Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islamofobie - Ryzí arogance muslimů

ISLÁMOFOBIE je útok ad hominem

 

Prolog Islámofobie je útok ad hominem. Je logickým bludem a urážkou vrhanou na kritiky islámu. Zdůrazňuje skutečnost, že islám je lež, která není schopná ustát kritiku…

To je důvod, proč muslimové potřebují cenzuru a musí zničit pravdu brutální silou – ať už právní, nebo fyzickou – aby svojí lež ubránili…

Jeden přítel mě upozornil na diskusi probíhající na Wikipedii o neologismu ISLÁMOFOBIE. Někteří z diskutujících navrhovali, že by měla být tato kategorie odstraněna, protože termín ISLÁMOFOBIE je rozdělující, podněcující a je často používán k potlačování zcela oprávněné kritiky islámu.

 

 

Tento návrh byl pochopitelně, jak bylo možné očekávat, zamítnut muslimy, kteří již islamizovali vše, včetně Wikipedie. Tento přítel mě požádal o můj názor na věc. Zde je, co si myslím já:

 

Islám je ideologie

Odmítnutí ideologie nelze klasifikovat jako fobii. Říct o oponentovi ideologie, že trpí fobií, je blud. Všechny ideologie mají své kritiky, neslyšíme ale křesťany, že by označovali kritiky křesťanství jako kristofoby, komunisty neslyšíme označovat své kritiky za komunistofoby, jakož i neslyšíme hinduisty nazývat ty své kritiky hindofoby. Termín ISLÁMOFOBIE je nesprávný a zavádějící jak technicky, tak i logicky.

 

 

Podle slovníkové definice je fobie vytrvalým, abnormálním a iracionálním strachem ze specifické věci nebo situace, který nutí člověka se jim vyhýbat, bez ohledu na vědomí a ujišťování o jejich bezpečnosti. Neologismus ISLÁMOFOBIE tak říká, že islám není nebezpečný, a že strach z něj je iracionální.

Toto tvrzení nebylo potvrzeno a nepanuje o něm všeobecný souhlas. Je mnoho lidí, kteří tvrdí, že islám je opravdu nebezpečnou ideologií, a toto tvrzení dokládají věcnými a logickými argumenty. Označovat je za islámofoby znamená naznačovat, že jejich kritika byla již vyvrácena a že byla potvrzena iracionalita jejich strachu z islámské hrozby. Jejich nesouhlas je tak označován za nelogický a za duševní chorobu.

 

Každá ideologie má své oponenty.

 • Je ryzí arogancí nazývat kritiku jakékoliv ideologie fobií. To by znamenalo, že platnost této ideologie již byla potvrzena a každý, kdo se proti ní staví, zastává iracionální postoj a potřebuje pomoc psychiatra.

 

 

Takové iracionality a arogance jsou schopni pouze muslimové. Všichni si vzpomínáme na Mohameda Abdulláha, Afghánce, který konvertoval ke křesťanství, a hrozila mu za to poprava. Když byla vláda Afghánistánu dotlačena k jeho propuštění, zachránila si tvář tím, že ho obvinila z šílenství a tudíž neschopnosti stanout před soudem. V myslích muslimů může s islámem nesouhlasit pouze šílenec.

To je ryzí arogance.

Buddhismus je ve všech směrech mírumilovné náboženství, přesto má ale své kritiky, a my je nikdy neoznačujeme za buddhofoby.

 

 

Neologismus islámofobie nedává naprosto žádný smysl. Je hanlivý a je používán pejorativním způsobem k diskreditaci kritiků islámu.

 

Fobie je nemoc. Zde je krátký seznam několika fobií:

 • achluofobie (strach z temnoty)
 • acrofobie (strach z výšek)
 • androfobie (strach z mužů)
 • aviafobie (strach z létání)
 • klaustrofobie (strach z uzavřených prostor)
 • koitofobie (strach z koitu)
 • decidofobie (strach z rozhodování)
 • demofobie (strach z lidí)
 • equinofobie (strach z koní)
 • gynofobie (strach z žen)
 • hadefobie (strach z pekla – fobie, která postihuje všechny muslimy)
 • iatrofobie (strach z ordinace lékaře nebo doktorů)
 • nekrofobie (strach ze smrti)
 • neofobie (strach z čehokoliv nového)
 • panfobie (strach ze všeho)
 • xenofobie (strach či odpor k cizincům, až strach ze všeho cizího), atd.

