Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Koncentráky pro Čechoslováky byly v roce 1989 připraveny

Koncentrační tábory NORBERT

 

Motto: Já, příslušník Lidových milicí, přísahám, že budu vždy obětavě a věrně sloužit Komunistické straně Československa, dělnické třídě a své socialistické vlasti a upevňovat internacionální svazky se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi…

Budu s plnou odpovědností a svědomitostí zvyšovat svou politickou a bojovou připravenost a uvědoměle plnit usnesení stranických orgánů, rozkazy nadřízených a všechny úkoly vyplývající z příslušnosti k Lidovým milicím. Jsem připraven chránit se zbraní v ruce zájmy strany, revoluční vymoženosti dělnické třídy a socialistický stát před vnitřním i vnějším nepřítelem a v případě potřeby nebudu váhat při jejich obraně položit i svůj život. Tak přísahám!

 

 

Pod slovem koncentrák se většině vybaví fašistický holocaust za druhé světové války. Jenže na stejně zrůdných principech měl připraven koncentrační tábory i zločinný komunistický režim v Československu…

Pod krycím názvem NORBERT byly aktivovány až do 24. listopadu 1989, kdy v podvečer fakticky padla vedoucí úloha KSČ a její gangsteři ve Státní bezpečnosti a milicích sametově přešli do nových pozic.

Na nápad dělit občany na beránčí a nepřátelské přišli krátce po únoru 1948 nejvýznamněiší grázlové STB v čele s agentem NKVD, vrahem Pichem-Tůmou (zemřel za podivných okolností v roce 1995). Ti vypracovali po sovětském vzoru přísně tajný systém sledování lidí a značkování těch, kteří aktivně vystupují proti panství totalitní moci. Na okresních expoziturách Státní bezpečnosti, na místních odděleních SNB, ale i na matrikách místních národních výborů tak vznikaly seznamy režimu nebezpečných osob, u jejichž jména stálo velké tučné N. Neboli NORBERT.

 

 

Jméno jako vyšité pro barona v dívčím románu červené knihovny použil Pich-Tůma v intencích své zvrácenosti na lidi, kteří byli lovnou zvěří predátorů komunistické věrchušky. V padesátých letech se kandidátem do koncentráku NORBERT mohl stát i člověk před režimem zalezlý do nejservilnější ulity. Stačilo, aby byl třeba synem velkouzenáře, statkáře nebo dokonce holiče, jenž stříhal dělnickou třídu, čímž ji patrně vykořisťoval. Značkování písmenem N ukájelo totiž bolševiky i ekonomicky, neboť šli nejen po nekonformních názorech, ale taky po majetku jejich nositelů.

Nové, čistě ideologické zrůdnosti nabyla však akce NORBERT v roce 1969 s nástupem normalizace. O ní panuje dosti rozšířená iluze, že mocenský monopol komunistů už neprahnul nepohodlným lidem přímo po krvi. Vražedné koncentráky let 1969–1989 však usvědčují zločince z KSČ o opaku.

Ještě v roce 1985 si estébáci nechali v jimi kontrolovaném Krátkém filmu Praha natočit za účasti známých herců, v roce 2009 protagonistů seriálů českých celoplošných TV, instruktážní snímek, jak zatýkat a vraždit NOSy. Zkratkou NOS byli estébáky poctěni po roce 1968 lidé, kteří projevovali veřejný, aktivní odpor vůči KSČ, Sovětskému svazu a vůbec se chovali svobodomyslně.

 

 

Nebezpečnost NOSů si zločinci v STB otaxovali do čtyř skupin. Nejhorší byla I. kategorie, čítající jen několik desítek tzv. VIP disidentů jako byli Václav Havel nebo Jiří Dienstbier. Držitel prestižního prvého stupně se k němu dopracovával obvykle přes kriminál. V praxi nejpočetnější byla skupina NOSů III. stupně nebezpečnosti, mezi nimiž bychom ze známých osobností našli třeba Martu Kubišovou nebo Petrušku Šustrovou Ke 24.11.1989 bylo z patnácti a půl milionů obyvatel Československa nasměrováno do komunistických koncentračních táborů cca 7.500 režimu nepřátelských osob. Nejhnusnější koncentrák byl připraven ve Švařci u Brna.

