Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Židovskému státu je 60 let

STÁT IZRAEL SLAVÍ 60. VÝROČÍ SVÉHO ZALOŽENÍ

 

Izrael byl vyhlášen 14. května 1948 (5. dne měsíce Ijar 5708), tedy již před 60 lety. Již od svého vzniku to Izrael neměl právě jednoduché, ale i přes všechny strasti, kterými si musel projít, dozrál až do dnešní podoby…

Moderní Izrael je státem, ve kterém se vzájemně mísí kultury jeho obyvatel, jejichž kořeny sahají snad do všech koutů Země, a ve kterém se tisícileté tradice prolínají s nejmodernějšími technologiemi. Nově vám přinášíme dokument, který má se vznikem Izraele mnohé společného…

 

 

Deklarace nezávislosti Státu Izrael

Země Izraelská je kolébkou židovského národa, zde byla formována jeho duchovní, náboženská a politická tvář, zde bojoval o státní samostatnost, zde vytvořil své národní i univerzální kulturní hodnoty a daroval světu nesmrtelnou Knihu knih. Násilím vyhnán ze své Země zůstal jí věrný v celé diaspoře a nikdy se nepřestal modlit a doufat v návrat do své Země a v obnovu politické svobody.

Na základě historické a tradiční spjatosti usilovali Židé všech pokolení o opětovné navrácení staré vlasti. V posledních generacích se do Země vrátily četné zástupy. Průkopníci, hrdinové a bojovníci dali znovu rozkvést poušti, vzkřísili hebrejský jazyk k novému životu, vybudovali města a vesnice, a tak vytvářeli stále rostoucí lid s vlastním hospodářstvím a kulturou, mírumilovný, ale schopný se bránit, lid, který přináší všem obyvatelům Země požehnání a pokrok, lid, který usiluje o státní samostatnost.

 

 

V roce 1897 se na výzvu Theodora Herzla, tvůrce myšlenky židovského státu, sešel Sionistický kongres a vyhlásil právo židovského národa na národní obrození na půdě své vlasti.

Toto právo bylo uznáno Balfourovou deklarací dne 2. listopadu 1917 a stvrzeno mandátem Společnosti národů, který garantoval mezinárodní uznání historické vazby židovského lidu s izraelskou zemí a jeho právo získat opět národní domovinu.

Zkáza, která židovský národ postihla v poslední době, zkáza při níš byly odvlečeny na porážku milióny evropských Židů, znovu a jednoznačně potvrdila nutnost řešit otázku židovského národa, dosud bez vlasti a státu, znovuzřízením židovského státu v Zemi Izrael. Tento stát doširoka otevře dveře každému Židu a židovskému lidu zajistí rovnoprávné postavení mezi ostatními národy.

 

 

Židovští uprchlíci, kterým se podařilo uniknout hrůzostrašnému krveprolití nacionálnímu socialismu v Evropě, i Židé z jiných zemí nepřetržitě proudili do Země Izrael navzdory všem potížím, překázkám a nebezpečím; neustále se dožadovali především svého práva na život ve cti, svobodě a na poctivou práci na své domácí půdě.

Ve druhé světové válce se židovští obyvatelé Palestiny plně podíleli na boji svobodných a mírumilovných národů proti silám národně-socialistických zložinců a krví svých bojovníků a svým nasazením si vydobyli právo být připočteni ke společenství zemí, které založili Organizaci spojených národů.

Zdroj a pokračování textu Deklarace zde…

 

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Jak chutná postkomunismus I. Následující text: Jak chutná postkomunismus II. »»»

Atllanka | Sobota 17. 05. 2008, 07.44 | Israel, Historie, Výročí | trvalý odkaz | vytisknout | 2405x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] A pořád nemají klid
Jaroslav Mrázek Sobota 17. 05. 2008, 10.44

60 let a pořád nemají klid, pořád je to moře arabských velbloudářů chce vyhubit… Dělají a říkají to veřejně, a my jim přesto poskytujeme stále dotace!!! Celý svět by se měl zasadit o to, aby tzv. palestinští arabové dostali jednorázové odškodné a vypadli už jednou provždy z té země. Přestože na nic nemají nárok, udělal bych to. Rozestěhovat je po rodinách do oceánu arabských zemí a nechat podepsat, že se nikdy nesmí vrátit. Všechno je jen otázka peněz – jeli by jak fretky! A nás všechny by to vyšlo mnohem levněji, než jim tam pořád něco cpát!

reaguj[2]
pizi Sobota 17. 05. 2008, 23.31

V clanku se pise:

Zkáza, která židovský národ postihla v poslední době, zkáza při níš byly odvlečeny na porážku milióny evropských Židů, znovu a jednoznačně potvrdila nutnost řešit otázku židovského národa, dosud bez vlasti a státu, znovuzřízením židovského státu v Zemi Izrael.

