Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Lúza volá po progresivním zdanění

…a tupci netuší, že progresivně zdaní hlavně sami sebe

 

Prolog: Přál bych si mít ve vínku tři dary. Smělost, vyrovnanost a rozum. Smělost na to, abych se nebál měnit věci, které se změnit dají. Vyrovnanost na to, abych se dokázal smířit s tím, co změnit nelze. A rozum na to, abych mezi těmito dvěmi věcmi dokázal rozlišovat…

Progresivní zdanění – socanské lákadlo pro hloupé voliče

  • 1. Ti, kteří vydělávají více, platí na daních státu více i v případě, že máme rovnou daň. Při sazbě například 20% daně z příjmu zaplatí ten, kdo vydělá 200 000 Kč za rok státu 40 000 Kč. Ten kdo vydělá za rok 1 000 000 Kč zaplatí při stejné (neprogresivní) sazbě za rok státu 200 000 Kč. Bohatí tedy platí i při neprogresivním zdanění více než chudí. A výnos těchto daní nakonec v převážné míře směřuje k chudším vrstvám. Taková míra solidarity je dostatečná.
  • 2. Čím více budeme podporovat ve společnosti přerozdělování, tím méně se bude lidem vyplácet pracovat a podnikat. Stále více a více lidí bude spoléhat na SOLIDARITU a nebude se snažit nic produkovat. Čím je větší přerozdělování, tím více je lidí, kteří předstírají, že se o sebe nemohou postarat. Toto neodpovědné chování těžce dopadá na odpovědné občany, kteří těžce pracují a musí ze svých vysokých daních platit sociálně nepřizpůsobivé osoby. Dříve se jim říkalo flákači.

 

 

  • 3. Na progresivním zdanění není nic spravedlivého. Je to politika závisti a parazitování na cizím úspěchu. Ten, kdo se snažil a vydělal, bude muset odevzdat státu pořádný ranec. A čím budete úspěšnější, tím větší a větší ten ranec bude. Mnozí úspěšní tuto státem organizovanou šikanu vyřeší tím, že prostě odejdou jinam do daňově přívětivějšího státu. Na odchodu schopných a podnikavých lidí proděláme my všichni, kteří zde zůstaneme.
  • 4. Konečně asi nejpodstatnější argument proti progresivnímu zdanění spočívá v tom, že se stejně výběr daní nezvýší a když, tak pouze o málo. Osoby i firmy už mají dnes tolik možností, jak se hrozbě progresivního zdanění vyhnout, že skutečně nové peníze do státní kasy toto opatření nepřinese… zdroj

 

Atllanka dodává: Souhlas se všemy body, prostě Vlk se nažere a Koza zůstane celá, jen závist, nenávist, hyenismus, tupost a blbost česká, zase nakyne.

 

 

zpracovalo st@tll 2008

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Holocaust - Vražda jako průmyslové odvětví IV.část Následující text: Islám a Věčný fašismus III - Ženy »»»

Atllanka | Sobota 2. 08. 2008, 11.26 | Videa, Česko, Osobnosti | trvalý odkaz | vytisknout | 3811x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Sobotka ten chlívák!
Chester Středa 17. 06. 2009, 17.34

To je zmetek, že to nemá obdoby! Hajzl jeden, toho bych si vychutnal! A ten rumový král Jandák… ten je asi úplně mimo, hodit na něj síť, stejně jako na to oranžový prase Jyříka z pazderny! Jinak to video je super, divim se, že vůbec Nova něco takovýho natočila… Hanba Český TV, ta už je asi úplně vlevo! :-( :-( :-(

reaguj[2] Jediné spravedlivé
Karel Jemelka mejl Středa 17. 06. 2009, 22.25

zdanění je rovná daň. Nikoli tedy rovná procentem zdanění. Za rovnou daň považuji stav, kdy začátkem měsíce státní fiškál ostrouhá tužku, podle pravítka podtrhne výdaje za minulý měsíc a sumu sečte. Výsledek podělí počtem obyvatel a každému odešle složenku na zaplacení podílu na státním rozpočtu. Mám za to, že takto by se značně omezilo množství služeb, které od státu občan, a zvláště občan levicového charakteru požaduje. Přiznejme, že státní službu ve formě pracovních, sociálních úřadů člověk, který dosahuje i podprůměrného platu nepotřebuje a přesto přispívá a to docela slušnou sumou. Nehledě na další aspekty, kdy převážně obecná kriminalita se týká především nízkopříjmových skupin. S tímto spojené výdaje na policii a soudnictví budou zřejmě také nezanedbatelné. Průser vidím ve zbytnělém státním aparátu, kdy je nutno živit jednak výběrčí povinné solidarity, tak i rozdělovače povinné solidarity. Systém, který spotřebuje pravděpodobně víc, než cíleně vyplatí. Navic zcela bohapustě rozhazuje za sociální „projekty“, které nikdy nikomu nic nepřinesly. Pouze podpořily svaté nadšení voličů levice. Povinná solidarita třeba naprosto zlikvidovala například „mecenášství“. Povinná solidarita likviduje lidskost a soucítění s těmi, kteří opravdu potřebují a dostali se do nezávidění hodné situace ne vlastní vinou, ale řízením osudu. Nelidskost tohoto systému spatřuji ve faktu, že člověk, který se snažil, pracoval, vzdělával se jen pouhým řízením osudu postaven jakousi telecí společností na stejnou úroveň s kdejakým lajdákem a pobudou. Takto má vypadat lidskost a solidarita?

reaguj[3] Socanský hnus!
Mart36 Pondělí 29. 06. 2009, 18.52

Paroubek působí na mladé i staré odpudivě,je to zakomplexovaný hnus na lidských nohách. Jemu vadí každý, kdo je větší než on, má tzv. Napoleonovský komplex! Jeho chování je arogantní, naduté, neuznává žádné meze slušného chování: To není, jako u Topolánka, ten vybuchne a udělá něco o čem mohou psát media a o čem se může mluvit ve sněmovně. Když se vraždí na Paroubkových narozeninách nic se neděje, ale jakmile Topolánek zvedne prst, zasedá málem OSN, není to podivné? A co Paroubkův mejdan s Brožovou a Rathem za 80.000, kdo z nás na to má? 8-)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?