Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Česká křídla nad Sionem

Musí umírat děti kvůli náboženským fanatikům?

 

Sleduji příšernou mediální ofenzívu, která servíruje světu drastické záběry z pásma Gazy. Tato ofenzíva vyznívá tak, jako by pocházela z nějaké militantní muslimské agentury… Zlotřilí Izraelci vraždí nevinné palestinské děti…

Ne, že bych schvaloval smrt jakýchkoliv dětí. Ale tady ti, co nám představují černobílý obraz židovského zloducha zapomínají na jednu věc. V této nově eskalované středo-východní válce není Izrael tím, kdo si začal.

Izrael není tím, jehož doktrína je vyhlazení někoho z mapy. Izrael není veden šílenou militantní náboženskou ideou.

 

 

Palestinský Hamás poté co se stačil po půlročním příměří dostatečně dozbrojit, jednostranně i přes varování příměří zrušil a zahájil ostřelování civilního území Izraele. To je zřejmě poblblým mediím fuk. Souhlasím s naším min. zahraničí Schwarzenbergem, že ostřelování izraelských osad, v nichž žije civilní obyvatelstvo, je nepřijatelné, a Izrael má proto nezcizitelné právo se takovým útokům bránit.

Militantní teroristé odpalují sebe i rakety bez ohledu na to, jestli někde nějaké děti jsou, nebo nejsou. A bezzubá světová diplomacie vydá akorát nějakou směšnou rezoluci, se kterou si teroristi akorát tak vytřou, víte co.

Je to záměr Hamasu, jenž si bere civilisty jako rukojmí, dělá z nich živé štíty a buduje své zbrojní arzenály v těch nejhustěji obydlených částech Gazy, která patří počtem svým občanů k nejvíc zalidněným na světě, když na rozloze 360 kilometrech čtverečních žije asi jeden a půl milionu Palestinců…

 

 

 

Nedivím se Izraeli, že nereflektuje na křesťanské „kdo do tebe kamenem…“ a na desítky raket rozbíjející jeho území a vraždění svých občanů ve jménu svaté války reaguje jediným možným způsobem i za cenu smrti civilistů a dětí. Nebo snad Hamás odpaluje rakety aby zůrodnil izraelskou půdu?

Odpovědnost za všechny mrtvé děti na tomto území padá na hlavu Hamásu. Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Reakce Izraele je naprosto oprávněná. Mnohokrát varoval militantní palestinskou organizaci Hamas před možnými následky teroristických útoků na svá území.

Divné také je, že rakety Kassam vystřelované z pásma Gazy na území židovského státu, které rovněž zabíjejí děti, těm co roní krokodýlí slzy nad mrtvými palestinskými dětmi nevadí.

 

A zde je dokument izraelské ambasády k vojenské operaci v Gaze, který jsem zatím nikde v oficiálních mediích nenašel:

  • Teroristické hnutí Hamás definitivně porušilo klid zbraní, který zprostředkoval Egypt mezi Izraelem a Hamásem. Situace se vyhrotila v minulém týdnu, během něhož dopadly stovky raket a minometných granátů na izraelská sídla Sderot, Aškelon a Netivot a na přilehlé kibucy. Během jediného dne dosáhlo číslo smrtonosných střel čísla 80 a Izrael pohřbil další z obětí teroru – 27.prosince zemřel Beber Vaknin z města Netivot.

 

Kdyby se Hamás vzdal teroru, nebyl by důvod k odvetné akci ze strany Izraele. Vůdce Palestinské autonomie Mahmúd Abbás rovněž přiznal, že bylo v moci Hamásu izraelskému útoku předejít – premiér Ehud Olmert opakovaně varoval, že ostřelování z Gazy povede k vojenské odvetě.

 

Výchova dětí v palestině

 

Izraelští občané žili v každodenní hrozbě útoků z Gazy přibližně sedm let a Izrael vyčerpal všechny možnosti, jak ochránit své obyvatele a zároveň zabránit krveprolití. Na nabídku míru odpovídaly střely cílené na civilní obyvatelstvo. Dosud se Izrael vyvarovával zásadní vojenské operace, ale nyní je zjevné, že není jiného řešení. Tak jako každý stát – Izrael je povinován bránit své obyvatele a uplatnit tak základní právo na sebeobranu.

