Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Neplaťme teroristům jejich války

Palestina měřena dvojím metrem

 

Motto: Tureckého premiéra Erdogana přivítali doma po návratu z ekonomického fóra v Davosu jako hrdinu. Na letišti v Istanbulu na něj čekalo několik tisíc lidí, nad jejichž hlavami vlály turecké i palestinské vlajky…

Transparenty nesly nápisy jako Nikdy nepůjdeš po cestě sám nebo Davoský dobyvatel. Turci mávali tureckými a také palestinskými vlajkami a před premiérovo vozidlo házeli květiny.

Co se stalo? Prezident Izraele Šimon Peres obhajoval na konferenci v Davosu ofenzivu izraelské armády v pásmu Gazy.

 

Turecký premiér Erdogan však obvinil Izrael ze zabíjení civilistů:

  • Když dojde na zabíjení, víte velmi dobře, jak to dělat – řekl mu doslova brunátný Erdogan.

 

Peres se ale bránil a s prstem vztyčeným směrem k Erdoganovi prohlásil:

  • Co byste udělali vy, kdyby na Istanbul dopadalo každou noc deset raket? Nebo sto raket?

 

Erdogan odvětil:

  • Zabíjíte lidi. Pamatuji si na děti, které zemřely na plážích. A pamatuji si na dva bývalé premiéry vaší země, kteří řekli, že se cítili velmi šťastni, když vjeli do Palestiny na tancích.

 

Moderátor diskuze se pokusil řeč tureckého premiéra usměrnit, ten se ale dožadoval stejného prostoru pro vyjádření, jaký měl izraelský prezident a když mu nebylo slovo uděleno, rozčílil se a se slovy:

  • Do Davosu se už nevrátím – opustil sál…

 

Tolik fakta.

 

 

Zatím co muslimský svět vnímá epizodu jako projev hrdinství hodný obdivu, já ji chápu jako projev arogance vůči celosvětové snaze o uklidnění situace v Gaze. Jako hazard s životy Palestinců i Izraelců, jako zpochybnění upřímnosti přijatého příměří v této oblasti.

Ostatně toto oboustranně přijaté příměří bylo ihned po podepsání, díky dalším raketám vypuštěným Hamasem na Izrael ze strany Erdoganových chráněnců, zcela zpochybněno.

Ze strany Turecka, ucházejícího se o přijetí do EU, připomíná Erdoganova reakce na Peresova slova měření metrem, který má na jedné straně stupnici v coulech, na druhé metrickou a jejich použití závisí na tom, komu je právě měřeno.

Muslimský svět by se měl především snažit spolu se západními zeměmi přimět Palestinskou vládu k účelnému využití humanitární pomoci, která do Gazy proudí, k nasycení hladovějících a k ošetření raněných či nemocných obyvatel.

Místo toho však lobuje za palestinský „Metrostav", budující pašerácké tunely pod hranicí a ukazuje tím, že jednota muslimů v boji proti Izraelcům a za jejich zničení je bezbřehá, a to bez ohledu na okolnosti.

Za této situace jsou veškeré snahy západních zemí o urovnání palestinského konfliktu jen mlácením prázdné slámy. A pokud někdo Palestincům nevysvětlí, že časy kdy se dařilo loupežníkům jsou nenávratně pryč, a že základním předpokladem jejich další existence je práce a budování něčeho, co má šanci růstu a prosperity a ne útoky na Izrael, bude se taková situace opakovat do nekonečna.

Oni totiž bez práce mají koláče výhradně jen čeští politici, a já považuji proto jakoukoliv ekonomickou pomoc Palestině, která se věnuje jen džihádu vůči židům za předem ztracenou investici, a rozhodně by se takové jednání mělo přehodnotit. Vždyť pokud nám muslimský svět dává jasně najevo, že bude pokračovat v podpoře palestinského terorismu, pak my, tím, že cpeme do Palestiny miliardy z našich daní se na něm podílíme rovněž.

 

 

Podmiňme svou pomoc mírem, a to trvalým mírem a totálním odepřením své pomoci, pokud bude ze strany Palestinců opět porušen. Sdělme jim zcela jasně:

Kupujete rakety a střílíte na sousední stát? Litujeme, ale máte tedy dost, a naši pomoc zjevně nepotřebujete!

Autor R.Rauss   

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Pane premiére, s vyděrači se nevyjednává... Následující text: Rudý Bůh a Pumpa na myší olej »»»

Atllanka | Sobota 31. 01. 2009, 23.27 | Blízký Východ, Palestina, Terorismus | trvalý odkaz | vytisknout | 2096x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Skvělý článek
Augustus mejl web Neděle 1. 02. 2009, 20.18

A není první zde, který se mi líbí. Jen tak dál.:)

[2] pěkný ale:
Tomáš Neděle 1. 02. 2009, 21.49

„Kupujete rakety a střílíte na sousední stát?“ Přesně touhle zjednodušenou myšlenkou se dá charakterizovat celý tento článek.. bohužel moc jednoduchý.

[3] Hele a co je na tom složitýho?
Jan Krasl web Neděle 1. 02. 2009, 22.37

To nechápu a fakt tlačím… Jak by se ti líbilo, kdyby sudeťáci denně ostřelovali naší republiku? Taky bys je hájil? A oni tu na rozdíl od dnešních obyvatel pohraničí žili stovky let, vyhnali jsme je, že spoluvyvolali válku. A co ti palestinci tam? Několikrát Arabové napadli Izrael, který je uznaným a svrchovaným státem a stále ho napadají, a víš proč? Protože svět je plný násilných hlupáků jako jsi ty, co věří na to, že za jejich neschopnost může žid. Proto ty fandíš muslimským teroristům, na kterých ti houbeles záleží, ale jedou proti židům… a to je IN, co?

Pokud bys nebyl zabedněný, viděl bys, že kdyby se kdysi Němci zachovali jako Arabové, dodnes by sudetští Němci žili v utečeneckých táborech hned za naší hranicí a chtěli zpět Sudety… i ty raketky by si jistě s chutí odpálili na nás. Jenže Němci své občany vzali mezi sebe, a dokonce jim poskytli kompenzace. A teď mi ty chytráku řekni, proč si Arabové nerozeberou těch pár palestinských Arabů mezi sebe a rázem by bylo po problému, mají navíc 100× větší území, než má Izrael, jehož je Palestina pravlastí, a který se co existuje snaží o smír. Když jsi takový humanista, pověz mi, jak si představuješ to židovské vraždění, budeš stavět pece a nebo kopat jámy?

http://www.atllanka.net/index.php?…

Jsi opravdu jen tak neznalý, a nebo se tak chováš programově? Víš, není tu ten zvracecí smajlík, jinak bych ti ho dal, ty jednoduchá hlavo… styď se.

[4] Tomáši
Dolly Neděle 1. 02. 2009, 23.45

Pravda je někdy dost jednoduchá. A kolik lidí ji přesto nedokáže pochopit… :(

Nelze přidávat nové komentáře.