Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Neokomunisté vědí jak na to - Stejná bída pro všechny!

Základní teze ekonomického neokomunismu

 

Motto: Všechny rozdíly jsou zjevnou nebo skrytou formou vykořisťování. Rozdílné platy jsou nemorální a je nutné učinit všechna opatření, aby se tyto rozdíly srovnaly…

 

Peníze jsou od ďábla

Pro neokomunistu je existence peněz základem všech společenských problémů. Ideální společnost je společností bez peněz. Zdroje v této společnosti rozděluje stát (jak jinak než moudře).

 

Neokomunista si podvědomě uvědomuje, že peníze jsou nejdemokratičtější způsob regulace:

 • Peníze zabraňují rasismu (nezajímá mě kdo jsi, ale kolik máš peněz).
 • Důsledné užívání peněz zužuje pole státní působnosti a omezuje účinek státních intervencí.

 

To je pro neokomunistu nepřijatelné protože to znemožňuje realizaci jeho vlastních projektů. Tyto projekty jsou samozřejmě nejlepší, jen peněz se na ně jaksi nedostává.

 

Všichni by měli být stejní

 

Základním úkolem státu má být srovnání rozdílů:

 • Všechny rozdíly jsou zjevnou nebo skrytou formou vykořisťování.
 • Rozdílné platy jsou nemorální a je nutné učinit všechna opatření, aby se tyto rozdíly srovnaly.

 

Ve svobodné společnosti však není možné centrálně určovat mzdovou úroveň. Je proto nutné vytvořit takový finanční systém, aby skutečné disponibilní příjmy byly pokud možno co nejstejnější. Odtud pramení nátlak na co nejprogresivnější daně a co největší minimální mzdy a rozmanité přídavky a podpory.

 

 

Ani neokomunista netvrdí, že tato opatření jsou makroekonomicky výhodná. Mnohé daně ve skutečnosti snižují bohatství celé společnosti (například tzv.milionářská daň způsobí masivní odchod nejvýznamnějších daňových plátců).

Efektivita ale není ani cílem neokomunisty, cílem je srovnání rozdílů. Pokud by navrhovaná opatření byla skutečně masově uplatněna, společnost by se skutečně ekonomicky srovnala – ovšemže na té nejnižší možné úrovni.

zdroj  

 

Malá matematická úvaha

Často slyšíme, že nacismus a komunismus jsou dvě stejná zla a že k jejich vyznavačům bychom měli přistupovat stejně. I přesto, že mám díky svému věku zkušenost pouze s jednou z těchto zločinných ideologií, komunismem, jsem schopen při znalosti vzpomínek dobových pamětníků a historických fakt označit nacismus za stejně špatný a zvrhlý.

Cíle i prostředky obou uvedených směrů byly v mnohém stejné, a proto se jejich představitelé dokázali často velmi rychle dohodnout na tom, jak nakládat se svými oběťmi. Jako zdařilý příklad nám může posloužit pakt Molotov – Ribbentrop a briskní dohoda o rozdělení Polska.

 

Ideoví blíženci se prostě vždy dokáží domluvit

 

Ostatně tyto ideologie jsou si blízké i při definici svých cílů…

 • Národy pro ně nemají žádnou hodnotu, nectí toto přirozené rozdělení lidí.
 • Jedni rozdělují společnost na lidi a podlidi, druzí na vykořisťovatele a vykořisťované.

 

Nacismu a komunismu je společná také agrese, potřeba vnutit svoji vůli dalším a další obětem.

 • Rozvíjení své země je nezajímá a nenaplňuje, ovládá je neustálá nenažranost a touha po světovládě.
 • Stejná je u nich i neúcta k lidskému životu, rodiny jim slouží jen jako prostředek státu a v případě konce svého režimu se nijak nebrání strhnout s sebou do pekel všechny ostatní.

 

Nacismus i komunismus jsou ale dnes v jakési další fázi, již se evolučně přerodily a vyvinuly v nové koncepce, které se poučily z chyb svých předchůdců. Máme zde neonacismus a neokomunismus. Oba dva se poučily, leccos už neříkají tak nahlas, k lecčemu ze své minulosti se nehlásí, nicméně cíle zůstávají stejné. Zůstává stejná i jejich nebezpečnost?