Izrael se proto rozhodl zasadit ránu Hamásu – organizaci, která si vedle útoků na židovský stát bere i své obyvatele z pásma Gazy jako rukojmí a jejich smrti se nejen nesnaží předcházet, ale z propagačních důvodů ji dokonce vítá. Izrael zaútočil na předem přesně vytipované cíle, kterými byly výhradně centra vůdců Hamásu, výrobní místa produkující zbraně a munici – nikoli civilní obyvatelstvo a jejich sídla. Izrael lituje každé nevinné oběti na straně palestinského lidu a snaží se zabránit humanitární krizi v Gaze.

 

  • Esmeralda Zlopočasná – Heil Hitler, Heil Mohamed …Nacizmus a komunizmus boli dôkladne porazené a akékoľvek oživenie je nemožné, ale s tým, že barbarstvo a brutalita dosiaľ porazené neboli. Nemali by sme zatvárať oči pred faktami, že tieto nenávistné myšlienky dosiahli niečo také ako víťazstvo v porážke a znovu sa objavili pod novým menom… celý text

 

Izrael čelí teroristické organizaci Hamás, která – za přímé podpory Íránu – nereprezentuje legitimní zájmy palestinského lidu, ale radikální islamistickou agendu. Proto Izrael stále věří v řešení v podobě dvou států – židovského a palestinského – žijících vedle sebe v míru. Proto je Izrael odhodlán po utišení bojů pokračovat ve vyjednáváních s legitimním zastoupením Palestinské autonomie reprezentovaným jeho prezidentem Mahmúdem Abbásem.

A aby ne, když Libanonská šíitská teroristická Alláhova strana Hizballáh vyhrožuje, že otevře druhou frontu proti Izraeli na severu, jako odvetu za operaci Izraelských obranných sil proti teroristům Hnutí islámského odporu Hamas v Pásmu Gaza.

Vůdce Hizballáhu Hassan Nasralláh v hizballáhovské televizi Al-Manar prohlásil, že „severní Izrael bude hořet, stejně jako hoří Gaza.“

A Palestinci dál ostřelují Izrael raketami Kassam a katušemi typu Grand…

A není-li prohlášení pana knížete Schwarzenberga jenom jeho soukromým stanoviskem, pak klobouk dolů před naší diplomacií.

Petr Paulczynski  

 

  • Vyjádření velvyslanectví Izraele v ČR – download

 

Stanovisko redakce Atllanky

Tento názor plně vyjadřuje i postoj našeho týmu.

Izrael není agresor!

Agresor je Hamás, a na jeho hlavu padají mrtví v této válce.

Pokud chce svět něco proti další válce v této oblasti dělat, musí začít nazývat věci pravými jmény, bez ohledu na prolhané a pokrytecké promuslimské či zbabělé protižidovské vřeštění.

 

Čtěte také:

Neviditelný pes: Dietrich Bonhoeffer údajně jednou řekl: „Jen ti, kdo volají na obranu Židů, mají právo zpívat gregoriánský chorál.“

Dnes tato věta platí více než kdykoli dříve. Ti, kdo se dnes odvažují kritizovat Izrael, zatímco během uplynulých osmi let svědomitě mlčeli k tomu, co snášeli Izraelci žijící kolem pásma Gazy, se ukazují jen jako uhlazení pokrytci. Ti, kteří se zajímají o dobro Palesticů, by neměli Izraeli ukazovat, jak chytře umí kritizovat, ale měli by palestinským vůdcům a arabským politikům připomínat jejich odpovědnost za mír.