V roce 1993 jsem jej natočil za podpory tehdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného do dokumentu Koncentrační tábory NORBERT. Jde o jediné audiovizuální zpracování této vrahovské tématiky od listopadu 1989. Na filmu spolupracovali dnešní ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček a jeho nynější oponent Stanislav Penc.

Oba pánové dnes vedou ostrý spor. Pan Penc zveřejnil na webu knihovny databázi EZO Státní bezpečnosti, v níž lze najít přes jeden milion jmen. U většiny neví čtenář, zda jde o člověka, který byl obětí estébácké perzekuce nebo naopak dobrovolným či vydíraným kolečkem v děsivém soukolí totalitního hnusu. Výjimku tvoří právě NOSové, které estébáci v evidenci EZO důsledně výslovně – a jistě štítivě – oddělovali od ostatní masy.

Ústav šéfovaný panem Žáčkem nic podobného dosud nezveřejnil. Nevědomost tak panuje už dvacet let. Pro mnohé by zřejmě byla žádoucí i do budoucnosti. Akce NORBERT, konstruovaná právě pro zlomové dny jako byl listopad 1989, vystavěla v Československu nejširší zločineckou organizaci, vykazující znaky nepromlčitelné genocidy. Celá kausa by si zasloužila mezinárodní soud typu Haagského tribunálu pro válečené zločiny.

 

 

Do koncentráků mělo být svezeno jako dobytek nákladními vozy 7.500 lidí nejpozději do 24 hodin od spuštění NORBERTA. Proto matriky místních národních výborů pečlivě sledovaly a okamžitě hlásily na místní oddělení Veřejné bezpečnosti změnu bydliště u občanů označených písmenem N. Pokud tedy obyčejní esenbáci dnes tvrdí, že s estébáky neměli nic společného, natahují si jen výsluhová trika. Byli by to právě hrdinní příslušníci VB, oslavovaní pořadem Maják coby strážci klidného spánku matek a dětí, a jejich přicmrdávači z Pomocné stráže a milicí, kdo by s ostře nabitými zbraněmi NOSy do dobytčích náklaďáků rval.

Podle zatykačů, vydávaných dle režie místního náčelníka STB úředníky okresních národních výborů. Přesně v intencích fašounského „Arbeit macht frei“ je vystavovali s vědomím, že nešťastníky posílají do mrzačícího vězení, na prvý pohled neškodní úředníci v klotových rukávech Zatykače měly předtištěnou podobu povolávacího rozkazu na nucené táborové práce. Mnoho účastníků tohoto genocidního zločineckého gangu dál působí ve veřejné správě našeho údajně demokratického státu.

Samotné koncentráky situovali šéfové STB buď na velké stavby, jako byl dvojitým plotem z ostnatého drátu a střílnami obehnaný přivaděč vody pro Brno ve Švařci. Zde by se stovky otroků hodily na galejnické práce a v megatunách betonu bylo možno pohodlně navěky zazdít mrtvoly těch, co vysílením zemdleli nebo byli zavražděni. Některé tábory by zřejmě operativně vznikly jako zvláštní části komunistických kriminálů, jak napovídá jejich seznam, koncipovaný na krajské bázi a souhlasící s domicilem ústavů nápravné výchovy.

 

 

Tedy z blízkosti pouhých dvaceti let na nás dýchají československé gulagy v nejtemnějších barvách. Takových, jaké nám líčili prostituční publicisté coby zvěrstva revanše a kapitálu v Chile a jiných cizokrajných diktaturách. I u nás se mělo ještě v listopadu 1989 masově věznit bez rozsudku a vytěžovat neboli mučit po sovětském vzoru. A střílet hezky po čekisticku, se slastí kopnout si do sprostého podezřelého – jak zní jedna z klíčových scén zmiňovaného estébáckého výchovného filmu – a odplivnout si nad jeho mrtvolou se slovy: “Ten má dost !“.

