Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Ivanovy Karlovy Vary

Když se řekne Karlovy Vary

 

Téměř každý Vás tu v obchodě či v restauraci osloví rusky. Ač nejste xenofobní, přesto Vás to začne po chvíli točit, protože čeho je moc, toho je příliš…

Potkáte-li denně 80% rusky mluvících lidí, vidíte-li na obchodech a restauracích nápisy v azbuce – mnohde bez českého překladu a ceny jsou všude uváděny v eurech bez přepočtu, zíráte a nevěříte tomu, kde jste se to ocitli.

Na místo starobylých lázeňských Varů plných vináren, kavárniček a obchůdků jsou tu desítky prodejen zlata, porcelánu, skla, kožichů a luxusních výrobků z kůže, popřípadě ruských beranic, či oficírských čepic, sovětských matrjošek, chalvy, vodky a špeku…

 

 

Po kolonádě se rozléhá samé chorošo a dosvidanija, a pokud dostanete hlad, připravte se na ceny přímo multikulturní. Rovněž odér, linoucí se napříč restauračním spektrem Vás nenechá na pochybách – všichni jsme v Evropě, jen Vary jsou už dávno v Rusku!

 

Dřevěnice bez kolaudace

Rovněž ruský podnikatel Nikolaj Stěpanov se rozhodl před několika lety obohatit českou kotlinu o byzantský rozměr. U Karlových Varů, v Hájích v katastru Kolové, už léta buduje v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les ruskou dřevěnou vesnici. Jak si mnozí z ruštiny pamatují, takzvanou děrevňu.

Stěpanov však podle karlovarského magistrátu nestavěl načerno, ale jen v rozporu s vydaným stavebním povolením. Podsklepil totiž některé chaty, které měly být bez podsklepení!

 

 

Podnikatel Stěpanov si doposud nepožádal o kolaudaci staveb, a neměl by je tedy užívat. V současnosti však staví vesele dál podle dodatečného stavebního povolení.

Znamená to, že si v okolí Karlových Varů, v překrásné přírodě může každý postavit co chce, třeba další vesnici a nebo Thermal a slavný magistrát to pak dodatečně povolí?

 

Největší hrůzy Karlovarského kraje – dle ankety

  • 1. Ruská vesnice v CHKO Slavkovský les
  • 2. Uhelné doly na Sokolovsku
  • 3. Hotel Thermal v Karlových Varech
  • 4. Asia market ve Svatém Kříži
  • 5. Horní nádraží v Karlových Varech
  • 6. Město Karlovy Vary
  • 7. Budova Vřídla v Karlových Varech

 

 

A.A.Nemo 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Zničíme po Karlově mostě i Klementinum!? Následující text: Přišla vám faktura na 60 Euro? »»»

Atllanka | Pátek 30. 04. 2010, 09.59 | Česko, Videa, Imigrace | trvalý odkaz | vytisknout | 6955x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Taky mě to....
Lemik mejl web Pátek 30. 11. 2007, 11.43

ze začátku vytáčelo, ale když si uvědomím, že jak jsou Vary nádherné město a kolik peněz tam ti „rusáci“ investovali, tak je mi to jedno. Je to pořád lepší než kdyby to patřilo „dojčlanďákům“, ne? BTW se i ve Varech se dají najít restaurace s českým jídelním lístkem, příjemnou obsluhou a slušnými cenami.

[2] Nic ve zlém, ale...
Samakissek web Pátek 30. 11. 2007, 12.10

[1] Lemik:…tak trochu jsi asi mimo mísu, což bude dáno tvým datem narození, nepamatuješ si ruské koncentráky ani leta padesátá, rovněž okupace v roce 1968 ti nic zjevně neříká. O kulturní rozdílnosti Rusů a Germánů nemluvě, a už asi vůbec nic nevíš o tom, že Vary postavili kdysi Němci, které tam pozval Karel IV., mluvilo se v nich téměř jen německy a jak to dopadlo všichni víme. Rusáci cpou do varů prachy? Možná, ale jaké a kde je berou, slyšel jsi někdy něco o ruské mafii? Je mi ouzko z toho, jak se dnes vše přepočítává na peníze, a nikoho nenapadne, kde se berou a čí je na nich krev. Pokud jde o ty ruskokomunistické, tak na těch je krev milionů umučených lidí z celého světa – Čechy nevyjímaje. Nu vot, tož ať ti ve Varech chutná guláš, Lemiku 8-)

[3] ANO!!!
Anonym Pátek 30. 11. 2007, 14.42

To víte,žejo! Jen jim těm hajzlům prodejte všechno. Pozemky,lesy,rybníky…co takhle kdyby postavili vesnici kolem vřidla? Aby to neměli k pramenům daleko,ne? Rybnik v Děpoltkách i Lesik už jste jim prodali,tak jen tak dal,ne? Ať máte kam chodit na rautíky paní radni v čele s paní primátorkou,která jen tak mimochodem vypadá jako SOVĚTSKÁ MATRACE!!!

