Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Zatím dobrý, Mašíni a Estébácký Major Zeman

Přece stačí být ředitelem Zeměkoule a je to

 

Motto: Člověk má úžasnou schopnost hovořit, ale většina z toho, co říká je prázdná a klamná. Zvířata mají této schopnosti mnohem méně, ale to málo, co sdělují, je užitečné a pravdivé. A je lepší malá a pravdivá věc než obrovská faleš… Leonardo Da Vinci

 

Jak to bylo s Mašíny

Díl s názvem Strach, který si v televizním seriálu 30 případů majora Zemana nechala zpracovat StB na zakázku, vymyl mozky nejedné generaci. Má údajně představovat bratry Mašíny, kteří jako jedni z mála vedli proti zločinnému československému režimu ozbrojený odboj.

 

 

Je to zlý, zcela zkreslený a z 99-ti% vymyšlený příběh, který měl zafungovat a také zafungoval a dokonce ještě dnes funguje jako pomsta… Pomsta komunistického režimu vůči lidem, kteří se nepodrobili a zachovali si svůj štít čistý. A hlavně, třem z nich se podařilo vyklouznout z drápů po zuby ozbrojené krvelačné partaje zvané KSČ a z jejich koncentráku jménem Československo… Rudý Bůh blbů proto zcela zešílel!

Dodnes všichni ti od režimu umazaní a všelijak s ním propletení Čecháčci a Čechačky raději věří takovýmto seriálům, než by si přiznali, že jejich předci, nebo dokonce oni sami, selhali. Někteří to dělají ze strachu nebo z pohodlnosti, jiní v touze po moci, další jen z lenosti či sebestředné nadutosti a lhostejnosti a jiní zase proto, že jsou infantilními idealisty a nebo jim to dostatečně nemyslí, či nechtějí aby jim to myslelo, jak dokládá například Jan Tříska, který dnes podporuje islamizaci světa stejně, jako kdysi podporoval svým hraním bolševika. Vnucovaný idealismus a nebo historická nevědomost by měly být trestným činem!

Ať tak či tak, dnes křičí cosi o loupežných vrazích tyto bezvýznamné a sebestředně neomylné nuly nejvíc. Bojí se totiž, že když budou opravdu bratři Mašíni a pan Milan Paumer uznáni za hrdiny, bude na ně samé automaticky nahlíženo jako na kolaboranty a zbabělce. Ve své hloupé, naduté a bezbřehé zbabělosti nechápou, že už je tak dávno vidíme.

 

Jinými slovy:

Řekni mi kamaráde, jaký názor máš na protikomunistický odboj, a hlavně na odboj skupiny bratří Mašínů… a já ti řeknu, co jsi zač.

 

 

A jak to bylo se skupinou bratří Mašínů doopravdy si můžete poslechnout zde, v audioknize Jana Nováka – Zatím dobrý. Román je opatřen podtitulem „Mašínovi a největší příběh studené války“, velkých příběhů však v sobě nese více.

Jedná se o ságu jedné výjimečné rodiny, která se ctí prošla oběma světovými válkami a oběma vražednými totalitními režimy, které střední Evropě uchystalo 20. století; jde o citlivý, rafinovaně prokreslený portrét několika mimořádných postav.

Příběh začíná otcem Mašínem, legionářem, vojákem, jedním z protektorátních „Tří králů“, pokračuje přes jeho manželku Zdenu, tchyni Emmu či dceru Nendu, až po jeho syny, Josefa a Ctirady Mašínovy a jejich přátele a spolupracovníky.

Jde o strhující, dobrodružný a napínavý western, v němž se pětice mladíků s pistolemi postaví po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei, a třem z nich se podaří prostřílet do svobodného Západního Berlína.

Jedná se o skutečně elegantně vystavěné umělecké dílo, jež umně využívá četných vypravěčských perspektiv a protikladných úhlů pohledu, aniž by přitom sklouzlo do mravního relativismu.

Není divu, že autor Jan Novák za svůj román obdržel cenu Magnesia Litera 2005 pro nejlepší knihu roku.

Jana Horká 

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Islamizované Německo je zděšeno Následující text: Problém se jmenuje islám »»»

Atllanka | Středa 9. 11. 2011, 11.28 | Osobnosti, Totalita, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 4177x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Děkuji Atllanko!
Karel V. Pondělí 14. 11. 2011, 10.04

Děkuji za tento článek, moc dobré srovnání  – a moc výborný počin ta audiokniha Zatím dobrý. Jen se obávám, že burany stejně nikdo nenaučí číst ani si vyslechnout namluvené… tedy pokud se nejedná zrovna o střílečku a nebo hekání, u toho vydrží hodiny. Žijeme v době kultu debility. Čím měně vzdělána sečtělý, tím více jsou cool – že je požere rudá totalita spolu s tou mohanedánskou svoločí nedohlídnou. Ještě si to užijou bude to brzo. Ze, vy verbeži česká – ignorantská.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?