Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Schwarzenbergové a Právo první noci

Pro urážku starostenský nohy, nadosmrti zavříno

 

Motto: Názor může častěji než si myslíme lidi zaslepit a udělat z nich krvelačné bestie. Toto je vyprávění o tom jak závist, zloba a nepřejícnost ovládá lidstvo po celá staletí.

 

Schwarzenbergové

Adolf ze Schwarzebergu stojí na rozbořených hradbách pevnosti Ráb a vidí krkavce ohlodávat hlavu Turka, v té chvíli ještě netuše, že se z té scenerie stane později jeho, mnoho set let trvající, symbol..

 

 

Byla tehdy velice krutá válka s Turky a měla nerozhodné výsledky. Dva roky po této události, roku 1600, má Adolf zemřít rukama vlastních vojáků, kterým nebyl vyplacen žold. Tahle chvíle ale patří jemu a jistě si ji vychutnává plnými doušky. Proč také ne, je krátkou dobu ve funkci císařského maršálka a viděl už lecjakou válku v bavorských a španělských službách.

Den před tímto okamžikem vniklo pět jeho vojáků v přestrojení a podařilo se jim vyhodit do povětří prachárnu a tím napomoci k dobytí pevnosti, nutno dodat že dva z nich tuto akci nepřežili… Teď je Adolf jistě na vrcholu sil, ale ještě netuší, že o šedesát let později přijde jeho rod do Čech.

Netuší, že v Čechách se jim později bude nadávat do pobělohorských přistěhovalců a jednu členku rodu, Alžbětu ze Schwarzenbergu obviní zaostalí poddaní z čarodějnictví a vampýrismu – nutno dodat že tato dáma z Krumlova nebyla žádná čarodějnice, ale pouze zoufalá žena toužící po dítěti, pro což by udělala vše a tak ji přistihli jak se druží s vlky a na posilu pije vlčí mléko.

 

A jak to bylo s koupí jejich pozemků v Čechách?

Narozdíl od ostatních dobrodruhů třicetileté války koupili Schwarzenbergové panství za poctivý peníz. Další potomek založil fond, jiný střídavě bojoval a vyjednával s Napoleonem a získával si jeho přátelství a sympatie.

 

 

A další, Lex Schwarzeberg byl v meziválečných dobách znám jako jeden z nejlepších právníků své doby. Vytvořil smlouvu šlechtické protinacistické unie, aby po válce přišel díky Benešovu konfiskování a komunistické politice o veškerý poctivě nabytý majetek. A dnes, současný Karel Schwarzenberg se chystá usednout na Hrad jako český prezident..

 

Zemanovci

Miloš Zeman se nedávno vyjádřil v televizi o Právu první noci a zdegenerovaných potomcích šlechty. Řekl: šlechtici hojně využívali Práva první noci, tak se nemuseli namáhat a znásilňovat a proto zdegenerovali, zatím co my, co jsme byli jen pouhými zemany, jsme si museli vše tvrdě vydobýt a tak jsme neměli na zdegenerování čas.

Miloš Zeman přitom zcela záměrně opomněl říci, že to byli především zemané a vladykové kdo prosluli jako loupeživí rytíři – oni si tak totiž přilepšovali místo toho, aby šli někam poctivě sloužit jako správci, purkrabí apod.

 

 

A pokud tedy své jméno odvozuje od toho, že jeho otec – poštovní úředník, který však rodinu záhy opustil, je nějakým skutečným potomkem jakéhosi pozapomenutého zemana, je podle jeho zjednodušeného výkladu dějin on tím správným, loupeživým lapkou v politice a zřejmě i levobočkem jakéhosi skokana.

A to o těch loupeživých zemanech je doložený fakt. Zatímco Právo první noci je spíše než pravda mýtus, nebývalo hojně využíváno a mimo legend o něm neexistují nikde žádná spolehlivě doložená a tedy věrohodná fakta.

 

Šlechta a levobočci

Samozřejmě že tzv. šlechtičtí levobočkové existovali, jeden byl i naším knížetem a vládcem (Břetislav I.), a díky osudu za něj.

