Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islám očima muslima I

Islám zevnitř – Myslící muslimové jsou po přečtení koránu zděšeni

 

Na kritiku islámu nemuslimy existují pohodlné nálepky omylu, nepochopení, neznalosti a neopodstatněné nevraživosti. Nevíme, neznáme, nejsme schopni ocenit svatost, krásu a neomylnost islámu a pravda je, že jsme islám plně neprožili.

Nechme tedy mluvit ty zkušené, ty, kteří se do té víry narodili nebo ji přijali za svou. Nechme se vyjádřit ty, kteří se vydali na cestu poznání a ocitli se na rozcestí: muslimské odpadlíky.

Zdrojem následujících textů je webová stránka Apostates of Islam, která slouží jako zpovědnice ex-muslimů. Zde se mohou v bezpečí svěřit a najít pochopení, které jim chybí v jejich sociálním kruhu.

Dozvíme se, jak prožívali islám a proč ho nakonec opustili. Seznámíme se s islámem z pramenů jejich zkušeností. Bude pro nás překvapením, že právě muslimové o islámu mnoho podstatného nevědí…

 

Fatima, Maroko / ateistka

Kdybych věřila v Boha a Satana, byla bych si jistá, že islám je náboženství Satana a muslimové jsou jeho uctívači. Muslimové samozřejmě nejsou přirozeně zlí. Mnozí moji přátelé se ještě považují za muslimy, protože spojují náboženství se svými kulturními kořeny. Bohužel vůbec nemají pojem, o čem to náboženství opravdu je a pravděpodobně se to nikdy nedozví, protože do mešity nechodí a korán nečtou. Koneckonců jsou vlastně apostaté (odpadlíci, pozn. redakce) jako já. Jenom se prostě za ně nepovažují – buď ze samolibosti nebo z nezájmu.

Co mě děsí, není množství skoro-muslimů, ale množství ryzích muslimů. To jsou ti, kteří mohou způsobit mnoho škody. Opustila jsem islám, když jsem slyšela několik z nich mluvit na konferenci CAIRu. Zděsili mě svou nenávistí a bigotností. Šla jsem rovnou domů a hledala náboženské mínění za jejich slovy. Byla jsem šokována, když jsem shledala, že právě tito nenavistí naplnění štváči jsou následovníci islámu, ne já. Takže nyní jsem apostatka. Omlouvám se, ale nedám vám svou adresu. Můj muž čte můj e-mail a ještě není osvícený.

 

Fars, Írán / křesťanka

Opustila jsem islám z různých důvodů. Původně proto, že mě babička poslala k mulláhovi, abych se naučila islámské modlitby. Učil mě to v arabštině, které jsem jako Peršanka nerozuměla ani slovo. Když jsem se mulláha zeptala, co to vlastně znamenalo a co jsem to vlastně říkala, řekl mi, že není důležité, abych to věděla, důležité je, abych to říkala z celého srdce. Říkat co z celého srdce? Pak si stěžoval babičce, že jsem na děvče příliš ptavá a že by mi měla domluvit.

Původně jsem opustila islám, protože jsem ani nedostala příležitost mu porozumět, což je bohužel případ většiny Peršanů. To byl první důvod. Později, když jsem si konečně koupila anglický překlad koránu, byla jsem zhnusena. Není divu, že mulláh nechtěl, abych se dozvěděla, co to všechno znamenalo! Když jsem pak četla různé pasáže v angličtině své matce, byla šokována. “To přece není možné!” Nemohla tomu věřit a to byla muslimkou celý život a nikdy se nedozvěděla, co korán vlastně říká. Ona i má sestra také opustily islám.

 

 

Je to tragické dědictví zvláště v Íránu, kterému byl islám vnucen Araby. To proto jsou vzdělaní univezitní studenti vzbouřeni, protože si konečně uvědomují, co vlastně islám znamená a co říká.

Islám je při nejlepším náboženstvím šovinismu. Při nejhorším kombinuje své doktríny, velebení násilí a pomsty a misogynní tendence svých následovníků, aby ze všeho udělal jedno z nejnebezpečnějších náboženství, které člověk kdy stvořil. Opusťte jej teď!

Nemám zájem přetahovat někoho ke křesťanství, protože to je osobní výběr a musí přijít až po dlouhém zkoumání, ale určitě je lepší i nebýt uvázán k žádnému náboženství, než být součástí islámu. Mír s vámi.