 

A nyní ona matematická úvaha z nadpisu

 

 

Pokud by počet příznivců neokomunismu a neonacismu byl stejný, pak by oba směry, podle mě, představovaly i stejné nebezpečí pro společnost.

 

Ovšem počty jejich sympatizantů nejsou stejné ani vzdáleně…

 • Neonacisté jsou mizivou skupinou s nijakým či v případech některých cizích států nepatrným vlivem, a tak je proti nim zakročováno policejní mocí a právě na jejich případě je demonstrováno, jak rázně se režim umí vypořádat se svými nepřáteli.

 

Naproti tomu neokomunisté bez zájmu bezpečnostních složek sílí.

 • Sílí v Itálii, Portugalsku, Španělsku, u nás i jinde v Evropě, sílí v celém světě. Jejich jed zachvacuje kulturu i vzdělanost a to vše s jakýmsi obecným tichým souhlasem.

 

Policie šmíruje a rozpouští neonacistické demonstrace a koncerty pro vyvolávání rasové nenávisti, zatímco nenávist třídní může zaznívat na všech náměstích a v každém sále. V případě České republiky se komunisté ve své neo-podobě opět podílejí na moci, zastávají funkce v parlamentu, v poslanecké sněmovně vytvářejí rudý blok se socialisty s tím, že ještě mají v záloze melounovité Zelené.

 

K jádru pudla – aneb srovnejme

 

 

Stačí se ostatně podívat jen na průběh oslav prvního května tohoto roku. Tzv. neonacisté z Národního odporu pořádali protikapitalistické shromáždění v Brně, které bylo na místě rozpuštěno a účastníci rozehnáni s použitím policie. Tohoto shromáždění se zúčastnilo zhruba pět set lidí a ponechme pro tuto chvíli úplně stranou, zdali všichni účastníci byli (neo)nacisty.

Komunistická strana Čech a Moravy se ve svých legálně vycházejících Haló novinách chlubila, že na mnoha místech celé republiky oslavilo první květen na akcích KSČM na pět set tisíc lidí. Žádná z jejich akcí nebyla rozpuštěna, tím méně policejně rozprášena.

Jestliže je komunismus a nacismus stejně nebezpečný, tak mělo být všech těch pět set tisíc (dejme tomu, že číslo alespoň vzdáleně odpovídá) komunistů také rozháněno rozbuškami a kropeno vodním dělem.

Komunisté jsou podle těchto prostých matematických počtů daleko nebezpečnější než nacisté, tisíckrát nebezpečnější, je jich tisíckrát víc a mají tisíckrát větší moc. Avšak díky sametové toleranci jsou již opět nedotknutelní, ovšem o nic méně nebezpeční.

 

Bezzubá demokracie?

Demokratický systém jim navíc díky volebnímu principu, které není schopen vyloučit z boje o moc přirozené nepřátele společnosti, dává šanci na získávání stále většího a většího dílu moci.

Navíc mnoho z příslušníků vládnoucích režimů s komunisty sympatizuje či jim přímo slouží, o čemž svědčí i fakt, že když při jednání Evropské unie o společném (celounijním) stíhání nenávisti a popírání genocidy prosazovaly pobaltské státy trestnost zpochybňování zločinů komunismu, tak jejich návrh neprošel.

 

 

Nacisté jsou bez vlivu a tedy nejsou nebezpeční, proto se jejich zločiny zpochybňovat nesmí. Mocní komunisté však kriminalizaci svého teroru nepřipustí.

 

Jak prohlásil jeden bruselský diplomat citovaný polským listem Rzeczpospolita:

 • Proti zařazení stalinismu na seznam bylo opravdu hodně, hodně lidí. Není tedy přeci jenom ten komunismus o něco nebezpečnější?

autor David Macháček  

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Nebezpeční důchodci Následující text: Manipulace, provokace, dezinformace... (2.část) »»»

Atllanka | Neděle 14. 06. 2009, 09.48 | Česko, Totalita, Neokomunismus | trvalý odkaz | vytisknout | 2365x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?