Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

The Soviet story - Sovětský příběh

The Soviet Story aneb Příběh rudého zla

 

Autor filmu a režisér v jedné osobě Edvins Snore, lotyšský politolog, sbíral materiály pro film více než 10 let. Film má proto vysokou hodnotu, neboť přináší unikátní pohled do sovětské historie, tak jak ji prožívali sovětští občané…

Natáčení filmu The Soviet Story trvalo více než dva roky a probíhalo v Rusku, na Ukrajině, v Litvě, Německu, Francii, Velké Británii a Belgii.

Premiéru měl film 9. dubna 2008 v Evropském parlamentu, poté byl 5. května promítnut v Rize v Lotyšsku, odkud pochází jeho autor. Do České republiky se film dostal díky Petru Duchoňovi, poslanci Evropského parlamentu.

 

 

Českou premiéru měl film The Soviet Story na Fóru Konfederace politických vězňů dne 30. září v Brně.

Film The Soviet Story vypráví příběh sovětského režimu a jakou roli hráli sověti v nejhrůznějším nacistickém projektu – holocaustu. Ve filmu se objevují nedávno odkryté archivní dokumenty, které odhalují zajímavé informace o spolupráci sovětů s nacisty.

Filmové záběry, fotografie a dokumenty jsou doplněny o rozhovory s historiky a svědectví bývalých sovětských zpravodajů a disidentů.

Šokující scény a vyprávění o hladomoru na Ukrajině (1932/33), o masakru v Katyni (1940), o partnerství SS a KGB, o sovětských masových deportacích, či o brutálních lékařských experimentech v gulagu jsou hrozivou výpovědí o pravé tváři Sovětského svazu a jeho vedení.

 

 

Samotný film má povolení od svého autora k nekomerčnímu použití po celé České republice. Sovětský příběh je příběhem plným bolesti, bezpráví, krutosti a surové reálné politiky. Odkaz těchto krutostí je na některých místech v současném Rusku stále neskutečně živý.

 

 

Robert Rauss 2009     

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u vrchnosti tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

««« Předchozí text: Ayaan Hirsi - Islám se nikdy nesžije Následující text: Z archivu Atllanky (antidiskriminační zákon) »»»

Atllanka | Středa 1. 07. 2020, 18.06 | Fašismus, Komunismus, Genocida | trvalý odkaz | vytisknout | 10055x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Soviet Story
KUK Pondělí 8. 06. 2009, 21.39

Dnes jsem dočetl knihu „Stíny v ráji“. A teď tento film. Přál bych si, aby to byl vše jen špatný sen. Ale asi to není možné. Možná by bylo lepší, kdyby přežili dinosauři. Každopádně dík.

reaguj[2] Soviet story
Mi3ak Středa 10. 06. 2009, 21.09

někdy přemejšlím, proč ve 20. století nastal v Evropě takový teror. Vždyť konec 19. století byl ve znamení pokroku, ososbních svobod a míru v Evropě. A najednou přijde 20. století se svými holocausty, geopolitickými katastrofami a falešnými demokraciemi. Někdy si říkám: absolutismus, vláda osvícených monarchů co měli respekt bylo to nejlepší. Vždyť takové vraždění na Evropském kontinentu co stihly všechny ty republiky během poloviny 20. století, nestihly vyvraždit za 300 let…

reaguj[3]
KUK Středa 10. 06. 2009, 23.58

[2] Mi3ak:Ono to není jen ve 20. století, ani 300 nebo 1000 let zpět. To je známé od doby kdy někdo písemně zaznamenal chování vládců různých říší. Stačí se podívat jen na starověký Řím (Caesar, Augustus, Tiberius, Gájus Kaligula, Božský Klaudius, Nero atd.) Tam se zrůdnost vládců projevovala v té nejhorší a nejzrůdnější podobě. A tak to šlo dál až do našich věků. Např. katolická církev upalovala lidi, za to, že byli spolčeni s ďáblem. Dnes víme, že to byl nesmysl, ale tenkrát ne. Určitě to inkvitizoři také věděli, ale touha po majetku byla silnější. Vždyť získali majetek odsouzených za 1/3 hodnoty. Tak jako naši dnešní exekutoři. Ale ti mají k dispozici ještě horší nástroj, stanovený zákonem. Holandskou dražbu a ta umožňuje získat majetek ještě za nižší cenu.

