Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Den Pobědy a nebo Bědy v nás

Je den osvobození vždy jen začátkem nové totality?

 

Prolog: Ti, kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni si ji zopakovat – George Santayana. Blbec nikdy nepochopí, že je blcem skutečně. Pravdu blbci o tom, že je blbcem, říkáš zbytečně – Joseph Murphy.

 

Konec Hnědé hydry

Moje babička se narodila v Plzni, a když ji Amíci osvobodili od Hnědé hydry fašismu, bylo jí právě 18 let. Vzpomíná na tu dobu s nadšením, všude se tančilo, vojáci rozdávali žvýkačky, konzervy Unra a všichni kouřili „Džestrfílky“.

Za čokoládu a nylonky žehlila vojákům sklady na košilích, a také v té době viděla prvně černochy. Na stěnách její světničky visí na čestném místě nejedna společná českoamerická zažloutlá fotografie.

 

Jo! Je to krása, jak se ty nacistické prapory vrší na smetiště dějin…

 

Když byla bombardovaná Škodovka, ve které byla celá rodina totálně nasazená, byli rádi, protože nemuseli do poslední chvíle vyrábět zbraně pro Hitlera… a jelikož byl nálet ohlášen, všichni utekli včas do bezpečí. Pak se dlouhé týdny odklízely trosky a nálada byla vpravdě euforická.

Tančilo se, zpívalo, pilo a hodovalo, země rozkvetla šeříky, láskou a nadějí na lepší zítřek, na svět bez válek a bez příkoří… a všichni si mysleli, že už to tak bude věčně.

 

Nástup hydry Rudé

A přece, neuplynuly ani tři celé roky a svoboda byla znovu znásilněna, tentokrát ne jen na pár let, ale na dlouhá desetiletí. Téměř na půl století nad námi roztáhla své pařáty nová hydra, tentokrát Rudá, a znovu se zavírali nevinní lidé, znovu se mučilo, popravovalo…

A ještě větší krása je, že za nimi už následují i ty rudé, ty s tím kladivem, srpem a soudruhy v čele – s výjimkou Brna ovšemže

 

 

Modrá hydra naděje

Je tomu sotva 20 let, co Rudá hydra polevila, popustila pařátky a my se s novou nadějí nadechli a těšili se z nové svobody, na nové zítřky a lepší svět. Uvěřili jsme však nové hydře, tentokrát Modré, se zlatými hvězdičkami okolo krku…

Vrhli jsme se do její náruče a chtěli se stát její součástí, být platní a užiteční, budovat spolu s ní náš společný dům, dům se společnou střechou a pevnými základy, a v tom domě dostatek pokojíčků plných hojnosti, svobody a lásky, pro nás pro všechny.

 

Návrat Rudé hydry a její Zelené sestry

Rudá hydra však už nabrala znovu dech, přebarvila se na oranžovo a zabrala si nejlepší místa v našem společném domě. Spolu s tou novou, Zelenou hydrou islámskou na nás opět cení zuby, říká že chce mír a naší spásu, ve skutečnosti však chce boj, chce naše pokojíčky i náš dům, chce naši smrt a naší zkázu.

 

 

Lisabonská smlouva je jen prvním kamínkem položeným na chodníček do jejich středověkého chřtánu opravdového pekla. Lidi, proberte se, ještě je čas!

zpracovalo st@tll

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Prvomájové probuzení Následující text: Kupředu levá, zpátky ni krok! »»»

Atllanka | Pátek 8. 05. 2009, 09.47 | Civilizace, Válka, Totalita | trvalý odkaz | vytisknout | 1968x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Lidi, proberte se, ještě je čas!
KUK Pátek 8. 05. 2009, 22.26

Naprosto s autorem sohlasím. Ale maličkost doplním. Američani měli za II. světové války nejvíce obětí. Rusové se do všeho přidali jen omylem. Ještě, že koncetrační tábory byly jen tam kam Rudá Hydra nedosáhla. A v bitvě o Dukelský průsmyk (krok k osvobození Československa), zasáhla americká armáda. Budiž ji vřelý dík. Lepší článek jsem snad nečetl.

reaguj[2] Souhlasím
Josef Sobota 9. 05. 2009, 04.33

s panem prezidentem, že Lisabonská smlouva je mrtvá. Tím, že ji Irsko odmítlo, mělo podle původních dohod její schvalování skončit. Jakékoliv další její prosazování považuji za vrchol arogance a nestydatosti Evropského parlamentu a jeho byrokratů. Doporučení aby prezident LS ratifikoval považuji za vlastizradu spáchanou Českým parlamentem a Senátem.

reaguj[3]
Helena Sobota 9. 05. 2009, 08.20

[1] KUK: Ha ha! Hele, že ty budeš odkojený Marxismem-Leninismem, takové kecy se přednášely za vlády Rudé hydry (mimochodem trefný článek) na VUMLU, a psaly v učebnicích dějepisu z 50-tých let. Právě z toho dělám diplomku, a nestačím zírat, jak se lidem nestydatě lhalo a jak tak koukám i věčné stopy to na některých, viz tebe, zanechalo :))

reaguj[4] Nadhera!
Christensen Sobota 9. 05. 2009, 11.18

To prvni video jak zahazujou Rusove ty Hitlerovo prapory znam ze skoly z filmovych tydeniku, je to uzasne to videt znova a znova. Cele to video je velmi silnym podekovanim vsem tem obycejnym sovetskym lidem, kteri padli na poli komunisticko fasisticke valky. Myslim, ze ten kdo to sestrihal zaslouzi uznani, stejne jako ten, kdo udelal to Rude hydrovideo a take ten playlist o Zelene hydre. Klanim se, fakt dobry. 8-)

A ten Prágull – nema chybku!

reaguj[5] ?
stormcatcher mejl Sobota 9. 05. 2009, 12.26

„Autoři jsou vždy na straně pravdy.“

Je úžasné vedieť, že aspoň niekto pozná pravdu spred niekolko tisícročí ba až tisiciek stáročí. :-P

reaguj[6] Milá Heleno.
KUK Sobota 9. 05. 2009, 20.09

[3] Helena:Máte pravdu, ale jen částečně. Tu dobu pamatuji velice dobře. Když mí spolužáci byli v organizaci, které se tehdy říkalo „Pionýr“, tak jsem chtěl jím být také. Bohužel mne nepřijali. Na střední školu mne nepustili. Když mne odvedli na vojnu, tak mne zařadili k bigošům a to mluví za vše. Pokud nevíte co to znamená, tak se zeptejte někoho kdo tu dobu pamatuje. Pěkné dny. A co se týče „Vumlu“, tak te snad absolvovali Vaši rodiče, ale já ne. Já se musel vždy živit rukama. Dříve i dnes.

reaguj[7] Prágull :))
Houdini Neděle 10. 05. 2009, 08.27

To je přesný, taky by to ještě šlo nazvat Pragbád nebo Divoký Pragistán… Dávám za jedna!

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?