Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Prussian Blue a Blondes Haar

Pruská modř – Blond vlasy a modré oči

 

Motto: Dvě mladé slečny, někdo by řekl andílci, dvojčata, která milují hudbu, jedna hraje na housle, druhá na kytaru a obě sladce zpívají…

Texty jejich písní však mají základ v myšlenkách nacismu, jejich vzorem je například Adolf Hitler. Co jsou vlastně zač tato děvčátka?

Prussian Blue je americké teenagerské duo, vzniklé roku 2003. Jeho členky Lynx Vaughan Gaede a Lamb Lennon Gaede se narodily 30. června 1992 ve Fresnu, v Kalifornii. Skupina je hlavně proslulá svými radikálními názory otevřeně podporujících neonacismus.

 

 

Svými výroky a hlavně netajenou ideologií vyvolaly již značnou vlnu mediální pozornosti, avšak ani ten nejpohotovější novinář je zatím na ničem nenachytal, neboť děvčata mají naučené fráze, v jejichž duchu odpovídají.

 

 

Tato skutečnost připomíná v mnohém začátky skupiny Tatu – od které se však liší ideologií. Slečny Pruská modř byly již aktivními účastnicemi mnoha akcí, většinou namířených proti přistěhovalcům či jinak nevyhovujícím lidem. Se svou matkou tvoří semknutou trojici, pro kterou je bílá barva barvou všeho nejlepšího, čistého a vyhovujícího dnešnímu světu.

 

 

Obě zpívaly v chóru, věnují se plavání a mají plno přátel. Lynx a Lamb poprvé předvedly svůj zpěv na neonacistickém festivalu Eurofest 2001. O rok později se začly učit hrát na hudební nástroje – Lamb hraje na kytaru a Lynx na housle. V tom samém roce byly představeny v show americké kabelové televize VH1 s názvem Inside hate rock.

V roce 2003 se objevily v dokumentu BBC režiséra Louise Therouxea nazvaném Louis a nacisté o antisemitismu a neonacismu ve Spojených státech. Lynx, Lamb a jejich matka April se také ještě téhož roku objevily v hororu Dark Walker.

 

 

Ke konci roku 2004 nahrály své debutové CD s názvem Fragment of future (útržek budoucnosti) u nahrávací společnosti Resistance Records. O rok později vydávají své druhé album The path we chose (cesta, co jsme si zvolily), na kterém je více tradičního rocku spolu s akustickou a elektrickou kytarou.

Většina skladeb postrádá rasový a nacionalistický podtext, který byl slyšet z jejich prvního alba Fragment of future. 20. října 2005 Prussian blue vystoupily v populární show televizní stanici ABC Primetime. Na svém DVD Blond hair, blue eyes (blond vlasy, modré oči), vydaném v roce 2005, představily tři své videoklipy a několik živých vystoupení. Krátce na to se duo vydalo na turné po USA. 22. srpna se objevily opět v Primetime na ABC.

 

 

V roce 2006 se dvojčata, jejich matka April, nevlastní otec Mark Harrington a jejich malá nevlastní sestra Dresden přestěhovali z kalifornského Bakersfieldu do Kallispelu v Montaně, protože matka dospěla k závěru, že Bakersfield na její vkus není dost bílý.

Část lidí z Kallispel protestovala, chodila po městě a rozdávala lidem letáky, varující před Prussian blue a jejich názory pod transparenty s hesly Nechceme tu nenávist, za což jim později bylo vyhrožováno rasistickými spolky.

Začátkem tohotu roku vyšlo jejich nové album The Path We Chose. V recenzích je opěvována větší profesionalita, rockovější zvuk a celkově tvrdší pojetí jejich názorů, které jsou bravurně zaobaleny obyčejnými pubertálními strastmi, o kterých nám některé texty taktéž vypovídají. Nelze také opomenout určitý pokrok v samotných projevech obou děvčat.

 

 

A co jejich oblíbená muzika?

Poslouchají například Avril Lavigne,Green Day nebo Evanescence, na straně druhé samozřejmě nezapomínají na své vzory, jakými jsou skupiny Final War, Brutal Attack a Skrewdriver. Neznáte? Stačí si přeložit názvy těchto skupin a pochopíte, že patří do White Power scény.

