Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Řecko prodá ostrovy, Česko Karlštejn?

Kdo ovládne Řecko? (z archivu + aktualizace)

 

Motto: Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci… Jan Werich.

 

Panhelénské socialistické hnutí a EU

Roku 1981 vytvořilo Panhelénské socialistické hnutí – PASOK první socialistickou vládu v řecké historii a následně vládlo většinu volebních období až do roku 2004, kdy vyhrála volby konzervativní ND strana, aby se socani opět chopili moci v předčasně vyhlášených volbách 4. října 2009, které vyhráli se ziskem přes 40 %…

Členskou zemí Evropských společenství se Řecko stalo 1. ledna 1981, k Schengenskému prostoru se připojilo v roce 2000 a do eurozóny vstoupilo roku 2001. Mezi priority Řecka patří prohlubování Hospodářské a měnové unie, Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a Evropské bezpečnostní a obranné politiky. Země podporuje vizi federalistického uspořádání Evropské unie. Napjaté vztahy má Řecko s Tureckem především kvůli situaci na Kypru.

 

 

Současná struktura politických stran se zformovala po pádu vojenské diktatury v roce 1974, kdy došlo k založení pravicového seskupení Nová demokracie (ND) a postupně se zformoval levicově-centristický blok pod názvem Panhelénské socialistické hnutí (PASOK). Pro Řecko je příznačná poměrně silná levice, kterou kromě PASOKu vyjadřuje také Komunistická strana Řecka (KKE), která je zastoupena v parlamentu, a řada dalších drobných nevýznamných frakčních komunistických stran.

 

 

Dnes Řecko prochází hlubokou ekonomickou krizí. Státní zaměstnanci si stěžují na zmrazení platů, panují obavy ze slabší turistické sezóny. S velkými problémy se potýkají řečtí zemědělci. Jejich příjmy jsou rok od roku nižší. Mnozí obviňují Evropskou unii, agrární politika Unie jim prý nic dobrého nepřinesla:

 

Výsledky regionální politiky EU, jak se o nich psalo v roce 2000

Je Evropská unie úspěšná ve svých snahách o snížení hospodářských a sociálních rozdílů prostřednictvím regionální politiky mezi regiony a o přiblížení se ideálu harmonického a vyváženého rozvoje?

Otázka je složitější, než se může na první pohled zdát. Dopady regionální politiky na jednotlivé členské země není snadné posoudit, protože je obtížné separovat účinky této politiky od ostatních faktorů ovlivňujících hospodářský vývoj regionu.

Obvykle se jako vzorová země pro důkaz úspěšnosti regionální politiky bere Irsko. Tato země bývá někdy nazývána premiantem evropské integrace či keltským tygrem a zároveň bývá poukazováno, že irský hospodářský boom v 90. letech byl zapříčiněn právě zvýšeným objemem prostředků ze strukturálních fondů, které do Irska plynuly.

Vliv na vzestup irského hospodářství měl zejména vstup do ES jako takový. Integraci do ES provázelo otevření trhů spolu s výraznou restrukturalizací ekonomiky a snížením hospodářské závislosti na Velké Británii.

Důležitou roli sehrál příliv zahraničních investic zvláště z USA, který byl podpořen progresivním vládním programem na jejich přilákání do země. Ačkoli transfery ze strukturálních fondů byly velice důležité při vytváření podmínek pro ekonomické odstartování, jejich podíl na hospodářském růstu Irska zaznamenaném od té doby se odhaduje na pouhých 10 – 15%.

Pro růst byla důležitá i nízká inflace, umírněná rozpočtová disciplína a spíše než objem prostředků ze strukturálních fondů (které v době vrcholu růstu irské ekonomiky činily 4 – 5%) to byl účinný způsob jejich využívání… A jak to vypadá dnes?

 

A jak vypadá konvergence ostatních členských zemí?