 

Jak by mohla kritika islámu spadat do této kategorie? To vše jsou iracionální strachy, které vyžadují terapii. Naznačují muslimové, že kritici islámu by měli být léčeni?

Nesouhlas s islámem nelze klasifikovat jako fobii. Islám je ideologie. Fobie je iracionální strach z věcí, lidí nebo situací, nikoliv ale z ideologie. Nemůžete mít fobii ze systému víry. Víry nejsou samy o sobě děsivé. Jsou to lidé, kteří různé zločinné víry zastávají, kteří jsou nebezpeční a děsiví. Jak je možné vidět, samotný termín ISLÁMOFOBIE je hloupý, protože islám je systém víry a není možné mít fobii ze systému víry.

Muslimové trpí iracionálním strachem ze Židů. Muslimské děti jsou učeny, že Židé jsou zlí, že jí muslimské děti a dělají z jejich krve pečivo. Židé jsou karikováni hanobícím a démonizujícím způsobem, jsou zobrazováni jako krvelačná monstra.

V televizním pořadu vysílaném v palestinské televizi se zeptali tříletého děvčete, koho nenávidí nejvíce, ona odpověděla Židy, a novináři poté, co to zaslechli, chválili Alláha. Neologismus židofobie je proto legitimní, protože popisuje iracionální strach z Židů, který je muslimům vštěpován od dětství.

Muslimové touto chorobou velmi trpí.

Pokud by byly děti kdekoliv vedeny ke strachu z muslimů stejným způsobem, jakým jsou muslimské děti učeny strachu z Židů, pak bychom mohli smysluplně hovořit o muslimofobii. To ale není náš případ. Islám je systém víry. Je lidským právem nesouhlasit s jakoukoliv vírou. Nazývat tento nesouhlas FOBIÍ je logický blud.

Islám je jedinou ideologií, jejíž stoupenci se snaží zdiskreditovat své kritiky tím, že nazývají jejich kritiku FOBIÍ.

 

Slovo ISLÁMOFOBIE je naprosto nesmyslné

Je stejně bezvýznamné, jako FAŠOFOBIE. Lidé mají právo nesouhlasit s jakoukoliv ideologií a kritizovat jí, ať už je dobrá nebo špatná. Správnost ideologie spočívá v oku hodnotícího. Umlčovat kritiku ideologie je potlačováním základního lidského práva, jímž je svoboda projevu.

 

 

Absurdita muslimské mysli spočívá v tom, že si myslí, že je v naprostém pořádku podněcovat nenávist k nemuslimům obecně a k Židům obzvláště, a přesto není správné, když jiní jejich ideologii nenávisti kritizují.

 

Co spočívá za touto paranoiou a fobií z kritiky?

 

Je to neschopnost muslimů postavit se oprávněné kritice islámu.

 • Když takto selžou, uchýlí se k útoku ad hominem a snaží se zdiskreditovat své kritiky pošpiněním jejich charakteru.
 • Označením kritiky islámu jako duševní choroby se zbavují nutnosti odpovídat na oprávněnou kritiku svojí víry.

Neologismus ISLÁMOFOBIE je proto známkou intelektuální smrti muslimských oponentů, kteří nejsou schopni přijít s logickými argumenty a bránit islám před kritikou racionálním způsobem.

ISLÁMOFOBIE je útok ad hominem. Je logickým bludem a urážkou vrhanou na kritiky islámu.

Zdůrazňuje skutečnost, že islám je lež, která není schopná ustát kritiku. To je důvod, proč muslimové potřebují cenzuru a musí zničit pravdu brutální silou, ať už právní, nebo fyzickou, aby svojí lež ubránili.

