Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Jdeme všichni sborem... Proti všem!

Jiráskovo Proti všem aneb Švejkovo To chce klid a nohy v teple?

 

Motto: Český národ se ve své většině vyznačuje hlavně klídkem, pohodou a zatuchlým smrádkem… Nechá si až na pár výjimek kálet na hlavu od kohokoli cokoli, jen když se má dobře…

Za svá práva se nebere, pro nic se nenadchne, za nic nebojuje, jen žvaní a kecá… Co mu však jde opravdu dobře, je kritizovat druhé, shazovat jejich snahu, odmítat jejich práci, být zkrátka proti něčemu, nebo někomu… A nejraději – Proti všem!

 

 

Volby do krajů a senátu opět nebyly pro něco, ale proti něčemu, a to něco byla ODS, a její reformy a hlavně pokus vymanit tuto zemi navždy ze socialistického tábora zemí ovládaných stále Ruskem, pokus o to, stát se součástí demokratického světa, pokus o hrdé zvednutí hlav a odmítnutí předposranosti – sory, ale jinak to nazvat nejde. Takže si to rozeberme:

 

Americký radar v Brdech

Nejvíce adrenalinu zvedl Čecháčkům americký RADAR – ten radar, kterého umístěním na našem území se konečně definitivně odpoutáme od ruské sféry vlivu a zařadíme se otevřeně a veřejně k zemi bojující za lidskost a humanitu, k zemi, kterou osídlili kdysi naši předkové, kteří nejsou sice dokonalí, ale v jednom mají jasno: Bojují za něco, a ne proti něčemu…

Bojují za zachování lidských hodnot života, za svoji civilizaci a také za naši, a neváhají v tomto boji umírat, což my, smrádkem a teplíčkem odkojení balíci vesměs nechápeme.

Narodili jsme se v Evropě a většinou jsme nezažili válku, a tak už nevíme co to je nesvoboda, svobody si nevážíme a hlavně nevíme, že se za ni musí stále bojovat, jinak ji ztratíme dříve než se nadějem.

 

 

A hordy nepřátel našeho způsobu života a naší civilizace už klepou na dveře, už jsou v předsíních a mnohde už zaplavily i kuchyně, mnozí sedí v našich obývácích a tváří se zatím jako hosté, na co budeme ještě čekat?

Co bude konečně pro Čecha dostatečným impulsem k obraně? Až nás „hosté“ vykopou i z ložnic? Ne? Aha, máme ještě zahradní altánky a tam nás prý nechají… inu nakonec, někdo na ty barbary makat přece musí, tak proč se vzrušovat, že? Nějak to přežijeme… hlavně klídek…

Takže – Nač si pálit prsty, islám tu sice nechceme, ale ať proti němu bojují a za naši civilizaci a svobodu umírají jiní, ti druzí, my jsme přece ČEŠI! Po nás se to nemůže chtít, my jsme pupek světa a každý je povinnen nás chránit vždy a za všech okolností, a přesně podle našich představ… a že se světu do toho nechce a otvírá druhé fronty a tak, příliš pozdě a liknavě nás osvobozuje?

No to je děs, co si to ten svět a hlavně „amík“ dovoluje, za to mu uštědříme lekci, nebudeme s ním na našem zachování svobody nijak spolupracovat, ať si to vyžere, když nás nechal si zvolit komunismus a nevyprovokoval kvůli nám třetí světovou válku, že? Teď by to chtěl napravovat a just ne! Zvolíme si zase socany, ať vidí, jak jsme světoví!

 

Zdravotnictví

 

 

Druhé místo bezpochyby obsadily zdravotnické reformy, a nejvíce 30-ti korunové poplatky a úhrada jídla při pobytu v nemocnici. Opravdu velmi krátkozraká politika od každého občana, kterému se to nelíbí, a který s argumentem: Celý život si platím, abych měl péči zadarmo a teď mám na stará kolena znovu platit – šel volit ČSSD, nebo dokonce KSČM…

 

Trochu matematiky a úvah:

Za průměrný 40-cetiletý pracovní život dnešní 60-tník odevzdal do zdravotní kasy přibližně (25×12×300) + (25×12×1000) = 90.000 + 300.000 = přibližně 400 tisíc… Dnešní 40-cátník na tom bude mnohem lépe, uvádí se že odvede až 4násobně víc za svůj aktivní život, ale také se mu výrazně zkvalitnila péče, a tím i zvedla cena.

