Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Václav Havel - Jednou budem dál

Snad v roce 2029 (aktualizace 20.12.2011)

 

Motto: Národ nepředěláš, ledaže bys měl na to staletí, jenom davy můžeš vést dnes tak a zítra onak. Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré.

Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnějším tím, že změnil tvář. Tvrdá zkouška je i tvrdé poznání. Budoucí foliant našich dějin o této době bude mít jeden podtitul: Kdo byl kdo. I dobrá paměť patří k těm stálým věcem, jichž je a bude třeba… Karel Čapek

Jednou budem dál

Ve známém americkém spirituálu se zpívá, „jednou budem dál“ a já si kladu otázku: Jak bude naše země vypadat za dalších dvacet let? Budem dál? Věřím, že budeme. Co to ale konkrétně znamená? Podělím se s vámi o svou představu.

 

 

Právnímu řádu musí předcházet řád mravní. Důležité proto je, aby sdílené hodnoty byly brány celou společností co nejvážněji a byly přijímány jako ukazatelé dobrého směru na všech rovinách lidského soužití. Což předpokládá trvalé pěstování mravního cítění nás všech nebo prostě slušnost. Všichni mohou v této věci něco dělat. Nejvíc ale ti, kteří jsou nejvíc vidět, či jejichž počínání nejvíc ovlivňuje společnost.

Nebude například myslitelné, aby politici soudili Ústavní soud, nebo se před volbami podbízeli voličům apelem na jejich předsudky nebo se navzájem špehovali. Duchovní život, vědecké bádání, zbožnost, kultura a vzdělanost nebudou už jen nějakou „nadstavbou“, jak jsou chápány dnes, ale budou vnímány jako výraz bytostné potřeby člověka. Tedy něco, co mu pomáhá být lépe člověkem.

 

Země vzkvétá, ale opakujeme chyby

To se změní, protože se to musí změnit. Před dvaceti lety jsem řekl, že naše země nevzkvétá. To bych dnes už říct nemohl. Naše země vzkvétá. Ale občas dost divně.

Všimněme si jen její viditelné tváře: velké kusy naší krajiny podléhají jakémusi zvrácenému stavebnímu běsnění, které rozsévá po zemi nové a nové přízemní velkosklady, ohromná parkoviště, nákupní haly, průmyslové zóny, skládky, zábavní zóny, hypermarkety. Kolik krajiny zanecháme svým potomkům? A kde se berou tak báječné vztahy mezi globálními firmami a zvolenými zastupiteli, kteří schvalují územní plány?

 

 

Mohl bych mluvit o dalších věcech. O pozvolném upadání kvality masově vyráběných produktů zahaleném do hávu zdánlivě pestré nabídky, o nenápadném rdoušení malých soukromých živností a obchůdků, této tradiční bašty sociální sebekontroly i skutečné originality zboží. Mohl bych mluvit o tom, jak spotřebováváme stále víc energie a ještě se tím chlubíme, místo abychom jí stále dovedněji šetřili, nebo o tom, jak se dost nesmyslně chceme stát energetickou velmocí, které nevadí, že kvůli zisku si znetvoří krajinu.

Mohl bych mluvit o tom, jak z jakýchsi pseudovlasteneckých důvodů komplikujeme život tisícům svých spoluobčanů lpěním na své národní měně. Nebo o tom, jak málo si všímáme, kdo – skryt za někoho, kdo je skryt za někoho, kdo je skryt za někoho – se snaží ovládat v naší zemi různé infrastrukturní sítě či strategické subjekty nebo stavby a nenápadně tím získávat nad námi kontrolu. To by se měl údajně svobodný občan nakonec zase bát promluvit z obavy, že ho uslyší ucho nějakého velkého bratra?

Je zkrátka cosi divného, ba až nebezpečného na způsobu, jímž naše země vzkvétá. Nepoučili jsme se, opakujeme chyby, které jiní mají dávno za sebou. Chceme hrát hru, ale bojíme se jí dát pravidla. Slušnosti ubývá, krade se, a když někdo řekne, že se krást nemá, sklidí posměch.

