Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Irové řekli - NE!

Stateční Irové a Irky řekli: Sbohem Eurabie!

 

Motto: Irové včera hlasovali v referendu o Lisabonské smlouvě. Dnes od rána se sčítají výsledky, které čím dále více naznačují, že irští voliči řekli Evropské unii k lisabonskému paskvilu své důrazné NE!

Výsledek už potvrdil neoficiálně i irský ministr spravedlnosti Dermot Ahern. V televizi RTÉ prohlásil doslova: Na základě dosavadních odhadů je jen velmi těžké si představit, že by se výsledek ještě mohl nějak výrazně změnit…

 

 

Lisabonskou smlouvu tak postihl podobný osud jako její předchůdkyni zv. Euroústava, kterou před třemi lety v referendu odmítli Holanďané a Francouzi. Evropská unie poté vypotila po složitém jednání novou, upravenou smlouvu pod jejíž text se podepsali politici EU v prosinci v Portugalském Lisabonu – odtud její název.

Aby se neopakovala situace s Euroústavou, dohodlo se, že schvalování Lisabonské smlouvy zůstane v celé EU pouze záležitostí parlamentů a vlád.

Jedinou výjimku tvořilo však nevelké Irsko, které má referenda ve své ústavě. A tak se pouhým třem milionům irských voličů naskytla jedinečná příležitost – ovlivnit svým hlasováním osud bezmála pěti set milionů dalších obyvatel Evropské unie.

 

 

 

Aktualizace: Irové byli donuceni opakovat referendum

Irové v opakovaném referendu schválili lisabonskou smlouvu. Podle oficiálních výsledků hlasovalo pro lisabonskou smlouvu 67,13 procent zúčastněných voličů. Proti bylo dvakrát méně Irů, 32,87 procent.

Lisabon schválily všechny irské volební okresy kromě Donegalu ležícího na severo západě země…

 

 

V reakci na výsledky irského hlasování český prezident Václav Klaus řekl:

Kdyby to náhodou dopadlo trochu jinak, bylo by i třetí a další referendum. Irové měli poslední šanci, aby něco řekli. Po irském referendu už žádné referendum v Evropě nikdy nebude…

Jan Frgál 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Je Česko osídlené národem zbabělců? Následující text: Hyeny v českém soudnictví? »»»

Atllanka | Pátek 13. 06. 2008, 16.56 | EU, Politika | trvalý odkaz | vytisknout | 1867x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Tak k tomu musim napsat
marxista Pátek 13. 06. 2008, 18.17

EU si myslela, že když do Irska napumpuje prachy z celýho zbytku unie a vytvoří z něj Potěmkinovu vesnici, že Irové padnou na zadek – nepadli! Světe div se, existuje tu v Evropě ještě národ, co se nedá uplatit! Gratuluji Irsku k Irům! A jen doufám, že je na dlouhou dobu vystaráno s tou zatracenou pohanskou Eurabií, stojící na třech nohách z nichž jedna je shnilá a zralá k amputaci – která? No přece ta implantovaná, islám!

[2] irove
pizi Pátek 13. 06. 2008, 18.42

No já bych se zase tak neukvapoval s chválením Irů. Jsem ochoten chválit výsledek. Je dobře že ta eurověc neprošla. Ale jaké byly důvody Irů, to nevíme. Klidně to mohly být nějaké uplně debilní nesmysly a né výsledek zralé úvahy a správných hodnot. Někdy se dá páchat dobro ze zlých pohnutek. Minimálně jim asi můžem připsat k dobru, že se nenechali ukecat kampaní, která tam asi ve prospěch eurověci byla. Ale ani to nevím jistě, jen hádám, že tam byla.

[3] Ahoj,
Libor Pátek 13. 06. 2008, 19.21

pokud Irove řekli NE, koupím lahev Irské Whiskey a alespoň tímto drobným příspěvkem je podpořím. :-D 8-)

[4] pro Pizi
Kofola Pátek 13. 06. 2008, 21.47

Pizi. Debilní nesmysly ovlivňují především debily a ti je pak dál šíří prostřednictvím svých debilních komentářů.

Jsi toho zářným příkladem.

PS: Existuje na světě něco, co bys nezpochybňoval?

[5]
Kofola Pátek 13. 06. 2008, 21.57

Nejsem právě Klausovým obdivovatelem, ale tímto si můj obdiv Venca vysloužil:

V.Klaus k irskému referendu: „Jen v jedné jediné zemi EU umožnili politici občanům vyjádřit svůj názor. Výsledek je snad pro všechny jasným sdělením. Je vítězstvím svobody a rozumu nad umělými elitářskými projekty a evropskou byrokracií,“ uvedl v dnešním prohlášení Klaus.

[6] Milý Pizi.
Karel Jemelka mejl Pátek 13. 06. 2008, 22.02

[2] pizi:Myslím, že tentokrát je Tvůj příspěvek v souladu s mým názorem. (Všimni si, že jsem z nemilého přešel na milý). Přesto, jeden rozpor. Já bych Iry pochválil. :-D

[7] Pro Jemelku
Honza Pátek 13. 06. 2008, 22.10

Není náhodou důvodem k tvému názoru na Iry to, že jsou to protestanti? :-D

[8] pro kofolu 4
pizi Pátek 13. 06. 2008, 22.43

Ne, na světě není nic co bych nezpochybňoval, snad kromě faktu mé vlastní existence. Ty snad o něčem nezpochybnitelném víš? :-)

Já jen jestli tu zase nemáme klasickou nelogickou zkratku:

Piži říká, že neví proč Irové hlasovali jak hlasovali a připouští tedy i možnost že hlasovali dobře, ze špatných pohnutek, z toho plyne, že piži říká, že Irové jsou debilové.

A následuje opět hádka o pižim pod článkem, který o něm není.

[9] pro Pizi
Kofola Pátek 13. 06. 2008, 23.01

Ty tady někde vidíš nějakou hádku? Já pouze konstatuji, že jsi nihilistický trouba, což je naprosto nezpochybnitelné a což ostatně sám přiznáváš. Čili žádná hádka ale naprostá shoda. ;-)

[10] Jejda,
Karel Jemelka mejl Sobota 14. 06. 2008, 21.54

[7] Honza:a já si vždy myslel, že tam jsou katolíci. Hm…

[11] K. Jemelkovi
Honza Sobota 14. 06. 2008, 22.13

…hm… A google ti dává za pravdu. Jako 150%. ateista v tom mám chaos. Vidím, že Tvé názory na výsledek Irského referenda mají zcela jistě nějaké jiné důvody. Omlouvám se za svůj úlet.

[12] Přijímám
Karel Jemelka mejl Sobota 14. 06. 2008, 23.55

[12] Honza:s konstatováním, že slušní lidé mohou být i 150%-ní ateisté.

hop Neděle 15. 06. 2008, 11.36

no slava…takze i do budoucna zustaneme nevyznamnou zemickou, ktera bude muste lizt do prdele USA/SSSR/Cine/kazdymu, kdo ma prahy

Ano, stop evropske integraci…samotni dokazeme vic nez dohromady…3× hura

[14] pro hop 14
pizi Neděle 15. 06. 2008, 18.32

A on ti někdo brání spolupracovat s někým v EU, když v EU nejsi? Spolupráce může být dobrovolná na základě oboustranné výhodnosti. Nebo nařízená, protože nevýhodná. Chceš spolupracovat se Zimbabwe na posilovaní společné měny? Nebo připouštíš, že ne každá spolupráce znamená, že dosáhneme víc?

Nelze přidávat nové komentáře.