Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

II.WW - Radar USA a komunistická propaganda

Na rovinu I.část (z archivu – stále aktuální)

 

Když jsme kdysi objevili tyto stránky, zaplesalo moje srdce, že jsem konečně nalezl svůj šálek čaje a s chutí jsem se pustil do psaní…

V poslední době jsem však poněkud rozčarován. Některá díla nejen, že se přibližují, ale jsou myšlenkově naprosto totožná s komunistickou nalejvárnou, kterou jsem poslouchal po celou dobu svojí školní docházky, od politruků na vojně, z rozhlasu a televize, atd. Jejich myšlenkový obsah je pak pouze oděn do rádoby liberálního hávu.

Naprosto zářivým příkladem je Raketové blues a některá další. Autor využívá veškerých triků vlastních komunistickým propagandistům. Spoléhaje se na neinformovanost a nevzdělanost čtenářstva s chutí překrucuje fakta, jiná zamlčuje, příležitostně (když to není do očí bijící) vysloveně lže a tím, že by se zabýval důvody dějů, se neobtěžuje vůbec. Prostě apriorně tvrdí.

Výhradně proto, abych si odboural adrenalin, jehož hladina po přečtení shora uvedeného dílka povážlivě stoupla, pokusím se svá tvrzení doložit. Pozor, bude to delší, toho adrenalinu mám v krvi skutečně dost.

 

Začnu od konce, historicky však od začátku.

 

Autor o USA praví:

Pomoci Evropě v druhé světová válce už málem nestihli. Teprve až Rudá armáda hnala Němce zpátky na západ a existovalo nebezpečí, že Rusové konečně zrealizují vítězství dělnické třídy po celé Evropě, vzmohli se Američané na otevření druhé fronty, z čistého pudu sebezáchovy, nikoli snad z altruismu k válkou postižené Evropě.

 

Tak si to rozebereme. Zde je hrubá časová osa dějin druhé světové války.

 • 1938 – 12.3. anšlus Rakouska
 • 1938 – 29.9. Mnichovská smlouva
 • 1939 – 15.3. Okupace zbytku Československa
 • 1939 – 23.8. Podpis paktu Molotov-Ribbentrop
 • 1.9. 1939 pak napadení Polska, které bezprostředně následovalo.

 

Překlad dotyčné smlouvy naleznete zde.

 

Smluvní strany se v ní mimo jiné zavazují, že nejen:

 • Obě výše uvedené smluvní strany se zavazují zdržet se jakéhokoli skutku násilí, jakékoli útočné činnosti a jakéhokoli napadení vůči druhé straně, ať už samostatně nebo ve spojení s jinými mocnostmi", ale i…
 • Pokud by se stala jedna z výše uvedených smluvních stran předmětem válečné činnosti třetí strany, druhá výše uvedená smluvní strana nebude této třetí straně žádným způsobem poskytovat podporu.

 

Aniž by bylo specifikováno, zda se jedná o případ, kdy dotyčná třetí strana jednu ze smluvních stran napadne, nebo je jednou ze smluvních stran sama napadena.

Což je, alespoň jak já to chápu, o něco víc, než smlouva o vzájemném neútočení. A to se ani nezmiňuju o tajném dodatku, ve kterém si Svaz Sovětských SOCIALISTICKÝCH Republik a nacionálně SOCIALISTICKÉ Německo rozdělilo východní Evropu.

 

 • Sovětský svaz následně okupuje pobaltské státy, část Polska a Besarábii.
 • Německo v roce 1940 – Dánsko, Norsko, Francie.
 • Následuje italský vpád do Egypta, a letecká bitva o Británii.
 • Stále trvá pakt Molotov- Ribbentrop a SSSR hojně zásobuje Německo strategickými surovinami, ve stejném smyslu jako před tím umožňoval na svém území tajné zkoušky zbraní, výcvik důstojníků a vojenská cvičení.
 • 1941 – 22.června zahájení války proti SSSR (poslední vlaky se sovětskými dodávkami byly zaslány několik dní před tímto datem).

 

V prosinci (přesně 7.12.1941) napaden Pearl Harbor a USA vstupují do války.

