Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Brutální Korán a Hlava 22

…a bijte je!

 

Motto: Poctivé ženy jsou oddaně poslušné, a střeží v manželově nepřítomnosti to, co jim Alláh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti a špatného chování se obáváte, napomeňte, nesdílejte s nimi postel a bijte je!   Korán(4:34)

 

Korán nařizuje bití

Muži jsou ochránci a vydržovatelé žen, protože Aláh dal jedněm více než druhým, a protože je vydržují ze svých prostředků. Poctivé ženy jsou proto oddaně poslušné, a střeží v manželově nepřítomnosti to, co jim Alláh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti a špatného chování se obáváte, napomeňte, nesdílejte s nimi postel a bijte je; pokud se ale vrátí k poslušnosti, nevyhledávejte proti nim prostředky. Neboť Alláh je Nejvyšší, veliký. (4:34)

Každému normálně myslícímu člověku je jasné, že jakékoli bití žen je fyzickým zneužitím a je násilné. Je skvělou skutečností, že se naše západní společnost se zabývá zneužíváním manželek. Je dobré, že to sledujeme, identifikujeme a odsuzujeme to jako špatné, nejen podle zákona, ale hlavně podle morálky.

 

 

Ne tak činí muslimská společenství. Ty to bohužel nepovažují za zneužívání, nevedou o násilí na ženách žádné statistiky, a v souladu s (4:34) ho neodsuzují jako špatné. Konec konců, pokud všemocný Alláh nařídil mužům neposlušné ženy bít, proč by měli muslimové posuzovat nebo přezkoumávat jeho nařízení, to by odporovalo koránu.

Ženy v muslimském světě prostě a jednoduše přežívají tak, že se zcela podřídí mužům. V tomto základním vztahu pána a sluhy jsou ženiny potřeby splněny. Jsou na tom všechny stejně, neznají nic jiného, od mala je vychovávají jako podřadné bytosti, na jejichž názory se nikdo neptá. Brzy pochopí, že jejich naprostá poslušnost znamená jakous takous bezpečnost.

 

Strach je nástroj tyrana

Mužova naprostá autorita nad ženou v rodině je udržována pomocí strachu – strachu z fyzické brutality, strachu z ekonomické nejistoty, strachu o děti. A aby žena věděla čeho se bát, byla ve většině případů a často už ve velmi útlém věku někým v rodině brutálně zbita.

 

 

Cíl verše 4:34 je evidentní. Bití žen je nařízeno, a podle islámského práva je dokonce žádoucí. Pokud žena neposlechne svého manžela, pak ji má zbít. Je totiž žádoucí, aby byla přivedena k podřízenosti svému manželovi, i když to znamená tvrdé a neslitovné bití.

Aláhův prorok sice řekl: “Nebijte Aláhovy služebné”, ale když k prorokovi přišel Umar a řekl: “Ženy si dovolují vůči mužům”, dal Mohamed povolení k jejich bití. Když pak za Aishou chodilo mnoho žen a stěžovalo si na své muže, Mohamed jim řekl: “Mnoho žen chodí k prorokově rodině a stěžuje si na své muže, ty nejsou nejlepší mezi vámi”.

 

Zde klikni pro zvětšení textu

 

Je jednoznačné, že Mohamed těm ženám defakto vytýkal, že si na své muže stěžují. Jinými slovy to znamená, že muž který se musí podle koránu co nejlépe snažit o nápravu své ženy, ji pokud selže, může, a dokonce i musí jako poslední opatření zbít, aby nedělala hanbu jemu i celé muslimské společnosti a hlavně Alláhovi. A pokud tyto ženy byly bity, pak jednoznačně proto, že selhaly. A když si stěžují na své muže, selhávají znovu, protože dobrá muslimka si na svého muže za spravedlivé zbití nestěžuje… Taková koránská Hlava 22

Je proto zcela zřejmé, že bití žen je v islámu nejen povoleno ale dokonce nařízeno! A muslimští vykladači koránu evropským ženám zase jednou pořádně lžou, pokud tvrdí, že tomu tak není.

 

 

Mohamed také mluví o tom jak nezajít při bití ženy příliš daleko a pak na ní chtít sex. Nezakazuje bití žen, pouze nechce, aby byly bity jako vzpurná zvířata, řekněme bičem nebo holí, nicméně fyzické bití žen, které způsobuje bolest a pohmožděniny povoluje. Těžko také mít sex s chudinkou s přelámanými kostmi a vyraženými zuby v bezvědomí, že?

Takže to shrňme: Pokud Korán bytí žen přikazuje, pak ho muslimové musejí dodržovat. Jestli sám Mohamed bil své ženy nebo ne, je irelevantní. Důležité je, že v případě trvalé neposlušnosti bití žen nařídil.

