Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Spiknutí po Česku

Kdy se spiknou voliči proti politikům

 

Země česká je plná spiklenců. Stačí probrat si jen skandálky, které hýbaly sdělovacími prostředky v minulém týdnu, a nemůže být pochyb: pomalu už platí, že co Čech, to nikoliv muzikant, nýbrž spiklenec…

Kdykoliv vyplave na povrch české politické stoky průšvih některého mocnáře, okamžitě následuje poplašné sdělení, že dotyčný světec je obětí spiknutí.

Poctivec Čunek sice nad spiklenci nakonec slavně zvítězil, za to ale možná může děkovat jen tomu, že se Renáta Vesecká spikla s Arifem Salichovem.

 

 

Když na pražského primátora Béma nějaký dobrák prásknul, že má v dobré vokovické lokalitě pronajatou vilu za poloviční nájemné, než jaké by musel platit neprimátor Nebém, a že majitelem té nemovitosti je Bémův kámoš Kareš, jehož podnikání čirou náhodou souvisí s činností magistrátu, bylo mediálním slídilům vysvětleno, že po místopředsedovi ODS jdou spiklenci, snad dokonce z jeho vlastní partaje.

Že trvale čelí všelijakým spiknutím i předseda ČSSD Jiří Paroubek, je všeobecně známo. Pročež už jaksi automaticky nutno hledat spiklence i za jeho divokou jízdou do estébáckého mariánskolázeňského hotelu pro lepší lidi, v němž za protekční cenu učinil ze své milenky druhou paní Paroubkovou.

 

 

Ještě že na bývalého premiéra spiklenci nemohou, přestože jeho panský kočí vyplázl jazyk snad na všechny dopravní předpisy určené Neparoubkům. Šéf spravedlivých levičáků je totiž notorický spáč, který je schopen prospat i očekávání svatební noci, natožpak pobyt v čele vlády, na jejímž oslnivém výkonu je to znát dodnes.

Na vrub spiklenců směle přičtěme i vrchnostenskou manýru Paroubkova nástupce Topolánka, který si jen tak, sobě pro radost, udělal z vládního letadla soukromé aerotaxi, v němž si – jak jinak než gratis – zaletěl na alpskou lyžovačku, dodatečně si pak trapně vymýšleje pracovní důvody toho rozmaru. Vlastně si ani osobně nevymýšleje, pověřiv vyprávěním svých poudaček nejnadanější pohádkáře z Jánského vršku, ochotné zesměšnit modrou pravici, kdykoliv má její vůdce za to, že když mají poddaní žaludek na Grosse a Čunka, pozřou bez zažívacích potíží i jeho nehoráznou klukovinu.

 

 

V národě spiklenců je však taková víra riziková.

Na poddanském stádu lze totiž štípat dříví jen po určitou dobu, zpravidla do chvíle, než mu dojde trpělivost. A ta má, řekl bych, už na kahánku. Občanská většina, jejíž průměrná mzda se rovná sotva pětině příjmů rovnějších, nelibě nese pohled na své vyvolené, kteří oč méně se starají o její zájem, o to nestydatěji hrabou pod sebe.

Běžní daňoví poplatníci nemohou nevidět, že je to právě křupanská hrabivost, co má společného celá postkomunistická elita, ať už bydlí v Lidovém domě, na Jánském vršku nebo v paláci Charitas.

Co když se české spiklenecké nadání projeví tak, že se soustavně podvádění a mocnými chmatáky urážení poctiví přispěvatelé na loupeživý postkomunismus jednoho krásného dne domluví, že budou ignorovat volby, protože ať dají hlas komukoli, stejně nakonec budou za blbce?

 

 

V kraji pod Řípem existuje jen jedna partaj, jejíž skalní příznivci se práva volby nevzdají, i kdyby měli být k urnám dopraveni na smrtelné posteli. Jestlipak víte, páni Čunkové, Paroubkové, Bémové, Topolánkové a další nenažranci, která to je?

 

 

text Petr Zavoral

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Evropo, nejkratší cestou v islám - pochodem, vchod! Následující text: Vánoční prezentace »»»

Atllanka | Pondělí 10. 12. 2007, 17.29 | Česko, Politika, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 1718x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.