Dost možná, že onen silně motivační film viděl minkovický dozorce Vondruška, obviněný za tamní zvěrstva vůči politickým vězňům. V každém případě akce NORBERT zůstává živou, neboť svými genocidními pavučinami dalekosáhle překročila bázi STB a lapila do svých tenat mnoho tzv, civilů. Dál kliďánko pracují ve veřejné správě a těší se kariérnímu postupu. Někteří se ani netají, rozjaření mladou náckovskou mízou, že by si rádi zase zanorbertovali.

Možná i proto zůstává můj film Komunistické koncentráky NORBERT jediným audiovizuálním zpracováním jednoho z nejhnusnějších momentů totalitních dějin Československa. Při pětiletém výročí listopadu 1989 z něj ocitoval kousky na NOVĚ Josef Klíma.

Podstatnou část díla tvoří genocidní pasáže z instruktážního estébáckého snímku, v nichž současné herecké hvězdy, o dvacet let mladší, předvádějí estébáckým a milicionářským novicům, jak z lidí vymlátit přiznání a případně je efektivně popravit.

 

Popsat se to nedá, musí se to vidět…

 

Autor Milan Brunclík (1952) je publicista a právník. Patří k nejmladším nepřátelským osobám, do evidence EZO byl zanesen jako blokovaná NOS III. stupně nebezpečnosti 15.9.1969 coby sedmnáctiletý gymnazista

(rar 2010)

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Osvětim - to je fascinující věc Následující text: Ženská obřízka, odporná rituální praktika »»»

Atllanka | Neděle 29. 05. 2016, 07.31 | Česko, Komunistický teror, Totalita | trvalý odkaz | vytisknout | 17842x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Vidl jsem,poznal jsem,prozil jsem
Ivan Dorica mejl Pondělí 3. 08. 2009, 18.41

Byla to doba ,kterou se mnozí snazí zapomenout,jiní rádi vzpomínají,nekterí nikdy nezapomenou!S pozdravem Jesus Lives! brouk Dinny

reaguj[2]
Michal Pelikán mejl Úterý 4. 08. 2009, 12.08

Atllanko, jaktože toho tolik víš? I když porovnám ostatní články… Jsi novinářka? Historička?

reaguj[3] zločinci
Martin Zázvorka mejl Pátek 14. 08. 2009, 18.34

Zdravim Vás
Na všem co se stalo po 1989 mě mrzí to, že se nezrušila KSČ a nebyli potrestáni viníci, kteří byli zodpovědni za veškerý špatnosti co tehdy komunisté bezprávně a nelidsky provedli vlastencům a poctivym lidem. Je těžké toto překonat,ale nikdy nesmíme zapomenout co se stalo, co udělali. Nikdy! Potom se bude minulost opakovat jsme národ,který má krátkou pamět a tedy jsme nuceni si zopakovat minulost

reaguj[4] Komunistům a socanům
Cartuš Středa 19. 08. 2009, 09.03

Komunisté a socani, když tolik toužíte po životě bez „vykořisťovatelských buržujů“, tak proč už jste si dávno nekoupili (samozřejmě za tržních podmínek) nějaké území, nebo nějakou továrnu (či jiný výrobní prostředek) a nežijete si tam v komunitě „vsje rovno“ – dle svých vlastních ideálů komunismu?

Proč chcete nás ostatní – lidi, kteří nesdílejí vaše ideály – neustále násilím nutit do něčeho co nechceme? Proč nám nejdete příkladem svým vlastním, výše popsaným způsobem života?

Proč neustále chcete jít cestou násilí a teroru místo rozšiřování myšlenky komunismu (či aspoň socialismu) založeném zcela a pouze na dobrovolné bázi?

