Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Od Lenina k Putinovi

Lenin – Duševně nemocný krvežíznivý zločinec se syfilidou

 

Motto: Legenda o hodném Leninovi proti zlému Stalinovi není pravdivá. Byl to Lenin, kdo rozpoutal rudý teror. Stalin na něj jen navázal a Putin dnes uvědomělě pokračuje…

Krvežíznivý zločinec, fyzicky i duševně nemocný maloměšťák – takový Lenin, zbavený mýtů a vzdálený od sovětských klišé, se zjevil na ruských obrazovkách téměř 30 let od rozpadu Sovětského svazu.

Dokumentární seriál Lenin, který odvydílala státní televize Pervyj Kanal, chtěl „skoncovat s mýtem Vladimira Uljanova“, jak zní skutečné jméno zakladatele SSSR.

 

Vladimír Iljič Lenin

Dokumentarista zveřejnil dopis ze srpna 1918, ve kterém Lenin volá po smrti dvou milionů rolníků považovaných za boháče, za kulaky, kteří skutečně okusí násilné represe. O měsíc později začal s budováním koncentračních táborů, aby „izoloval“ nepřátelské třídy.

Další dokumenty seriálu ukazují, že Lenin trpěl duševními poruchami a že jeho matka v dubnu 1898 psala policii o „znepokojivém psychickém stavu“ uvězněného mladého revolucionáře, přičemž zmínila „duševní nemoc postihující rodinu“.

Během 70 let v Sovětském svazu vyrostl kolem Lenina kult osobnosti. Písně, básně, portréty, citáty a hesla týkající se Lenina byly v sovětském veřejném prostoru všudypřítomné. A to do té míry, že se vyprávěl vtip o spuštění výroby postelí pro tři, protože „Lenin je stále s námi“.

 

 

Komunistická propaganda vytvořila obraz altruistického a humanistického askety, kontrastující s tyranem Stalinem. Ačkoliv s koncem Sovětského svazu Lenin zmizel z veřejné debaty, stále se těší popularitě.

Podle průzkumu, který v roce 2017 podniklo nezávislé středisko Levada ke 100. výročí bolševické revoluce, má 56 procent Rusů „pozitivní“ či „spíše pozitivní“ vztah k obrazu svého bývalého vůdce, oproti 41 procentům v roce 2006. Čtyři z pěti Rusů jsou proti stržení četných Leninových soch v zemi. A jeho nabalzamované tělo stále spočívá v mauzoleu na Rudém náměstí.

Nové ruské režimy do značné míry Lenina ignorují a raději stavějí do popředí Stalinovu hlavní roli při vítězství nad nacistickým Německem.

„Lenin byl zapomenut, přešel do Stalinova stínu,“ říká režisér Vladimir Chotiněnko, jehož film „Lenin. Nevyhnutelnost“ se dostal do ruských kin na konci října. Ani zdaleka nelíčí život proletáře, ale ukazuje Vladimira Uljanova jako maloměšťáka, který nosí buřinku, motýlka a hůlku a který si libuje ve Wagnerových operách. „Tento Lenin vypadá spíše jako evropský dirigent, než jako proletářský vůdce,“ shrnuje režisér.

Film natočený ve stylu hollywoodských trháků vypráví kontroverzní příběh Leninova návratu ze švýcarského exilu do Ruska v roce 1917. Snímek ukazuje, že tato cesta vlakem přes Německo uprostřed války s Ruskem by nebyla možná bez souhlasu německého císaře.

A taky brzy poté, co se bolševický vůdce dostal k moci, uzavřel s Němci mír a opustil ruské spojence. A na vůdci revoluce tak spočívá podezření, že svůj boj vedl za německé peníze.

 

 

„Lenin nikdy neměl rád Rusko, ani Rusy, ty líné mužiky. Rusko pro něj nebylo ničím jiným, než začátkem projektu světové revoluce,“ uvedl herec Jevgenij Mironov, jenž ztvárňuje ve snímku Lenina.

Mluvčí ruských komunistů Alexandr Juščenko vyjádřil politování nad snahou „zdiskreditovat Lenina německými penězi“ v době, kdy v Rusku i ve světě ekonomické a sociální nerovnosti tlačí masy k tomu, aby vyšly do ulic. To podle něj svědčí o tom, že „Leninovy myšlenky stále oslovují masy, povstávající proti kapitalistům“.

 

Vladimír Putin

A chcete znát pravdu o současném Rusku? Kam to pokročilo? Chcete vědět pravdu také o Putinovi? Podívejte se na pravdivý dokument Skutečný Putin. Tento film je pochopitelně v Rusku zakázán.

Ruská vláda (včetně Putina) nesnáší jakoukoliv kritiku a zbavuje se opozice, zastrašováním, mučením, únosy a vraždami. Celý režim je ovládán za pomoci tajných služeb. Lidi, kteří jsou ve vládě jsou zkorumpovaní, samozřejmě včetně Putina.

A této korupci Putin říká: nastolení pořádku ve vládě.

Putin dokázal, že řady ruských miliardářů se za poslední roky zdvojnásobily. Mezi nimi jsou jeho přátelé z doby, kdy pracoval na radnici v Petrohradě, sousedi z „chalupářské kooperativy jezero“ i přátelé z juda. Putin převedl zbytky státního majetku na své přátelé.