Jiní počítají v jiných číslech, všechno jsou to jen odhady, ale i tak, jen lůžko na ARU stojí denně statisíce, a to nemluvím o tom, kolik stojí péče o dítě od porodnice až po dobu jeho zletilosti a nástupu do zaměstnání a tudíž počátek prvního placení a zároveň splácení svého 20 – 25 letého dluhu u zdravotní pojišťovny…

Vedle vysokých nákladů za nákladné operace či péči stojí však výdaje na běžná ošetření, která sice nejsou drahá, ale je jich neskonale mnoho. A právě my Češi trháme rekordy v četnosti návštěv u lékaře, aniž bychom byli více nemocni než v jiných vyspělých státech.

 

 

Pacient ve zbytku EU navštíví lékaře průměrně šestkrát ročně, zatímco průměrný Čech 16×! Češi velmi málo nebo dokonce vůbec dbají na prevenci, co není na recept a zadarmo to jen velmi neradi kupují…

Když si každý uvědomí, kolik zaplatil a kolik vyčerpal, je docela zázrak, že to naše zdravotnictví ještě stále funguje

Ergo, ODS prohrála volby do krajských úřadů a senátu právě proto, že svou práci dělala dobře! Jste překvapení? No tak se vraťte na začátek článku a znovu si jej pořádně přečtěte…

ODS totiž neučinila nic víc, než nezbytné kroky k tomu, aby zajistila naší zemi v první řadě demokracii a svobodu, v řadě druhé i dostatečnou a kvalitní zdravotní péči, čímž si dovolila v konečném důsledku vyžadovat větší odpovědnost občana za své zdraví a bezpečnost, a to se v Čechách, v národě Švejků a hubou mlátících volů nenosí přece, že?

Odkojenci státní rozdělovny práce, bytů a mzdy na stravné a šatné se přece nebudou starat sami o sebe, když byli léta zvyklí jen plnými hrstmi brát a svůj vlastní neúspěch házet na stát, ne?

 

 

A tak zpovykaní Čecháčci vzali za kolo dějin a cukli zpět… Bohužel si nevšimli, že rybníček do kterého se chtějí vrátit, je již dávno vypuštěn, a kromě bahna a krokodýlů tam není ani šupina…

autor V. Bělohorský 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem – které jej doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Chcete-li číst naše texty jen povrchně, nečtěte nás vůbec!

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Koho volí voli mezi voly Následující text: Jaroslav Hutka - Dršťky v mrazáku »»»

Atllanka | Úterý 4. 11. 2008, 11.11 | Česko, Politika, Komentáře | trvalý odkaz | vytisknout | 1827x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
KUK Úterý 4. 11. 2008, 18.31

Toto nepotřebuje komentář. Jen malý dotaz. Co znamená slovo: „Zpovykaní“. Není to něco jako:„Hrdobec“?


Atllanka reaguje:

Zpovykaný jsi například ty, tys to nepoznal, bezdomovče s netem? :-)

[2]
KUK Úterý 4. 11. 2008, 20.13

Vysvětli blíže. Mi tupci nejsme tak bystří, jako Vy v Atllance. Uvedu příklad. Lejno = psí extrement = hovno. Zpovykaný = ..... = nebo výmysl autora (jako např. „zelenochrupka nebo smrkonosoplena“. Nevíš co to je? Pokud to víš jsi dobrý.

[3] Prý že KUK...
kofola Středa 5. 11. 2008, 00.50

…a on to Rosa. Nazdar Venco. Já myslel, že jsi pár set let po smrti a ty ještě píšeš a furt stejně blbě! Inu právě jsi dokázal, že blbost je věčná. Tak už se vykašli na tu čechořečnost a začni se zabývat něčím rozumným a přestaň být za blbce, ty „exkremente“. :)

[4]
KUK Středa 5. 11. 2008, 10.01

Tak ví někdo co znamená slovo zpovykaný?


Atllanka reaguje:

Ty neumíš používat google? Jinak číslo mého konta: 22368945/0100 – zašli 1.500 korun a poskytnu ti výklad z Obecné češtiny :)

[5] Švejk
VL Středa 5. 11. 2008, 11.15

„To chce klid“ ve Švejkovi není, ale je tam jedno lepší úsloví: Vinej, nevinej, berte to po řadě".