[4] Vytahování minulosti
Lemik mejl web Sobota 1. 12. 2007, 00.58

[2] Samakissek: Takže jestli jsem Vás dobře pochopil, tak Němci jsou v „poho“, ale vlastně vůbec nevadí, že nás obsadili atp. Když už se tedy bavíme o té historii. Co jsem se o Varech dočetl ať už ve Varech nebo jinde, tak tak rusové jezdili do Varů vždycky, asi jen tak z legrace by tam nestal pravoslavný kostel, že?

Co se týče peněz… Doba je zlá, bez peněz by bohužel Vary nevypadaly jako Vary. Původ peněz je otázka jiná, ale mám obavu, že ani Vy ani já to nevyřešíme.

BTW, vůbec se mi nelíbí, když se nějaký národ srovnává s jejich vládou, ať už minulou nebo stávající. Nepředpokládám, že ti rusové, kteří tady nakupují, jezdí do lázní apod, aktivně schvalovali okupaci.

[5] To předpokládáš špatně
Samakissek web Sobota 1. 12. 2007, 09.24

[4] Lemik:… Většina z nich jsou tzv. ruští zbohatlíci, což jsou vlastně bývalí sověti, nebo jejich potomci, kteří nemohou zapomenout, že jim to tu kdysi „patřilo“ a chovají se tak, že jim to tu stále patří. Co se týče toho, že sem jezdil car, jak píšeš, ano, to sem jezdil, ale na návštěvu, jezdit sem bylo pro Rusy v módě stejně tak, jako mluvit francouzsky a jezdit do Paříže. Byla to šlechta – to co sem jezdí dnes je buď čečenská mafie a nebo sovětský soudruh. Vydírali a ještě i vydírají místní podnikatele v širokém okolí, nedávno bylo jedno z jejich mafiánského chapadla zatčeno, ale celek jede dál. Kromě Rusů jsou Vary také prolezlé Araby, kteří tu pořádají hon na sotva zletilé „tčeske cholky“ a nezřídka je zblbnou a odvezou do svých harémků, kde zmizí navždy. Místní obyvatelé jsou vytlačováni ze svých domovů a jejich domy jsou prodávány za zlomek ceny přivandrovalcům. A jak se ptáš na ty germány – pleteš páté přes deváté – oni tu byli doma, oni Vary postavili, a protože to byli většinou němečtí Židé, tak skončili v koncentrácích, ostatní lůza se dala k Hitlerovi a tu jsme vyhnali po válce – padni komu padni. A představ si, že tu není jediná německá mafie, nic tu nekupujou, a pokud tu jsou, tak se chovají jako hosté. Jestli nevěříš – zkus Vary navštívit a pobýt tak 14 dní, uvidíš co bys volil raději. A nepiš, že nikoho, Vary jsou lázně a někoho hostit musí.

[6]
Zelee mejl web Pondělí 3. 12. 2007, 14.49

[5] Samakissek:Vždycky mi bude milejší představit si pod jmémem Karlovy Vary starý dobrý Karlsbad než nechutné novodobé Karlovo Selo…

[7]
domingo Pondělí 11. 02. 2008, 20.12

Seru na Rusaky i Nemce jsem Cech a proto maj byt Vary nase,ale ten nas predposranej postoj ke vsemu nas vsechny rozemele.Kde je nejaka hrdost,nejaky vzory ani ty nemame nebo nam je radeji neukazujou,aby jsme moc nevyskakovali a ty prodejny prasata co to tam vedou si mohly delat co chtej.Porad nekomu delame poskoky a lokaje,kurva lidi proberte se to si porad nechate srat na hlavu pro par spinavejch zlataku!!!????Vyhazet to vsechno z oken…a nechci radit,ale nejlepsi by bylo zacit na stavebnim odboru tam to musi byt poradnej prasecak.

[8] To Domingo
Budulínek Pondělí 11. 02. 2008, 22.24

Myslím, že začít by se mělo od té za mnoho let osvědčené ruské matrace, co Varům velí. Jediná činnost, kterou zřejmě dobře zvládá je „utužování mezinárodních vtahů“, bohužel jen s příslušníky národů, o které nikdo nestojí.

[9]
Sarit Neděle 2. 05. 2010, 07.10

Bohužel, to samé je na Václaváku. Taky tam zní ruština a arabština, jen češtiny se nedočkáš.

Nelze přidávat nové komentáře.