 

 

Levoboček, Don Julius Ceasar d´Austria, potomek Rudolfa II., byl šílenec, ke konci života izolován na Krumlově za vraždu, ublížení na zdraví a zohavení těla krásné lazebnice Markéty zvané Mušle. Ale další jeho levobočkové udělali úspěšnou kariéru, Matyáš udělal církevní dráhu u jezuitů, Carlos v armádě a měl i dcera… z těch udělal jeptišky a jednu dal hraběti Contecroyi za manželku.

Také Karel IV. měl levobočka, přiznal se k němu a zaopatřil ho na celý život. Jan Lucemburský zase stanovil v závěti svému levobočkovi Mikulášovi rentu a zařídil mu církevní kariéru. Císaři Karlovi V. se narodil levoboček don Juan d´Austria, přijal ho za vlastního, vychoval, v závěti poslal do armády a výsledek byla výhra v bitvě u Lepanta.

Tito levobočkové vznikli ze vztahů pánů z mimomanželského lože, a ne na základě Práva první noci, které jak jsem již zmínil není úplně doložené. Spekuluje se o normánském právu, které bylo ve středověké Anglii a Francii a jediné dokumenty o tom se zmiňující jsou soupisy zákonů ve Francii z roku 1506 a zmínky ve Voltairově díle. Jestli bylo skutečně využíváno je žhavým tématem diskuzí a je zahaleno mlhou otazníků a tajemna.

Kadopádně toto právo mělo správně platit pro šlechtu jako takovou a to byli i zemani, takže bych řekl, že ti loupeživí rytíři a lapkové se skutečně k hanebnostem dostali velmi snadno a tak ta degenerace je na inteligenci pana Zemana řádně viditelná.

 

A pobělohorský syndrom našich občanů?

Robota jako taková znamenala hlavně péči o panství a jeho výstavbu. Obnášela hlavně práce na hradě, zámku, mostech, hradbách opevnění či cestách a na jiných sezonních a jednorázových akcích pro panství (později přišli rybníky, pivovary atd…) a když později přišla práce na polích, pak zářným příkladem je doba posledních Rožmberků, kde se pracovalo tři až šest týdnů z roku, a to bez nedělí, protože neděle byla posvátným dnem odpočinku.

 

 

Systém totiž tehdy pracoval tak, že poddaný pracoval a pán ho chránil před lapky a násilníky. Jednoduchý, ale účinný systém. A nutno dodat, že to byla šlechta, která později přispěla k průmyslovému podnikání zakládáním manufaktur.

Po Bílé hoře se systém opravdu utáhl, ale hledejme za tím jiné rody a jiné pány. Třeba Huerta, ani to nebyl šlechtic, jen osiřelý krejčík, který se dal na vojančení a Baltazar Marradas mu svěřil panství Velhartice. Svatoušek to asi nebyl, když za kaši kupoval od sirotků jejich louky a dal popravit místního svobodného hospodáře, který mu byl trnem v oku, protože byl moudrý, vyznal se v bylinkách a podle místních tedy uměl čarovat. Toho Huerta vystavil procesu, kde byl sám žalobcem, soudcem i porotou a o nějaké právní obhajobě se milému hospodáři ani nezazdálo, byl odsouzen a setnut.

Podle místní legendy se pak setnutý hospodář s jizvou na krku zjevil v místní hospodě, ještě ten večer kdy byl popraven. Nelze se divit, že pak podle téže legendy vzal Huertu čert.

 

 

A co Buqoy? Vítěz od Bílé hory? Ano, dostal za odměnu Rožmberk a Nové Hrady, ale ani si toho neužil, rok na to byl zabit v Uhrách. Vojáci ho prý nade vše milovali! Traduje se, že s nimi dokonce i v dešti kopal okopy..

Tak vidíte, jací ti naši předci skutečně byli, a jak když se člověk opravdu historií zabývá, může být pro něj nejen zajímavá ale i často velmi překvapivá. Pak jen stěží plácne přiblblý bonmot hodný pilného žáčka komunistického dějepisopravectví, či štamgasta IV. cenové skupiny..

