Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Írán vyhlásil válku světu

Ahmadinežád: Cílem Íránu je vymazat zkažené světové vlády

 

Motto: Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád vo štvrtok stanovil pre Irán cieľ vymazať skazené svetové vedenie. Uviedol to vo svojom poslednom verbálnom útoku na západné mocnosti, ktoré s Iránom uviazli v jadrovej kríze…

 

 

Iránsky národ sa nevzdá, pokým skazené vedenie vo svete nebude vymazané, povedal Ahmadínedžád v šiitskom svätom meste Mašchad na severovýchode Iránu.

 

Naši nepriatelia by mali vedieť, že vyhrážanie, sankcie a politický a ekonomický tlak nemôže prinútiť národ sa vzdať, dodal. Prezident načrtol dva ciele pre islamskú republiku a jej ľud:

  • Máme dve poslania, budovať islamský Irán a vynaložiť úsilie pre zmenu vedenia vo svete. Obe poslania musíme splniť tak dobre ako budeme môcť.

 

Nekompromisný prezident tiež opäť zdôraznil jeho nesúhlas s požiadavkou Spojených štátov amerických zastaviť iránsky jadrový program:

  • Rezolúcie, ktoré boli prijaté proti Iránu sú… zdrapmi papiera. Iránci sú mierumilovní ľudia otvorení dialógu za férových okolností, ale nebudú diskutovať o ich právach.

 

Irán v utorok oznámil, že v hlavnom nukleárnom zariadení začali s inštaláciou 6 tisíc moderných centrifúg, ktoré dvoj- až trojnásobne urýchlia proces obohacovania uránu.

Podľa oficiálnej iránskej agentúry IRNA sa začiatku inštalácie v národný deň jadrovej technológie v elektrárni Natanz osobne zúčastnil iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád. Národný deň jadrovej technológie pripomína 2. výročie výroby tak obohateného uránu, ktorý postačuje na výrobu jadrového paliva.

Podľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) nainštaloval Irán už v minulosti v Natanzi 3000 centrifúg P1. V utorok údajne začal s inštaláciou odstrediviek P2, ktoré sú oveľa efektívnejšie. Irán celkovo plánuje obohacovať urán v 54 000 centrifúgach!

 

No tak jak? Budeme dál mlčet a čekat jako ovce na porážku?

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Lidi, my sme fakticky církev! Následující text: Manipulace, provokace, dezinformace.. (9.část) »»»

Atllanka | Čtvrtek 10. 04. 2008, 14.58 | Islámský terorismus, Islamizace, Válka | trvalý odkaz | vytisknout | 2340x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.