Ale i naše společnost prozírá. Bude se to postupně měnit. A už k tomu nebude naštěstí třeba revoluce. V roce 2029 budem dál. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí! Václav Havel.

Celý projev v psané podobě najdete zde.

 

20 let po Sametu a blbost v Čechách, jakoby zaléval

Zamyslela jsem se i já. Proč více jak 50% občanů stále tíhne k násilí, zlodějnám a bezpracnému zisku? Proč stále nezanedbatelná část lidí hledá viníka své vlastní lenosti a neschopnosti u druhých, namísto u sebe?

Kolik času věnujeme různým fámám, konspiracím, vírám v nadpřirozeno, četbě bulváru, a kolik svému vzdělání a práci na sobě? Proč voláme po právech a své povinnosti ani neznáme, natož abychom je plnili?

 

Poslední narozeniny Václava Havla

 

Myslím si, že to je dílem klasického fanatizmu, chcete-li, tak druhem víry v to, že aniž bychom se jakkoli zasloužili a něco do společné kádě dali, máme právo na rovný díl z ní se všemi ostatními tak, jako kdybychom do ní hojně přispívali.

Máme přece právo být bohatí, právo mít se stejně dobře jako ti, co se snaží, makají a umí, protože my přece za to nemůžeme, že nás vynález žárovky nenapadl dávno před Edisonem… Naopak, Edison ať kouká navalit podíl, protože nám vyfoukl nápad!

Jsme totiž stejní jako ti úspěšní Jyříci, či Davidové, Topolánci, Kalousci či Filipové, jsme stejně pracovití, jsme stejně nadanní jako ti Gottové, nebo Pilarky… A jsme proto zcela frustrovaní z toho, jak nás úžasné Úžasňáky svět nevidí, nechápe, a neklaní se nám. Tak.., tak nějak se asi vidí ta většinová populace, volající stále po znárodňování, a volící proto marťánky Paroubky, ocasy Vandasy, sralbotky Sobotky, Hašky šašky nebo švorcové Filípky.

 

 

Většina z nich, z těch závistivých, rovnost obdivujících komunistickosocdemáckých obdivovatelů a obdivovatelek je totiž hloupá a líná. Makat se jim na sobě nechce, protože to by znamenalo, že musí pohnout zadnicí z té své odřené kancelářské židle a místo nářků a nadávek na diskuzích začít třeba chodit plavat, běhat, či jen chodit do přírody, a místo cigaret a píva si dát denně do kasičky nějakou tu zlatku a tu pak zpětně investovat do sebe.

Oni sice tuší, že tak nějak to dělají úspěšní lidé, a že je pak za odměnu navštíví i „Víla duševní krásy“, ale jsou tak líní a pohodlní, že se to ani nepokusí napodobit. Raději sedí u kompů, všem co cokoli dělají se posmívají – a hlavně! …volí socany! Kvůli dávkám! Aby dělat nikdy nemuseli, a v pohodě mohli dál nadávat a kopat do těch, co je svou prací živí.

A když se jim zadaří, a naše programové socky zase jednou vyhrají volby, tak to chtějí těm nenáviděným, jim práci a obživu dávajícím kapitalistům zase pěkně ukrást a prožrat, jako v roce 1948 po komunistickém puči a žít pár měsíců jako hyeny – z mršin a nakradeného.

Co bude pak? To je jim fuk, po nich potopa! Hezky to mají vymyšlené, jen nechápou, že ty prachy, co každý měsíc chtějí od státu, musí někdo vydělat! Parazitují na těch, co makají, a že jim chcípá pracující hostitel, a s ním nakonec pojdou i oni, nejsou schopni dohlédnout.

Nadarmo se neříká komunismu Rudý mor, já bych ho nazvala sarkomem, to je ten nejzhoubnější nádor z nejzhoubnějších, jako komunismus – nikdo jej zdravý nepřežije! A pokud ano, tak se pořádně podívejte na ty jeho potomky, co zaplavují rovnostářskou špínou všude diskuze, a chtějí aby se jim dokazovalo dávno dokázané, protože číst a psát je sice naučili, ale myšlení, pokoře k předkům a vlastním dějinám nikoliv!

