Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islám dobývá Evropu - říká kardinál Vlk

Islám byl poražen u Vídně. Dnes Evropu dobývá – říká kardinál Vlk

 

Motto: Evropa demograficky umírá. Rodí se více muslimských dětí než křesťanských. Proto už dnes politologové vypočítávají, kdy nastane ta doba, kdy Evropa bude muslimská

Evropa končí a začíná věk Evropy muslimské?

 

Kardinál Vlk:

  • Evropská kultura vychází z křesťanství a řecko-římské kultury. A dosáhla ve svém vývoji svobody, nezávislosti a tak dále. Naopak – islám zůstává kulturně a názorově ve středověku.
  • Nechci to říkat příliš negativně, ale opravdu se domnívám, že jsou kulturně ve středověku. Víra se staví na pozici státu, moci a mocensky ovládá národy. Naše evropská křesťanská zkušenost ukázala, že to takhle nejde. Jenže Evropa demograficky umírá. Rodí se více muslimských dětí než křesťanských. Proto už dnes politologové vypočítávají, kdy nastane ta doba, kdy Evropa bude muslimská.

 

Vy věříte, že taková doba nastane?

 

Kardinál Vlk:

  • Když vidím vývoj, ten trend, tak je to prostě matematika. A jestliže to takhle půjde dál, tak se to stane. Islám byl kdysi před Vídní vojensky poražen, nedobyl Evropu a stáhl se zpět. Dnes dobývá Evropu klidnými, mírovými prostředky. Vezměte si třeba Berlín. O tom se už dnes říká, že to je druhé největší islámské město.
  • Oni se prezentují – a v islámu je to tak viděno – že přinášejí do Evropy jinou kulturu. A že oni respektují své náboženství a žijí ho, zatímco my jsme pohané, protože své náboženství nerespektujeme.
  • Já se domnívám, že program, který by měl tomuto nebezpečí – a říkám zcela vědomě nebezpečí – čelit, je program duchovní křesťanské obnovy Evropy. Jestliže my na té duchovní křesťanské rovině Evropu neobnovíme, tak opravdu zahyneme.
  • Říkám to sice velmi stroze, ale je to tak. Dnes v Evropě i jinde vzniká mnoho obnovených hnutí, například charismatici, fokolarini a jiní.
  • Mají miliony stoupenců, kteří žijí křesťanstvím, berou ho nadmíru vážně a získávají další stoupence. A toto by myslím mohlo být hrází proti islámu.

 

Celý text čtěte zde   

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz Digg! pridej.cz

««« Předchozí text: Kdy zavede EU Shariu a středověk u nás? Následující text: Česká křídla nad Sionem »»»

Atllanka | Úterý 6. 01. 2009, 14.53 | EU, Islamizace, Civilizace | trvalý odkaz | vytisknout | 2210x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.