Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Britské sebemrskačství nemá obdobu

Winston Churchill se obrací v hrobě

 

Motto: Jak děsná jsou prokletí, jimiž stíhá mohamedánství své vyznavače! Kromě fanatického nadšení, které je u člověka stejně nebezpečné, jako je nebezpečná vzteklina u psa, trpí tou strašnou fatalistickou apatií.

Důsledky se patrně projevují v mnoha zemích. Neprozřetelné zvyky, ledabylý systém zemědělství, líné obchodní metody a nejisté vlastnictví existují všude, kde vládnou či žijí následovníci Proroka. Pokleslá smyslnost zbavuje pozemský život půvabu a zjemnělosti a příští důstojnosti i svatosti…

To, že podle mohamedánského práva musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výhradní majetek, buď jako dítě, manželka, anebo konkubína, nutně povede k odkladu konečného vyhynutí otroctví až do té doby, než se islám přestane mezi lidmi uplatňovat jako velká síla.

 

 

U jednotlivých muslimů se sice mohou projevovat skvělé vlastnosti – vliv náboženství však přesto ochromuje společenský vývoj těch, kdo je vyznávají. Na světě neexistuje žádná mohutnější zpátečnická síla.

Mohamedánství není ani zdaleka na vymření, naopak se projevuje jako bojovná víra získávající nové a nové stoupence. Už se rozšířila po celé střední Africe a na každém kroku za sebou zanechává nebojácné válečníky, a nebýt toho, že křesťanství je chráněno silnými zbraněmi vědy, proti nimž marně bojovali, civilizace moderní Evropy by možná padla stejným způsobem, jakým se kdysi zhroutila civilizace starého Říma…

Winston S. Churchill, The River War, sv. 2, s 248–50.  

 

Britské sebemrskačství

 

Bývalý britský premiér Tony Blair musel vysvětlovat, proč se Británie připojila k invazi do Iráku z března 2003. Stanul před komisí, která od července loňského roku zjišťuje, nakolik byl vojenský zásah proti režimu Saddáma Husajna oprávněný a následně zvládnutý.

 

 

Hlavním tématem jednání je oprávněnost a legalita britské účasti na invazi, jednak ve vztahu k Chartě OSN a také ve vztahu k nepsané britské ústavě. Dalším bodem, na který se Chilcotovo šetření zaměřuje je také komunikace, kterou vedl Blair s tehdejším americkým prezidentem Bushem.

 

Irák mezitím popravil Chemického Alího

Irák popravil dalšího předního činitele svrženého baasistického režimu. Na šibenici skončil Alí Hasan Madžíd, známý jako chemický Alí. Oznámil to mluvčí irácké vlády.

Nad bratrancem někdejšího diktátora Saddáma Husajna irácká justice postupně vynesla čtyři rozsudky smrti za genocidu a za zločiny proti lidskosti.

 

 

Analytička Asociace pro mezinárodní otázky Irena Kalhousová ve Stalo se dnes řekla:

  • Na popravu se v Iráku dívají dle etnického rozložení. Jeho smrt vítají Kurdové a Šííté, jiné to však bude u Sunitů, kteří se ještě zcela se změnou režimu nevypořádali.
  • „Vyrovnávání se z minulostí je velice bolestivé a procesy teprve začínají. Špičky Husajnova režimu byli odsouzeny a mnohdy popraveny, ale stále ještě probíhají soudy ohledně války v Iráku nebo irácko-íránské války,“ připomněla Kalhousová.

 

 

Jak je vidět na případu Britanie tak ani my, Evropané, se nemůžeme stále vyrovnat s tím, že svou svobodu musíme nepřetržitě hájit, a je li to potřeba tak i se zbraní v ruce! Kam až povede naše ustupování islámské zaostalosti, krvelačnosti a netoleranci…, kde se zastavíme? V 10-tém století, u pazourku a nebo kamenných seker?

(A.A.) 

 

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Komunismus je v Čechách stále IN 2.část Následující text: Morální pád webu Eurabia potvrzen »»»

Atllanka | Pondělí 15. 02. 2010, 10.29 | Cigáni, Česko, Fejetony | trvalý odkaz | vytisknout | 3532x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Opravdu děs!
Adéla Pátek 19. 02. 2010, 19.33

Když čtu co řek Churchil před asi 100 lety a pořád se nepoučíme! :-x

[2]
Chosé Pondělí 26. 04. 2010, 20.20

http://www.youtube.com/watch?… Copak má v ruce bombu??? Nikomu nic nedělá :-D

Nelze přidávat nové komentáře.