 

Manikfan, Maledivy / ateista

Narodil jsem se na Maledivách, kde jsou všichni občané nuceni přistoupit k islámu, aby se udržel tzv. stoprocentní muslimský charakter země. Byl jsem pomatený tím, co mi rodiče říkali a v ranném dětství, neměl jsem důvod pochybovat o pravdě islámu.

Chvíle pravdy přišla, když jsem byl v sedmé třídě, dostal jsem anglický překlad koránu a přečetl si jej s vysokým očekáváním nekonečné moudrosti. Ale v knize jsem viděl jen nelogičnosti a hlouposti.

Potom jsem se věnoval systematickému studiu všeho dostupného materiálu o Mohamedovi a islámu a ověřil si, že to náboženství je nejen hloupé, ale dokonce nebezpečně hloupé.

Na Maledivách je nebezpečné dát někomu vědět, že nejste muslim. Před několika lety byla skupina mužů a žen, kteří se stali křesťany, uvězněna na samotkách, dokud se nevrátili k islámu. Z toho důvodu musím zvenčí vypadat jako muslim, pokud jsem na Maledivách.

 

Sinbad, Indie/ křesťan

Jen když jsem si skutečně přečetl korán v angličtině, tak jsem si uvědomil, co v té knize vlastně je. Zkusil jsem číst jiné překlady v arabském textu, ale shledával jsem to těžké kvůli omezením, které kladly na čtenáře. Zdá se mi, že části koránu byly kopírované z bible a mnoho veršů opakuje pořád ta samá poselství.

Samozřejmě jsem prošel celým procesem výuky islámu a všemi těmi “musíš” a “nesmíš”, pořád jsem se snažil je dodržovat a stále s nimi zápasil, jako bych nesl na zádech velkou zátěž, jako bych byl ve vězení. Když jsem od islámu odešel, cítil jsem se jako propuštěný z vězení.

 

Raja Wahid, Pákistán / ateista

 

 

Byl jsem fanatickým věřícím po celý život. Před dvěma lety jsem riskoval kritické studium islámu včetně hlubšího studia jeho vzniku. Shledal jsem, že právě ty hodnoty, které muslimové považují za reprezentaci islámu, byly porušeny samotným Mohamedem. Projevil se jako podvodník, kterému se vydařila smyšlenka.

 

Dawood, Jižní Afrika / ateista

Opustil jsem islám, když jsem objevil všechny ty hnusné, kruté a nelidské činy proroka Mohameda. Nechci být součástí náboženství, které schvaluje a podporuje takovou nesnášenlivost a krutost k ostatním.

 

Mounif, Maroko / křesťan

Můj otec byl a stále ještě je imámem v mešitě. Měl jsem mnoho otázek a nebyla na ně odpověď.

 

Truth Seeker, Maroko / žádné náboženství

Jsem devatenáctiletý student žijící v Londýně. Narodil jsem se a byl jsem vychován jako muslim. Asi před dvěma lety jsem začal pochybovat o islámu. Debatoval jsem s některými ateistickými přáteli.

Ateisté jsou lidé, o kterých mi od malička říkali, že jsou ignorantní káfír, sionisté atd. a já jsem shledal pravý opak. Byli to inteligentní, vzdělaní lidé a v mnoha případech věděli o islámu více, než já.

Ale abych nebyl zdlouhavý – strávil jsem pak dlouhé měsíce čtením a zkoumáním problematiky Boha, Alláha, koránu, Mohameda apod. Snažil jsem se být tak objektivní, jak jen jsem mohl, abych našel pravdu.

 

 

Nevyhnutelně jsem dospěl k názoru, že islám a korán jsou vlastně hromada smetí. A že jsem byl nahnán do víry v Alláha a do celoživotního strachu z něho, aniž by mi kdy byla dána možnost výběru nebo alespoň prostor k přemýšlení.

A k tomu, že korán vůbec není zázračný. Seznam by se mohl prodloužit do nekonečna… Bylo to pro mne těžké rozhodnutí, když jsem věděl, že všechny ty roky náboženské výchovy nebyly nic než úplná ztráta času, ale věřím, že jsem se rozhodl správně.

Také jsem se rozhodl, že si to nechám pro sebe. Nestojí za to ztratit všechny přátele a rodinu kvůli náboženství. Přesto však jsem si musel nějak odlehčit a proto jsem to uveřejnil zde.

Eva Polanská 2008

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Až západní civilizaci ovládne levý mozek Následující text: Opoziční smlouva a její důsledky »»»

Atllanka | Úterý 31. 08. 2021, 08.20 | Islám, Násilí, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 5325x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.