[6] pro kuka
ajelen-xp7 web Středa 5. 11. 2008, 18.06

Drahy Kuku, rika ti neco internetova sikana? Na co si tu hrajes ty svine, tahni do hajzlu, nez si te necham zjistit, jsi jen obycejny svab a ves v kosili, jsou tu na tebe jeste slusny, ja bych te davno zablokoval ty vyhuleny cesky smejde! Pronasledovani a sikana jest trestnym cinem, jestli to nevis. Cetl jsem tu od tebe komentare a to nema nic spolecneho s nicim jinym nez se sikanou, co si myslis ty spratku, nebo naopak dedku, kdo ti tu je povinej skladat nejaky ucty? Komunismus zmizel, ale komunisticky manyry mate vsichni v krvi pohrobkove Gottwalda a Fucika! Jste hnuj a blitky nic vic!

[7] Jak to chodívá
Bery Čtvrtek 6. 11. 2008, 09.00

Opět stejné schéma, jaké můžete vidět dnes a deně nejen na tomto webu ale prakticky na všech českých internetových stránkách:

Někdo napíše článek, ve snaze podělit se s ostatními svůj názor na cokoliv. Věnuje tomu nějaké úsilí a také nemálo času. Někdo jiný jej umístí na svůj web ve snaze předložit článek těm, kteří na jeho web chodí. Také on do své činnosti investuje svou energii a volný čas. A jaký je výsledek jejich snažení? Řekl bych, že nulový. Čtenáře totiž vůbec nezajímá taková banalita, jako například obsah. Jak je vidno z předcházejících diskuzních příspěvků, čtenář si článek více či méně pozorně přečte a probudí se v něm něco, co ani nedokážu přesně definovat. Pocítí nutkavou potřebu zviditelnit se tím, že zareaguje. Kdo by si však myslel, že reakce se bude týkat tématu, hluboce se mýlí. Komentující čtenář si vybere jednu větu, nebo jen jedno slovo a na tom se snaží ostatním ukázat, jak je narozdíl od autora či webmajstra inteligentní. Snaží se ukázat, že jen on sám dokáže správně zformulovat myšlenku, že jen on dokáže zvolit správné slovo a hlavně to, jak hloupí a neznalí jsou ti, kteří před jeho genialitou nepadají na zadek. Činí to s takovou vehemencí, že mu ani nedojde, že právě on je tím, kdo nakonec vypadá jako „zpovykané“ ( :-) ) děcko, či dokonce jako urputný blb.

Ve své bohorovné nadutosti si neuvědomuje ani to, že svými komentáři o ničem, dává zcela za pravdu tomu co na začátku článku pan Bělohorský píše o českém člověku.

Cituji: „Co mu však jde opravdu dobře, je kritizovat druhé, shazovat jejich snahu, odmítat jejich práci, být zkrátka proti něčemu, nebo někomu… A nejraději – Proti všem!“

A na závěr trochu konkrétněji: Kuku, pokud si myslíš, že jsi snědl Šalamounův mozek, zkus se zamyslet nad tím, jestli ta kašovitá hmota kterou jsi pozřel, pocházela li opravdu z těla Šalamounova, nevyšla ve skutečnosti z jeho úplně jiné tělesné partie než je hlava.

[8]
KUK Pátek 7. 11. 2008, 09.25

[6] ajelen-xp7:Milý ajelene. Klidně si mne nech zjistit. Ale ono to nebude asi tak snadné. A zcela jistě to nezvládneš. Ale ulehčím Ti práci. Posílám Ti svoje telefonní číslo. A až mi budeš chtít zase nadávat, tak mi raději zavolej, abys nemusel své problémy řešit přes cizí webové stránky, které se pyšní tím, že hrubé a urážlivé příspěvky nezveřejňují. Tady máš můj telefon 555154Ĺ55505546 S pozdravem KUK.


Atllan reaguje:

Spory mezi diskutujícími jsou spory mezi nimi. Nechtěl jsem se vměšovat, i když si myslím, že právě nick ajelen xp7 má vcelku pravdu – jen mohl použít nějaká méně zemitá slova.

Chodíš sem Kuku jen provokovat, jméno ani email nemáš, nediskutuješ, chováš se jako normalizační kritik, co není podle tebe, je špatně.

Tvoje irelevantní otázky na význam slov, či upozorňování na překlepy jsou opravdu nevkusné a nikoho nezajímají – nejsme tu na webu pravidel jazyka českého, jak se zřejmě dlouhodobě domníváš.

Několikrát jsem tě upozorňoval a varoval, stále zbytečné. Proto budeš na týden zablokován, a pokud toho nenecháš, zablokujeme tě trvale.

A abych nezapomněl, zájmeno My se v prvním pádě (kdo co – my) nepíše s měkým i, ty češtináři :))

Hezký den

Nelze přidávat nové komentáře.