Izrael nenechá své právo na existenci zpochybňovat. Ti, kteří naivně předpokládají, že Židé jsou povinni nechat se terorizovat, nesou část odpovědnosti za následky toho, že se Izrael brání… celý text zde

 

 

iDnes: Patnáctiletou dívku z města Villiers-le-Bel poblíž Paříže napadla po škole skupina deseti teenagerů. Se slovy, že se chtějí pomstít za Palestince v Gaze, ji prý srazili k zemi a kopali. Francouzka vyvázla s lehkými poraněními. Policie začala případ vyšetřovat a později tři útočníky ve věku od 13 do 15 let zatkla… celý text zde

 

A na závěr:

zpracovalo st@tll

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

 

Čtěte také:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Kdy zavede EU Shariu a středověk u nás? Následující text: Neplaťme teroristům jejich války »»»

Atllanka | Sobota 10. 01. 2009, 00.01 | Blízký Východ, Terorismus, Israel | trvalý odkaz | vytisknout | 3913x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Můj názor
R.R web Pondělí 5. 01. 2009, 12.07

Česká vláda by měla oficielně dát najevo podporu Izraeli a Hammás označit za zločineckou organizaci. Tady by měla zapomenout na „diplomatická“prohlášení a začít nazývat věci pravými jmény. V právu je Izrael!

reaguj[2]
jerevanek mejl web Pondělí 5. 01. 2009, 12.26

Naprosto souhlasím, Hamás s jeho názory je teroristická organizace se sklony ke genocidě. Jinak to zvýrazňování červenou barvou není dobré na čtení.

reaguj[3]
restituent Pondělí 5. 01. 2009, 13.52

Souhlasím, válka není piknik a to si měl Hamás včas rozmyslet, času měl dost. Jen by mě zajímalo, jak to bude řešit Červený kříž, který údajně řve že ho nechtějí vpustit do Gazy, až islám opanuje svět – bude se jmenovat Krvavý půlměcíc a ošetřovat krky po setnutých hlavách a údy po amputacích? A ještě něco, to najednou paldům kříž nevadí? Pokrytecký svět – Izrael je v právu a jen se brání, a paldům dobře tak, chtěli k Alláhovi? Ať jdou!

reaguj[4] Izrael neni tim kdo si zacal
Pizi Pondělí 5. 01. 2009, 14.55

Izrael neni tim, kdo si zacal? A vsimli jste si taky, ze tam kde je ted Izrael drive byli Palestinci, kterym tam Izrael byl nadiktovan shury? Mimochodem jak se urcuje kdo dany stav zacal? Kdyz opravdu pujdete pricinu po pricine zjistite, ze to vsechno zacal velky tresk. Nebo vy snad vite o nejake metode, ktera umozni narysovat v historii tlustou caru a tvrdit, ze zadna udalost pred tou carou nemohla ovlivnit udalost za tou carou? Ja si myslim, ze hledani kdo si zacal je nesmyslne. Podstatne je kdo takove situace dokaze jako prvni ukoncit.

Atllanka reaguje:

Tak tě zase vítáme, úchyle, to byl klid, když jsi byl v Bohnicích. No co naděláme, i ty jsi podle demokratických svobod člověk, i když o tom z 90-ti% pochybujeme.

K tvým výkřikům: Nemáš pravdu, Palestina je pravlastí židů… a i kdyby nebyla, není středověk. A platí nějaké hranice, práva a zákony. A jen blbec – sorry, nevidí, že arabští obyvatelé Palestiny žijící v Gaze jsou teroristi, kteří nepracují a snaží se vyhladit všechny židy žijící podle rezolucí OSN ve svém státě. I naše republika stát Izrael uznala.

Arabové, kteří jsou v tisícinásobné přesile jak početně tak územně, několikrát neúspěšně tento stát přepadli, vždy dostali přes pysk, a stále se snaží za vydatné podpory nácků jako ty o totéž. Jsi odpad Pizi, a napsal jsi zde nacistické žvásty naposledy.

Nadále ti je nebudeme, jako už zavedli i jinde na webech a blozích, zveřejňovat.

reaguj[5] Pizi ty jsi ale veeelký BLBEC!
restituent Pondělí 5. 01. 2009, 15.07

Přečti si třeba tady na webu Izrael – Hodiny lidstva, nastuduj kdo je kde doma a drž už jednou pro vždy hubu, ty blbej nácku! Jsi vedle jak ta jedle a směšnej jak řehtací pytlík, navíc jsi všem normálním lidem u zadku, jako každej póvl!

reaguj[6] A to bychom měli prý žít Multikulturně!
Hanelle Pondělí 5. 01. 2009, 15.36

