Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Máme tu nový Mnichov?

Václav Klaus a Lisabonská smlouva

 

Zatím co premier v demisi, Mirek Topolánek, prosil servilně Senát o schválení mrtvé Lisabonské smlouvy z odůvodněním, že jinak jako národ nepřežijeme, tak pan prezident Václav Klaus v reakci na následný souhlas Senátu s touto reformní smlouvu prohlásil, že rozhodování o její ratifikaci pro něj vůbec není na pořadu dne…

 

Projev předsedy vlády v demisi Mirka Topolánka v Senátu

 

Vážený pane předsedo, vážené paní senátorky, vážení páni senátoři.

 

 

Dnes budete rozhodovat o osudu lisabonské smlouvy, která mění a reformuje, resp. snaží se měnit a pokouší se reformovat základní smluvní rámec fungování Evropské unie. Jde o jednu z nejzásadnějších mezinárodních smluv v polistopadové historii České republiky a já si velmi vážím toho, že Senát věnoval jejímu projednávání náležitou pozornost, kterou si tento dokument bezpochyby zaslouží… celý text zde

 

Text vystoupení prezidenta Václava Klause po schválení LS Senátem

 

 

Musím vyjádřit své zklamání z toho, že někteří senátoři po nevídaném politickém i mediálním, domácím i zahraničním nátlaku rezignovali na své donedávna veřejně zastávané názory, a tím i na svou politickou i občanskou integritu a s ratifikací lisabonské smlouvy vyjádřili svůj souhlas.

Postavili se tím zády k dlouhodobým zájmům České republiky a nadřadili jim krátkodobé zájmy současných politických reprezentací i svoje vlastní. Je to velmi smutný doklad dalšího selhání významné části našich politických elit, které v různých obdobných okamžicích až příliš dobře známe z české historie.

 

Naši politici si vždy nacházeli podobné zbabělé zdůvodnění:

  • Jsme malí, slabí, v evropském kontextu nic neznamenáme, musíme se podřídit, i když s tím nesouhlasíme.

 

Toto odmítám. Buď jsme po listopadu opětovně nabyli suverenitu a tím i odpovědnost za další osudy naší země, nebo to celé byl tragický omyl. To je v roce dvacátého výročí listopadu 1989 obzvláště aktuální připomínka.

 

 

Nyní počkám, zda skupina senátorů, jak někteří z nich avizovali, požádá Ústavní soud o další posouzení lisabonské smlouvy ve vztahu k naší ústavě. Pokud k tomu dojde, nebudu o svém rozhodnutí ratifikovat či neratifikovat lisabonskou smlouvu uvažovat dříve, než Ústavní soud vydá svůj nález.

Mé názory na tuto věc jsou známé a jasné. Nemohu si dovolit v jednu chvíli být zásadně proti, a pak, protože se mi to začíná hodit k mým osobním politickým či kariérním cílům, snadno změnit názor.

Ale nepředbíhejme. Lisabonská smlouva je pro tuto chvíli mrtvá, protože byla v jednom členském státě odmítnuta v referendu. Proto pro mě rozhodování o ratifikaci této smlouvy zatím není na pořadu dne.

 

 

Atllanka reaguje

 

 

Jak malí jsme ve skutečnosti my, Češky a Čechové, že si ani vládnout neumíme a tak se dobrovolně v předklonu servilně skláníme před každým, kdo na nás zadupe. Jednou před Prusem, pak zas před Rusem, teď se vzdáváme dobrovolně zkorumpované a imigranty téměř sežrané Eurabii, údajně ze strachu před Putinem!

Nic nám není platná znalost mapy a toho, že mezi námi a Ruskem leží ještě Ukrajina a Slovensko, ani to, že v Unii už jsme a že jsme rovněž v NATO. Prostě, za petrodolary nás naši páni vyměňují, pro sebe korýtka upevňují a v Dubaji sídla nakupují. Po nich potopa, opravdu si to necháme líbit?

Pane prezidente, jste jediný komu se ještě nepřemístil mozek do kalhot či peněženky, nedejte nás!

 

Malost Velkých Čechů

 

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Prvomájové probuzení Následující text: Den Pobědy a nebo Bědy v nás »»»

Atllanka | Středa 6. 05. 2009, 19.45 | Česko, Eurábie, Lisabonská smlouva | trvalý odkaz | vytisknout | 2250x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] vlastizradci byvale vlady
sting Čtvrtek 7. 05. 2009, 09.52

… take doufam, ze nas Klaus neproda, resp. nezradi, tak jak to s chuti provedl Topolanek. Je to sprosty zradce s celou jeho vladou vcetvne nelidskeho/nelidoveho Kalouska, Bilderbergem Schwarzenbergem, ktery je primo u zdroje toho blesiho trhu nove svetove moci.. atp. Klaus je zachrana nasi suverenity. Jsem si jisty, ze i kdyz Irsko Lisabonskou smlouvu neprijalo (zahadne tam padla ekonomika nejvice – banky byly odrovnany) panove v EU a hlavne ti mocni za nima neco vymysli, aby to stejne proslo nejakym zpusobem. Jednou to nazvou extremismem, jednou terorismem a budou muset ucinit „zvlastni opatreni“, ap. Je to hnus. Media jsou poplatna moci a jejich zpravy jsou v posledni dobe jalove. Sust vymlacene slamy bez zrni.

[2] Souhlas
Vladimir Danicek Čtvrtek 7. 05. 2009, 12.36

Pan prezident je Chlap a stoji na strane zajmu CR v mnohem s nim nesouhlasim, ale vazim si ho protoze kope za tento narod.

[3] Pane Daníčku
R.Rauss mejl Čtvrtek 7. 05. 2009, 19.03

Já zase v mnohém nesouhlasím s vámi, ale v tomto bodě se se beze zbytku shodneme. :)

[4]
KUK Čtvrtek 7. 05. 2009, 21.33

Nepřeji si, aby platné předválečné zákony Československa mohl kdokoliv z Evropské unie změnit ke svému prospěchu a ke škodě naší republiky. A o nic v jiného v Lisabonské smlouvě v podstatě nejde. Proto v této věci Václavu Klausovi dávám za pravdu. Nechápu jak je možné, že je tolik „politických pracovníků“, kteří se nestydí vyjádřit souhlas s L.S. Že by byli tak slepí? Nebo snad z ratifikace mají osobní prospěch? Lisabonské smlouvě říkám NE.

[5] Kam- s kým?
ziggy mejl web Čtvrtek 7. 05. 2009, 23.47

[1] sting:Sráči jako my mají po dodnes trvající morální devastaci komunistickou lůzou na výběr pouze ze dvou možností- zpět k matičce Rusi (která se svého dobytého území evidentně vzdát nehodlá), nebo se nastaveným trychtýřem nezadržitelného vývoje nechat volky- nevolky vtáhnout do sladkokyselého nálevu Evropského společenství. Přes veškeré připomínky k socialistické EU zde nevidím nejmenší prostor k diskuzi.

Nelze přidávat nové komentáře.