Ja nejak nevidim jak byla potvrzena nutnost zridit jim stat tim, ze je nekdo odvlekl do koncentraku.

reaguj[3] pro Pizi
Kamil Sobota 17. 05. 2008, 23.51

Jak tě tady na webu mám možnost číst, je toho mnohem víc co nějak nevidíš, Pizi. Ale třeba z té slepoty ještě vyrosteš.

reaguj[4]
Petr Neděle 18. 05. 2008, 00.19

To přece fašouni a rasisti nikdy neviděli, ne?

reaguj[5] Pro Atllanku
Jaroslav Mrázek Neděle 18. 05. 2008, 08.58

Myslím, že dementy jako Pizi nechám bez povšimnutí, je to hovado nejhrubšího zrna a já jen doufám, že přísloví Na každého jednou dojde je pravdivé a dojde i na něj. Docela bych se nedivil, vždyť jak dopadl Hitler, Goebels a další… stejně tak dopadnou i různý Pici, pardon Pizi 8-)

reaguj[6] Pizo, komu to píšeš?
Královna Neděle 18. 05. 2008, 09.05

Deklaraci sestavili a podepsali před více než 60-ti lety tito lidé:

David Ben Gurion, Daniel Auster, Mordechaj Bentov, Jitcchak Ben Cvi, Elijahu Berligne, Fritz Bernstein, Rabbi Wolf Gold, Meir Grabovsky, Jicchak Gruenbaum, Dr. Abraham Granovsky, Elijahu Dobkin, Meir Wilner-Kovner, Zerach Wahrhaftig, Herzl Vardi, Rachel Cohen, Rabbi Kalman Kahana, Saadia Kobaši, Rabbi Jicchak Meir Levin, Meir David Loewenstein, Cvi Luria, Golda Myerson, Nachum Nir, Cvi Segal, Rabbi Jehuda Leib Ha-Kohen Fishman, David Cvi Pinkas, Aharon Zisling, Moše Kolodny, Eliezer Kaplan, Abraham Katznelson, Felix Rosenblueth, David Remez, Berl Repetur, Mordechaj Shattner, Ben Zion Sternberg, Bechor Šitrit, Moše Šapira, Moše Šertok.

Těmi všemi ty idiotku pohrdáš? Koukám, že ty budeš pěkný póvl, zřejmě Doma řezali tě málo? Se ptám…

reaguj[7]
Jaroslav Bahník mejl Neděle 18. 05. 2008, 22.50

Kdo není s námi je proti nám. Ale když čtu příspěvek od quuen. Pokud není vdova tak se omlouvám guen female monarch. Tak má hlavu jako vysypaná makovice. Pěkný den Atlanko.

reaguj[8]
Pizi web Pondělí 19. 05. 2008, 06.53

Skvele, je zde rada lidi, kteri tu spojitost vidi. Vysvetlite mi to tedy nekdo? Dokazete mi ze se mylim, nebo umite jen nadavat a neco rozumneho z vas dostate nepujde? Jak plyne z toho ze je nekdo perzekuovan nutnost poskytnout mu stat? Proc jej nedostali cikani? Take byli plynovani ve velkem ne? Nemelo by mezinarodni spolecenstvi nasilim prosadit vybudovani jejich statu na kousku uzemi dnesni indie? Je to prece stejny princip. Pokud neni, vysvetlete mi prosim nekdo v cem se to lisi. Vysvetleni neni veta pizi ty jsi debil.

reaguj[9] Proč?
Královna Pondělí 19. 05. 2008, 09.22

Ptáš se pizi proč? A proč se ptáš tady, cizích lidí? Proč se nezeptáš maminky, tatínka, učitelů a tebou uznávaných autorit, jsou li jaké? Proč se ptáš na diskuzích pod článkem věnovaném státu Izrael na cigánskou problematiku? Kde vidíš nějakou spojitost? Že je Hitler vyvražďoval, to nějak souvisí s Izraelem? Jak? Měli cigáni někdy svůj stát? A chtěli ho po válce zase zpět? Žádali o něj? Proč si myslíš, že za to, že ho nedostali můžou Židi? Jsi cigán? Proč tedy pokud není ještě nějaká iniciativa za stát cigánů, tak proč nezaložíš nějakou ty? A proč si myslíš, že bych byla proti?

reaguj[10] Pro hlupáka Mažňáka
Královna web Pondělí 19. 05. 2008, 09.31

Někdo má hadry na těle, někdo je nosí v hlavě, berte ten rozdíl vesele, berte ten rozdíl hravě – pěkná verze je na stránce webu – pod slovem web :)

reaguj[11]
Pizi web Pondělí 19. 05. 2008, 09.41

Kralovna – Ty jsi po mem dotaze reagovala tak, ze mam pocit, ze znas odpoved na mou otazku. Takze se ptam proc tebe.