Jen se neví jak, že? Když se někdo nedohodne a trvá na tom, že druhý má chcípnout, tak jak bys to řešil ty mudrlante Pizi? Ale to ty asi řešení nemáš, jinak bys viděl jak si sám odporuješ, nebo snad židé se odpalují v autobusech a na tržištích, židé ostřelují Gazu raketkama a tvrdí že chtějí tak dosáhnout míru, a palestinští arabové volají přitom po soužití v klidu? Já plně souhlasím s tím, že Israel je v právu a doma a že se jen brání té arabské špíně, co se za naše peníze množí a trenuje svoje děti na vybouchnutí. Proč nepracujou? Proč si nestaví továrny a nemakají? Proč kupujou za peníze na jídlo Kaťuše a pak tvrdí, že mají hlad???

reaguj[7] Izrael GOu!
Jarda Mrázek Pondělí 5. 01. 2009, 15.59

Po ukončení příměří, při kterém ostřeloval vesele hamás podomácku vyrobenými raketkami stále civilní cíle v Izraeli, začaly z gazy na Izrael pršet minometné granáty, střely Kasám a také střely normálně používané v raketometech Grad, tedy ty, jejich použití Gruzínci v Jižní Osetii média tak oplakávala.

Izrael musel reagovat, žádná demokratická vláda nenechá teroristy útočit na své občany beztrestně. Hamás byl opakovaně vyzván, aby útoky zastavil a obnovil příměří, čemuž se vedoucí představitelé Hamásu vysmáli.

Izraelská nečinnost byla Hamásem zesměšňována jako slabost a nerozhodnost Židů, kteří stojí před porážkou. Izraeli tedy nezbylo, než sáhnout po použití vojenské síly jako po posledním prostředku, který mu zbyl. Udělal by to každý stát a dávno.

Nevím, proč tady někteří, zřejmě retardovaní jedinci nechtějí vidět dál, než na špičku svého vlastního rasistického rypáčku. Kdyby se totiž totéž dělo třeba Bulharům od Itálie, to by řvali. Nebo kdyby nás začali ostřelovat raketami a granáty Sudeťáci…

reaguj[8] Neexistuje
Pavel X. web Pondělí 5. 01. 2009, 16.04

v Izraeli město, ulice, čtvrť, kam by nemohl neozbrojený arab bez problému… Zkuste se projít co by neozbrojený žid arabskou částí Palestiny… Je to divoká zvěř, která má k civilizaci dál, než krokodýl!

reaguj[9] to Pizi
Dolly Pondělí 5. 01. 2009, 19.53

Jo. Začalo to velkým třeskem a pak přišly dva důležité mezníky v historii lidstva: Narození Piziho a jeho příchod na internet. Měl by ses léčit, Pizi. Nejlépe u veterináře. Ten má s takovými jako jsi ty zkušenosti.

reaguj[10]
Bush Pondělí 5. 01. 2009, 20.34

Izraelská pozemní ofenziva do pásma Gazy byla vedena oprávněnou snahou ochránit se před ozbrojenci palestinského hnutí Hamas. Dnes to prohlásil americký prezident George Bush, podle kterého současnou krizi v Gaze zavinil právě Hamas.

„Místo aby se staral o lid Gazy, rozhodl se Hamas využít Gazu k odpalování raket, které zabíjejí nevinné Izraelce,“ citovala Bushe agentura AP. „Izrael se samozřejmě rozhodl chránit sebe i své obyvatele,“ doplnil.

Bush rovněž prohlásil, že násilí v Gaze musí skončit, a vyjádřil naději na dosažení příměří. Žádná dohoda o zastavení bojů ale podle něj není možná bez podmínky, že Hamas zcela zastaví své raketové útoky.

Bush už v pátek, ještě před zahájením izraelské pozemní ofenzivy, obvinil Hamas z rozpoutání současné vlny násilností, při níž přišlo o život na 540 Palestinců a pět Izraelců. Zároveň také označil Hamas za teroristickou organizaci.

reaguj[11]
KUK Pondělí 5. 01. 2009, 21.04

[4] Pizi:Nechápu proč nazýváš Piziho úchylem a blbcem. Asi neviděl dokumenty, které vysílala BBC o vzniku státu Izrael. Jak Židům bylo bráněno, aby se mohli po holocastu usídlit v místě, které jim bylo určeno po ukončení 2-hé světové války. O tom jak toto území vzniklo taky asi mnoho nevíš. Ale co umíš bezvadně jsou nadávky a urážky. S pozdravem.

reaguj[12]
KUK Pondělí 5. 01. 2009, 21.31

[4] Pizi:Tak je to správně. Chytrému zakaš prezentovat svoje názory a blbovi dej zelenou. To tu bylo po roce 1948.

