Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Ruské zbraně na Blízký východ

Nezlob muslima – ty… ty… ty… (z archivu)

 

Vliv Rusů na Blízkém východě neustále sílí. Překročil již dávno hranice Izraele. V polovině září 2007 podepsala Saúdská Arábie kontrakt s Ruskem na nákup 150 ruských bitevních vrtulníků Mi-35 a Mi-17 v hodnotě 2,2 miliard dolarů.

 

Ruský vrtulník Mi-35

 

Odstavila tím Francii, která si dělala naději na prodej svých 148 vrtulníků. Kromě vrtulníků nakoupí Saúdská Arábie také tanky T-90 a obranný systém proti raketám středního doletu, čímž odmítla francouzskou nabídku tanků Leclerc a obranného systému Aster 30 SAMP/T. Francie tak přišla o dodávku vojenského materiálu v celkové hodnotě až 7 miliard Euro což silně pocítí její ekonomika.

 

Tank T-90

 

Naopak tu ruskou posílí i obchod s další zemí Blízkého východu – Sýrií. Poté, kdy byl této zemi v roce 2005 Ruskem zčásti odpuštěn dluh ve výši 11 miliard dolarů (cca více než 235 miliard korun) a zčásti byl uhrazen Íránem, prováděla Sýrie v posledních dvou letech mohutné nákupy ruských zbraní.

Podle Defense News má syrská armáda nyní 650.000 vojáků včetně 354.000 záložníků. Je vybavena tanky sovětských typů a Rusko navíc míní prodat Sýrii své rakety Iskander, s dostřelem 280 kilometrů, což je dost na zasažení jakéhokoliv cíle v Izraeli. Rakety obsahují optický navigační systém GPS, který umožňuje operátorovi navádět je na cíle.

To vše seděje navzdory velmi blízkým vztahům ruských Židů k Izraeli. Přestože se v těchto dnech slaví výročí úmrtí významného muže, jakým byl člen slavné bankéřské dynastie Rothschildů, baron Edmond Benjamin James de Rothschild, narozený 19. 4. 1845. Ten dával přednost uměleckým zájmům před těmi vojenskými a shromáždil významnou sbírku kreseb a rytin, kterou odkázal Louvru.

V roce 1882 se Rothschild stal předním zastáncem sionistického hnutí, podporoval nákup půdy po celém Izraeli a podporoval židovské osidlování. Financoval vznik prvního židovského města, Rišon Lecion (První ze Siónu), stejně jako Zichron Jákov, Caesareu a dalších přibližně 30 osídlení. Také založil izraelský viný průmysl, když pomohl ruským Židům uprchnout před pogromy 80. let 19. století a vysázel v Zemi Izrael vinice.

 

 

Baron Rothschild zemřel 2. 11. 1934, 24. Chešvan 5695. V roce 1954 byly Rothschildovy ostatky převezeny do Izraele. Na oslavu jeho památky financoval jeho syn stavbu budovy Knessetu v Jeruzalémě.

Ruské velvyslanectví v Tel Avivu provozuje pod rouškou kulturního centra vládní úřad, který je zaměřen na přesvědčování emigrantů z Ruska k návratu. Uvádí to s odvoláním na izraelské zpravodajské služby deník Haaretz. Ruské kulturní centrum, které bylo otevřeno před dvěma měsíci, je řízené ruským intelektuálem Dr. Alexandrem Krjukovem, o němž je izraelská kontrašpionáž přesvědčena, že je bývalým důstojníkem KBG.

 

Tel Aviv

 

Zpráva Hlavní bezpečnostní služby (Šin Bet, Šabak) uvádí, že kulturní středisko na ulici Geula v Tel Avivu je ve skutečnosti izraelskou pobočkou organizace „Synové vlasti“, vytvořené v roce 2000 ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Organizace se snaží přesvědčovat emigranty z Ruska, především akademicky vzdělané a specialisty, aby se do Ruska vrátili.

