Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Manipulace, provokace, dezinformace.. (8.část)

…čili kupci, intelektuálové a moderátoři

 

Prolog: Sovětská Čeka a její nástupkyně OGPU, NKVD či KGB, překonala carskou Ochranu: zatímco carská policie pouze umísťovala své lidi do čela opozičních organizací, sovětská bezpečnost celé takové organizace sama vytvářela. Nejznámější akcí toho druhu byla akce „Trust“ ve 20-tých letech minulého století. …A náš úkol je stále stejný – nedovolit jim, aby ulovili naše duše.

Umělá negativnost

Kromě fronty vnější existovala také fronta vnitřní. Ve státě chánů, a později ve státě carů a komunistických tajemníků nebylo místa pro opozici. Pluralismus ve věcech veřejných a politických byl zakázaný. Každý, kdo měl jiný názor než vládce, se automaticky stával zrádcem vlasti. Poněvadž se ale takoví lidé přeci jen stále objevovali, museli být označováni za nepřátele. A vůči nepříteli se potom jednalo podle osvědčené tatarsko-mongolské taktiky.

 

 

Nejznámějším příkladem činnosti carské Ochrany bylo působení Ivana Azefa – šéfa Válečné organizace Strany socialistů-revolucionářů, a současně tajného agenta carské police. Jeho působení bylo ale tak tajemné, že organizace, kterou řídil, mj. spáchala úspěšný atentát na ministra vnitra von Plehwe, který přitom byl nadřízeným policie, a to v té samé době, kdy Azef byl jejím konfidentem. Problém dvojitých agentů byl trvalým rizikem této práce, a proto vzkaz Sun Tzu, infiltrujte všude své špehy, zůstával stále aktuální.

V tom sovětská ČeKa (a její nástupkyně OGPU, NKVD a KGB) překonala Ochranu: kdežto carská policie pouze umísťovala své lidi do čela oposičních organisací, sovětská bezpečnost celé takové organisace vytvářela. Nejznámější akcí toho druhu (dnes je možné se o ní dočíst jako o vzorové rozvědné operaci na internetových stránkách ruské Federální služby bezpečnosti) byla akce „Trust“ ve 20-tých letech minulého století.

 

 

Čekisté totiž vytvořili fiktivní antikomunistickou organizaci, kterou nazvali Monarchistický svaz středního Ruska, a využívali ji přes pět let: od roku 1922 do roku 1927.

Taková organisace skutečně existovala v letech 1919–1920, ale byla čekisty zlikvidována, ale byla posléze jimi samotnými opět vzkříšena k životu – kupodivu s týmiž lidmi jako předtím, ale teď již zverbovanými Sověty. Řídili ji carští generálové Brusilov, Zaničkovsky a Potapov, kteří ve skutečnosti plnili bolševické příkazy.

Díky nim se Moskvě podařilo rozhádat ruské emigranty, rozbít oposici, a podsunout západním rozvědkám falešné informace. Podařilo se jim touto cestou přesvědčit zejména evropské státy, aby nezasáhly vojensky v SSSR, protože komunismus je tam přeci v posledním tažení, a vojenský konflikt by jenom sjednotil ruský národ okolo sovětské vlády, která, když bude ponechána sama sobě, se určitě zhroutí.

Díky operaci Trust byli zákeřně do SSSR přilákáni a tam uvězněni vůdci proti-komunistické oposice v emigraci, mezi nimi také Boris Savinkov, který později zahynul, když údajně vypadl z okna vězení na Lubjance.

Týž postup byl později použit po II. světové válce k potlačení polského podzemního hnutí za svobodu, když Úřad bezpečnosti vytvořil fiktivní Komando WIN-u. Jadwiga Staniszkis pro tento druh působení vymyslela pojem umělá negativnost.. …text Grzegorz Górny – Překlad Petr Vančura

zpracovalo st@tll 2009

Pokračování:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Je Česko osídlené národem zbabělců? Následující text: Brainwashing I. »»»

Atllanka | Úterý 24. 06. 2008, 10.48 | Islamizace, Totalita, Sovětské Rusko | trvalý odkaz | vytisknout | 3090x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] uz Vas ulovili.
Thyronx mejl Pátek 4. 07. 2008, 21.17

treba v situaci kdy se Vam nabizi pomoc spojence v podobe radaru – ke zvyseni bezpecnosti sveta, je narod skoro cely zajedno. Nechce pomoc od nikoho. Vas nedostali jen politici (za KSC(M) a CSSD a moderatori, Vam vyhovuje zvednout ruce (jako ostatne od dob boju na Bile hore pred stovkami let), namisto obrany vaseho naroda.

Jste komunisticky stat (at se Vam to libi a zda nebo ne). Kolik je na svete zemi kde si pustili bolseviky do vlady?

reaguj[2]
Dolly Sobota 5. 07. 2008, 01.47

A ty jsi z Madagaskaru, kašpare?

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?