 

 

Občane český, apeluji na Tebe – když nemůžeš nebo nechceš pomoci, alespoň uhni, nepřekážej a hlavně neškoď! A jednou budem dál… mnohem dál…

17. 11. 2009 (J.K.)

 

Aktualizace

Václav Havel zemřel 18. prosince 2011. V jeho osobě nás opustil nejen listopadový symbol porážky komunismu a poslední československý a první český prezident, ale zemřel především jeden z největších Čechů a humanistů všech dob. Zemřel občan Havel. Bylo mu pouhých 75 let.

 

 

Některým lidem nedochází, že existují i tací lidé, co bez nich svět je o mnoho chudší… Já dnes vím, že svět už nikdy nebude bez Václava Havla stejný, jako s ním… A hlavně také to, že si za to nepotrestání komunistických viníků, které mu často vyčítáme, můžeme především my sami, a že to i víme. A proto ta snaha některých najít někoho, na koho ukážeme prstem, asi tak, jako kdysi Hitler na Židy, nebo bolševik na třídního nepřítele.

Václav Havel byl veliký humanista, moudrý člověk bez nenávisti v srdci, laskavý a pozorný přítel a kamarád. Byl také jediný možný člověk z našeho středu, který dokázal především to, že v našich městech a vesnicích netekla v roce 1989 krev po ulicích jako v pětačtyřicátém roce v Sudetech…

A to, že jsme v sobě po celkovém zklidnění situace dosud nenašli mravní sílu na celonárodní očistu, není vina jeho, ale všech těch předsedů vlád, vážených poslanců a senátorů v parlamentech. A hlavně naše, my je totiž volíme.

 

Průvod zcela zaplnil Karlův most, Václav Havel se vracel domů, na hrad

 

Přenesme se nyní, prosím, všichni přes všeliké soukromé rozpory s tím co a jak Václav Havel udělal, neudělal nebo měl či neměl udělat, a vzdejme čest jeho památce. Atllanka pláče… A ten, komu z vás tento člověk nevelký postavou avšak s o to větším duchem stál za to, v pátek v Praze na Hradčanech na viděnou…

 

To byl Václav Havel – playlist

 

zpracovalo st@tll 2011

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

««« Předchozí text: Komunistické peklo III. část Následující text: Komunistické peklo IX. část »»»

Atllanka | Úterý 20. 12. 2011, 17.17 | Čecháčkovství, Osobnosti, Zvůle | trvalý odkaz | vytisknout | 6165x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Nikdy nebudem dál
jaraby web Čtvrtek 22. 12. 2011, 13.50

Problém českého národa je v tom, že se lidi chovaj jak ovce. Je moderní jít s davem, je moderní jakoukoli kritiku považovat na konspirační teorii, je pohodlnější volit komouše v době normalizace, je pohodlnější volit ODS v době „antikomunismu“ ruku v ruce s estébákama, je pohodlnější napsat článek o nějakým Havlovi, kterej krom toho, že mluvil pomalu, a tomu se říká lidskost, neudělal nic pro slušný lidi, je pohodlné říct, že pravda a láska zvítězí a pošlapat všechny morální pravidla už tím, že propustí vězně na svobodu a v base si zapálit pár marlborek za peníze pro chartisty, je pohodlnější tu napsat opěvný článek o Havlovi, protože je moderní jít s davem. To je právě velkej průser lidí, všichni jdou po proudu, nikdy skrz to nebudeme dál. Právě proto si je potřeba vážit lidí jako byl Karel Kryl a jako nebyl Václav Havel. Zakončil bych to částí písně Karla Kryla: „Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou velké partaje se u koryta sejdem.“

reaguj[2] youtube
jaraby Čtvrtek 22. 12. 2011, 14.26

Teď jsem se mrkl na video na YT „Václav Havel a Karel Kryl“, ani nevíte, jak jsem rád, že lidi sdílej můj názor, mám tam deset plusek u kometnáře: „Karel Kryl měl být prezident, ne ta vlezdoprdelka Havel.“
Víte, co já nechápu, že Samantha na YT umí rozpoznat křivárnu, znám její názory, střetli jsme se u videa Jarka Nohavici, o to víc nechápu, proč opěvuje Gotta. Vitak se taky jeví jako slušnej člověk, ale na YT odebírá ODS. Z vaší strany to je komedie, si myslím, nerozumím vám.