Proc si myslis, ze si myslim, ze za to ze cikani nedostali svuj stat mohou zide? Zapomen na otazku kdo za co muze, to jsem vubec neresil. Vubec jsem neresil kdo je zly a kdo hodny, nebo kdo je v pravu apod. Upozornoval jsem na logickou nedokonalost v tvrzeni toho prohlaseni.

Znova ti to zopakuji:

Zkáza, která židovský národ postihla v poslední době, zkáza při níš byly odvlečeny na porážku milióny evropských Židů, znovu a jednoznačně potvrdila nutnost řešit otázku židovského národa, dosud bez vlasti a státu, znovuzřízením židovského státu v Zemi Izrael.

Jednoznacne potvrdila nutnost?

Zni mi to prilis jako reklamni kecy. Nemam to rad. V zasade jde to souveti prelozit jako:

Existence problemu Y jednoznacne potvrzuje nutnost pouzit reseni X.

Nemyslim si, ze by to byla pravda. Vyhlazovani zidu za druhe svetove jednoznacne potvrdilo, ze toho je lidstvo schopno, ale to je asi tak vse co bylo jednoznacne potvrzeno. Z vyhlazovani nijak neplyne, ze jediny mozny dalsi krok je vytvorit jim stat. Zapomen na emoce, zkus logiku. Ta veta je manipulativni a nepravdiva.

reaguj[12]
Královna Pondělí 19. 05. 2008, 10.19

Proč ty neodpovídáš na moje otázky, a proč si myslíš, že bych ti já měla odpovídat na tvoje?

Připomenu ti je:

„Proč se ptáš tady, cizích lidí? Proč se nezeptáš maminky, tatínka, učitelů a tebou uznávaných autorit, jsou li jaké? Proč se ptáš na diskuzích pod článkem věnovaném státu Izrael na cigánskou problematiku? Kde vidíš nějakou spojitost? Že je Hitler vyvražďoval, to nějak souvisí s Izraelem? Jak? Měli cigáni někdy svůj stát? A chtěli ho po válce zase zpět? Žádali o něj? Proč si myslíš, že za to, že ho nedostali můžou Židi? Jsi cigán? Proč tedy pokud není ještě nějaká iniciativa za stát cigánů, tak proč nezaložíš nějakou ty? A proč si myslíš, že bych byla proti?“

Jestliže ty, něco nechápeš, je to tvůj problém, proč si myslíš, že bych ti něco měla vysvětlovat?

Proč tady píšeš bez diakritiky a na svém webu ji používáš?

Proč tady na českém webu házíš texty v angličtině, co tě k tomu vede?

Proč si myslím, že tvoje hoby je provokace, nebo zviditelňování se a potažmo reklama zadarmo?

A konečně, proč si myslím, že jsi člověk zlý a bez EQ a že i ty bys byl podobného vyhlazování Židů schopen? 8-)

reaguj[13] pro Pizi
Atllan Pondělí 19. 05. 2008, 10.39

Pravděpodobně mladý muži. Jsi na soukromém webu, jehož účelem není rozbor významů slov ani udělování lekcí logiky. Z toho důvodu Tě žádám aby jsi svá cvičení z logiky přesunul na stránky, které se logikou zabývají a jazykozpytecké záležitosti si řešil třeba na wikipedii. Tvé nekonečné PROČ na těchto stránkách se totiž nápadně začínají podobat spamu. Máš li nějaký problém s Královnou, můžeš ji požádat o mail a pokud Ti jej dá, můžete si své problémy řešit prostřednictvím soukromé korespondence. V případě, že budeš své příspěvky v duchu neustálých otázek na stále stejnou věc posílat i nadále, budu je považovat za spam a provokaci a nebudou na tomto webu zobrazeny.

reaguj[14]
Pizi Pondělí 19. 05. 2008, 10.45

Atllan: A ucelem debaty neni upresnit clanek? Ucelem tohoto soukromeho webu je tedy co? Sbirat nadsene prikyvovani?

reaguj[15]
Atllan Pondělí 19. 05. 2008, 11.05

Pizi, Ty nic neupřesňuješ. Předvádíš se tady jako malé dítě. Místo diskuze slovíčkaříš. Zpochybnit a negovat lze naprosto cokoliv, včetně faktu, že 1+1=2. Záleží jen a tom, v jaké numerické soustavě se momentálně „pohybuješ“. Je smutné, že svůj nesporný intelekt a zřejmě i dobré vzdělání zneužíváš takovýmto způsobem. Své stanovisko ke Tvým spamům jsem Ti napsal a Ty sám jsi rozhodl o nezveřejňování svých komentářů. Přeji Ti mnoho štěstí na jiných webech.

reaguj[16] Rád odpovím
Václav Bělohorský mejl Pondělí 19. 05. 2008, 13.10

Milý nevědomý a po odpovědích prahnoucí pizi,

tak si představ, že budeš bydlet někde v nájemním bytě, budeš řádně platit nájemné, chovat se slušně a uctivě, a přesto se panu domácímu nebude pořád něco líbit. Jednou ti zakáže řemeslo, podruhé vlastnit půdu, jindy si na tebe a tvou rodinku uspořádá kratochvilný pogrom – zbije, svleče do naha a trochu povláčí městem tvoje děti, tebe i tebou milovanou ženu a z věcí tobě drahých si udělá táborák.

