Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islamizované Německo je zděšeno

Ztracená multikulti idylka – my ji zachráníme! (z archivu)

 

Motto: Německá veřejnost se ještě nevzpamatovala z prvního šoku, který vyvolala neblahá Hamburská studie o imigrantech, a už tu byly další otřesné zprávy, ktevé vyburcovaly i ty nejzavilejší nevěřící multikulti-blouznivce…

V posledních týdnech referoval německý tisk opakovaně o nebývale brutálních přepadech v několika německých městech. Suroví výtržníci byli všichni mladiství z migrantských rodin. To zabralo.

Politická scéna se vylekala a vyskočila. Všichni, co do toho mají co mluvit se sešikovali okolo nejrůznějších debatních stolů a stolečků, v tisku, televizi nebo taky v hospodě na rohu, aby se na tuto šlamastiku podívali pěkně zblízka a odborně, a jak je to zde v zemi tradice, nejprve teoreticky. Nikdo z těch odpovědných ještě pořád nechce připustit, že se něco nepovedlo, že se udělaly chyby. V této zemi se dělá vše pořádně.

 

 

Do diskuzí se zapojily všechny partaje, takže nabyla dosti brzy nepříjenou emocionalitu. Mnozí politici se snaží přihřát si svou polívčičku, a získat voliče, jiní hájí křečovitě a za každou cenu svoje ideály z mládí, a pomíjí přitom momentální situaci – všeobecně panuje bezradnost. Hlavně socialistům a jiným v levo nepasuje tahle realita do jejich agendy, už pouhé popsání momentální situace by mohlo zřejmě nebezpečně otřást jejich pozicí.

Berlínský prokurátor se nesměl zůčastnit jedné politické talkshow, kde měl referovat o svých zkušenostech, mimo jiné, o svých 495 intenzivních mladistvých pachatelích. Zřejmě byla obava, že by vyšlo na světlo, jak je v této zemi problematika mladistvé kriminality zlehčována.

Kámen úrazu a stěžejní téma všech hádek a debat jsou právě ti tzv. intenzivní pachatelé, kteří mají za sebou třicet až šedesát soudních řízení a další nepočítané jistě před sebou.

 

Co s nimi?

Potrestat nebo sociálně – pedagogicky hýčkat? Názory se rozcházejí podle partajní knížky, zkušeností a zaměření. Jedni jsou pro zostření trestního práva pro mladistvé a vyžadují zlepšení možnosti poslat nepolepšitelné immigranty do původních zemí. Ukázalo se totiž, že tito zbojníci často zkrotnou, když mají co do činění s justicí ve vlastních zemích, jak tomu bylo např. v případě legendárně nepolepšitelného tureckého výrostka Mehmeda.

Dále navrhují rozšíření sítě sportovně výchovných táborů podle amerického vzoru, nějaké už existují, (to připomíná spíš sovětského pedagoga Makarenka a jeho zoufalou dřinu udělat z bezprizorných zbojníků sovětské revolucionáře, což se mu občas právě tím vojenským drilem podařilo). A jsou tu také už existující zákony, podle socialistů naprosto dostačující, podle křestanských demokratů pro dnešní situaci nedostačující.

 

 

Jedna taková diskuzní sešlost se konala v neděli v jedné populární politické talkshow. Sestava účastníků byla sice různorodá, ale nevyvážená. Přítomen byl předseda vlády v Bavorsku, coby ten potrefený, (v Mnichově došlo v posledních dnech v metru ke čtyřem brutálním přepadům), spolkový ministr zahraničí, coby ta nejvyšší instance, jeden kriminalista – odborník/teoretik, dále lékař, který pracuje ve vězení, a na doplnění, tak říkajíc jako zástupkyně té smiřlivé taktiky, jedna postarší sociální pracovnice, která se stará o mladistvé odsouzence.

