Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Pane premiére, s vyděrači se nevyjednává...

Je opravdu nutné zopakovat si svou vlastní minulost? A kolikrát?

 

Motto: Určitě to znáte z kin nebo televize. Vyděrač mající v ruce něco co považuje za trumf předloží své požadavky a čeká co mu to vynese…

Filmoví detektivové doporučují nedělat vyděrači žádné ústupky. Vědí totiž ze své praxe, že pokud vyděrač dosáhne toho o co žádá, ozve se dřív nebo později znovu. Jeho drzost roste, své požadavky stupňuje až svou oběť vyždímá a často i zcela zahubí. Osud oběti, na které již nemůže parazitovat, je mu zcela lhostejný.

Svědky zcela stejného vyděračského scénáře jsme v dnešní hektické době i my. Dosaďme si do rolí výše uvedeného scénáře konkrétní osoby z naší politické scény. Obětí vydírání je současná vláda. Vláda, která určitě není bezchybná ale přesto se jí nedá upřít, že i když ne směle kráčí, alespoň se šourá správným směrem.

 

 

Jejímu kormidelníku, který má sice hulvátské manýry a jeho morální kredit není zcela bez jizev, nelze upřít, že ví kterým směrem natočit kormidlo. K tomu aby se svou lodí jednou doplul do bezpečných vod však potřebuje, aby celá posádka, včetně těch co přikládají do kotlů chtěla do těchto vod doplout.

Jenže přichází vyděrač a populistickými sliby si získává lůzu v podpalubí. Co na tom, že své sliby nikdy nemůže splnit? Vždyť stačí aby ho ti, kteří by rádi do bezpečí dopluli aniž by přiložili pod kotel parního stroje jediné polínko, v tomto okamžiku podpořili. A na možnost plout bez práce přece lůza vždycky slyšela.

 

 

Vyděrač tedy slibuje a dokonce rozdává finanční prémie. Co by ne? Vždyť nejdou z jeho kapsy. Jdou z kapes právě těch co jsou v podpalubí. Dobrovolně své kapsy vyprazdňují a s nataženou dlaní čekají, zda jim zlomek toho co odevzdali, jejich mesiáš vrátí. Na svých rukách vynesou svůj idol až na kapitánský můstek aby odtud mohl říct kormidelníkovi, že sice může dál točit kormidlem ale jen tak, jak mu vyděrač dovolí.

Ty chceš doprava? Já říkám doleva! Možná ti dovolím stočit kormidlo o dva stupně vpravo, když mi dáš polovinu nákladu…

 

A tady se můj příběh od toho filmového poněkud liší:

  • Ve filmech hrdý kormidelník ze svého kurzu neodbočí ani o píď.
  • Požadavky vyděrače neakceptuje a raději riskuje shození do vln oceánu.

 

Ví totiž, že směr kterým loď řídí je správný a nechce se podílet na navrácení lodi pod vlivem příkazů vyděrače zpět do přístavu, který před časem za hlasitého jásotu celé posádky opustila.

 

 

 

Pro kormidelníka této imaginární lodi jejíž posádku tvoříme my Čechové je však představa ledové lázně natolik děsivá, že s vyděračem vyjednává:

  • Říkal jsi dva stupně za půl nákladu?
  • A co takhle jeden stupeň za čtvrtinu?

 

Pane Topolánku…

 

 

S vyděrači se opravdu vyjednávat nesmí. Drobnými ústupky jim nakonec odevzdáte stejně úplně vše, čeho jste dosáhl. Budete li byť jen po kouscích akceptovat vyděračovy požadavky, nikdy naše loď do bezpečných vod nedopluje. Nakonec stejně přistane v přístavu, ve kterém byla desítky let pevně přikována silnými řetězy.

 

Pane Paroubku…

 

 

Vaše vyděračské praktiky, ať už ve věci radaru, poplatků u lékaře, vojenských misí či jiných, se možná hodily do jednání o tom která restaurační provozovna bude čepovat Šarišskou desítku a která Staropramen.

Přestaňte si honit ego způsobem, který může negativně a nenávratně ovlivnit osudy naší i příštích generací. Historie totiž ukazuje, že lůza nejednou věšela ty, které před tím sama, vlastníma rukama dosadila na trůn.

 

Pane Rathe…

 

 

Přestaňte už konečně mlžit a přesvědčovat voliče o tom, jak vám jde o jejich blaho. Každý váš dosavadní zásah do systému zdravotnictví je jen krokem zpět do socialistického zdravotního systému a vaší populistickou snahou o zviditelnění se. Nestydíte se používat k uspokojení vašeho ega ani chvály fašizmu a to už je opravdu na pováženou!

 

Lide český…

 

 

Probuď se ze sna o tom, že tě někdo napojí, nasytí a obleče za peníze, které spadnou z nebe. Žádné tam nejsou a z nuly jen nula pojde.

 

Většina z nás si pamatuje jak dopadl socialistický experiment.

  • Nikdo neměl nic, ale všichni měli dost… všeho.
  • Všichni si byli rovní, a někteří ještě rovnější.
  • I tenkrát byli sice bohatí a chudí , jen ti bohatí byli ti nejlínější, ve straně a po větru čurající mašiny pohánějící ty pracovité a čestné místo slovem božím, slovem „leninovým“…

 

Opravdu tolik toužíte znovu vlézt do kloaky samolibých tlučhubů a po tom, aby vám trousili zbytky ze svých stolů, zaplněných lahůdkami které byly pořízeny za vaše peníze?

Opravdu chcete pomáhat do sedla těm, kteří vám populisticky lžou a přitom se hrdě hlásí k morálce svých otců, ještě nedávno mlátících v lágrech vaše otce?

Tak malou pro vás má cenu svoboda a demokracie, se kterou jsme se ještě ani nenaučili zacházet?

 

 

R.Rauss  

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 


pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.czpridej.cz

««« Předchozí text: Kterak Čecháčky neštěstí až k orgasmu dovésti ráčí Následující text: Neplaťme teroristům jejich války »»»

Atllanka | Čtvrtek 29. 01. 2009, 11.50 | Česko, Hyenismus, Komentáře | trvalý odkaz | vytisknout | 2010x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Paroubek ta piča,
Hahaha Pondělí 19. 07. 2010, 00.41

už je navždy v hajzlu, mlátil cizí děti, teď mu chybí hlasy… :-D

Nelze přidávat nové komentáře.