Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Krvavé Rusko a Putinovi bastardi

Ruští nacisti, fašisti, rasisti, antisemiti a komunisti

 

Motto: Kdyby muslimské ženy poslouchaly své muže, dobré hospodáře na slovo, tak by je neměli důvod ani bít, ani polévat kyselinou a nebo je dokonce zapalovat… Kdyby Ukrajinci poslouchali Putina, svého spasitele a dobrodince na slovo, tak by je nemusel bombardovat, zapalovat, vraždit, znásilňovat ani mučit.

 

Krvavé Rusko

Rok po anexi Krymu se Putinovo Rusko stále více podobá expanzivnímu fašistickému státu. Podle otevřeného dopisu příbuzných vězňů odeslaného ruskému obránci lidských práv a zveřejněného na webu 21.05. bylo 400 až 700 Ukrajinců zajatých v konfliktní zóně Donbasu odvezeno do Ruska a mnoho z nich bylo prodáno do otroctví v Čečensku, Osetii a Adygeji.

 

 

„Putin vnesl do politiky nacismus,“ řekl Němcov reportérovi několik hodin předtím, než byl zastřelen. Zatímco se režim snaží zničit kritické myšlení, roky nepřetržité propagandy – nesmírně zintenzivněné ukrajinskou kampaní – si na ruské společnosti vybírají svou daň.

20. 05. 2015 – Opoziční aktivisté v Moskvě tvrdí, že objevili čerstvé hroby několika ruských důstojníků speciálních sil. Obvinění přichází v době, kdy ruské ministerstvo obrany nadále popírá, že ruští vojáci bojují na Ukrajině, navzdory nedávnému zajetí dvojice, která se identifikovala jako ruští důstojníci v Luhansku.

 

 

Mnoho Rusů je připraveno na válku: svědčí o tom počty mužů, kteří opustili své domovy, aby jako dobrovolníci bojovali na Ukrajině (po boku pravidelných ruských jednotek). Život se stal nebezpečným i pro ty Rusy, kteří si – navzdory každodennímu vymývání mozků a státní kontrole – zachovávají jasnou mysl.

17. 05. 2015 – Putin ovládá veškeré ukrajinské vysílání, telefony a počítače.

 

 

Přestože Kreml zatáhl Rusko do minulosti a rozpoutal evropskou válku, má v Evropě stále přátele. Putin potřebuje jejich pomoc, aby si rozparceloval Ukrajinu a zabránil demokracii dosáhnout ruských hranic.

20. 05. 2015 – Putin zahajuje široký nový útok proti neruským jazykům. Vladimir Putin chce, aby byl počet hodin výuky v ruském jazyce na ruských školách nedotknutelný, což bude znamenat, že neruští rodiče si budou moci zajistit výuku ve svém rodném jazyce pouze tím, že obětují jiné programy, a tím nastaví budoucí akademické a profesionální ohrožení kariéry svých dětí.

 

 

Ruský vůdce hledá podporu pro uskutečnění své vize, podle níž by každá země, která byla kdysi pod sovětskou nebo ruskou vládou, měla sloužit Moskvě.

V Rusku jsou největší televizní kanály ORT, NTV, Rusko 1 a Rusko 2 ve vlastnictví vlády. Přibližně 60 procent médií je tak přímo vlastněno Kremlem nebo nepřímo řízeno, jako je NTV, které vlastní Gazprom, který podléhá Putinovi. Rusko proto obecně nemá svobodný tisk ani média.

 

 

V současné době chrání Putinův euroasijský sen jeho tým loajálních diktátorů v Bělorusku a Střední Asii. Nyní, když je Rusko v konfrontaci se Západem a jeho ekonomika je tikající časovanou bombou, chce však Putin rozdělit EU a vytvořit v Bruselu promoskevské lobbistické skupiny.

Samantha Powerová na zasedání Rady bezpečnosti OSN oznámila, že ve sklepích bytových domů v Debalcevu byla nalezena těla 500 civilistů zabitých ruskými teroristickými silami! Ruskem podporovaní teroristé ostřelovali Artemivsk kazetovou municí z odpalovacího zařízení BM-37 Uragan. Školák a mladá žena byli zabiti; byla zraněna její dcera a další 4 osoby, takže mezi zraněnými jsou i tři děti ve věku 6–8 let.

Ruskem podporovaní teroristé nastražili bombu v Charkově během pokojného shromáždění na památku výročí Majdanu. Čtyři lidé byli zabiti a devět zraněno. Za Putinova vládnutí bylo již zavražděno přes 125 novinářů a proběhlo pouze 36 soudních procesů.

 

 

To zahrnuje nejen podporu evropských krajně pravicových a krajně levicových stran, ale také námluvy s celými mainstreamovými politickými elitami. Ruský prezident Vladimir Putin v neděli během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové obhajoval nechvalně známý pakt mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem, který souhlasil s rozdělením východní Evropy.