reaguj[3]
Honza Čtvrtek 22. 12. 2011, 15.37

Jarabáku, apeluji na Tebe – když nemůžeš nebo nechceš pomoci, alespoň uhni, nepřekážej a hlavně neškoď! A jednou budem dál…

reaguj[4] Musím
vitak69 mejl Pátek 23. 12. 2011, 13.37

se přiznat, že mám s Václavem Havlem velký problém. Nepopírám, že to byla především jeho zásluha, že přišla v roce 89 Sametová revoluce, ale . . . To co se dělo dál, je bohužel také jeho zásluha. Prvotní chybou Václava Havla bylo, že při zakládání Charty 77 přizval do této opoziční skupiny i skalní komunisty z 50. let, jako byli Jiří Dienstbier, Pavel Kohout a další, kteří byli vyhozeni z KSČ jen protože si v roce 1968 vybrali špatného koně. Chápu, že mohl být někdo komunistou po válce, ale už nikdy nepochopím, že jím zůstal i po roce 1948 a především po politických procesech. Možná to bylo tím, že Havel chtěl naslouchat celému politickému spektru. Tato chyba se opakovala hned v roce 89 a to založením OF, které slučovalo široký názorový proud lidí od levice až po pravici. Bylo jasné, že dříve či později dojde uvnitř OF k názorovému rozkolu, což se brzy potvrdilo a z OF vznikla strana ODS(která měla být ryze pravicová po vzoru britských konzervativců), dále OH, ODA a dalších několik pidistran, které už dávno skončily na propadlišti dějin. Nechci zde na Václava Havla házet špínu, souhlasím, že byl skutečně humanista a především díky jemu zde revoluce proběhla naprosto v klidu a prakticky bez krveprolití. Zásluhu na tom má i M. Gorbačov a jeho ujištění, že tentokrát se do toho skutečně Sovětský Svaz míchat nebude. Sám mohu potvrdit, že armáda opravdu měla pohotovost, byl jsem v té době na vojně. Jedno je jisté, skalní bolševici měli v té době neuvěřitelně sevřené zadky, alespoň na lampasácích to bylo vidět zcela jasně. Otrnulo jim zase až po prvních svobodných volbách, kdy už bylo jisté, že se tzv. „hon na čarodějnice“ konat nebude. Bohužel se opravdu nekonal. Jediný potrestaný a obětní beránek byl lump Štěpán, který „vyfasoval“ neuvěřitelné 2 roky. Přesto ale děkuji Václavu Havlovi za svobodu, za možnost cestování, za svobodu projevu a za možnost volby i přes vše špatné co se u nás děje. Václav Havel se mi líbil kvůli jeho stálým názorům, které nikdy neměnil i přestože věděl, že si se spoustou z nich u veřejnosti uškodí(např. omluva Sudetským Němcům). Tohle vyslovit v době, kdy mu tleskalo 90% obyvatel naší země, to si zaslouží velký obdiv a především odvahu. Václav Havel byl skutečný humanista a to co říkal, v to také věřil. Děkuji Václave, že především díky tobě zde mohu svobodně vyjádřit i svůj vlastní názor i na tebe. :-D P.S. Kim Čong-il zemřel v sobotu, Václav Havel v neděli. Říká se, že když zemře ďábel, vezme sebou jednoho spravedlivého . . . :-(

reaguj[5] Jaraby,
vitak69 mejl Pátek 23. 12. 2011, 13.53

jen něco málo k tvému komentu. Nedávno jsi psal, že vám kdysi vrátili něco v restituci. To byla zásluha především ODS, že se restituce uskutečnily v takovém rozsahu, jako nikde v zemích východního bloku. To, že ODS se později stala kmotrovskou stranou, bylo tím, že byla dost dlouho u moci a není v silách těch skutečně slušných uhlídat, aby do strany kmotři nenalezli. Ve svých stanovách měla jasně uvedeno, že do strany se nepřibírají bývalý členové KSČ. To, že to dopadlo trochu jinak je pouze zásluha moci, kterou v té době ODS měla. Kdyby na jejím místě byla jakákoliv jiná strana dopadlo by to stejně, možná ještě hůř. A to včetně tvých moravských národovců. Neodsuzuj nikoho, za to, koho poslouchá. Samantha má ráda Gotta, já zase třeba Neckáře. I Karel Kryl začínal zpívat v době, kdy tady vládl tvrdý bolševický režim. Taková byla prostě doba a naši rodiče také chodili poctivě do práce, protože kdyby nechodili, skončili by za příživu v kriminále.