Rozdíly mezi členskými státy se snížily také v případě Španělska a Portugalska, naopak v Řecku, jižní Itálii a Severním Irsku se hospodářské rozdíly spíše prohloubily, přestože jsou tyto oblasti předními beneficienty ze strukturálních fondů. Celkově se odborníci shodují v tom, že reálná konvergence členských zemí Evropské unie je dlouhodobou záležitostí… celý text zde

 

Předčasné řecké volby 2009

Jak se zdá, je scénář mnoha zemí naprosto totožný, jakoby ho někdo v EU plánoval. Po letech vládnutí levice, přerozdělování, regulacích, zbytnění státní správy, falešné humanity, příkazech, zákazech a chaosu s imigranty se dostává těsně před krizí k moci pravice, aby byla po dvou třech letech opět svržena levicí, protože si zákonitě nedokáže v krátké době poradit se socanskou zadlužeností a lidským marasmem.

 

 

Pravice je tak občany za vydatné pomoci levicových medií viněna z toho, co nezasela, sklízí plody levičáckého populismu a lůza se naivně raduje, že těm kapitalistickým boháčům zatopila. Že přitom zatopila hlavně sama sobě, nevidí. Je to lidsky zcela pochopitelné.

Každý totiž většinou hledá chyby jinde, než u sebe, a tak voliči socanů, komunistů a různých extremistických spolků a hnutí přece nemohou přiznat, že se mají blbě proto, že se nesnaží, že jsou líní se vzdělávat, učit, že volí ke své škodě příživnické parazity a tedy ouplně špatně. To by se totiž přiznali k vlastní nevzdělanosti, lenosti a naivitě, pochopili by, že byli za blbce, a to přece logicky nejde. Kdyby totiž blbec pochopil, že je blbec, nebyl by už blbec.

 

 

Nikoho asi nepřekvapí, že za současného stavu nedělní volby v Řecku skončily přesvědčivým vítězstvím socialistů. Pro Panhelénské socialistické hnutí Pasok se předběžně vyslovilo téměř 44 procent voličů, což pro stranu socialisty Jorgose Papandrea znamená něco okolo 160 mandátů a tím pádem parlamentní většinu.

Pro konzervativní ND hlasovalo pouze 34 procent voličů, což jí přinese 93 poslanců v třísetčlenném řeckém parlamentu, když přitom v tom dosavadním měla přes 150 křesel.

Do parlamentu se také dostali řečtí komunisté se zhruba 7 procenty hlasů, které znamenají 20 křesel, ultrapravicová nacionalistická Lidová ortodoxní výzva s asi 5,5 procenty –15 mandátů a Koalice radikální levice SYRIZA se 4,5 procenta hlasů asi 12 mandátů. Účast v řeckých povinných volbách byla více než 70-ti procentní.

 

A tak tedy řecká lůza řičí nadšením

Ještě netuší, co jí čeká, opětovně vyhravší socani se moci totiž už znova jen tak nevzdají. Za svoje volební období natahají do země ještě mnohem více imigrantské lůzy, že až Řekové procitnou, budou mít okolo sebe tolik mešit a muslimské svoloči na podporách, že už je nepřehlasují, a tak socani opětovně budou vítězit, dokud to nebude na věčné časy…

 

 

Pak, až bezpráví, chaos a bordel v ulicích měst a zběsilé drancování vesnic bude již na denním pořádku a zcela neúnosné, slavně jako demokratický stát zkrachují, vyhlásí vyjímečný stav, lístkový systém a odeberou se rovně do komunismu, kde budou hořet banky a věšet se bude rovnou na ulicích. Komunistický teror zachvátí úrodnou zemi řeckou hladomorem tak, jako kdysi zachvátila rudá stalinská pracka svou gubernii Ukrajinu…

Řečtí imámští soudruzi hbitě označí vyníka – židy, kapitál, svobodu slova, křesťany… a konečně vypukne ten pravý hon na čarodejnice…

 

 

Země se pokryje krví a zahalí se do pláště hrůzy a žalu. Opravdu si budou pak téměř všichni rovni, hlavně ve strachu, nejistotě, bídě a utrpení.