Putinův bývalý bankéř Pugačev, který raději uprchl do zahraničí, říká: „Osobní majetek Putina, který je ukrytý v různých zahraničních kontech a investičních fondech, ve kterých nefiguruje Putinovo jméno, odhaduji na 200 miliard dolarů. Z osobní zkušenosti vím, že za prvních deset let Putinovy vlády, ukradl Putin co jen mohl.“

 

 

Putina lze tedy považovat za nejbohatšího člověka na zemi. 200 miliard dolarů je totiž 2× víc, než kolik oficiálně vlastní nejbohatší člověk světa a zakladatel Microsoftu Bill Gates. Prezident a premiér Medvěděv se doslova předhánějí. Porovnávají si mezi sebou drahé paláce, luxusní jachty, luxusní předměty…

Za vlády Putina korupce nabyla obrovských rozměrů. Podle Transparency International je Rusko jednou z nejvíce zkorumpovaných zemí světa. Rozměry korupce za vlády Jelcina a Putina se nedají vůbec srovnávat.

Putinští vládní činitelé a úředníci si neberou žádné servítky, protože jim nic nebrání krást, je podplacená policie, neexistují žádné kontroly. Luxusní automobily, jachty, vily… Všechno získali podvodem a pak se tím drze chlubí před národem a světem.

Podle expertů, každoroční korupční obrat v Rusku dosáhl 300 miliard dolarů. Což je ekvivalent ruského státního rozpočtu a tvoří 25% HPD země. Nejhorší je, že na vše doplácí obyčejní pracující, kteří platí daně. Růst tarifů a cen je výsledkem korupce ve všech sférách vládnutí. Úplatky, krádeže, praní peněz dosahuje 50% i více procent ceny práce. Tohle je důvod, proč stavba plynovodu v síti Gasprom stojí 3× víc než v Evropě. V systému ministerstva školství se podle expertů na některé kontrakty vybírá až 90% ceny projektů v úplatcích.

Vládnoucí špička dělá všechno možné, aby udržela kontrolu nad zemí. Zastrašují, vyhrožují, manipují volby. V Rusku se předává moc jakousi cestou následnictví, dohod mafií. V Rusku nejsou demokratické volby ani žádná další demokracie. Rusko je zkorumpovaný autoritářský stát, který všem vyhrožuje jadernou válkou.

 

 

Rusko je přítelem a spojencem světa islámu!

Vladimir Putin na zasedání Skupiny strategické vize „Rusko a islámský svět“ řekl:

  • Teroristé a jejich stoupenci se stále snaží destabilizovat situaci, ale v Rusku nalezne islámský svět vždy spolehlivého přítele a spojence, vždy připraveného přijít na pomoc při řešení globálních výzev.
  • Za přispění Ruska dostaly teroristické a extremistické síly v Sýrii těžký úder, nicméně, teroristé a zejich stoupenci se stále snaží o destabilizaci regionální situace a všemi prostředky brání mezinárodnímu úsilí o řešení konfliktu. Snaží se využít zbývající rozdíly mezi etnickými a náboženskými skupinami a také oprávněného rozhořčení muslimských národů z vnějšího vměšování do svých vnitřních záležitostí a snahy o vnucení jim cizích modelů vývoje.

 

 

Putin akcentoval, že „v Rusku islámský svět vždy najde spolehlivého přítele a spojence, připraveného přijít na pomoc v boji proti globálním výzvám a hrozbám, pomáhat při řešení naléhavých problémů.“

  • Z naší strany očekáváme aktivní pozici muslimských zemí, jejímž výsledkem bude upevnění principů spravedlnosti, právního státu, odmítnutí diktátu moci, propagandy a ekonomického tlaku v mezinárodních vztazích.

 

Ruská propaganda také tvrdí, že jsou to USA, kdo vyhrožuje jadernou válkou. Je to přesně naopak. Rusko prokazatelně vyhrožuje jadernou válkou. Rusáci ještě připomínají, že můžou zaútočit jako první.

Podle ruské obranné koncepce má Rusko právo použít jaderné zbraně v případě, že budou proti němu a jeho spojencům použity zbraně hromadného ničení. A také v případě, že bude ohrožena existence Ruské federace.

Sovětský svaz na sebe v minulém století vzal závazek, že nepoužije jaderné zbraně jako první. V současném Rusku už to ale neplatí. Rusko může použít jaderné zbraně jako první. O použití jaderných zbraní rozhoduje výhradně Vladimir Putin.

Pokud Putin rozhodne, že je jeho země nějakým způsobem obrožena, nechá vypustit jaderné rakety. Otázka je, jaký bude cíl. Nejspíš Západ. Putin moc dobře ví, že zaútočit na NATO je pro Rusko sebevražda. Doufejme proto, že se to nikdy nestane.

zpracovalo st@tll 2022

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Zrazený národ - kolaborant Eduard Beneš Následující text: Jak Putin odplácí »»»

Atllanka | Pátek 27. 05. 2022, 14.29 | Česko, Postkomunismus, Komentáře | trvalý odkaz | vytisknout | 2538x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?