Průběžně již před tímto datem probíhá Bitva o Atlantik naprosto rozhodující pro zásobování Velké Británie. O případném přesunu vojáků a materiálu nutného pro jakékoliv akce v Evropě nemůže být v této době vůbec řeč.

 

 • 1942 – Stalingrad, Midway, El-Alamein, Guadalcanal, anglo-americké vylodění v severní Africe
 • 1943 – Kursk, Gilbertovy ostrovy, porážka osy v Africe, vylodění na Sicílii (v prakticky totožném datu jako bitva u Kurska).
 • 1944 – Prolomení blokády Leningradu, osvobození Ukrajiny a Běloruska. Monte Cassino, Den „D“. Arnhem, bitva v Ardenách.
 • 1945 – Okinawa, Berlín, vstup SSR do války s Japonskem, jaderné pumy na Hirošimu a Nagasaki.

 

Co z toho vyplývá?

1. SSSR a USA vstoupily do války s časovým rozdílem o něco málo více než pět měsíců, aniž ovšem kdy měly „imperialistické“ Spojené státy s Hitlerem jakoukoliv smlouvu o neútočení a rozdělení východní Evropy. Natož pak, aby na základě takové smlouvy někoho napadly, nebo anektovaly jiné země.

2. Ke všem rozhodujícím bitvám došlo na všech válčištích ve zhruba stejném čase. Stalingradská bitva nebyla (aniž bych samozřejmě chtěl jakkoliv zlehčovat její význam, zásluhy Sovětského svazu, nebo peklo, kterým občané SSSR prošli) z vojenského hlediska bodem zvratu. Tím byla až bitva u Kurska, kde se Německo naposledy vzmohlo na (poprvé neúspěšnou) ofenzivu strategického významu.

3. Americká vojska se poprvé objevují v prostoru Evropu bezprostředně ovlivňujícím v roce 1942 (tedy v roce stalingradské bitvy) a přecházejí k vylodění na Sicílii a posléze na pevnině.

Stranou ponechávám působení jejich letecké armády. Takže na žádnou poslední chvíli USA do války nevstoupily a tím, kdo by se měl vrátit do školních škamen a zopakovat si historii je pan autor „Raketového blues“ sám. Nebo snad naopak poslouchal své bolševické učitele až příliš pozorně? Jinou možností a to tou nejhorší je, že tohle všechno ví a záměrně oblbuje v tradičně komunistickém duchu.

 

 

Pro Spojené státy bylo stěžejním válčištěm Tichomoří a v počátečním stádiu války bylo nesmyslem požadovat od nich bezprostřední účast v Evropě. Málo se totiž ví o tom, že „imperialistické“ Spojené státy prakticky neměly armádu (byla menší než Rumunská) a v porovnání s Velkou Británií nebo snad dokonce Německem začaly válku způsobem značně amatérským.

Po Sovětském svazu, který bez diskusí nesl hlavní tíhu války s Německem, rovněž nikdo nechtěl, aby současně vedl válku s Japonskem. A to nemluvím o tom, že průběžně USA zásobovaly Čínu (Barmská cesta), Sovětský svaz (Murmansk a Írán), Tita v Jugoslávii a samozřejmě Velkou Britanii.

Zůstává nicméně pravdou, že Spojené státy vstoupily do války až poslední, po tom, co byly samy bezprostředně napadeny Japonskem. Zeptal se pan autor někdy proč tomu tak asi bylo?

No samozřejmě, bude mít okamžitě po ruce standardní bolševickou odpověď, že na tom vydělávaly. Jakoby ve Spojených státech někdy existovalo něco, jako státem řízená ekonomika. I v době, kdy ještě Spojené státy stály mimo konflikt platilo „cash and carry“ a protože Německo rozhodně nemělo prostředky jak „cash“, tím méně jak „carry“, jednalo se jednoznačně o opatření ve prospěch Anglie.

Na rozdíl od Sovětského svazu USA nikdy nepodnikly nic, jako státem organizované zásobování Hitlerova Německa strategickými materiály.

zpracovalo st@tll 2006 pokračování zde

 

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Kdo chce zabít Čechy Následující text: Největší vrah všech dob J. V. Džugašvili - Stalin »»»

Atllanka | Sobota 7. 05. 2022, 13.48 | Radar USA, Historie, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 3608x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?