Hned v první rundě se jasně ukázalo – toto posezení zůstane neškodné a k ničemu nebude. Bylo jasné, že všichni zúčastnění se vysloveně bojí podívat se skutečnosti do očí a pojmenovat věci pravým jménem. Ten jediný opravdu postižený, a proto nepohodlně realistický a přímý, byl charismatický bavorský politik Beckstein, který žádal přizpůsobení trestného zákona dnešní situaci v zemi, ev.snížení věku pro hranici odpovědnosti (dospělost je zde 21 let), zavedení tzv. krátkého uvěznění pro výstrahu pro nepolepšitelné čtrnácti – patnáctileté „děti“ a přimlouval se za lepší možnost intenzivní vinníky vykázat ze země.

Spolkový ministr (SPD) reagoval jen oklikou a velmi všeobecně, ty obvyklé kulatoučké prefabrikované fráze o integraci již ve školkách a nutnosti vzdělání atd., atd. Deprimující bylo, že nepoznal, že opakuje hesla, s kterými jeho partaj právě v problémech integrace naprosto selhala.

 

 

Přítomný kriminalista jen poukázal na statistiku, která ukazuje, že kriminalita mladých nestoupá, ale zapomněl uvést, jak proklatě stoupá u mladých provinilců z přistěhovaleckých rodin. Vůbec se všichni drželi pořád nějakých statistik, a pouze bavorský politik měl odvahu poukázat na ten hlavní problém – totiž, že se charakter těhle mladistvých násilností pořadně změnil.

Nejde zde již pouze o krádeže a loupežná přepadení nějakých narkomanů, ale objevila se nová dimenze nenávisti a pohrdání německými spoluobčany a všemi občanskými zákony. Herr Beckstein zůstával nejprve na osamělé pozici, což se radikálně změnilo, když přišli ke slovu dva mladí imigranti…

 

Sedmnáctiletý Palestinec a šestnáctiletý Turek

Oba měli za sebou bohatou kriminalistickou minulost se vším všudy včetně kriminálu. Jejich zásluhou se konečně dostala tvrdá, nefalšovaná realita do této nadnesené rundy. Mladý Palestinec přiznal, jak se chechtal, když už po kolikátém zatčení, po všech procedurách s otisky a focením, celé soudní přelíčení trvalo pouhých10 minut a trest – týden poflakování v jedné mateřské školce, jakožto sociální výchovný prostředek.

Po tomto týdnu byl ve svém klanu hrdina. K rozumu přišel až později, ve 14ti, když musel na 3 dny do arestu. Podobné zkušenosti udělal mladý Turek, a všem odpůrcům „výstražného uvěznění“ navzdory, zastupoval názor, že jen jasným a citelným potrestáním se může u mladých provinilců něčeho dosáhnout.

 

 

Oba mladíci byli zajedno, že přiměřeně potrestáni musí být už ti nejmladší, a jistě šokovali mnohého „dobrého“ občana v publiku i v diskuzní rundě, když žádali, aby už i ti desetiletí a jedenáctiletí byli sledováni a trestáni, protože v tomto věku se dá ještě něco změnit. V šestnácti je už pozdě.

Jak to napsal F. Hegel? Každý provinilec má právo na trest, neboť mu umožní znovu získat vážnost, kterou si sám poničil. Je nutné dodat – v ideálním případě.

Výpovědi těchto dvou mladíků byly to nejpozitivnější v celé té zbytečné a jalové debatě. Můžeme jen doufat, že je mezi touto mládeží více jedinců s podobným postojem. Frankfurter Allgemeine otiskly dopis jednoho iránského čtenáře: Jsem Iránec a plně integrovaný…jsem si jist, že většina cizích občanů stojí za požadavky pana Kocha – kriminální cizince odsunout do jejich mateřských zemí.

Hanka D. – 2007 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

««« Předchozí text: Benjamin Kuras - Elisabeth Sabaditsch-Wolff Následující text: Komunistické peklo II. část »»»

Atllanka | Pátek 28. 10. 2011, 08.38 | EU, Islamizace, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 3498x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Patricia Úterý 1. 11. 2011, 13.01

Souhlasím, trestní odpovědnost bych snížila na deset let. I desetileté dítě ví, že se to dělat nemá.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?