Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Doma řezali je málo, zač to stálo, se ptám...

Verze institucionální

 

Motto: Vládní Výbor pro práva dítěte navrhl legislativní zákaz fyzických trestů dětí. Co k tomu říci?

 

Výbor pro pošlapání práv a svobod rodičů

 

Za prvé:

Členové Výboru si myslí, že občané této země jsou totální idioti neschopni rozlišit sadistické týrání od výchovného pohlavku a proto je nutné zakázat vše. Členové Výboru jsou tudíž nadutí nabobové elitářského snobismu, kteří pohrdají rodiči v této zemi, jež jsou ve své většině rozumní a slušní lidé.

Za druhé:

Členové Výboru jsou extrémně netolerantní a agresivní. Svůj osobní názor na správnou výchovu dětí chtějí vnucovat rodičům všem. Podle Nové Levice a Rousseaua se člověk rodí jako ušlechtilý divoch a pak jej zkazí civilizace. Podle konzervativců se dítě rodí jako barbar a zušlechtí jej civilizace. Ti první navrhují lhostejnou výchovu umožňující vyjádření pocitů a hýčkání tužeb dítěte, my druzí klademe důraz na výchovu vedoucí k disciplíně a sebeovládání.

Ale ať už má pravdu kdokoli, nikdy by mě nenapadlo vnucovat jiným rodičům názory své. Vychovávat své děti podle svého svědomí je totiž základním právem rodičů (s výjimkou onoho sadistického týrání, které je již nyní správně zakázáno). Odmítají někteří rodiče fyzické tresty pro děti? Je to jejich právo. Považují je jiní rodiče za užitečné? Je to rovněž jejich právo. Zákonem vnucovat jeden či druhý model rodičům všem je projevem nenávisti ke svobodné společnosti a pluralitě názorů.

 

Vzkaz členům výboru pro práva dítěte

 

Za třetí:

Je to pokus o usurpaci práv občanů ze strany byrokratů. Náš režim je založen na přirozených právech člověka a delegaci moci. Některé kompetence občané státu delegovali – např. trestání zločinců (nikdo nemá právo soukromě trestat zločince; to je legitimní pravomoc státu) – jiné však státu nedelegovali a ponechali si je jako svá přirozená práva. Jsou to práva týkající se svobody svědomí, např. náboženské svobody, svobody myšlení, či svobody vychovávat své děti podle svého přesvědčení.

Zákon, který by katolíkům zakazoval svátosti, protestantům Bibli, židům jarmulky, či ateistům věřit, že Bůh neexistuje, by byl nelegitimní a tudíž neplatný. Stejně jako zákon, jenž by rodičům zakazoval pohlavky a plácnutí na zadek. A v momentu, kdyby první katolík, protestant, žid, ateista či rodič byli za porušení toho nelegitimního zákona potrestáni, režim by ztrácel legitimitu a rebelie by byla oprávněnou.

Začtvrté:

Většina lidí v této zemi má zdravý selský rozum a proto onen návrh Parlamentem neprojde. Přesto bychom nad ním neměli mávnout rukou, že to jen pár pošuků plácá nesmysly. Když návrh neprojde vládou nebo Parlamentem, členové Výboru mají být odvoláni a nahrazeni novými. Těmi, kdo chápou, že posláním lidsko-právních výborů je chránit práva reálná, ta v ústavní Listině práv a svobod; nikoli maoisticky provádět Velkou kulturní revoluci, svévolně dekretovat pseudopráva („právo“ spratka nedostat na zadek) a pošlapávat práva skutečná (právo rodičů vychovat ze svého spratka civilizovaného člověka i s použitím pásku či vařečky).

Naše práva a svobody jsou příliš vzácnou věcí, než abychom je vydali v plen hrstce ideologických maniaků.

Roman Joch 

Čtěte také:

 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Bratříčku, zavírej vrátka Následující text: Jak chutná postkomunismus I. »»»

Atllanka | Úterý 13. 05. 2008, 17.07 | Česko, Politika | trvalý odkaz | vytisknout | 2509x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Jde o další pokus
Karel Jemelka mejl Úterý 13. 05. 2008, 21.10

o prohloubení sociálního státu. Celkově je situace týkající se mladistvých docela na pováženou. Trestní odpovědnost od 15-ti let, do 18-ti let poloviční sazba. Myslím, že je li mladistvý zralý na provinění či zločin, měl by být zralý i na trest. Jiná varianta, ano, poloviční trest, druhou polovinou podělit zákonné zástupce. Mladistvý kriminálník dostane poloviční sazbu, přitom jeho zákonný zástupce je z obliga. Odpovědnost za výchovu je nulová. Navíc tento stav je hojně využíván některými sociálními skupinami k posílání dětí páchat trestnou činnost. Takže, stav naprosto kontraproduktivní.

Mládež je zralá na sex už v 15-ti letech. Na požívání alkoholu a kouření bohužel opět zralá není. Co chceme povolíme, co nechceme, zůstane zakázáno. Přitom všechny tři tyto aspekty života jdou jaksi „ruku v ruce“. Asi by stálo za to provést průzkom, nakolik je sex před 15-tým rokem vázán na požití alkoholu a s tím spojené kouření. A opět známý stav. Barman naleje komukoli z mládeže pod 18 a je trestán. Rodiče vyjdou naprázdno. Trafikant prodá cigarety mladistvému pod 18 a rodič opět naprázdno. Chceme snad, aby roli rodičů suplovali hospodští a trafikanti? Za co je vlastně rodič odpovědný?

Základem státu je prý rodina. A tenhlecten novej snadzákon? Nová výchova Pavlíků Morozovů? Nebo bourání rodiny a tím podkopání základů státu? Stádo, stádo a nic než stádo.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?