Známý ruský herec Alexej Děvotčenko, který byl hlasitým kritikem Kremlu, byl nalezen mrtvý za podezřelých okolností ve svém domě v Moskvě. Britské letouny RAF zachytily ruské špionážní letadlo poblíž Estonska

 

 

Nedávno se Putin dokonce pokusil ospravedlnit pakt Molotov-Ribbentrop: „Co je na něm tak špatného, že Sovětský svaz nechtěl bojovat? Co je na tom tak špatného?“ řekl.

Rusko umístilo knihu napsanou bývalým důstojníkem FSB Alexandrem Litviněnkem na svůj seznam extremistických materiálů a přinutilo internetovou knihovnu, aby ji odstranila. Stalo se tak 3 měsíce poté, co ruský prezident Vladimir Putin udělil státní vyznamenání muži podezřelému ze zabití Litviněnka sídlícího v Londýně radioaktivním poloniem. Putinovo vyznamenání bylo „za odvahu a odvahu prokázanou při plnění pracovních povinností v podmínkách spojených s ohrožením života“.

 

 

V roce 2013 se pokusil ospravedlnit invazi do Finska v roce 1939, protože tato invaze byla podle něj nutná k nápravě pohraničních „chyb“. Pakt Molotov-Ribbentrop vedl k jasně agresivní invazi do Finska, přesto je často prezentována jako obranné opatření. A nové moskevské učebnice musí zdůrazňovat existenci ‚velké ruské árijské rasy.

 

 

Ve skutečnosti si Stalin myslel, že může Hitlera využít k dosažení určitých cílů, jako je zničení Západu, a pokud to znamenalo společně rozdrtit i Polsko, které Stalin stejně dlouho nenáviděl, budiž.

Ruští zákonodárci přijali zákon, který prohlašuje některé nevládní organizace za „nežádoucí“ a spolupráce s těmito organizacemi může mít za následek 6 let vězení. V červenci se National Endowment for Democracy (NED) stala první nevládní organizací na seznamu „nežádoucích“. Kancelář ruského prokurátora uvedla, že NED „prohlásil výsledky voleb za neplatné, pomohl organizovat politické akce a zdiskreditovat ruské ozbrojené síly“.

Komunistický zákonodárce navrhl zakázat zahraniční organizace, které poskytují granty ruským studentům na studium na Západě, uvedla zpravodajská zpráva krátce poté, co komentáře prezidenta Vladimira Putina naznačovaly, že taková opatření mohou být zapotřebí k omezení odlivu mozků ze země.

 

 

Stalinovy motivy ve skutečnosti zdaleka nebyly jen obranné. Hitlera bylo možné v mezidobí využít jako spojence a Stalin z toho, že měl Hitlera jako spojence v letech 1939–1941, rozhodně těžil.

Ruská mezinárodní propaganda právě recyklovala staré, vyvrácené tvrzení, že Stalinův teroristický hladomor na Ukrajině byl západním „podvodem“.

 

 

Ruští neonacisté zasazují mnohé Hitlerovy myšlenky do kontextu ruského nacionalismu a vlastenectví, což ve svém důsledku zvráceně znamená oslavu Stalina, SSSR a také politiky rusifikace (viz pozn. Alexandra Dugina).

Putin pomohl rozvinout tento vzorec nacionalismu tím, že Stalina zasadil do „vlasteneckého kontextu“. Tento nacionalistický pohled učinil ruský nacionalismus přitažlivým, a tím i tu nejošklivější formu nacionalismu. S tímto problémem se bude muset ruský národ, stejně jako my ostatní, vypořádat.

 

 

Pokud jste si mysleli, že ruské historky o ukřižovaných dětech jsou pobuřující, tato propaganda je ještě bizarnější! Ruský televizní kanál vysílal příběh o údajných rozhovorech mezi ukrajinským guvernérem Oděsy Michailem Saakašvilim, bývalým ministrem obrany Gruzie a ministrem vnitra Ukrajiny Avakovem.

Zatímco kanál ochotně uznal, že neexistuje žádný zvukový záznam zmíněné výměny názorů, zopakovali bizarní příběh o spiknutí s cílem poslat MANPADS z Ukrajiny do Sýrie (o kterém tvrdili, že jej schválil americký senátor John McCain), aby sestřelili americké letadlo a obvinili Rusy.

Tento bizarní příběh také spojuje všechny následující: ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova, jeho poradce Antona Gerashenka, ISIS a krymské Tatary. Zcela vymyšlený příběh odvysílalo Rusko na Channel One: Bylo to založeno výhradně na přepisu neexistující nahrávky, kterou zveřejnila (bez doprovodného zvuku) následující webová stránka, nazývající se „ukrajinské Wikileaks“.