reaguj[6] Chtěl
vitak69 mejl Pátek 23. 12. 2011, 14.03

bych ještě popřát redakci Atllanky a všem mým přátelům i nepřátelům krásné prožití Vánočních svátků. Chovejme se k sobě slušně, rozdílnost názorů neznamená automaticky nepřátelství (kromě komunistů a fašistů) a věřme, že „jednou bude ještě lépe . . .“ Ono to zase není s tou naší zemí tak strašné, vinu na tom mají i novináři a především věčně remcající synové a dcery dobrého vojáka Švejka. Možná, že si i národ, který čte nejčastěji Blesk a jiný bulvár ani lepší zprávy nezaslouží . . . Hodně štěstí a lásky přátelé . . . :-D :-P

reaguj[7] Připojuji
peťas web Pátek 23. 12. 2011, 19.37

se k Vitakovi a také přeji jemu a ostatním a Atllánkům vše nej do nového roku.

reaguj[8] Hezké, svátky ve smutném roce 2011
Atllanka Sobota 24. 12. 2011, 19.34

Děkuji všem zas přání, vzkazy a emaily… Šťastný a lepší Nový rok 2012 přeje Atllanka a Karel ;)

Nestarej se kamaráde

reaguj[9] Mýtus jménem Václav Havel
bina Neděle 25. 12. 2011, 09.09

Je samozřejmě lehčí kritizovat, než psát články, jen mírním to bezdůvodné davové šílenství. Po revoluci se měli všichni bývalí estébáci, komunističtí pohlaváři a drsní dozorci posbírat do pracovních táborů, ale místo toho se rozlezli do politických a podnikatelských struktur a rozkrádalo se, kšeftovalo se a na lidi se hrála komedie zvaná Pravda a láska zvítězí. V jednom odstavci článku jsem cítil takovej ten samanthovskovitakovský styl – rýpnutí do socanů, proto jsem se o nich zmínil, ale beru, člověk by měl občas upustit od svých zásad a jít s davem, sám si škodí, já si taky poslechnu někdy Nohavicu. Prosté vzezření Václava Havla a věta o Pravdě mu dávala obrovskou páku, jak oblbnout lidi. Bez jakéhokoli studu prodal půlku podivně restituované Lucerny bývalému estébákovi Václavu Junkovi za 200 milionů (půjčené z banky) s tím, že za pár let ji odkoupila jeho švagrová za 145. Jeho kamarádka chartistka Marta Chadimová se také snažila pomocí falešných dokumentů něco restituovat, dostala od Václava milost… Ale dokázal i něco pozitivního, na rozdíl od většiny polistopadových politiků, já jen krotím mýtus jménem Václav Havel.
Nevím, jestli to přání šťastného a lepšího Nového roku od Atllanky a Karla (pravděpodobně Gotta) je i pro mě, ale spíš ne :-x Já bych přál pro všechny co nejméně konfliktní příští rok, přestože jsou konflikty jedním z koření života. Změnil jsem nick, ať tu není přejarabákováno a dám si na nějakej čas pohov, Honzo 8-)