Jindy se rozhodne, že jste méněcení lidé, pak zase, že ho nějak snad chcete ovládnout, a protože neví co by, rozhodne se že bude nejlepší když vás všechny vyvraždí a začne to provádět. Nejprve vyrobí visačky se jménem třeba „Nájemník mého domu“ a nařídí Vám je nosit. Sebere vám majetek. Zařídí vyhození z práce. Soustředí vás do jedné místnosti s dalšími nájemníky a omezí vám léky a potravu. Neposkytne téměř žádnou možnost hygieny, nepustí vás ven.

Pak vás začne přepravovat na místo totální likvidace v dobytčích vagonech a je mu jedno, že tvá žena je právě těhotná, tvá maminka má cukrovku a otec anginu pectoris. Rovněž ho nezajímá, že tvé sestry právě teď mají maturovat, a bratranec se chce ženit.

Začne tím, že zabije nejprve tvé rodiče výfukovými plyny v hrkajícím náklaďáku, pak umučí tvou těhotnou ženu tím, že jí bajonetem rozpáře život a tvým přesto všechno živě narozeným dítětem mrští o zeď. Tvé dvě 10-ti leté sestry – dvojčátka předhodí dr. Mengelemu na pokusy, a tebe na ně pustí se podívat až budou šílená bolestí z toho, že jsou jejich drobná tělíčka plná červů, které jim hodný pan doktor nasadil do ran, aby viděl, co všechno člověk vydrží. Snoubenku tvého bratrance znásilní a následně zastřelí sám a tebe s bratrancem nechá na živu a donutí vás k práci v Sonderkommandu, kde postupně spálíte v jamách a v pecích krematoria celou svou rodinu i své známé. Později zahyne i tvůj bratranec, protože už neunese tíhu té „krásné práce“ a spáchá sebevraždu v drátech.

Ty se rozhodneš přežít, a dožít se potrestání těch, co toto způsobili. Pak se stane, že dům koupí jiný majitel a dá ti volnost, ale už ne zpět vše, o co jsi přišel. Přežil jsi, ale nikoho nezajímáš, i pak na tebe sousedé ze stejného domu koukají jako na škodnou a ve tvém bytě bydlící nový nájemník se tváří, že tě nezná a zabouchne ti ve tvém županu ve tvých trepkách dveře před nosem.

Máš toho dost, spojíš se s ostatními přeživšími a rozhodneš se pro stavbu vlastního domu, na území, které tví předci kdysi obývali a ze kterého byli vyštváni. Začnete si ten dům stavět a kupovat si okolní pozemky na stavbu místností pro další své přeživší kamarády a známé…

Přeživší a nikdy zcela nepotrestaný „pan domácí“ ale nepřestane s tvým pronásledováním. Stále nachází a vymýšlí a buduje nějaké nové konspirační teorie, kterými by obhájil vaši šikanu a likvidaci. Vysvětlujete, dokazujete… a on stále nevidí a neslyší, dokonce vás přepadne v ohromné přesile… atd… atd…

Myslím, že po tom všem co už samozvaný „pan domácí“ provedl legálním židovským obyvatelům naší planety, je každému slušnému člověku na téhle planetě dávno jasná logičnost této věci:

Zkáza, která židovský národ postihla v poslední době, zkáza při níš byly odvlečeny na porážku milióny evropských Židů, znovu a jednoznačně potvrdila nutnost řešit otázku židovského národa, dosud bez vlasti a státu, znovuzřízením židovského státu v Zemi Izrael.

Každý komu to jasné není, by se měl jít léčit, je totiž latentní psychopat typu Rudolfa Hösse!

Pro Atllana: Myslím, že je nanejvýš vhodné, netrpět takovéto rádoby demokratické diskuze různých zlehčovačů historie, a hnědokošilatých telat, a že je nanejvýš na místě, vyloučení drahého pizi z diskuze… Ať se vrátí na Zvědavce, kam hojně přispívá – tam je mezi svými, a na jeho otázky mu jistě rádi odpoví.

Čirá demagogie, jakou tu pizi předváděl je totiž jejich doménou. Zdravím :)

reaguj[17]
Albert Pes Pátek 23. 05. 2008, 15.12

Přeji Izraeli vše nejlepší!

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?