reaguj[4] Jojo je to tak
Bubu Čtvrtek 11. 06. 2009, 08.56

[3] KUK: Akorát, že dneska tě kvůli tomu neupálí, jen vyženou na ulici a nebo donutí k sebevraždě… jako VZP předloni toho soukromého doktora… :-(

reaguj[5]
destr Čtvrtek 11. 06. 2009, 12.34

neslo by titulky nahrat aj niekam inam?


Atllan reaguje:

Ahoj, máš nějaké problémy se stažením z iskládky, nebo z cz.share?

  • Na iskládce je film celý i se zakomponovanými titulky zdarma ke stažení – pokud ti Opera nebo IE napíše, že zablokovala stahování, tak klidně na to oznámení klikni a pokračuj ve stahování, není to zavirované, ani nijak poškozené, to jen IE, či Opera má o tebe starost ;)

Firefox stahuje z iskládky i jinde bez problémů, doporučuji jeho stažení a instalaci.

  • Na cz.share je film v avi a titulky zvlášť v srt, v noci si stáhneš zadarmo to co potřebuješ, bez registrace.

Atllanka děkuje za zájem.

reaguj[6] Hitler? Stalin? Bush? Kde je rozdíl?
Loki mejl Pátek 12. 06. 2009, 07.47

Podle mě jsou od počátku nacisti a komunisti skoro to stejné. Vždyť sám Hitler se „učil“ od Stalina. Nacisti to jenom dělali veřejně, protože nepočítali s tím, že by je za to někdo někdy soudil. A američani jsou na správné cestě stát se dalšíma sovětama. Ti to ale dělají alespoň šikovně a „civilizovaně“. Ale výsledek je podobný (nemůžu říct stejný, dělají to v daleko menším měřítku)

Víte jaký je rozdíl mezi optimistou, pesimistou a ralistou? Optimista se učí anglicky… Pesimista se učí rusky… A realista se učí střílet ;-)

reaguj[7] Ach jo...
Trendy-01 Pátek 12. 06. 2009, 08.56

[6] Loki: Kdybys tam nezahrnul toho Bushe, řekl bych, že s tebou souhlasím. Ale tohle? To fakt myslíš vážně? Mohl bys podat důkazy o tom, že Američané mají na svém území koncentráky, kde systematicky vyhlazují nějakou rasu, či třídního nepřítele? A vynech prosím Indiány a války Severu proti Jihu, rovněž tak otroctví, kterého se ostatně dopustili Evropané – naši předci, v předminulých časech. Zaměř se na současnost, ano?

Dále: Jak myslíš, že by se mohli různí Japonci, Číňané, Arabové, Afroameričané, Mexičané a jiní občané pohybovat po USA, kdyby tam vládl komunismus a nebo fašismus? Tady se před nacismem ani komunisty neschoval nikdo – v Rusku Stalin obklíčil a nechal zemřít hlady 10 milionů Ukrajinců, celé národy vystěhoval na Sibiř do gulagů na otrocké práce, například Litevce, Lotyše a Estonce, a nastěhoval tam místo nich Rusy…

Hitlerovci zase cíleně organizovali transporty vlaků do vyhlazovacích táborů, kde se jim podařilo za krátký čas zlikividovat okolo 8 milionů lidí… z toho 6 milionů jen Židů. Kdyby neprohráli válku, pokračovali by ve vyhlazování dál, na řadě byli už pak hned po Židech Slované, tedy my.