Zdálo by se, že tuto dvojici nemůže brát celkem nikdo vážně, avšak různé diskuze a fóra, která jsou přeplněna nadšenými komentáři oslavujícími jejich počiny při šířením rasové nesnášenlivosti, svědčí o opaku.

Nelze se ani divit euforii, kterou tato děvčata vyvolala a vyvolávat budou, jejich projev je totiž postaven na spojení naivity s dětskými hlásky a velmi radikálních názorů podtržených pop-rockovou muzikou.

 

 

Je jen otázkou času, kdy se budou hlásit o slovo i v Evropě, kde by snad jejich názorovost a průbojnost mohla narazit, přece jen se nás zde mnohem více stále dotýká nedávná historie koncentračních táborů a plynových komor, jejichž existenci dvojčata ve svých projevech zpochybňují.

 

 

Už samotný název dua je zřejmým zlehčováním tragičtnosti historických událostí, jež provázely druhou světovou válku. Slovní spojení Prussian blue totiž představuje název zbytkového plynu, který vznikal v plynových komorách po samotném procesu likvidace.

Andrea Andrea (aa) 

Aktualizace

 

 

st@tll    

 

Související texty

Upozornění redakce:

  • Červeně podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem – které jej doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Chcete-li číst naše texty jen povrchně, nečtěte nás vůbec!

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Brainwashing III. Následující text: Pánbů s námi a komunisti do prdele »»»

Atllanka | Pátek 4. 07. 2008, 20.16 | Music, Osobnosti, Neonacismus | trvalý odkaz | vytisknout | 4015x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Je to děsný
Hanny Sobota 5. 07. 2008, 10.42

Někteří vymaštěnci by měli být svlečeni do naha, pak přioděni do smradlavých pruhovaných pyžam plných vší, v počtu několika desítek zavřeni do baráku v Osvětimi spolu se šváby a štěnicemi, týden nepouštěni k vodě a denně mezi ně pohodit 2 bochníky suchého cleba a dva kýble vody… Po týdnu se zeptat, jaký mají názor na holocaust a nacizmus, v případě potřeby opakovat…

Myslím že tzv. Frýdova „Krabice živých“ by byla dostatečným lékem pro mnoho idiotských spratků, kterým do dospělosti zastydlá puberta bohužel nezabraňuje v početí a tak se můžou beztrestně množit a prznit další generace.

Možná by stála za úvahu nucená kastrace včech kdo volají po tom, aby se jim svět přizpůsoboval, a to není jen nacismus, ale i komunismus, islám, socialismus, církve, různé sekty atd…

Lidstvo zajde jinak na svou vlastní neschopnost vypořádat se s ksindlem. A tyto dvě slečny bohužel už ksindl jsou – a další ksindl jim fandí… Je to hnus, hnus, hnus!

[2] Opravdu odporný holky
Dan Vel Sobota 5. 07. 2008, 11.18

Ty by mohly tak drnkat u táboráku z pochodní na srazu neonácků, nechápu, kdo je tlačí kupředu. Ale myslím si, že i u nás budou populární, když může být populární udavačství včetně udavačů – jako je Ohavnica, tak proč ne nacistky, bo český národ je pok…ený ze všech stran.

[3] výchova
Tobias Sobota 5. 07. 2008, 11.48

Docela bych chtěl vidět jejich rodiče…

[4] Zajistit budoucnost bílých dětí
Yosarian Sobota 5. 07. 2008, 13.22

Největším americkým neonacistickým ideologem zůstává „ministr propagandy“ David Lane. Ten prošel většinou významnějších amerických bílých rasistických spolků, Árijskými národy a Ku Klux Klanem počínaje a neonacistickou Národní aliancí a teroristickým Bruder Schweigen (Tiché bratrstvo neboli Řád) konče. Doopravdy se „našel“ ovšem až ve vězení, kde si stále odpykává svých 190 let odnětí svobody.