A tak konečně Evropská unie, ovládána v té době již zcela muslimskými učenci, vyhlásí jednotný Kálifát, vtrhne do našich zemí na hemelkách se spanilou husitskomuslimskou jízdou a na tisíc let tu konečně zavládne ta pravá Stalinskohitlerovská Třetí říše, kterou jsme jako věčnou hydru defakto nikdy neporazili…

Jen jsme jí usekly dvě ze tří hlav, tu rudou a hnědou, ta třetí socanskomuslimská jí za to dorostla do olbřímých rozměrů, a převzala do sebe všechny zkušenosti těch dvou dříve zpacifikovaných, a už pomalu a jistě řve čím dále hlasitěji hlady. Nedivme se, vždyť čekala na svou příležitost více jak 60 let.

 

 

Tak tedy, Čest vaší práci, soudruzi řečtí! Věříme, že vás budeme brzy následovat. Allahu, komunistům, socanům a Paroubkovi obvzlášť, Akbar!

Tak toto jsem psala před osmi měsíci!

 

AKTUALIZACE – AKTUALIZACE – AKTUALIZACE

Levičáci nikdy nepochopí, že když na něco nejsou peníze, že to prostě nejde jinak udělat, než si to odepřít, uskrovnit se, neplýtvat. Ne! Levičáci právě naopak, velmi svorně řvou – Dej a ber kde chceš – stejně jako ta dnešní řecká lůza, která doposud evidentně nepochopila, že ten jejich socialistický moloch nadobro zkrachoval:

 

 

Plat ve státní správě je v Řecku v průměru 2,5krát vyšší, než v soukromém sektoru. Úředníci, kteří pracují maximálně do 15. hodiny, dostávají bonus za dodržení pracovní doby.

V poměru k počtu obyvatel je jich v Řecku asi nejvíce na světě a například učitelů 1. a 2. stupně je tam čtyřikrát více, než ve Finsku. Na ostrůvku Agios Efstratios dokonce existovala škola se čtyřiceti učiteli a deseti žáky. Nadbyteční učitelé pobírají plat, ale neučí. Někteří v pracovní době jezdí s taxíkem, další jsou v turistických službách.

A důchody? Vyplácejí se ve výši 80% z platu a jejich součástí je i 13. a 14. důchod. Státní zaměstnanci mají garantovanou penzi, která po jejich smrti přejde nejen na manželku, ale i na případné neprovdané dcery.

Poštovní úřednice, která šla do penze v šedesáti letech dostává důchod 45 000 korun měsíčně.

Jenže v socialistickém Řecku to není jiné ani v soukromém sektoru. Pro dlouholeté zaměstnance v soukromém sektoru je jako odstupné stanoveno minimum 24 platů. Někteří z nich ale dostávají i 72 nebo 100 měsíčních platů.

Řecké aerolinky Olympic Airwaves chtěly v roce 2003 méně pilotů. Ti, kteří byli propuštěni, dodnes pobírají plat 350 000 Kč měsíčně… zdroj

Je to totiž celé jen a jen o neskutečné sebezáhubné závisti neschopných, rozežraných, rozeřvaných a hloupých lidí. A je tomu tak co svět světem stojí, a ještě tomu tak i dlouho bude.

 

Kalousek a Volební kampaň TOP 09

Lidé dostávají dnes do schránek složenky s vyčísleným státním dluhem, rozpočteným na jednotlivce. Každý z nás, včetně kojenců dlužíme 210.000 korun a dluh stále roste o úroky, které nejsme schopni umořovat.

Někteří si myslí, že jsou pravé a podléhají panice, jiní je vracejí zpět, a myslí si, že to vyřešili. Další křičí a hádají se o to, kdo ty dluhy zavinil. A jiní volají po komunismu a nebo po papaláších z ČSSD.

