Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Leninův užitečný idiot - Sverdlov

Rudý teror – oficiální politika Sovětů

 

Prolog: Sverdlov nechal na příkaz Lenina popravit cara Mikuláše II, jeho rodinu včetně dětí, a to dokonce i s jejich nejbližším služebnictvem. Nakonec skončil sám tak, že ho zřejmě ubili jeho vlastní lidé..

Vznik užitečného idiota

Jakov Michajlovič Sverdlov se narodil 3. června 1885 v Nižnem Novgorodě v židovské rodině, kde jeho otec pracoval jako rytec. Měl ještě dvě sestry a tři bratry (bratra Zinovije adoptoval sovětský spisovatel Maxim Gorkij). Jeho otec po smrti Jakovovy matky přestoupil na pravoslaví, znovu se oženil a narodili se mu další dva synové.

 

 

Jakov byl vyloučen z gymnázia, pracoval jako pomocník lékárníka, a roku 1902 vstoupil do Ruské sociálně demokratické dělnické strany, která se následující rok rozštěpila na dvě frakce – umírněnější menševiky a radikální Leninovy bolševiky.

Sverdlov zůstal po boku Lenina. Roku 1905, když pobýval na Urale, se jako vedoucí funkcionář strany zapojil do revoluce. Pak byl zatčen a do roku 1917 čtrnáctkrát uvězněn a opakovaně poslán do vyhnanství, kde se setkal na začátku první světové války se samotným Leninem.

 

Život užitečného idiota

Po únorové revoluci roku 1917 se vrátil do Petrohradu, agitoval pro porážku Ruska ve válce a věnoval se protivládní propagandě mezi dělníky. Byl zvolen do ústředního výboru komunistické strany. Předsedal na dvou zasedáních strany, na nichž bylo rozhodnuto o ozbrojeném uchvácení moci; nakonec byl členem vojensko-revolučního výboru, jenž řídil říjnový převrat. Dnešními slovy by se dalo říci, že byl jedním z plánovačů říjnové revoluce. Sehrál také důležitou úlohu při podpisu Brest-Litevského míru.

 

 

Sverdlov vyhovoval Leninovi jako člověk slepě plnící jeho vůli. Byl tím, který železnou pěstí uváděl v život všechna jeho dogmata. Lenin nařídil a Sverdlov vydal příslušný rozkaz. V létě 1918 se v rukou Lenina a Sverdlova soustředila nejvyšší moc v zemi. Sverdlov měl vynikající paměť a dovedl si vybavit jména a podrobnosti o revolucionářích v exilu. Lenin u něj oceňoval „ledové“ sebeovládání v napjatých situacích.

Právě proto popravu cara Mikuláše II. a jeho rodiny 17. července 1918 organizoval právě Sverdlov, který také byl za tento zločin plně zodpovědný. Podle deníku Lva Trockého se uskutečnil tento jeho následující rozhovor se Sverdlovem.

 

Popravená Carevna

 

Trockij píše: Moje příští návštěva se konala po dočasném obsazení Jekatěrinburgu nepřítelem. Když jsem mluvil se Sverdlovem, zeptal jsem se ho:

  • Ano, a kde je car?
  • Vyřízeno, odpověděl. Byl zastřelen.
  • A kde je rodina?
  • Rodina s ním.
  • Všichni? Zeptal jsem se, zjevně překvapen.
  • Všichni, odpověděl Sverdlov. Co ty na to?
  • A kdo to rozhodl? Zeptal jsem se.
  • Rozhodli jsme my tady. Iljič (Lenin) byl přesvědčen, že je nešlo nechat na živu jako ikony, které by uctívali Bílí, zejména za současné obtížné situace.

Dál jsem se na nic neptal a považoval jsem celou záležitost za uzavřenou,“ končí svou vzpomínku Trockij.

Dnes se poprava carské rodiny vykládá dokonce přímo jako židovské spiknutí proti carské rodině a jejich příbuzným. Přitom značný počet Židů, kteří se dostali do bolševického vedení a nakonec šli i proti vlastnímu národu, tvořili ve skutečnosti jen nepatrný zlomek mnohamilionového ruského židovstva.

 

 

Většina ruských Židů je potom jako bolševiky, tj. ateisty, pokládala za vyvrhele, kteří zradili svou víru a národní kořeny a aktivní účastí v bolševickém hnutí hanobili jméno Boží a podněcovali mezi národy Ruska antisemitismus.

 

Idiotův užitečný Rudý teror

Sverdlov v tom nebyl výjimkou, spíše naopak. Když skončila válka, vyhlásil tzv. Rudý teror jako oficiální politiku sovětské republiky. Byla to brutální kampaň věznění a poprav (1918 – 1924), která připravila o život až půl milionu převážně nevinných lidí.

Zase začaly židovské pogromy, které byly před revolucí (1917) už jen vzácným a výjimečným jevem. Teď to byl jev doslova všední, takřka každodenní. V masové řeži přicházeli o životy lidi bez ohledu na věk, vinu, pohlaví a přesvědčení. Už tehdy se začaly plnit od vedení strany a přímo od Lenina předepsané hrůzné normy popravených.

 

 

Uprostřed toho všeho, 16. března 1919, Sverdlov ve věku 34 let náhle zemřel, údajně v důsledku epidemie španělské chřipky. Podle dalších verzí zemřel na tuberkulózu či prochladnul během cesty z Ukrajiny nebo při návštěvě Morozovovy továrny v Orlu, kde se prý těžce zranil.

A možná, že daleko nejpravdivější bude verze, podle které ho při jedné zastávce při projevu během mítinku utloukli dělníci, kteří už tenkrát toho jejich komunismu měli plné zuby. A to stáli bolševici se svým komunismem teprve na začátku nového úsvitu lidstva!

 

 

Sverdlov byl pohřben u Kremelské zdi, kde byli později pohřbíváni zasloužilí komunisté a zahraniční přisluhovači Sovětského svazu, kterým Lenin říkal užiteční idioti. Skutečná fakta o jeho smrti nejsou známa dodnes. A zřejmě se v Rusku mezi lidem ani neví, kdo ve skutečnosti byl, proto vydali na počest vraha v roce 1985 poštovní známku s jeho portrétem.

Klasika, věc možná pouze v bolševickém Rusku.

zpracovalo st@tll

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem – které jej doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Chcete-li číst naše texty jen povrchně, nečtěte nás raději vůbec.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Stalinské zrůdy: Vjačeslav Skrjabin - Molotov Následující text: Psychopat - Vladimír Majakovskij »»»

Atllanka | Pondělí 4. 07. 2022, 19.26 | Islám, Women, Násilí | trvalý odkaz | vytisknout | 64409x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?