Nazývat bití žen podle 4:34 “povoleným” je omyl. Jde o příkaz. Korán jasně popisuje kroky, které je třeba podniknout při jednání s neposlušnou ženou. Za prvé domluva, za druhé žádný sex a za třetí zbití. Punktum.

 

 

Jde o jasný příkaz, nikoliv o volbu závislou pouze na mužově blahovůli či rozmaru. K tomu islám pouze dodává, že žena by neměla být bita tak tvrdě jako se bije otrok nebo zvíře, protože pak by s ní byl znemožněn každovečerní sex. A byl by vlastně trestán i muž a hlavně Allah, protože bez sexu nelze počít a rodit rodit vojáky pro Allaha. Tak, a nejinak je vymezen rozsah bití dle koránu.

 

Dobrá muslimka

Kdysi jsem spolupracoval s lékařkou, která měla arabskou klientelu a docházela tam proto syrská překladatelka. Zeptal jsem se jí na to bití. Chvíli vyděšeně koukala, pak sklonila hlavu a tiše řekla: Ano, když mě můj muž z nějakého důvodu shledá neposlušnou, budu zbita.

 

 

Na moji otázku co to je být neposlušná, jen zašeptala, že musí být dobrou muslimkou…

Byla podle mě velmi dobrou muslimkou, v ordinaci nosila šátek, nelíčila se, venku chodila v nikábu, znala jen cestu do práce a domů, to pro ni jezdil manžel, někdy jeho bratr. Ani jeden z nich nepracovali, živila je i svoje 4 děti, z nichž první se jí narodilo když jí ještě nebylo 15 let.

Byla velmi inteligentní, milá, tichá a úslužná, přesto jí zpod rukávů občas vykukovala zelená kůže a na obličeji se jí často objevovaly vrstvy líčidel a černé brýle, které jen špatně zakrývaly to, že ji její husband – manžel a dobrý hospodář, zase jednou shledal neposlušnou.

Podle islámských pravidel je tedy povoleno způsobit ženě bitím pohmožděniny. Pokud je způsobení pohmožděnin podle našich zákonů považováno za trestný čin, pak by měl být viněn celý islám. Ano, samotný islám by měl být posuzován jako náboženství, které ospravedlňuje, ba dokonce nařizuje týrání žen, které se nepodřídí svým manželům a měl by být viděn jako celosvětový systém útlaku žen a proto u nás postaven mimo zákon.

Závěr

Bohužel, pozice islámu k postavení ženy vůči muži je příliš jasná. Korán mužům nařizuje bít své ženy, pokud vytrvávají ve své neposlušnosti k požadavkům a příkazům svých manželů. Jde o brutální způsob, jak ženu podřídit příkazům muže, a jak vidíme například v Saudské Arábii, otevírá dveře k tomu, aby byly ženy takřka odlidštěny.

 

 

Trváním na tom, že ženy nejsou schopné se ovládat, tak staví muže do pozice jejich správců, a tím, že nařizuje jejich bití, staví islám ženy do pozice druhořadých lidí.

Jako vydržovaná ceněná zvířata jsou ženy lidmi, se kterými se má zacházet laskavě, ale které mají být tvrdě disciplinovány, pokud vybočí z řady. Neexistuje způsob, jakým lze ospravedlnit toto degradující, institucializované, fyzické a psychologické zneužívání žen povolené a nařízené islámem.

Jana Horká   zdroj 

 

Zde klikněte pro zvětšení

 

 

 

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 


Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Vraždy ze cti - Itálie a šaría Následující text: Mráz přichází opět z Kremlu?! »»»

Atllanka | Sobota 9. 10. 2010, 05.47 | Videa, Extremismus, Osobnosti | trvalý odkaz | vytisknout | 4879x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Šaría ohrožuje všechny!
Feudál Neděle 10. 10. 2010, 17.53

Chtěl bych aby se o šáríi v Evropě hodně mluvilo. Aby se lidem vysvětlovalo, co šaria znamená a jaké jsou její dopady. Měly by toho být plné, noviny, ČT a podobně. Mělo by se o ní učit ve školách. Pokud lidé nepochopí jak je šaria ohrožuje, jednoho rána se ze svého snu o tom, v jakém bezpečí žijí probudí a ona bude tady. A pak už bude pozdě zajímat se, co to vlastně ta šaria je!

[2]
Fatme Lakeesh Pondělí 11. 10. 2010, 15.17

Spravna muslimka si stezovat nesmi ani imamovi nebo ji jeste vynada a rekne ze to musi vydrzet.

[3]
Mirelay Úterý 12. 10. 2010, 00.12

Díky za otevřeně krásný článek!! Je jich tu spousty, naštěstí pro ty, kteří chtějí vědět. Brutální Korán od zhulenýho pedofila, dobrý příklad pro naší civilizaci s podjménem: **Jak hluboko jsme klesli. **

Nelze přidávat nové komentáře.