Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Rakouská politička označila Mohammeda za pedofila

Rakouská politička Susanne Winter prohlásila

 

Motto: Susanne Winter, která je v čele volební kandidátky FPÖ do obecní rady ve Štýrském Hradci, se v rámci volební kampaně vyjádřila k islámu slovy, která se zcela vymykají tzv. politické korektnosti…

Mohammed byl totiž podle Winterové vojevůdcem, který napsal Korán ve svých epileptických záchvatech a jelikož se oženil s šestiletou holčičkou, byl by dnes islámský prorok posuzován jako zneuživatel dětí. Islám dále označila za totalitní mocenský systém, který patří tam, odkud přišel, to znamená na druhou stranu Středozemního moře. Tato slova nezůstala bez odezvy, státní prokuratura již začala šetření ve věci podezření z rozeštvávání.

 

 

Na Susanne Winter byl připraven atentát

 

Řeknete: Projevy nenávisti? Ale vždyť nejsou míněny vážně…

 

 • Nejhoršími tvory před Bohem jsou muslimové
 • Buďte strašní k muslimům, však laskaví mezi sebou
 • Nečiňte si vzájemně zlé, nýbrž bojujte jako jeden muž proti muslimům
 • Já vrhnu do srdcí muslimů hrůzu a vy je sekejte přes šíje a přes prsty
 • Nemuslimové! Bojujte proti těm z muslimů, kteří jsou poblíže! Nechť ve vás naleznou tvrdost!

 

 • A odměnou těch, kdož vedli válku proti nemuslimům a šířili na zemi pohoršení, bude věru to, že budou zabiti anebo ukřižováni či budou jim useknuty jejich pravé ruce a levé nohy anebo budou ze země vyhnáni.
 • Zabíjejte muslimy, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy!
 • Bojujte proti muslimům, dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi.
 • Neberte si muslimy jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich

 

Pokud se na nás právě chystáte podat trestní oznámení kvůli porušení paragrafu 198a trestního zákona (podněcování náboženské nenávisti), zadržte na chvíli svůj spravedlivý hněv a dočtěte tento článek až do konce. Pokud tak neučiníte, můžete způsobit muslimům obrovské trable.

 

Proč by neměli muslimové považovat tyto výzvy za projevy nenávisti?

 

 • První důvod je jednoduchý: nejsou míněny vážně a mají pouze ilustrativní hodnotu.
 • Druhý důvod je také jednoduchý: protože muslimové, kteří vědí, co je napsáno v koránu, a přesto ho uznávají, s nimi ve skutečnosti souhlasí.
 • Výše uvedené podněty a výzvy nejsou totiž ničím jiným, než parafrází vybraných veršů koránu.
 • Metodologie parafrázování byla prostá: slovo „nevěřící“ (nebo ekvivalentní výrazy) bylo nahrazeno slovem „muslimové“, a bylo hotovo.

 

Uvádím zde tyto parafráze proto, že postavení celé situace na hlavu pomůže občas objasnit něco, co je sice zjevné, ale lidé přesto mají problém to pochopit, protože jim připadá realita tak nemožná, že jí odmítají akceptovat jako reálnou.

Muslimové a nemuslimští obhájci islámu mají sklony omlouvat tyto projevy nenávisti tvrzeními, že je nutné je „kontextualizovat“, „nevytrhávat z kontextu“, „vidět je ve správném kontextu“, nebo „správně chápat“, zatímco se pečlivě vyhýbají odkazům na jejich standardní interpretace (existující přinejmenším od druhé poloviny osmého století), a spokojují se s argumenty, které jsou tak obecné, že nic neříkají, nebo s útoky na osobu kritika.

 

 

Současně, pokud někdo na tyto projevy nenávisti, diskriminace apod. ukáže, spustí ti samí lidé křik o islámofóbii; rozumějte, oni pro sebe požadují naprostou imunitu i v těch případech, kdy obhajují nelidskost, zatímco nás diagnostikují s duševní poruchou, když si dovolíme poodhalit závoje, za kterými se ukrývají.

Možná není náhoda, že komunisté často diagnostikovali opozici stejným způsobem, a uklízeli jí do blázinců. Totalitní ideologii nelze obhajovat žádným rozumným způsobem, ať už jde o komunismus, nebo islám.

 

Proto je dobré občas závoje strhnout a ukázat skutečnost

 

 • Je možné výše uvedené výzvy obhájit? Ne.
 • Je možné je „kontextualizovat“ či jinak odvysvětlit? Ne.
 • Platí to samé o projevech nenávisti, které nalézáme v koránu? Samozřejmě, že ano.

 

A to je vše: korán podněcuje k náboženské nenávisti, a pravděpodobně tak porušuje skutkovou podstatu trestného činu, proti kterému máme citovaný paragraf.

Pokud jde o možné obvinění z vytrhávání z kontextu od lidí, kteří islám buďto nestudovali, nebo si během studia zapomněli sundat své růžové brýle: parafrázované verše jsou tyto: 8:55, 48:29, 9:36, 8:12, 9:123, 5:33, 9:5, 9:29 a 5:51.

Pokud chcete znát jejich úplný kontext a potvrdit si tak sami, že říkají opravdu to, co říkají, a nikoliv například „miluj bližního svého jako sebe sama, bez ohledu na vyznání“, zde najdete komentáře uznávaného komentátora koránu Ibn Kathira, a zde najdete dvě další sbírky komentářů, první od Mohamedova bratrance a společníka Ibn Abbase, a druhou od populárních Džalalajnů (ten známější z nich je velmi uznávaný as-Sujuti).

A nakonec zde najdete český překlad trestního islámského práva šaría ze sbírky Umdat al-Salik. Tento více než aktuální text je jedním ze základů náboženského práva v zemích hlásících se k právní škole Šháfí, ve kterých žije asi 30 procent muslimů. Relevantní sekce jsou o9 (právní definice džihádu) a o11 (právní postavení nemuslimů pod islámskou vládou, dhimmi) (Čechy by také mohl zajímat paragraf o16).

Krátce: parafrázované verše skutečně nemají nějaký hluboce skrytý mírumilovný význam, a říkají přesně to, co je na první pohled zjevné. Podněcují muslimy k nenávisti vůči nevěřícím – to jest Vůči nám… A my tuto nenávist tolerujeme, nebo jí pohodlně přehlížíme.

zdroj  

 

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Moje cesta k sametu IV Následující text: Moje cesta k sametu V. »»»

Atllanka | Úterý 15. 01. 2008, 10.15 | Islamizace, EU, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2440x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Komentar
Rado Rohal mejl web Úterý 15. 01. 2008, 19.05

Viac ako dobre

Nelze přidávat nové komentáře.