Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islám očima muslima III

Islám zevnitř – Zkušenosti ex-konvertitů část 2.

 

V další části seriálu Islám očima muslima má slovo Rebeka, Angličanka, která hledala Boha a našla jen sexuální pokrytectví…

 

Rebeka / Velká Británie / 20 let

Jsem dvacetiletá univerzitní studentka a jsem Angličanka. Jsem ze západního agnostického a liberálního prostředí, a přesto jsem se zapletla s islámem. Podělím se o své zkušenosti zde. Je mi velkou útěchou, že existují lidé, kteří cítí totéž, co já. Navzdory směšným argumentům, že lidé, kteří opustili islám, mu nerozumí, my mu rozumíme a z toho důvodu jsme nebezpeční.

 

Jsem už nesmírně unavena jednak odvrhováním jakékoliv rozumné kritiky islámu s hysterickými reakcemi typu…

  • Rasismus!
  • Vytrženo z kontextu!
  • Protože to tak stojí v koránu!

…tak i spoluvinou západních liberálů, kteří si pletou takovou “islamofóbii” s nesnášenlivostí a rasismem.

 

Ptám se, zda ti liberální omlouvači islámu, ať už muslimové nebo nemuslimové, vůbec četli korán a hadísy a jestli ano, bylo to v jazyce, kterému rozuměli? Zeptali se čestně sami sebe, jaké jsou důsledky toho, co tam stojí?

Jak je typické pro takový věk, od svých šestnácti let jsem byla zklamaná světem a cítila jsem velkou touhu hledat “pravdu”, dozvědět se, zda Bůh existuje a co Bůh chce.

 

 

Měla jsem několik známých mezi muslimy a jeden z nich byl dokonce muslimský učenec. To, co mi řekl o islámu a o “vědeckém” objevu, na mne učinilo hluboký dojem. Dal mi korán a knihy o islámu. Když mi řekl, že Neil Armstrong na Měsíci slyšel volání k modlitbě a stal se muslimem (což je přitom lež) byla jsem téměř přesvědčená.

Snad jsem byla důvěřivá, ale ne víc než mnoho ostatních. Příští 3 – 4 roky jsem si přečetla mnoho o islámu – naučila jsem se víc o islámských praktikách, koránu a historii islámu, než ti muslimského původu, které znám, včetně těch, kteří se považují za nábožné. Také jsem v soukromí učinila šahádu.

Teď vím, že jsem to udělala tajně nejen proto, že jsem nechtěla pobouřit rodinu, ale také proto, že jsem si uvědomovala důsledek odpadlictví (v islámu je to smrt). Samozřejmě nepospíchám říkat lidem, že jsem odpadlice.

 

Dvojí tvář islámu

Pravděpodobně nejbolestivější věc byla, že mi korán řekl, že už nesmím milovat své rodiče. Cítila jsem, že se celá má osobnost mění. Cítila jsem se rozmrzelá a tvrdá na ty, na kterých mi záleží nejvíc.

V době, kdy jsem přišla na univerzitu, jsem už propadla moderní rétorice, že islám opravdu respektuje ženy a myslela jsem si, že muslim mě bude respektovat. Jenomže ze své zkušenosti z posledních dvou let tomu tak vůbec není.

 

 

Chodila jsem se dvěma nábožnými muslimy. Oba mě podporovali ve studiu a praktikování islámu. Věděla jsem, že sex není dovolen mimo manželství a ani jsem takový vztah nechtěla. Doufala jsem, že s tím budou souhlasit.

Jenže v obou případech, jakmile jsme byli o samotě, oba se o mne pokusili násilím. Jak oni, tak jejich muslimští kamarádi, jako by měli dvojité veřejné / soukromé názory na sex a morálku. A není těžké vědět proč, když člověk čte korán.

Islámská doktrína je posedlá sexem a jeho socialními pravidly, ale ráj pro muže sestává ze 72 vzdychajících panen (a několika malých chlapců k lepšímu). Samozřejmě, že takoví muži existují i v ostatních náboženstvích, ale já se ještě v tomto životě nesetkala s muslimem, který by neměl aspoň v menším měřítku takové sexistické, netolerantní a islámsko-imperialistické názory a teď se jim vyhýbám.

Když se na to vše teď dívám, nechápu, jak jsem mohla mít tak vymytý mozek a proč jsem si otevřeně nekladla otázky nad tím, proč ženy v islámu mají očividně méně práv než muži i otázky nad dalšími samozřejmými skutečnostmi v koránu, které naznačují, že je to lidmi vytvořené náboženství a filozofie velmi vzdálená od Boha. Ještě se stále ptám sama sebe, i když cítím, že strach, odmítání pravdy a stud v tom hrály velkou roli.

 

 

Nakonec jsem přece jen otevřela korán, podívala se dovnitř a zeptala se sama sebe, zda mohu s veškerou úctou věřit v božský původ takových nenávistných a násilných slov. Já věřím v Boha, ale spíš na úrovni lásky a soucitu, které jsme schopni dávat a které si zasluhujeme přijmout.

Na druhé straně už necítím potřebu respektovat něčí víru, abych mohla respektovat jeho právo tu víru praktikovat  – pokud tím neporušuje práva ostatních a chová se k nim se soucitem.

zdroj  

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz Digg! pridej.cz

««« Předchozí text: Lesk a bída islámských kurtizán III Následující text: Blbost v Česku stále kvete »»»

Atllanka | Středa 6. 02. 2008, 03.51 | Islám, Islamizace, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2045x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.