Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Bratři Mašínové se chystali na Gottwalda

Jak to bylo za Čepičky s Mašíny…

 

Motto: Komunisté se stejně jako nacisté ze všech sil snažili povýšit udavačství a donašečství na čestnou povinnost, kterou projevuje každý občan své nadšení a svůj postoj k jejich, komunistickému či nacistickému režimu…

Základní mravnostní hodnoty označovali za zločiny, a skutečné zločiny povýšili na hrdinství. Morálka a mravnost se působením jejich ideologie a způsobem jednání začaly vytrácet ze společenského života. Čestní lidé se uzavírali do sebe a udavači stoupali na společenském žebříčku komunistické hierarchie nezadržitelně vzhůru, dekorováni podle počtu udání.

A tato dračí setba stále kvete…

 

Bratři Mašínové údajně chtěli zabít i Klementa Gottwalda

Bratři Ctirad a Josef Mašínovi chtěli podle ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka ve své odbojové činnosti zajít mnohem dál, než se jim nakonec podařilo…

 

Kterak komunisté uchránili svého pohůnka Grebeníčka…

 

Zveřejněné poznatky o širších plánech skupiny bratří Mašínů opětovně přitáhly pozornost veřejnosti k lidem, kteří svůj antikomunistický postoj vyjádřili ozbrojeným bojem. Některé plány skupiny bratří Mašínů by v případě realizace mohly vyvolat totiž daleko větší strategický efekt, než jejich skutečné činy.

Z výpovědi člena skupiny Ctibora Nováka vyplývá, že skupina uvažovala kromě známých uskutečněných akcí (obstarávání zbraní přepady stanic SNB, při nichž byli zabiti dva řadoví příslušníci sboru, obstarávání peněz, při němž byl zabit pokladník a podpalování stohů ) i o dalších činech ozbrojené odporu.

Některé tyto „staronové“ skutečnosti byly přitom již zveřejněny roku 1969 v knize R. Jánského Tady bezpečnost. Píše se tam o plánech útoku na budovu ÚV KSČ či o útoku na vlak vezoucí vládní delegaci včetně Klementa Gottwalda do Moskvy.

Z Novákova výslechu však dále vyplývá, že se uvažovalo i o destrukci kolínské ropné rafinérie nebo únosu tehdejšího ministra obrany Čepičky, dále o likvidaci některých komunistických funkcionářů a vyhlášených kolaborantů s komunistickým režimem, přepadení budovy MNV, pošty a SNB v Loučení na Boleslavsku a dalších akcích.

 

Strategie odporu proti represivní moci

 

Tato strategie musí obecně spočívat na schopnosti vtáhnout efektivně do boje co největší počet lidí. Teroristické či sabotážní akce mohou sehrát roli prvotní ozbrojené propagandy a vytvářet podhoubí pro vznik rozsáhlejšího hnutí odporu či guerilly.

Výsledkem může být vznik sil schopných uskutečnit revoluční změny. K těm může pomoci i vnější intervence. K dosažení takového cíle je ovšem třeba příhodná atmosféra ve společnosti, konkrétně bojovné a revoluční naladění její významné části . Jinak se ojedinělé násilné akce mohou stát spíše odůvodněním existence represivního aparátu a podnětem k zefektivnění jeho činnosti.

Pokud ve společnosti taková atmosféra není, nemá realizace násilných akcí smysl. Je-li zájmem pomoci vnějšímu spojenci v mírovém období (a to i za studené války), je možné pro něj uskutečňovat špionáž či dlouhodobě působící hospodářské sabotáže.

Jinak je pro dosažení vlastních politických cílů vhodné soustředit se především na účinnou dlouhodobou ideologickou opozici a na infiltraci mocenských struktur a jejich skryté směřování žádoucím politickým směrem.

 

Jak komunističtí sadisté utrápili Jiřího Ganze

 

Ozbrojené akce bez šance na oslovení domácí veřejnosti ve prospěch vnějšího spojence mají smysl až v případě vypuknutí horké války a musí směřovat k oslabení ekonomického či vojenského (zvláště v přífrontové oblasti) potenciálu nepřítele… pokračování zde

 

Bratry Mašíny nechť soudí historie – Dušan Šrámek

Předání čestné plakety premiérem Mirkem Topolánkem bratrům Mašínům a Milanovi Paumerovi opět poněkud pootevřelo onu obrovskou skříň až do stropu nacpanou kostlivci z dob komunistické vlády.

