuje z SSM, protože nechodím ani na schůze. Odpověděl jsem mu, že větší radost mi udělat nemohl a druhý den jsem mu vrátil svazáckou knížku.

No v roce 1988 jsem maturoval a na podzim jsem rukoval do VÚ 8189 Mikulovice u Jeseníku. Tento útvar nespadal pod MNO, ale pod MV, jako policie či pohraničníci, jelikož jsme tam hlídali obrovský muničák skrytý většinou v lesích včetně ruských jaderných raket (měli jsme všichni podepsané utajení). Rukovalo nás cca 100 a byli jsme 2, kdo neměl svazáckou legitimaci. Tu jsi tehdy musel mít sebou a odevzdat na útvaru.

Jeden byl nějaký Loukota z Plzně, jeho otec byl disident a jezdili na chalupu za Havlem. No a druhý jsem byl já, díky tomu jsem byl na výslechu u VKR asi 3 hodiny. Po výslechu a možná i kvůli tomu, že už byl rok 88, tak mě tam soudruzi nechali, ale Loukotu okamžitě převeleli do ČB k bigošům a tankánům.

Jinak z tátovi strany: tak jeho otec byl legionář v Rusku, kdy válčil proti bolševikům (Atllanka má k dispozici foto), za což je po roce 45 vystěhovali z domu na hotel na Zbraslavi.

Část jeho příbuzných byla za války u Němců, za což šla zaslouženě do odsunu a jeho matka pocházela z Maďarska, kde měli pivovar, který jim byl zabaven také po „osvobození“. Načež bratr tátovy mámy utekl do USA, kde vydělal slušné peníze a v druhé polovině 60tých let, kdy tady nastalo politické tání sem začal dojíždět a postavil jim dům v Praze-Strašnicích. Bohužel, ale zemřel v roce 1968 v Bělehradě na letišti, kde dostal infakt, při cestě sem na svatbu mých rodičů. Můj bratr se narodil v roce 1975 a od roku 76 moje máma pracovala jako vedoucí skladu v hotelu Solidarita a otec byl automechanik.

Nikdo z naší rodiny nikdy nebyl v KSČ…

reaguj[55] 28.10. - den znárodnění
jaraby web Pátek 28. 10. 2011, 07.59

Vypadá to jako vizitka slušného člověka, jenom bys měl pochopit, že všechno je o lidech a ne o pravici, nebo levici. Dám příklad: měl jsem na základce učitelku dějepisu, v hodinách bez zábran kritizovala komouše, nikoho se nebála, ale byla jedna z mála učitelek, která nevstoupila po revoluci do OF, rozumíš? ODS a ta Tvoje čistá pravice spolykala všechno zlo z bývalého režimu. Co se týká toho rádia, je možny, že šlo o Hlas Ameriky, když jsem to psal, tak jsem měl popity, teď bych to trošku zkorigoval. Jinak nám vrátili pole a na jeho části teď stojí benzinka OMV. Moje báby měla německy jméno, když si vezmu, že bydleli v sudetech kousek od Olomouce, tak jsem z části Němec. Jinak jsem přímej (od mojí máti, máti…) potomek bratra Jana Nerudy, od toho mám asi vlohy na psaní, ale toho jste si s Atllankou určitě všimli. Jinak zbytek životopisu, mé krkolomné cesty, mám na blogu v komentech, je slušnost se představit. Co se týká Mašínů, tak je to politováníhodná situace, za kterou můžou komunisti, ale medaili bych za to rozhodně nedával. Pokud se to Topolánkovi a zbytku ODS líbí, tak ať sejmou svý rodiče, komouše, a můžou si dát medaili. Když to shrnu, tak nerozlišuju na levici a pravici, ale dobro a zlo, ale obávám se , že Ty a Atllanka to nedokážete rozeznat.

reaguj[56] Zrůdnosti xx.století..
nordmen mejl Neděle 27. 05. 2012, 11.49

[34] vitak69: XX.století mělo dvě rakoviny ruský bolševismus,financovaný cizím kapitálem a národní socialismus Adolfa Hitlera, obě zrůdnosti skončily naprostým fiaskem, ale na jejich kontě desítky milionů obětí. A naši staří komunisté,stále prozpěvují Internacionálu,hymnu ruských bolševiků, mají radost,tu poslední,brzy přijde na ně..kmotra. :-x

reaguj[57] Gottwald
nordmen mejl Neděle 27. 05. 2012, 11.57

[24] Radovan Bazger:Zkus na Novinkách kritizovat stalinistu Gottwalda a „únor“ to je i pro Filipa nedotknutelné tabu,Gottwald,který poslal na smrt své sodruhy se kterými připravoval „únor!“ Byl to zločinec nastrčený Stalinem! 8-)

reaguj[58] Media umí krásně zmanipulovat
Jarek mejl Úterý 5. 02. 2013, 10.58

Celkem k smíchu jak je nahoře napsáno že autoři jsou na straně pravdy,zdravého rozumu atd.To má být vtip? :-D Osobně nejsem ani komunista ani nacista. Ale tohle je opravdu hodno reakce. Plakátů a různých tvrzení, že komunisti zabili stovky milionů lidí již jsem viděl několik. Už mi to připadá jako když se rybář chlubí jak velkou rybu ulovil a ta ryba je den ode dne větší. Ještě pár let zpátky to bylo 20–40miliard. Můžete mi vy géniové co jste na straně zdravého rozumu a pravdy vysvětlit jak by mohl někdo zabít stovky miliard lidí, když valná většina těchto lidí byla zabita v rusku, které při nástupu komunismu mělo něco málo přes 100 miliard obyvatel a jejich populace až do 90tych let rostla? čili do té doby než ten pravý komunismus padl. Dokážete si vůbec vy s tím zdravým rozumem spočítat kolik dětí by se muselo rodit? Vím že nedokážete, tak vám to řeknu, na každou ženu by připadlo alespoň 20 dětí. a to by musela rodít 2× do roka aby se to vše stihlo. A teď jednodušší otázka. Jak by tihle chudí lidé v Rusku tolik dětí uživili? Být váma tak místo toho fanatického papouškování toho, co říkají sdělovací prostředky začnu používat hlavu.

reaguj[59] Milý Jarku,
Karel Jemelka mejl Úterý 5. 02. 2013, 21.49

[59] Jarek:Prosím Tebe, Jarku, můžeš prosím uvést svůj zdroj o 40-ti miliardách obětí komunismu? Odhady o 200– 400 milionech jsou někde mezi střízlivým a malinko nadneseným odhadem. Tedy tvoje miliardy jsou mimo mísu. Uveď zdroj, ať si nemusím myslet, že jsi chabý v počtech. Aha, promiň, ale jsi opravdu chabý v počtech. Uvést volovinu, že Rusko na počátku minulého století mělo 100 MILIARD duší? Čéče, 100 miliard ruských mužiků by bylo schopno pouhým tančením kozáčka obrátit zemskou rotaci opačně. Je li dle mého odhadu dnes na zemi něco mezi 7–8 miliardami obyvatel (nevím, nepočítal jsem je) jsou tvoje počty poněkud zběsilé.

Nedivím se ti, že jsou ti autoři na straně pravdy poněkud k smíchu.

Věřím ti, že nejsi ani komunista ani nacista. Ty jsi totiž ........ :-)

P.S. S tím používáním hlavy se už snad ani neobtěžuj. Je to zbytečné. Důležité je pouze tvoje volební právo. :-(

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?