Je třeba zdůraznit, že „přepis“ byl zveřejněn 21. října 2015, ale zvuk nebyl nikdy přidán (zcela jednoduše proto, že nikdy neexistoval).

 

 

Pozorovatel, který zaznamenal porušení pravidel v místních volbách v Moskevské oblasti, byl hospitalizován s prasklou slezinou poté, co na něj zaútočila skupina mužů.

Stanislav Pozdnyakov minulý víkend sledoval volby v moskevském městě Balašikha, a tvrdil, že byl svědkem přidání falešných lístků. Skupina osmi mužů později přijela v BMW bez SPZ a surově zbili jeho a dalšího muže Dmitrije Nesterova, uvedl OVD s odkazem na Pozdňakovova přítele Dmitrije Georgijevského. Pozdnyakov původně nahlásil incident policii, ale o několik dní později byl převezen do moskevské nemocnice Sklifosovsky, kde mu museli odstranit slezinu.

 

 

Bez ohledu na to, co si Putin myslí nebo chce, abyste si mysleli: že on je odpůrcem fašismu. Avšak Putin a nacionalistické myšlenky, které prosazuje, rozhodně nejsou skutečným řešením „fašistických problémů“ Evropy a vlastně ani Ruska.

Vzhledem k Putinově ochotě využívat neonacisty jinde v Evropě ve svůj prospěch, by výše uvedené mělo být výmluvné. Koneckonců ideologie, která byla nazvána „putinismem“, má své základy v samotném fašismu.

 

 

Aktualizace: Putinovské ozbrojené síly zavlekly Ukrajince na ruské území proti jejich vůli a umístily je do táborů. „Nemohu říct, o jaké tábory jde ani kolik jich je,“ uvedl mluvčí Pentagonu John Kirby. Dříve ukrajinské úřady mluvily o tisících lidech, nyní ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová uvedla, že jde o zhruba 1,2 milionu lidí – z toho 200 tisíc dětí.

Ruský režim posledních patnáct až dvacet let intenzivně vybičovává nacionalismus, ale nejde o vlastenectví. Jestli je v tento okamžik nějaká země fašistická nebo nacionalistická, tak je to Rusko, kde dochází k manipulaci s celou populací.

 

 

Vzhledem k tomu, že sociální dynamika společností, které jsou dlouhodobě vystaveny propagandě, má své zákonitosti, tak zjednodušeně řečeno to, na co se aktuálně díváme v Rusku, je třetí říše v barvě. I kdyby teď Moskva vyhlásila Kyjevu válku, je to jedno, protože válka je „objektivní stav“ který už dávno probíhá. Současný krvavý konflikt na Ukrajině je nejintenzivnějším konfliktem v Evropě od konce druhé světové války.

Nejvíce na něm šokuje neschopnost ruských velitelů zabránit útokům na civilní obyvatelstvo, domy, školy či nemocnice, přičemž tato neschopnost probíhá v tak širokém rozsahu, že už to nelze vykládat jako neschopnost, ale jako úmysl.

Kvůli obtížím s velením při válce na Ukrajině a slábnoucím výkonům ruských jednotek na frontě, zamířili do oblasti bojů vysocí ruští velitelé. Rusko se tak vystavuje značnému riziku, jehož výsledkem je velký počet padlých ruských generálů. To vše ale dále oslabuje ruské jednotky, protože za padlé přicházejí velitelé postrádající patřičné zkušenosti.

 

 

Putin vyjádřil v pondělí při oslavách Dne vítězství lítost nad padlými vojáky na Ukrajině, kterých oficiálně přiznává zhruba 1300 (ale spíše jich je 20 000), přičemž tisíce padlých ruských vojáků ležíí v chladírenských vlacích a jejich stát o repatriaci těl nemá vůbec žádný zájem.

Protože Rusko nejeví o repatriaci těl svých synů a dcer zájem, je možné, že je Ukrajina bude muset pochovat na vlastní náklady.

„Těla tu budeme držet, jak dlouho budeme muset. Rozhodnout musí vláda, protože Rusko si těla odmítá převzít. Nechce je, protože každé tělo představuje válečný zločin,“ uvedl plukovník ukrajinské armády Volodymyr Ljamzin.

Putin během svého proslovu na Rudém náměstí v Moskvě nechal padlé vojáky uctít minutou ticha. „Smrt každého vojáka a důstojníka přináší bolest pro všechny,“ uvedl a pokrytecky vyzval k podpoře rodin pozůstalých a raněných, zejména pak k podpoře jejich dětí.

Volně dle zdroje zpracovalo st@tll 2022

Související texty:

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 ««« Předchozí text: Je Putin nový Hitler? Následující text: Denacifikace Ukrajiny »»»

Atllanka | Středa 25. 05. 2022, 00.07 | Prezentace, Oslava, Vánoce | trvalý odkaz | vytisknout | 1867x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?