reaguj[10] Honzo, ještě jeden koment
bina web Čtvrtek 29. 12. 2011, 15.54

Narazil jsem na FB na odkaz petice proti přejmenování letiště Ruzyně na Letiště Václava Havla, už má přes 7000 signatářů, já jsem jeden z nich, tak to rozšiřuji – petice24.com/signatures/proti_prej­menovani_letiste_ruzyne_na_letis­te_v_havla/ Petice za přejmenování má mediální podporu, nenechme se masírovat médii, už 60 let stačilo. Na internetu je mnoho informací, lidé by měli používat svůj vlastní rozum. Havel nebyl zlej, ale přejmenovat letiště je fanatismus.
PS: Rozčilují mě absurdní slova autora J.K.. Ono by bylo lepší, se raději zeptat těch lidí, proč volí ČSSD a ne je hned urážet, že jsou líní, hloupí, závistiví a milující rovnost. Myslím, že je volí proto, protože nechtějí ODS. Když se podíváte na zákony, tak ODS jde na ruku zlodějům. U ČSSD je aspoň pár světlých momentů, např. prokazování původu majetku bohatých nebo nesouhlas s vyváděním peněz z důchodového systému. Já se ptám autora, co je špatného na tom, že člověk nemá rád tuneláře, zloděje a korupčníky? Proč by ten člověk měl být automaticky nějaká líná, závistivá a rovnost milující socka? Uvědomuje si ta osoba, že tu židli, na které sedí, musel někdo vyrobit nebo oděv, jídlo atd. nebo školu mu někdo z daní zaplatil nebo zdravotní péči? Ti modří a TOP pravičáci to určitě nebyli. Já kdybych se měl rozhodnout mezi ODS a ČSSD, díky bohu nemusím, tak volím socany a jsem mnohem větší antikomunista, než Havel a celá ODS, s estébákem bych si ruku nikdy nepodal. Ale Komunistickou stranu bych nezakázal, každej má právo na svůj názor, jsem demokrat.

reaguj[11] Bíno
Královna Pátek 30. 12. 2011, 23.52

Socani jsou lháři a jen převlečený komunisti! A pracující nejsou s nimi nijak totožní, lidi co skutečně pracujou, je nechtějí, protože se nechtějí dělit s těmi co se flákají a to je program levice. Kdy ti to dojde?

reaguj[12] Ach bino, bino,
vitak69 mejl Úterý 3. 01. 2012, 08.35

Vždycky si chvíli začínám myslet, že jsi celkem rezumný muž, ale dalším komentem všechno zazdíš. Ale totálně. Myslet si, že socialisté u nás nemají nic společného s komunisty, je jako myslet si, že většina fašistů byla slušná. Neznám slušného fašistu, tak jako neznám slušného komunistu. Jestliže je někdo komunista, tak automaticky souhlasí s třídním bojem, protože komunismus nic jiného není.

Jako demokrat bys měl demokracii bránit, ne se snažit, aby se bolševik dostal k moci pod záminkou demokracie, protože to bude konec demokracie a vy zase o to pole přijdete.

Uplatňuješ stejné chyby, jako dělal právě Havel, na jednu stranu díky němu zde bolševik padnul, na druhou stranu díky jemu sedí v parlamentu nebo je rozlezlý i v tzv. pravicových stranách u nás. Problém je, že u nás žádné pravicové strany nejsou a jak to tak vidím, tak v blízké budoucnosti ani nebudou.

A socialisté nejsou nic jiného než komunisti „light“. Ještě malá poznámka k tzv. sockám. Socka nebo lůza není chudý člověk nebo ten, který se živí poctivou prací.

Poprvé lůza vystrčila hlavu za francouzské revoluce, kdy chtěla zadarmo chleba. Dnešní lůzy a socky by chtěly zadarmo úplně vše. Na obranu Marxe a Lenina musím podotknout, že nemohli předpokládat, jak porostou nároky dělníků, že jim nebude stačit pravidelná 8 hodinová směna a mzda, ale budou chtít auta(nejlépe minimálně 2 v rodině), aspoň jednou ročně rekreaci u moře a podobně.

Totiž, ten kdo nemůže jet každý rok k moři, tak lamentuje, jak se má strašně špatně i přes plnou lednici jídla, barevnou lcd a kabelovou tv.

Na druhou stranu, ale lamentují i ti, kteří k tomu moři jezdí každý rok (někdy i 2× do roka), mají doma 3 počítače, domácí kino, chatu a každý 3 rok si kupují auto (pravda ojeté, protože většina z nich tvrdí, že nová auta jsou předražená.

