Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Kdo znehodnotil Karlův most? Victory, už to víme!

My Prahu nedáme, radši ji zbouráme?

 

Motto: Je cesta moudrosti a cesta nevědomosti. Jsou od sebe odděleny a vedou k různým cílům. Setrvávajíce v nevědomosti a považující se za moudré a učené, bloudí hlupáci sem a tam jako slepci vedení slepcem… Nacikétas

Opravy Karlova mostu jsou důvodem ostré kritiky památkářů a restaurátorů sdružených v Asociaci pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví.

Domnívají se, že dochází k poškozování památky, žádají proto zastavení prací a podali kvůli způsobu rekonstrukce trestní oznámení na neznámého pachatele. Za viníka považuje asociace hlavní město jako vlastníka mostu, magistrát jako orgán památkové péče a Národní památkový ústav. Vedení magistrátu ale výtky považuje za absurdní.

 

Stáhněte si PPS kde najdete mnoho užitečných odkazů

 

Karlův most je sice po formální stránce vlastnictvím hlavního města Prahy, ale ve skutečnosti patří celému národu. Vyzýváme proto všechny jeho občany:

 

  • Zabraňte dalšímu poškozování Karlova mostu, zapojte se do petiční akce za záchranu této unikátní národní památky! Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR žádá OKAMŽITÉ zastavení prací!!!

 

PETICI MŮŽETE PODEPSAT ZDE  

 

  • Fotogalerie zvěrstva páchaného na klenotu české historie – na Karlově mostu, pod dohledem Pražského magistrátu v čele s Bémem (und Méren?)

 

 

Aktualizace

Vážení a milí…, a tak se stalo, že se dala dohromady parta milovníků naší historie a vytáhla proti „Švédům“, kteří dnes sedí na Mariánském náměstí, kterému nikdo neřekne jinak, než Mafiánské.

„Švédové“ naše argumenty bagatelizovali, obviňovali nás z toho, že se chceme zviditelnit, podle Béma dokonce na rekonstrukci mostu i obohatit, ale nyní… nyní jim úsměv na rtech ztuhnul.

Naše první trestní oznámení ze 14.10.2009 odloženo nebylo. Naopak, na základě našeho podání bylo šéfovi magistrátních památkářů Janu Kněžínkovi sděleno obvinění ve věci „maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti.“ Kněžínek je nechvalně známou pražskou figurou. Podílel se na předražené rekonstrukci Senátu, před tím pracoval jako tajemník MČ Praha 3 a ještě před tím, v roce 1992, náměstkoval ministru kultury. Z tohoto postu byl také vyhozen, protože se osobně angažoval v kauzách Domu U černé matky Boží, kritizované přestavbě hotelu U sv. Tomáše nedaleko Malostranského náměstí atd.

 

 

Desítky organizací i jednotlivců se snažily Kněžínka z magistrátu dostat pryč, aby nadále nemohl pražské památky ničit. Od roku 2002, kdy svůj úřad zastává, jsme dnes tomuto okamžiku nejblíž. Podle našich informací opustí Kněžínek svůj post nejdéle do června. Chceme to ale urychlit:-) Držte nám palce…

A pokuta udělená Praze? MK ČR šetřením pověřilo Plzeňský kraj, protože magistrát pod vedením Kněžínka byl nečinný. Plzeňáci Praze vyměřili pokutu 3,25 milionu korun. Konstatovali to, na co upozorňujeme již řadu měsíců. A jsem rádi, že nám tímto dali zapravdu. Nicméně, na pokutu by se měli rovným dílem složit Bém a Kněžínek. Oba dlouhodobě vědí o skutečném stavu prací, přesto jim nijak nebránili. Naopak.

Do dnešního dne se nám přihlásilo 54 dobrovolníků z celé ČR a jedna doborvolnice i ze slovenského Martina. Ti roznášejí letáky s upozorněním na naši petici. Je-li někdo z vás ochoten nám také pomoci, ozvěte se nám, prosím, na tento email: asorkd@seznam.cz

 

 

Šelma se vzpouzí, ale smyčka se stahuje:-) Připravujeme další trestní oznámení, tentokrát již na konkrétní osoby! Budete i nadále informováni. Držme si palce. Most nedáme!

Martin J. Kadrman 

 

Aktualizace – Vítězství! Děkujeme za podporu!

Vážení a milí signatáři petice za záchranu Karlova mostu, po delší odmlce si Vás opět dovoluji informovat o průběhu naší snahy zachránit Karlův most před necitlivými zásahy stavebních firem.

 

 

Podstata problému tkví v tom, že město Praha z pozice vlastníka vypsalo výběrové řízení na mandatáře dopravní stavby. Nikoliv restaurování mostu. Co to znamená v reálu, můžete sledovat v médiích. Most se opravoval jako silniční (např. Barrandovský). Na mostu chyběl restaurátor a osvědčení kameníci.

Našim hlavním cílem bylo zastavit práce a zamezit zahájení další etapy, která měla začít v červnu, kdy se měl opravovat kamenný plášť, klenby a pilíře. Současnou etapu se nám zastavit nepodařilo, protože náš právní řád nám nedovolil jakkoliv do této věci vstoupit. Z hlediska českého práva není kulturní dědictví vlastnictvím všech, narozdíl od přírodního. Poslední dva úseky mostu se budou opravovat tak, jak mají. Termín dokončení prací to však prodlouží o čtyři měsíce. Jak tedy firmy opravovaly předešlých třicet, nechtějme raději vědět.

Co se však zdařilo nad míru očekávání, je skutečnost, že další etapa je odložena minimálně o dva roky, bude vypsáno i nové výběrové řízení, jehož cílem bude výběr kamenické firmy. Navíc jsme zjistili, že manželka bývalého náměstka primátora a současného poslance Jana Bürgermeistera (ODS), který svého času prosazoval co nejdřívější zahájení prací na Karlově mostu, je zaměstnána ve společnosti Mott MacDonald, která byla jediným a vítězným účastníkem řízení na mandatáře opravy Karlova mostu. Pan poslanec však jakoukoliv souvislost vylučuje. Nezbývá, než mu věřit. Nebo ne?

Přidáváme aktuální odkaz na pořad Před polednem na ČT24, kde byl hostem Martin J. Kadrman a architekt Zdeněk Chudárek, který nahradil zmíněného Ondřeje Šefců.

Martin J. Kadrman 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Prokletí levičáckého myšlení Následující text: Žádám trest smrti pro lidské hyeny »»»

Atllanka | Pondělí 10. 05. 2010, 23.21 | Čecháčkovství, Zvůle, Česko | trvalý odkaz | vytisknout | 4620x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] České dluhy
Kasandra web Neděle 16. 05. 2010, 08.47
Nelze přidávat nové komentáře.