Milí voliči, můžete se vztekat jak chcete, prožrali jste stát, a stále v tom popračujete. Je humorné se dívat, jak jste už před třemi lety posadili na kraje socany s komunistama a teď z dluhů viníte ODS a Lidovce.

Můžete Kalouskovi složenky vracet a vyzývat ho k zaplacení, ale to nic nezmění na tom, že platit to budete vy, vaše děti a vaši vnuci… Nikdo jiný.

A čím dříve začnete, tím více ulehčíte svým pravnukům, kteří už snad nebudou tak hloupí, aby volili komunisty a nebo fašisty! I když asi mnozí budou zpívat to Allahu akbar, protože co lidé, kteří nechápou volební kampaň můžou vychovat, leda stejné rozežrané a rozeřvané socky, jako jsou sami.

Ty dluhy jsou totiž vaše stejně tak, jako je vaše vláda, která je nadělala. Vy jste si ji svobodně zvolili a ty dluhy jí umožnili, dokonce jste je chtěli! Za 30,– Kč jste dosadili socany na kraje a nyní je cpete i do vlády za další sliby na ještě větší dluhy!

Milí levičáci, vy jste to zavinili, svou lhostejností, svou hloupostí a v neposlední řadě svou leností – nechodit k volbám, protože i tak jste volili. Tak plaťte! Žádný jedinec na světě to za vás nezaplatí jednoduše proto, že jsou to vaše dluhy, a také proto, že na to nemá i kdyby chtěl.

I když mám silný pocit, že je stejně všechno marné, Vy prostě nedáte pokoj, dokud tu vaší republiku někdo nezfenduje, a i pak budete volat: Státe dej!

Řecku se ještě pomůže, ale myslím, že stejně jen na krátký čas, pak začne prodávat ostrovy, a co vy? Prodáte Karlštejn a Hradčana? A co Orloj, Malou stranu, Prachovské skály a nebo třeba rovnou celé Brno? Tam to totiž spěje, ať se vám to zamlouvá, či ne.

Kdo to pochopí, může jít volit, jinak raději dřepte doma: České dluhy

Heda Plecitá  

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Žádám trest smrti pro lidské hyeny Následující text: Čas Růžového pantera nastal! »»»

Atllanka | Neděle 16. 05. 2010, 09.30 | EU, Socani, Řecko | trvalý odkaz | vytisknout | 4236x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Allen
Allen Středa 14. 10. 2009, 04.16

Souhlasím s autorem, je to přesně tak!

reaguj[2] Burka v Čechách
Xavier mejl web Pátek 16. 10. 2009, 03.14

Tady si zajděte… děs! http://burkaburka.blog.cz/

reaguj[3]
Artzik mejl web Pondělí 26. 10. 2009, 14.23

Také souhlasím, pěkný článek – jen tak dál . :-D

reaguj[4] Upozornění:
Freud Neděle 16. 05. 2010, 13.55

Na letácích ČSSD došlo k tiskové chybě: uvádí se, že v případě jejich vítězství každý důchodce dostane 13. důchod.

Správné znění je: Každý 13. důchodce dostane důchod.

Za prohození slov se tiskárna omlouvá.

reaguj[5] Kalousek není ekonom
jaraby Čtvrtek 20. 05. 2010, 17.30

Pointa té zmínky o krajích mi nedošla, ale o to nejde. Kalousek je ten poslední, co by měl rozesílat složenky. Jeho KDU byla skoro vždycky u toho, když se rozhazovalo a teď si založí novou stranu a už se k ničemu nemá. A jako ministra ho zajímalo jen odprodání církevního majetku daňovým poplatníkům za nehoráznou cenu. A všichni si určitě pamatujem ten jeho hazard s ČR, kdy loni v lednu maloval krizi na růžovo a odhadoval růst HDP tuším 3,8% a skutečnost byla –4,1% – nebyl schopnej sestavit reálnej rozpočet, kterej by reflektoval krizi. Ještěže vláda ODS padla, to nás zachránilo, Janota má rozum.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?