Tak abych to shrnul, lůza a socka není pracující dělník (to jsem ostatně taky), ale pouze a pouze ten, kdo řve, že se má strašně špatně, nadává na kapitalismu a přitom do sebe leje pivo a cpe se pizzou na italské či chorvatské pláži.

Ač si o sobě myslím, že jsem slušný člověk, tak vždy když slyším tyto lidi nadávat, tak jim hrozně přeju, aby jim ta pizza zaskočila a oni se jí udusili. Možná by jim skutečně bylo lépe na Rujáně a u moře co má v létě 10 stupňů, jak to zpívají Tři sestry: Vraťte mi to všechno zpět, nejen moře co má v létě 10 stupňů, ale i trabanta v pryskyřici atd. . . . ;-)

reaguj[13] Karel Kryl o Havlovi
Marty Čtvrtek 12. 01. 2012, 20.23

Jak se vám líbí anebo líbila politika Havla? Znal jsem člověka, který přežil dva koncentráky jako velice čestný muž. Přežil je /jak ten nacistický, tak posléze bolševický/ dvanáct let. Potom přišel do zahraničí a jelikož měl zaměstnání, které přináší peníze, rozhodl se, že dožene všechno, co bylo předtím. Zalíbilo se mu v tom, že měl najednou popularitu, vzhledem k tomu, že byl známý. Zalíbilo se mu posléze v tom, že měl peníze a stalo se z něho totální hovado, protože se mu zalíbilo v tom novém co měl a přestal vnímat čím byl. Takže ani dvojnásobný koncentrák po naprosto čestném přežití ještě nechrání člověka před zblbnutím. A obklopí-li se člověk lichotníky a nesleduje, když ho kamarád kopne do holeně, je mi ho, toho člověka, líto. Nic víc nechci říct, jenom, že je mi ho líto. Já bych se mohl s některými lidmi prát. S tímto člověkem bych se ani prát nechtěl.

reaguj[14] Evropa plná Mohammedů
bina Neděle 25. 03. 2012, 22.19

Pravda, pracující člověk nechce živit flákače, kterým cpe peníze čssd, ale taky nechtějí cpát své daně odeesáckým kmotrům jako je Janoušek, proto lidé demonstrují, ne že by chtěli něco zadarmo. Já si nemyslím, že by čssd+ksč začali znárodňovat, ostatně rozkradenej majetek by mohli. Tak nám vláda schválila přejmenování letiště. V médiích se nezmínili o petici proti přejmenování, která má přes 24 000 podpisů bez reklamy a vláda to ignoruje. Ani o demonstracích se tak moc v médiích nehovořilo. Tato vláda má média pod palcem, to je návrat k totalitě. Ale je vlastně úplně zbytečné se bavit o tom, jestli je lepší pravice nebo levice, stejně nás za pár let převálcují mudžahedíni.(to jsem si chtěl šplhnout u Atllanky)

reaguj[15] Pro binu
Ivan Hrozný Středa 28. 03. 2012, 09.23

Máš v tom chaos hošku, Mudžahedíni brání svou zem. To co se tu roztahuje jsou sprostý terorizující muslimáčtí vrazi.

reaguj[16] Budoucí prezident
bina web Středa 28. 03. 2012, 18.57

Chtěl jsem si tou poslední větou šplhnout u tohoto webu, ale napsal jsem to nepřesně. Mudžahedín byl prý Mohammed Merah, ale asi ne všichni jsou jako on. Nejsem odborník na tuto problematiku, spíš na domácí politiku, moje názory by měly být brány jako obecná pravda. Je fajn mít svůj web, kde si člověk může trošku ulevit, informovat i probudit ostatní. Ivane Hrozný, koho bys chtěl za prezidenta po dvou Václavech? Ten druhý Václav je menší člověk než první a jsem zvědavý na dalšího. Tomio Okamura má dobré názory, ale ten by měl být spíš ministr. Neuvažují o kandidatuře Vitak se Samanthou? Podepíšu jejich nominaci 8-)

reaguj[17]
Django Bradley mejl Úterý 18. 12. 2012, 14.21

Co bych na to řekl no: Je to pravda, bohužel!!! Ale je taky na čase něco dělat!

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?