Z Ruska emigrovalo více než 3 miliony Židů, z nichž o něco více než třetina dnes žije v Izraeli a zbytek po celém světě. Podle údajů izraelského ministerstva přistěhovalectví a absorpce se více než 100.000 Židů, kteří přišli do Izraele ze zemí bývalého SSSR, vrátilo do Ruska a na Ukrajinu. Odhaduje se, že v Moskvě dnes žije 70.000 lidí s izraelským pasem.

Poprvé od bolševické revoluce v roce 1917 mají ruští Židé, sloužící v ruských ozbrojených silách, policii a dalších bezpečnostních složkách možnost získat duchovní rady a náboženskou rituální od vrchního vojenského rabína.

 

 

Rabi Aharon Girevič (Ahron Gurevich) byl jmenován na doporučení vrchního rabína Ruska, rabiho Berela Lazara z Chabadu-Lubavič, poté, kdy souhlas s vytvořením funkce dala ruská vláda. Gurevič byl jmenován do hodnosti plukovníka a získal volný přístup na ruské vojenské základny. Uvedl, že v ruských bezpečnostních složkách slouží okolo 40.000 Židů.

Rabi Gurevič, 34 let, se narodil do ruské sekulární rodiny a k náboženskému životu se přiklonil po seznámení s židovskou literaturou a refusenickým hnutím a když se dozvěděl, že členové jeho rodiny udělali před II. světovou válkou aliju do Izraele.

Krátce po jmenování odjel rabi Gurevič do Izraele, aby s izraelským vojenským rabinátem konzultoval, stejně jako s vrchním rabínem izraelské policie, konzultoval podrobnosti o výkonu své funkce.

Rusko dodá zbraně také Íránu; jedná se o nový protivzdušný obranný systém S-300. Oznámil to koncem prosince 2007 ve státní televizi íránský ministr obrany Mustafa Mohamad Nadžár. Jedná se o další důkaz rostoucí vojenské spolupráce ruského a íránského režimu. Nadžár neuvedl, kdy a kolik protileteckých raketových obranných systémů S-300 bude Íránu dodáno. Má se jednat údajně o první ruskou dodávku zbraní tohoto typu do Islámské republiky.

 

Ruský protiraketový systém S-300

 

Protiraketový systém S-300 je schopen sestřelovat letadla, řízené střely a balistické rakety v dosahu 150 kilometrů a do výšky 30 kilometrů. Rusové tvrdí, že předčí americký systém Patriot. Rusko Íránu letos dodalo 29 systémů země-vzduch Tor M1, které jsou však považovány za méně výkonné než S-300. Podle technické specifikace dokáží zasáhnout letící cíle „jen“ do výše 6 kilometrů. Podle vojenských odborníků by S-300 dokázal způsobit významné škody amerických nebo izraelských silám při leteckém úderu na Írán.

Zpráva o dodávkám protileteckých systémů S-300 přichází v době, kdy v Teheránu jedná íránský a ruský vojenský tým o zintenzivnění vzájemné vojenské spolupráce. Rusy vedl Michail Dmitrijev, ředitel ruské Federální služby pro vojenskou a technickou spolupráci, Íránce generál Ahmad Vahídí. Jednalo se údajně též o výcviku obsluh protileteckých systémů a o možných dalších dodávkách ruských radarových a protivzdušných systémů Íránu. Írán nepopřel kolující zprávy, že usiluje o nákup ruských letounů:

 

Suchoj Su-30

 

11.02.2008 zdroj     

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Jsem Allah a ruším islám! Následující text: Anders Behring Breivik's Video Templáři 2083 »»»

Atllanka | Pátek 22. 07. 2011, 09.34 | Islám, Politika, Israel | trvalý odkaz | vytisknout | 4631x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Není dobrý nápad
Homer Pondělí 11. 02. 2008, 11.12

cpát nějakým Mohamedánům zbraně. Dneska se tváří jako přátelé a zítr vám vrazí kudlu do zad. Radši bych měl za zadkem pitbula než Araba. Od pitbula aspoň vím, co můžu očekávat.

[2]
Jája mejl Neděle 17. 02. 2008, 12.09

Myslím, že muslimové ještě ukážou, co umí. A bude to hodně bolet.

Nelze přidávat nové komentáře.