Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Místo kříže půlměsíc a mešitu do Strakonic

Dresy hýbají islámským světem a Strakonice staví novou mešitu

 

Prolog: Islámské komunity nevycházejí z rozhořčení. Nejprve to byly karikatury Proroka, pak opět medvídek jménem Mohammed, a nyní jsou předmětem jejich vášnivých debat a protestů trička španělských a italských fotbalistů, přesněji symbol kříže v jejich emblému…

Je to k nevíře a je to tak absurdní, až to bere dech. Turecký právník Baris Kaska si, po fotbalovém zápase v Miláně, kdy Inter Milano porazil 3:0 turecké mužstvo Fenerbahce Istambul, podal u fotbalových mezinárodních gremií Fifa a Uefa stížnost proti výsledku utkání a žádal jeho anulaci.

Podle jeho podání byl průběh zápasu ovlivněn „chvástavou demonstrací údajné převahy jednoho náboženství“, čímž mínil náboženství italského protivníka. Popud k této doměnce byla trička Italů, která nesou znak města Milana, rudý kříž na bílém poli. Pro italské sportovce, kteří zastupují Milán, je to věc cti. Klub nosí pyšně tento znak již skoro 100 let.

 

Žádná vyjímka.

Po Miláně se dostal do kaše uctívaný a zasloužilý katalánský fotbalový klub FC Barcelona. Jejich trička s křížem svatého Jiřího rovněž pobuřuje arabské země, hlavně Saudskou Arabii a Alžírsko. Připomíná prý kříž Templářů, a tím křížové výpravy proti Muslimům (Pro upomínku – jedná se zde o dějinné události v X./XI. století).

Pro katalánské fanoušky Barcelony je tento emblém svatý, nemá nic společného s Muslimy, ani s Křižáky, oslavuje jejich patrona a zároven je i důkazem jejich svobodné katalánské identity. Během 108 let trvání klubu byl změněn jen jedenkrát, fašistický diktátor Francisco Franco přinutil Katalánce jejich znak „pošpanělštit“.

Nyní má světová fotbalová federace rozhodnout, jestli je to tradice nebo provokace. Je to celé ubohá fraška. Co bude dělat Turecko při příštím mistrovství světa?

 

 

Jejich půlměsíc je zároven náboženský a státní symbol. Odpárají při zápasech v Rakousku jejich půlměsíček z triček svých hráčů? (Musíme opět pár století zpět), mohly by rakouským hostitelům připomenout krvavá léta pod osmánským půlměsícem a kruté obléhání Vídně Turky.

Italové jsou tak pobouřeni tímto absurdním a směšným obviněním, o to absurdnějším, že podobné kříže jsou i na erbu města Moskvy a na anglické vlajce, že je ani nenapadlo něco nějak vysvětlovat, jak to blahé paměti udělali Dánové, nýbrž **žádají vyloučení tureckých fotbalových klubů z mezinárodních utkání.

 

Katalánci jsou více než naštváni.

Jejich emblém si vždy znovu museli vybojovávat. Jejich klub se zasazuje o toleranci a demokracii, podporuje přistěhovalce všech národností a barev. A teď tohle, oni mají netolerantně propagovat jejich náboženství. Ještě k tomu se musejí bránit proti nařčení ze zbabělosti a čelit obvinění, že se přece jen potichoučku s islámskými „zákazníky“ aranžovali.

V arabských zemch prý jsou jejich trička k mání s „vylepšeným“ znakem, místo kříže jedna tlustá čára. Jsou srovnáváni s Googlem v Číně, který, se kvůli kšeftu zpronevěřil jeho tááák svatým zásadám svobody mínění. FC Barcelona ostře protestuje, že s těmito padělky nemá co dělat a vyzývá k jejich pronásledování, kdekoliv se vyskytnou. Firma NIKE, která výstroj barcelonských hráčů vyrábí, přísahá, že všem odběratelů dodává jen originální „křížová“ trika.

 

Učme se ve Strakonicích, jak se to dělá!

 

V celém tom vzrušení a bitvy kolem těhle sportovních symbolů vidí politička Pilar Rahola „další symptom fanatismu, netolerance a neschopnosti posuzovat svět nepokrytě.“ Jedním slovem – „totalita“ posoudil situaci španělský historik J.M.Solé y Sabate. Co se dá jětě dodat? Máme zde už tu tolik diskutovanou „válku mezi kulturami“? Každopádně vyzývá křestansko-sociální politik(CiU) k obhajobě kříže a hodnot západní civilizace.

Jedno ale tahle bizarní obvinění ukázala zcela jasně. Turecko má před sebou ještě pěkný kus práce, aby splnilo podmínky ke vstupu do EU.

Hanka Deutschmann

 

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Morální pád webu Eurabia potvrzen Následující text: Nebezpečná drzost politiků »»»

Atllanka | Pondělí 8. 03. 2010, 13.43 | Islamizace, EU, Totalita | trvalý odkaz | vytisknout | 4657x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?