21. 01. 2013 Stanislav Jalovec

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před agresivním reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Bitvy u Moháče a Zenty Následující text: Zatajené popravy »»»

Atllanka | Pondělí 21. 01. 2013, 13.18 | Česko, Socani, Totalita | trvalý odkaz | vytisknout | 4957x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Seemann
J. Belling Úterý 22. 01. 2013, 16.11

On ale Zeman může být docela klidně i počeštěný Seemann, tedy námořník.

[2] Bahnhof
Django Bradley Úterý 22. 01. 2013, 18.47

Kdepak, spíše to bude Mlhoš Zeman von Bahhof, svobodný pán z Prázdné Lahve........

[3] Děžurnyj
Královna Úterý 22. 01. 2013, 20.46

Mě nejvíc dostal ten jeho děd, ten Skokan, vrchní inspektor státních drah ve výslužbě… to nemá chybku! Podle toho lze pochopit, jak asi matinka synka vychovala, a kde se tedy vzala ta jeho užvaněná nadutost, když otce nemaje vzoru mužského neměl :-D :-D :-D

[4] Pieta, Signore!
Marcel Frei mejl Úterý 26. 02. 2013, 21.11

Rezignoval jsem poslední dobou na známé servery a našel jsem si jinou libůstku: brouzdám občas různými bizarními servery, o kterých jsem nikdy předtím neslyšel. Ať už jsou ideologicky jakékoli, obvykle mají nápadně podobný psychologický profil autorů. Většinou jsou to různí ukřivdění a nedovzdělaní grafomani, kteří mají místo mozku smotaného hnědáka… Tenhle „atllanka“ je rozhodně hezký úlovek. „Autoři jsou vždy na straně pravdy, západních hodnot života a zdravého rozumu, mají historickou paměť, a nejsou zastánci multikulturalismu.“ Na takto formulované větě se bezpečně pozná, že jí psal univerzitou nepolíbený nešťastník. Nejenže je v této větě gramatická chyba nebo každopádně nešvar. Je evidentní, že slova „autoři jsou vždy na straně pravdy“ by dovedl napsat leda naivní úchyl, který vůbec netuší, s jak velkými slovy tu žongluje. – Milí zltí atllankisté, spisujte a hulákejte, až se vám od klávesnice bude jiskřit. Levičáci, eurofilové a multikulturalisté by vám měli dát pusu na čelo. :) Takhle ukazovat, jak ubohý mentální potenciál vězí za vámi vyznávanými ideologiemi – to je vážně na medaili… :))) :-D


Atllanka reaguje

Vosto, my víme, že tě štveme a představ si, že jsme tomu dokonce rádi.. Jo, a poznáme tě na dálku po čuchu podle voňavky z Che Guevarových fuseklí… Tak proč stále měníš ty své nicky, hmm? :))

[5]
Django Bradley Čtvrtek 28. 02. 2013, 00.17

Marceli, nebo kdo jsi? Buď tak hodný a pověz strejdovi Djangovi, co tě kurva sere?

[6] Milý Marceli
Karel Jemelka mejl Čtvrtek 28. 02. 2013, 00.32

[4] Marcel Frei: Ty budeš, čéče, ňákej úžasňák.

  1. Dokážeš přesně definovat psychologický profil autorů. Tedy máš vzdělání z psychologie? Pouhé univerzitní, nebo něco víc?
  2. Kopíruji co jsi opsal ze záhlavi: "Autoři jsou vždy na straně pravdy, západních hodnot života a zdravého rozumu, mají historickou paměť, a nejsou zastánci multikulturalismu.“

Hm, a co s tím?