Proč si nevezmete třeba příklad z izraelských kibuců, kde kibucníci (členové kibucu) mohli do kibucu přicházet i odcházet dobrovolně a nikdo je ke členství v kibucu nenutil?

Tahle idea je přece bez problémů uskutečnistelná i dnes u nás v Česku.

Nikdo přece vám komunistům ani sociálistům nebude bránit, abyste si koupili nějaké území či továrnu a pak tam žili a hospodařili dle zásad marxismu leninismu. Žádný zákon nic takového nezakazuje, pokud by se to dělo na dobrovolné bázi – tzn. ke členství v takovémto komunistickém společenství by nikdo nebyl nucen, tak je všechno OK.

Vůbec nechápu proč už takováto společenství dávno neexistují, když je u nás tolik zapálených komunistů.

Nebo, že by komunisti ve skutečnosti byli jen líní paraziti, kteří jen chtějí parazitovat na práci ostatních (vysoké daně, vysoká míra přerozdělování), ale pracovat by se jim nechtělo? Tomu nevěřím! Tak to jistě nebude. Nebo, že by… ó hrůzo… jo???? :o)

reaguj[5] Socialismus
vitak69 mejl Pátek 29. 10. 2010, 17.42

Tak to už zkoušel jeden známý anglický podnikatel pod jménem Robert Owen. Byl to úspěšný podnikatel, který se snažil prosazovat ve svém podniku socialistické myšlenky. Nebyl to však marxista, proto se jeho myšlenkám říkalo „Utopický socialismus“. Tolik moje chabá paměť z hodin socialistického dějepisu.

Dále jsem na netu zjistil toto:"ROBERT DALE OWEN (1801 – 1877) se stal nejznámějším z řady sociálních reformátorů, kteří v první polovině XIX. století v odpověď na brutalitu rané průmyslové, kapitalistické společnosti uvažovali o tom, jak nastolit spravedlivější společenské vztahy.

Jako chudý obchodní příručí ziskal něco peněz, s nimiž začal v devatenácti letech podnikat, aby o pouhé dvě desetiletí později patřil k nejbohatším továrníkům v Anglii.

Roku 1825 koupil v americké Indianě za 150 tisíc dolarů pozemky, na nichž před tím náboženský fanatik, německý přistěhovalec Georg Rapp založil a zase opustil osadu Harmonie, a svou komunitu v návaznosti pojmenoval Nová harmonie (New Harmony).

Avšak ani jeho pokus o vybudování „racionální společnosti“ se nezdařil, zejména proto, že osadníci trpěli (podle slov jeho syna) „chorobnou leností“.

Owen pozemky o tři roky později zase prodal a vrátil se do Anglie, kde se věnoval publicistice a podpoře socialistických myšlenek."

Co z toho vyplývá?

No, že socialismus nemůže nikdy fungovat zjistil dávno před před Leninem a jeho kamarády, kteří si dali do trumpety a šli si zastřílet z Aurory, i tento bezpochyby čestný muž, který to skutečně s lidmi myslel „upřímně“ a myslel hlavně na „obyčejného člověka“. :-D

reaguj[6] Přesné pojmenování!
Korytnačka Sobota 30. 10. 2010, 15.16

Komunisti jsou ve skutečnosti jen líní parazité, kteří jen chtějí parazitovat na práci ostatních (vysoké daně, vysoká míra přerozdělování), ale pracovat se jim rozhodně nechce!

reaguj[7] Víc židosionistických
elf Neděle 31. 10. 2010, 19.06

zblitků na netu jsem snad ještě neviděl jak tu,jdu zvracet. ;-)


Atllan reaguje:

Třeba se i poser, třebíčský nácku!

reaguj[8]
petas mejl web Pondělí 1. 11. 2010, 01.46

[7] elf:Až budeš po sobě splachovat, nechceš tam rovnou spláchnout i sebe ? :D

reaguj[9] Pro Toho Marnýho spamera
Atllanka Pondělí 20. 05. 2013, 22.05
Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?