Samotná existence tohoto neologismu je nevysloveným přiznáním muslimů, že islám je lež, kterou nelze logicky obhájit, a jedinou cestou k její obraně jsou ad hominem útoky a cenzura.

zpracovalo st@tll 2008

 

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Pánbů s námi a komunisti do prdele Následující text: Holocaust - Vražda jako průmyslové odvětví IV.část »»»

Atllanka | Úterý 29. 07. 2008, 08.39 | Islamizace, Blbost lidská, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 4479x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Islam
severka mejl web Úterý 29. 07. 2008, 10.37

Islam aneb jeho širitelia radi zastrašuju a brania prejavom akejkolvek kritiky,prave v totalitnej prezentacii je jeho nebezbečenstvo,lebo kym ine viery chcu presvedčit,islam chce podrobit

reaguj[2] Ahoj Severko
Dolly Úterý 29. 07. 2008, 23.25

Krom toho,že jsou horší než fašisti, jsou to taky primitivové, kteří určitě neznají ani piškotový dort se zakysanou smetanou… :-D ;-)

reaguj[3]
Michal web Středa 30. 07. 2008, 09.24

Souhlasím naprosto s celým textem. Je legrační, jak se Islám stal v EU jediným státem chráněným náboženstvím. Doufám, že politici takto jednají jen ze strachu. To by byla ještě polehčující okolnost.

reaguj[4] Messconception of Islam
Khairullah mejl Čtvrtek 29. 10. 2009, 06.50

Islam is not a brute relegion, If one who wants to know and read about Islam he/she can find thier answer in Holy Quran, where every thing is written on as clearly.

reaguj[5] Tady píšeme česky
Haley Čtvrtek 29. 10. 2009, 09.52

[4] Khairullah: Jasně, dokažte to skutky, jinak je váš korán jen cárem papíru.

Ale pro trouby překlad: But the pipes translation:

Yeah, prove it works, otherwise your Koran only letter.

reaguj[6] Nesouhlasím
Haley Čtvrtek 29. 10. 2009, 10.50

[3] Michal: Pro politika? Strach polehčující okolnost? No toto! Já bych řekl, že spíše kulka za vlastizradu! A doprostřed čela!

reaguj[7]
Dolly web Čtvrtek 29. 10. 2009, 14.57

[4] Khairullah:Strč si ten svůj korán do kam patří!

reaguj[8]
Zuzana mejl Pátek 10. 12. 2010, 05.37

Khairullah: I agree with you that all about Islam can be found in Quran. What we see as brutal about it is what you see so holy. We disagree with submission. We agree with self realization. You do not answer our question only because you don't even allow the questions. Any questions that we have you call blasphemy so you don't have to answer them. And all that because Quran does not allow questions. If it wasn't for the human curiosity and self realization you and I wouldn't even be able to have this conversation on the internet. You despise our inventions yet you use them on daily basis. If we were not free to always challenge the status quo we would still think that the Earth is flat and the lightning is only comming down to scorch me for my sins. You do not have to answer me here, just think again and think for yourself. Be critical and be fair. Stop thinking for at least a short while that Jews are pigs and do recognize ALL people as equal. Why not when we are all created by the same God? Leave it up to him to judge us when we die. It is his job, not yours. a tady cesky: Souhlasim s Tebou, ze vse o islamu je v Koranu. Co my vidime jako brutalni, Ty vidis jako svate. My nesouhlasime s podrizenim se. My souhlasime se seberealizaci. Ty neodpovidas na nase otazky protoze je ani nedovolujes. A to proto, ze Koran je nedovoluje. Osocujes nas z blasphemy abys na ne nemusela odpovidat. A to vse proto, ze Koran nedovoluje otazky. Kdyby nebylo lidske zvedavosti a seberealizace, asi bychom se po internetu takto nebavily. Presto, ze nasimi vynalezy pohrdas, pouzivas je denne. Kdybychom nemeli svobodu stale vyzyvat jiz ustanovene, dodnes bychom verili, ze zem je placata a blesk sjizdi s nebe jen proto, aby mne zpopelnil za me hrichy. Nemusis mi tady odpovidat. Mysli sama za sebe. Bud kriticka a bud spravedliva. Prestan si aspon na malou chvili myslet, ze Zidi jsou prasata a uznej jako rovnocenne VSECHNY lidi. Proc ne, kdyz nas stvoril JEDEN Buh? Nech to na Bohu, at nas soudi, az zemreme. To je jeho prace, ne Tvoje.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?