Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Konec multikulturní selanky?

Evropská civilizace v muslimském obklíčení

 

Motto: Nebojte se nepřátel, v nejhorším Vás mohou zabít! Nebojte se přátel, v nejhorším Vás mohou zradit! Bojte se však lhostejných, neboť za jejich přihlížení a tichého souhlasu se dějí všechny vraždy i zrady světa… Bruno Jasenski

 

Úvahy nad Evropou: přistěhovalectví – skoncování s mýtem

S narůstajícími společenskými mezikulturními přetlaky v západních zemích začínají i evropská média ustupovat ze svého politicky korektního vykrucování a strnulých autocenzurních „nepovím“, a opatrně reflektovat stále ožehavější realitu.

Multikulturní sociální přeměny se dnes již dotýkají tak širokých mas Evropanů, že bez přiznání faktu, že je někde problém, už nelze před veřejností seriózně obstát. V mediích tak začínají být tyto existenciální sociální disproporce multikulturní provenience poznenáhlu reflektovány.

 

Multikulturní obohacení se dotkne hlavně našich dcer

 

Německý Die Welt přinesl nedávno k multikulturní problematice dneška hned několik postřehů. Přinesl rozhovor se spolkovým ministrem vnitra na palčivé otázky imigrace.

 

Na dotaz, jak to, že proces přistěhovalectví se v demokratické společnosti ubírá proti vůli většiny, ministr opáčil, že:

  • Čím více budou imigranti začleněni do společnosti, tím slabší budou proticizinecké nálady…
  • Kulturní rozmanitost nepředstavuje žádné ohrožení, nýbrž obohacení…

 

Die Welt zveřejnil i jiné perličky, přinesl i ohlednutí za knihou amerického novináře Christophera Caldwella – Úvahy o revoluci v Evropě.

 

Evropa svou potřebu přistěhovalecké pracovní síly přecenila

Christopher Caldwell se již několik let věnuje fenoménu masové imigrace do Evropy a sleduje a analyzuje její dopady. Na rovinu říká, co již mnohým Evropanům začíná docházet – a sice – že Evropa svou potřebu přistěhovalecké pracovní síly přecenila.

Vyčerpané poválečné německé generaci, která si přizvala turecké imigranty na dočasnou pracovní výpomoc, tenkrát připadalo nereálné, že by Turci mohli chtít v Německu zůstat, nemyslitelné, že by obsadili celé městské čtvrti a nastavěli mešity, a úplně bizarní, že by nakonec Němci pracovali na Turky, a tito žili ze sociálních dávek.

 

 

Dnes žije v Německu cca 10% přistěhovalců, a zatímco v 70. letech jich plné dvě třetiny pracovaly, dnes je to pouhá čtvrtina. Hospodářský efekt, který tak imigrace přinesla, byl jednak mizivý a jednak krátkodobý.

Statisticky si dnes imigrace ze státního systému víc nárokuje, než do něj přispívá. Neudržitelnost současného sociálního systému na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat.

 

Paralýza evropské společnosti

 

Přistěhovalectví však znamená ještě další mnohem závažnější revoluční změny. Paralyzuje evropskou společnost a brání jejímu semknutí:

  • Za své, tváří v tvář „islámské hyper-identitě“, bere i takový zásadní evropský princip jako je nenáboženskost a sekularismus.

 

Evropa již nadlouho nezůstane takovou, jaká byla a ještě zatím je. V porovnání s někdejší úspěšnou americkou imigrační politikou se evropská jeví k imigraci „brutálně tupá“.

 

K „socialistickým“ báchorkám o nutnosti doplnění obyvatelstva pro zachování blahobytu uvádí Caldwell fakta OSN:

  • Do Evropy by muselo v krátkém čase přijít více (pracujících) obyvatel, než jich kontinent v současnosti má…

 

Školy v Německu musí být napříště vybaveny islámskými modlitebnami

V Berlíně dal správní soud zapravdu 16-letému muslimskému gymnazistovi, který svou školu zažaloval za to, že mu jako muslimovi neumožňuje vykonávat islámskou modlitební povinnost. Škola se hájila, že je státním zařízením a je tudíž sekulární a nemíní privilegovat žádné náboženské vyznání… (čtěte více o německém školství)

 

 

 

Soudní komora si však nechala vypracovat expertízu islámským znalcem o míře závaznosti islámské modlitební povinnosti, a na jejím základě se přiklonila k názoru, že muslimský gymnazista má nárok se 1× za vyučovací den modlit, a škola mu k tomu musí vytvořit podmínky. Na základě tohoto judikátu budou muset napříště všechny školy v Německu, které navštěvují muslimští žáci, mít islámskou modlitebnu.

 

Křesťané v Británii vítají zachování svobody projevu

Křesťanské organizace ve Velké Británii vítají parlamentní rozhodnutí zachovat klauzuli zaručující svobodu projevu v návrhu zákona o zákazu podněcování k nenávisti na základě sexuální orientace.

Sněmovna lordů nakonec prosadila svou snahu ponechat v zákoně toto ustanovení, a to i přes silný tlak Dolní sněmovny, která navrhovala tento bod vypustit. Ačkoli vláda naléhala na poslance, aby byla klauzule vypuštěna, Sněmovna lordů hlasovala znovu a podstatná většina se vyslovila pro její zachování.

Zmíněná klauzule výslovně říká, že diskuse a kritika týkající se sexuální orientace není sama o sobě totéž jako podněcování k nenávisti.

Zákonodárci v debatě konstatovali, že zatímco podněcování k nenávisti na základě sexuální orientace je jednoznačně nepřijatelné, zákon musí jasně vysvětlit, jaký druh projevu je povolený, aniž by se tak vytvářelo klima strachu z výslechů či trestního stíhání.

 

Dr. Horrocks, představitel britské Evangelikální aliance, v reakci na rozhodnutí parlamentu řekl:

  • Jsme velmi vděční a cítíme uvolnění. Tato diskuse je a vždy byla o jediné věci – svobodě projevu. Jsme potěšeni, že Parlament rozpoznal potřebu tuto svobodu zajistit a zároveň se vypořádal se zlem v podobě podněcování k nenávisti. Společnosti si i nadále vysoce cení hodnotu svobody projevu.

 

 

Svoboda vyjadřování je základní lidské právo definované v hlavní deklaraci lidských práv a klíčová svoboda pro křesťany, aby mohli hlásat evangelium.

Podle domácích i zahraničních pramenů zpracovali Bedřich Jeřábek a David Floryk

zdroj  

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

:-) Perlička na dně Atllanky :-)

V tomto filmu se autoři vyhnuli zničení Mekky, aby na ně nevyhlásili muslimové Fatwu!

 

Eurábijská šifra:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 



pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Islám a Věčný fašismus I - Korán Následující text: Taliban - Desatero po islámsku »»»

Atllanka | Čtvrtek 17. 12. 2009, 10.33 | Islamizace, Multikulturalismus, EU | trvalý odkaz | vytisknout | 3260x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!



Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?