Winston Churchill - O islámu
Zhroutí se naše civilizace, jako kdysi civilizace Říma?
Jak děsná jsou prokletí, jimiž stíhá mohamedánství své vyznavače! Kromě fanatického nadšení, které je u člověka stejně nebezpečné, jako je nebezpečná vzteklina u psa, trpí i tou strašnou fatalistickou apatií…
Důsledky se patrně projevují v mnoha zemích:
- Neprozřetelné zvyky..
- Ledabylý systém zemědělství..
- Líné obchodní metody..
- Nejisté vlastnictví.
To existuje všude, kde vládnou či žijí následovníci Proroka. Pokleslá smyslnost zbavuje pozemský život půvabu a zjemnělosti a příští důstojnosti i svatosti.
To, že podle mohamedánského práva musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výhradní majetek, buď jako dítě, manželka, anebo konkubína, nutně povede k odkladu konečného vyhynutí otroctví až do té doby, než se islám přestane mezi lidmi uplatňovat jako velká síla.
U jednotlivých muslimů se sice mohou projevovat skvělé vlastnosti – vliv náboženství však přesto ochromuje společenský vývoj těch, kdo je vyznávají.
Na světě neexistuje žádná mohutnější zpátečnická síla.
Mohamedánství není ani zdaleka na vymření, naopak se projevuje jako bojovná víra získávající nové a nové stoupence. Už se rozšířila po celé střední Africe a na každém kroku za sebou zanechává nebojácné válečníky.
Nebýt toho, že křesťanství je chráněno silnými zbraněmi vědy, proti níž mohamedáni marně bojovali, civilizace moderní Evropy by možná padla stejným způsobem, jakým se kdysi zhroutila civilizace starého Říma.
Související texty:
- Karel Čapek – Válka (nejen) s mloky
- Kterak si islámské súry protiřečí
- Bez jazyku islámský ráj nepomluvíš
Upozornění redakce:
- Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.
Čtěte také:
Navštivte archiv textů Vstup do diskuze zde
Zhlédněte Inkubátor Atllanky Atllanka Vás vítá – Welcome
Komentáře na našem webu se někdy zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem. Děkujeme za pochopení.
««« Předchozí text: Islám ani květinou neuhodíš Následující text: Moravský Edelweiss »»»
Atllanka | Středa 24. 11. 2010, 17.51 | Islám, Osobnosti, Britanie | trvalý odkaz | vytisknout | 3666x
Komentáře k textu
Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentářTy se nepoučíš, že? Říká ti něco Stalking?
Anglický výraz „stalking“ původně znamenal stopovat (zvěř). V současné terminologii překlad slova „stalking“ nabídne překladač výrazy: sledující, honba, lovecký..
Z hlediska psychiatrie či kriminologie je slovo stalking chápáno jako zlovolné a úmyslné pronásledování a obtěžování jiné osoby, které pak u oběti snižuje kvalitu jejího života a ohrožuje její bezpečnost. Jinak řečeno, pod anglickým pojmem „stalking“ si lze představit různé varianty pronásledování oběti.
Hlavní znaky stalkingu
Mezi nejdůležitější hlavní znaky patří opakované a dlouhodobé obtěžování jiné osoby (ať už známé či neznámé), nevyžádanou a nechtěnou pozorností.
Základní (typické) projevy nebezpečného pronásledování – stalkingu:
Pachatel systematicky obtěžuje oběť nevyžádanou a nechtěnou pozorností.
Opakované a dlouhodobé pokusy kontaktovat oběť pomocí dopisů, e-mailů, telefonátů, SMS zpráv, zasíláním různých zásilek s dárky.
Obsah těchto zpráv může být příjemný až veselý, ale též urážející, zastrašující. Výjimkou nejsou zprávy původně příjemné, snažící se získat odpověď či kontakt oběti, až později po zprávy urážející, nevkusné či zastrašující… atd… atd…
Kdo jsou stalkeři a odkud se rekrutují?
Podstatou je to, že agresor – stalker – je osoba, kterou uspokojuje týrat druhé.
Zde je třeba rozlišit tři situace:
- oběť osobu agresora zná a ví o koho jde
- oběť osobu agresora zná, ale neví, že právě tato osoba je agresorem
- oběť osobu agresora nezná
V prvním případě se může jednat o bývalého partnera (partnerku), přítele, ale také např. spolupracovníka v zaměstnání. Zde je oběti známo kdo je agresorem. To ale v případě, že se agresor oběti identifikuje.
V druhém případě může jít o tytéž osoby, avšak v tomto případě se agresor oběti neidentifikuje a obět netuší, že agresorem je bývalý přítel nebo soused apod.
Ve třetím případě, a to je případ náš, agresor oběť v podstatě nezná. Může se jednat např. o obtěžování celebrity – notoricky a veřejně známé osoby jedním z obdivovatelů apod.
Profily stalkerů nebyly dosud jasně popsány.
Nejjednodušší a snad i nejznámější a také nejčastější druh stalkera zahrnuje ty jednotlivce, kteří byli dříve partneři. V anamnéze je pak častým jevem domácí násilí. Zde lze uvést několik psychologických charakteristik: nálada, úzkost, nízká sebeúcta, společenská nejistota, narcismus, velká žárlivost, chorobné milostné omámení až pobláznění.
Upozorňuju tě, že se dopouštíš trestného činu.