  1. Napadáš něčí pravdu bez toho, aby jsi pojem „pravda“ alespoň nějak definoval. To, při tvém minimálně psychologickém univerzitním vzdělání je poněkud málo. Co to máš sakra za univerzitu? VúML? Dnešní politologii? Jak si definuješ pojem „Pravda“? Pravdu měl Atahualpa, Koperník, Marat, Lincoln, Stalin, Hitler, Slánský, Horáková, Palach, Pol Pot. Mao i arabský tělobuch. Ti všichni měli s pravdou co do činění. Je pravda pouhou ideologií? Je pravda tím, co ti někdo do palice namlátí. Mezi obětí jaké pravdy jsi se sám zařadil? Mezi oběti pravdy, že člověk neočuchající univerzitu je zákonitě tupec? Hm, no jo.
  2. Co je to (definuj) „naivní úchyl, žonglující se slovy“?

To je někdo, kdo smolí cosi co nepasuje do šablony levičáka, eurohujera, multikulturalisty…? Tedy tomu, v čem právě ty jsi vzdělán? Nepřecenil jsi své vzdělání? Nebo je to jinak? Jsi vzdělán právě takto jen proto, aby jsi profitoval na vlně levičáctví, anžto je v kurzu? To znám, tomu se říká „prospěchářství“. Jsi prospěchář, nebo umíš i utáhnout šroubek?

c)Levice? Co je to levice. To se někdo rozhodl onálepkovat člověka a lidství? Tam kdesi je slovo proletariát. Co je to proletariát, potřební, závislí, levičáci… Rozdělení na levici a pravici je umělá volovina vymyšlená komunisty. Své mudrce a vědce pravděpodobně znáš.

Nicméně vy, pavědečtí levičáci plantáte „jabka s hruškama“. Zcela nesmyslně. To, co jste onálepkovali jako „pravičáctví“ není nic víc, než životní postoj, životní filosofie… Přičemž levičáctví je ideologie.

Bible definuje „sedmero hříchů“. Mezi ně patří i hřích zvaný „Závist“. A levičáctví není nic jiného než pavědecká omluva nectnosti zvané „Závist“. Co vy, levičáčtí mudrlanti jste schopni napsat a vědecky doložit proto, abyste ze závisti udělali ctnost? Hm, vždyť vy jste schopni i zabíjet. V zájmu vědeckosti, v zájmu závisti…

  1. A multikulturaliamus? S tím čéče nemám problém. Sem tam zajdu na polívku k Vietnamcovi. Má dobrou. Slepičí. Tuhle jsem z huby vyplivnul rybí šupinu. Šmankote, mohl se studem propadnout (ten Vietnamec). Přičemž supermarket se svýma pančovanýma potravinama na mě kálí. Kálí tak, že si musím z daní platit inspekce, rozbory, odborníky… aby mě varovali (ex post), že tam nemám nakupovat. K jinému chodím na košile, pantofle… A s tím zase smlouvám. Oni to mají rádi a já zas sedmi – patnácti korunu ušetřím. A vietnamec si mě pamatuje. Když k němu vlezu i po třech měsících mě vítá a těší se, jak ho o desetikačku ukecám. Proč bych mu neudělal radost? Je v tom kvelbu od nevidím do nevidím, maká snaží se…

Víš, čéče, octnu li se mezi cigány, automaticky si držím ruku na kapse s peněženkou. Nechci cigánce udělat radost tím, že mi štípne peněženku, pročež já byl zase nasraný. Že jsem člověče takovej selektivní rasista.

Víš, čéče, potřebuju poradit.

Co mám dělat. Dcéra se mi na stáži v Německu sčuchla s Němcem. S takovým volem co umí pět jazyků a učí na univerzitě v Heidelberku. Vůbec mu nerozumím. Neumí česky. Takovej je to vůl. Co mám dělat? Poslat syna, ať holku zařízne nebo praští kladivem? Copak je to možné, aby se češka spustila a vzala si Němce? Vražda ze cti se již v Evropě toleruje. Nebo ne?

A pokud tu dceru nezapleštím sám, co mám prosím tebe udělat s vnoučaty? Nebude lepší to nechat preventivně obřezat? Za pár let totiž být v Evropě neobřezaný může být stejně diskriminační jako nečuchout k univerzitě.

Poradíš mi? Předem děkuji.

Nelze přidávat nové komentáře.