Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Islám Islám Islám - Co o něm nevíte

Cyklus odpovědí na Vámi nejčastěji kladené dotazy či šířené mýty o islámu

 

Zde najdete odpověď na otázky, tak, jak jí zodpovídají islámci, a jiní na webu Faith Freedom International. Otázky můžete klást a zasílat i vy sami, pište je zde do Komentářů – které jsou moderovány a tak se váš dotaz zobrazí se zpožděním, a nebo do Diskuze v Blueboardu…

 

Mýtus č.1: Islám je prastaré náboženství. Některé jeho nauky nemohou být v dnešní době použitelné. Ale stále to je velké náboženství s miliardou následovníků. Islám hrál důležitou úlohu v lidské civilizaci.

Odpověď: Síla víry není určená počtem jejích přívrženců, ale její uceleností a jejími základními pravdami, její užitečností a praktičností. Kdysi celé lidstvo věřilo, že Země je placatá. Všichni filosofové a prorokové souhlasili a „zdravý rozum“ to potvrzoval. Přesto to nebyla pravda.

Islám hrál důležitou úlohu v lidské civilizaci. Ale byla to pozitivní nebo negativní role? Kolik lidských životů bylo obětováno na oltář Alláhovi? Prorok vyhladil židy v Arábii, kteří té zemi říkali domov po 2 000 let. Byli ve spojenectví se svými arabskými krajany a uzavírali vzájemná manželství. Byli kompletně poarabštění. Nešlo o žádný náboženský konflikt v Arábii.

Prorok nejen zavedl náboženskou netoleranci, on provedl etnické čištění Arábie a podněcoval nábožensky založenou nenávist mezi jeho následovníky a židy, která přináší oběti až do dnešních dnů. Jeho pokyn zabíjet modloslužebníky zničil za 1400 let mnohem víc lidských životů, než dokázal Hitler zničit během 13 let. Jen v Indii daň smrti zaplatilo přes 90 mil. lidí.

Ano, islám měl velký vliv na mysl svých následovníků. A platili jsme a stále platíme za tento vliv našimi životy. Utrpení a zaostalost islámských národů je výsledkem tohoto vlivu.

 

Otázka č.1: Mluvíš o špatných stránkách, ale co ty dobré? Vidíš v islámu nějaké dobré stránky nebo vše, co vidíš, je špatné?

Odpověď: V každém náboženství je něco dobrého, něco špatného a něco úplně odporného. Tou dobrou stránkou je to, co se káže, tedy vnitřní klid a bezpečí, které je zde slíbeno.

Ta špatná stránka je skrytý program jeho zakladatelů a to, jak je náboženství praktikováno.

Ta odporná část je hrozivý výsledek a zhoubná daň, kterou si to vybírá na svých následovnících i na ostatních lidech. Všechny náboženství sdílejí stejné charakteristiky.

 

Otázka č.2: Je správné být bez respektu k jakémukoliv náboženství, v které nevěříme, a plivat na pověst jeho zakladatelů?

Odpověď: Není v pořádku být bez respektu k lidem. Ale víry nejsou lidé. Je rozdíl mezi tím nerespektovat a pomlouvat osobu a tím být pravdomluvný a uvádět fakta.

Urážet a být hrubý odhaluje náš vlastní nedostatek vzdělání a charakteru. My (obzvláště my Íránci) se musíme naučit mluvit a nesouhlasit bez vzájemného urážení. Nejsme barbaři, nemusíme se tak chovat. Věřili jsme v goftare nik, kerdare nik a pendare nik (dobrá slova, dobré skutky a dobré myšlenky). Co se s tím stalo?

Islám nám to sebral, Prorok sám přivolával Alláhovo prokletí na své nepřátele, někdy nepřetržitě 30 dní. Proklel dokonce vlastního strýce i mrtvé lidi. Nemusíme následovat tento příklad, jsme lepší. Jsme děti úžasné civilizace, se skvělou kulturou a máme vlastní vznešené hodnoty.

prosinec 2007 zdroj 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Z archivu Atllanky (antidiskriminační zákon) Následující text: 2.světová válka - šlo jí zabránit? »»»

Atllanka | Čtvrtek 16. 07. 2020, 15.26 | Islám, Totalita, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2442x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.