Stalin ostatně pokračoval, gulagy fungovaly i po válce a je to i popsáno v tom filmu.

Obávám se, že asi nevíš ani nic o Kambodži, kde soudruh Polpot vylidnil několikamilionové město během pár dnů tak, že všechny obyvatele nahnal holýma rukama hloubit nové jezero uprostřed země. Za hrst rýže denně, pod ranami motykami, kopanci a selekcí krumpáčem do hlavy tak tito lidé pod velením Rudých kmérů s Marxem ve štítu vytvořili největší „Stavbu socialismu“ na světě.

Komunisté minulosti toto dělali vlastním lidem stejně, jako to dnešní komunisti v Číně, nebo v Severní Korei dělají těm svým.

Rovněž nacismus stále žije, stačí se podívat na tzv. palestince v pásmu Gazy, nebo do Íránu na Ahmadineřáda.

Kdykoliv a kdekoliv může opět proběhnout opětovná a ještě promyšlenější genocida tak, jako nedávno v Jugoslavii, ke které se EU stavěla stejně jako OSN, to jest jako nemohoucí nedochůdče. A teprve když už bylo vzájemné vyvražďování v plném proudu a hrozilo vyhlášení války ze strany Arabů světu, tak zasáhly USA, které nám tak zachránily mír. Ostatně, dodnes se na ně za to plive.

Obávám se, že jsi buď tento velmi kvalitní film, pod kterým se vyjadřuješ neviděl, a nebo jen letmo, protože jinak tě nelze pochopit. Jedině, že by ses chtěl vědomě řadit mezi tzv. židobijce, kteří bez příčiny a jakéhokoli faktického opodstatnění svalují všechno na Židy a USA – hlavně vlastní neschopnost.

Dodatek: Můžeš mi říct, jak by se podle tebe takové genocidy na vlastních občanech v USA utajilo před medii a paparazzi, kteří ti vlezou téměř i do postele?

Co začít myslet vlastní hlavou a nechtít být za každou cenu IN mezi nenávistnými a nihilistickými debily?

reaguj[8] Film
Lili Pátek 26. 06. 2009, 15.39

Ahoj,

na iskládce to píše: Tento soubor již na iSkladce.cz nemáme…

Bylo by možné ho někam znovu hodit?

Díky…


Atllanka reaguje:

Pohledáme, napiš email a my ti dáme zprávu.

Aktualizace 27.06.09

Film je stále na cz.share, zaregistruj se a pokud jej chceš zadarmo, stahuj po půlnoci free. Jinak si předplať a stojí pak asi 1.50 Kč.

reaguj[9]
Samo mejl Sobota 5. 09. 2009, 13.10

Nazdar! zhanam titulky osobitne k stiahnutiu, neviem ich nájsť. prosím pomozte mi:)

reaguj[10] Titulky
david Čtvrtek 10. 09. 2009, 13.51

Zdravim, na czshare jsem registrovan, ale nemam tam kredit – tudiz nelze ani zminovane titulky najit. Zadny link jsem na ne nenasel, z megavideo je stahnout neumim (lze to nejak?).. Prosim o reupload kamkoli, jedine cz „titulky“, ktere jsem stahnul, jsou v jakemsi podivnem temer 70MB souboru lap-tss-subs.sub – udajne multilingual (multisub en,cz,de,sp,es,fi,fr,hu,it,lth,lv,pl,pt,ru,sw,ukr sub), ktery nejsem schopen otevrit.. :-( Film jsem bez problemu stahnul, na netu je na nej mnoho linku, ale s cz titulkami je fakt problem.. Kdyby je nekdo mel, prosim o zaslani na mail choodec [zavinac] seznam [tecka] cz Diky za jakoukoli pomoc.. :-|

reaguj[11]
Lucas Úterý 22. 05. 2012, 12.16

Moc dobrý film, hodně šokuje možná kdyby to viděli politici ze Západu, tak žádné spojenectví by se SSSR nebylo :)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?