Znovu tak ten to akt rozvířil nepříjemné a všetečné otázky o míře ztotožnění se českého národa či přinejmenším jeho valné části s nastolením a praktikami této vlády, o tom, jaká část národa ji pouze trpně a s pocity strachu a zhnusení zároveň, snášela – a kolik Čechů a Slováků mělo skutečně vůli se zločinnému režimu postavit.

Na tom, že únor 1948 byl komunistickým pučem, byť přímo v jeho průběhu ještě tehdy krev netekla, se s výjimkou komunistů shodnou všichni. Stejně tak jako na tom, že na bezpráví bylo nutno nějak reagovat.

Ušlechtilost protikomunistického odboje ostatně připomíná i zákon o protiprávnosti komunistického režimu. Ten má však pouze deklaratorní charakter, a vůbec neřeší formy, konkrétní situace či specifická období, v nichž jednotlivé pokusy o narušení komunistické moci probíhaly.

 

 

Z toho plynou i jednotlivá ale, která se týkají skupiny bratří Mašínů. Měli vůbec právo použít zbraně, v jakém případě, koho moli zastřelit, a koho už ne? Kde byla nějaká autorita, která by jim k tomu dala svolení, jako v případě atentátu na Heydricha parašutistům exilová vláda v Londýně?

Většina těchto otázek pomíjí právě historický kontext a dobu, v nichž boj celé skupiny probíhal. stejně tak ale i metodiku, jakou na základě zkušeností otce a dosavadních výsledků domácího protikomunistického odboje oba bratři nakonec zvolili. Navíc museli počítat s tím, že ze stejných tradic a zkušeností čerpá i jejich nepřítel.

Na jedné straně tedy jasná cílevědomost – získat zbraně a peníze – nejlépe obojí najednou, na straně druhé zapalování stohů. Dohromady to působí jaksi amatérsky, možná až chuligánsky. Ale právě o to jim šlo. Aby vzbudili dojem že akce připravuje někdo s úplně jinými úmysly, případně více skupin. A skutečně se jim tak podařilo svést estébáckou smečku ze své stopy, K tomu ale rovněž museli eliminovat rizika – včetně toho, že případní svědci mohou promluvit.

Partyzánům, kteří se schovávali za druhé světové války v lese také nikdo nevyčítá, že zastřelili stařenku s klestím, která náhodou objevila jejich úkryt. Hodnotit a soudit za tyto činy mají právo maximálně ti, kterých se oběti dotkly osobně.

Mluví- li o Mašínech jako o vrazích předseda nástupnické zločinecké organizace, proti níž svůj boj vedli, nezbývá než vzpomenout Karla Kryla – na rohu ulice vrah o morálce káže…pokračování zde

st@tll 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se a pište… rádi vás na naší stránce uvítáme.

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před agresivním reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Indoktrinace palestinské omladiny Následující text: Lidi, my sme fakticky církev! »»»

Atllanka | Neděle 6. 04. 2008, 09.13 | Česko, Osobnosti, Komunistický teror | trvalý odkaz | vytisknout | 2718x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Ahoj,
aTeo mejl web Neděle 6. 04. 2008, 12.12

Zdraví Tě pan Milan Paumer. Právě si u mě čte články na netu za poslední měsíc… ;-)

[2] Jo mašínovský teror, loupeže a vraždy nevinných
Honza Čtvrtek 26. 06. 2008, 23.13

Jo mašínovský teror, loupeže a vraždy nevinných pokálely čest rodiny hrdinů protinacistického odboje. Koupit si silné motorky a jen tak si zapálit stoh, zkusit zastřelit hasiče, který přistihl pyromany kochající se svým ohníčkem, to je hezká náplň volného času dobrodružně naladěné partičky.

[3]
Karel Čtvrtek 26. 06. 2008, 23.17

[2] Honza:…napsal hloupý Honza na Atllanku, vzal buchty v ranečku a šel do světa. A dobře udělal. Třeba tam konečně pochopí, jaký je idiot.

[4] pro Honzu
Pampeliška Čtvrtek 26. 06. 2008, 23.31

Čistému vše čisté, špíně vše špinavé, že?

Jsi chudák :(

Nelze přidávat nové komentáře.