Lane, autor jednoho z „posvátných“ textů amerických neonacistů – tzv. 14 slov, musí mít z Prussian Blue radost. Obě mladičké árijky jsou jako chodící a zpívající reklama na jeho motto „Musíme zajistit existenci našeho lidu a budoucnost bílých dětí“ (v angličtině We must secure the existence of our people and future for white children).

[5] Nechápu
Radox Neděle 6. 07. 2008, 22.31

Zajímavé…na jedné straně tady píšete články, které jsou proti rasismu, a na druhé straně tady rasismus tvrdě propagujete – svou nenávistí vůdči muslimům…

[6] pro Radox
Yosarian Neděle 6. 07. 2008, 22.56

Kde tady vidíš nějakou nenávist k muslimům?

To že se tu uvedou fakta, znamená nenávist? – To znamená jen zdravý rozum.

A odkdy jsou muslimové rasa?

[7] Radox vidí rasu ve všem
Šeherezáda web Čtvrtek 10. 07. 2008, 08.51

Podle něj jsou rasa i fašisti a kuklux-klan, hoch je zblblej E-Unijskou propagandou multikulturalismu, jinak by přece musel vidět, že fakta nejsou žádný rasismus! Je tomu totiž právě naopak, popíráním nesporných fakt, jejich zamlžováním a nebo v nejlepším případě zlehčováním vedeme svůj vlastní lid na porážku – a o tom je myslím tento web – jen aby jich bylo víc!

Připadám si tu jako v té 1000 a jedné noci, tam ta Šeherezáda též bojovala, jako ty Atllanko, denně o přežití – nakonec vyhrála. Taky vyhrajeme, protože jestli prohrajeme tentokrát, bude to už pro nás a naši civilizaci navždy… Nebo aspoň na 1000 let, jak předpověděla Sibyla, nebo Nostradamus – stačí číst!

[8] realita
mildis Sobota 12. 07. 2008, 09.45

Raděj budu mít za sousedy tyhle dvojčata než rodinu romu ;-)

[9] Co je lepší?
Jana Horká Sobota 12. 07. 2008, 11.34

Njn, když myslíš… nebo lépe řečeno nemyslíš… Špatnej rom tě tak akorát vokrade, ale ta bílá Nejrasa tě vyplynuje, ty troubo…

[10] Ha ha mildis
Milanko Janko Sobota 12. 07. 2008, 13.02

Já ještě neslyšel romskou písničku, kde by ti vyhrožovali, jako tady ty vymaětěný holky… který bych dal cvičně na pár tejdnů do bungru :)))

Tonda Pátek 18. 07. 2008, 15.37

Méně slavnější duo. Členky Ku Klux Klanu: http://www.heritageconnection.tv/

B.F.G. Úterý 5. 05. 2009, 12.54

Takovejch jako je prussia blue by melo byt miliony po celem svete.


Atllanka reaguje:

A hlavně by se už konečně měli pozavírat tací hňupové čeští, jako jsi ty, ty nepoučitelný obdivovateli hloupé nacistické sběře…

[13] Fuj ty ale smrdis B.F.G.!!!!
Hans Scheurbaum Úterý 5. 05. 2009, 16.17

Vadi mi nejen tvuj smrad, ale i tvoje smradlava tzeska mutr a fotr, taky bracha a segry… Pripravte se ste v poradi slovansky udavacsky sudetacky spiny! Neserte se kam nepatrite nikdy slovan neni to co german! Tak to bylo a bude!

[14] Pro Hanny
Kuba Čtvrtek 5. 08. 2010, 20.47

Pro Hanny : nechápu proč píšeš že by měly okusit koncenrák bylo přece jasně daný kdo tam patří a kdo ne otom že to nebylo lehký se přece nikdo nehádal takže co by tam trénovali nebo meli zjistovat

Honza Pondělí 11. 06. 2012, 01.59

Žijí ve spořádané, pracující rodině. Nechápu,co proti nim máte. Že jsou hrdí na to, jací jsou? A že jim vadí přílišná kriminalita menšin? No komu by to nevadilo?… jak řekl [8] mildis:. Taky budu mít vedle sebe mnohem radši tyto lidi, než cikány.

Nelze přidávat nové komentáře.