Atllanka reaguje:

OK, Járo, máš zelenou ;)

reaguj[13] Hele Kuku a co tu ty pořád děláš?
Královna web Pondělí 5. 01. 2009, 22.34

Kdybys si tu aspoň něco přečetl, tak bys tak hloupě nikoho nenapadal, totéž platí i pro ten „Hen ten Pizi“ :-D)

Začni třeba tu: Izrael – Hodiny lidstva

reaguj[14] Pizi!
Robur Pondělí 5. 01. 2009, 23.40

Nauč se dějepis a pak něco vypravuj.

V roce 1948 byl Izrael napaden. Bránil se a zvítězil. V roce 1956 mu hrozil otevřený egyptský útok; Izrael preventivně udeřil a koupil si bezpečnost na 11 let. V roce 1967 egyptský diktátor Gámal Abdul-Násir vyhodil mírové jednotky OSN ze Sinaje, začal blokovat izraelské červenomořské pobřeží (což je již akt války), v koordinaci se Sýrií a Jordánskem připravoval definitivní zničení Izraele, po němž, jeho, slovy, „…přeživší Židé navždy opustí Palestinu na palubě jediné lodi; a možná ani té lodi nebude zapotřebí.“ Izrael preventivně porazil armády, které se již chystaly na jeho zničení. V roce 1973 byl Izrael napaden Egyptem a Sýrií a opět se ubránil, byť o chlup. Poté, co Palestinci byli vyhnáni z Jordánska v roce 1970, usídlili se v jižním Libanonu, odkud neustále a opakovaně útočili na severní Izrael. Izrael intervenoval v Libanonu v letech 1978 a 1982. V roce 1991 Saddám Husajn odpaloval na Izrael rakety Scud. Izrael nereagoval. V roce 2006 opět intervenoval v jižním Libanonu, odkud na něj útočil Hizballáh. Předtím se Izrael stáhl z pásma Gazy. Provedl tam etnickou čistku, „vyčistil“ pásmo Gazy od Židů. Celé území dostali Palestinci a na co je používají? Ano, na raketové útoky proti Izraeli…

reaguj[15] Kuku a Pizi
Petr Úterý 6. 01. 2009, 01.19

Myslím, že jsem na to přišel! Že vás taky „kousnul“ intelektuál???

http://webtv.idnes.cz/?…

8-O
reaguj[16]
KUK Úterý 6. 01. 2009, 14.22

[12] KUK:Je to smutné, ale pro tebe barva žádná není.

reaguj[17]
KUK Úterý 6. 01. 2009, 14.26

[12] KUK:Je to smutné, ale pro tebe barva žádná není. :-P

reaguj[18] jen se divim...
nahodny Úterý 6. 01. 2009, 18.22

Nahodne jsem zase zavital a velice me prekvapuje moderovani diskuze moderatorem webu. Nechapu, proc nedokazi diskutovat i s oponentnim nazorem, ktery je psan bez urazek a sami v reakci hned urazeji?? K cemu je diskuze pod clankem, kdyz zde muzeme jen pritakavat? Asi je to odstrasujici prostredek, aby nikdo oponentne proste nepsal. To se tady nenosi… Diky za moznost vyjadreni.

Atllanka reaguje:

Názor k článku by nebyl? To co tu děláš je jen spam, vykuku ;-)

reaguj[19] Nejvíc urážející je blbost
Jan Werich Pátek 9. 01. 2009, 16.42

Tupý příspěvek v diskuzi k článku od někoho, kdo nezná ani základy toho, k čemu se vyjadřovati ráčí, jest urážkou veškerého snažení autora. Není třeba sprostých slov, i sprostý názor je jako hozené lejno.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?